Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
booQman
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2022 14:08

Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od booQman »

Zdravím,

chtel bych se zeptat, jestli je nekdo schopny vyjadrit se k temto trem pristrojum. Ano, jedna se o jine cenove kategorie + prvni dva jmenovane jsou stereo solid state a treti jmenovany jsou hybridni monobloky.

Nehledam "svaty gral" v podobe naprosto neutralniho zvuku (tedy nevadi mi lehke zabarveni elektronkami) a rozhoduji se zda koupit vinc. sv233, nebo priplatit za hybridni monobloky popr priplatit jeste trochu vic za sv238.

Ano samozrejme zalezi na celem retezci atd. Rekneme ze "vse ostatni je stejne" co byste s ohledem na cena/vykon/kvalita volili vy?

Podotykam ze v pripade monobloku bych samozrejme dodatecne resil nejaky preamp (mozna jen pasivni) a mam v planu kupovat nejaky rozumny DAC (hraji z notebooku FLAC soubory).

Zesilovac zaroven beru jako investici do budoucna, jelikoz momentalne bude stejne drahy (sv 223) popr drazsi nez moje bedny - wharfedale evo2-30. Slysel jsem to pravidlo ze nejvic penez se ma investovat do beden, pak zesilovac a zdroj. Takze pokud poridim (obzvlast jeden z tech drazsich ze tri jmenovanych) tak pocitam s tim ze zesilovac casem treba doplnim o nejake lepsi repro...

Hudebni styl - led zeppelin, pink floyd, dire straits, doors atd... ale chtel bych, aby byla sestava spise univerzalnejsi a zahrala vice mene vse (opakuji - zahrala vse prijemne, ne 100% akuratne...).

Prosim o schovivavost a debaty o tom ze zalezi i na kabelech (vim ze zalezi) a aktualnim pocasi zatim nechme stranou, zatim nejsem na takove hardocre urovni.

Predem vsem velice dekuji za konstruktivni poznamky k tematu.

s pozdravem

Jan
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

zřejmě jsi v oblasti hifi nováček, proto si dovolím několik svých postřehů v domnění, že pomohou.

Tebou jmenované zesilovače jsem bohužel na jedno místě a čase neslyšel.

Slyšel jsem SV233 na podobných repro Wharfedale s podobným osazením repro jako máš ty. Bylo to ale už v roce cca 2010.
Poslouchali jsme převážně rockové věci. Zesilovač má velkou sílu a kontrolu nad repro. SV233, pokud si dobře vybavuji, zněl otevřeně a "nepřibarveně".
Ukázal, které nahrávky jsou povedené a u těch horších ukázal jejich nectnosti - pro někoho už mohly jisté nahrávky znít syrově a ostřeji.
Dokázal ukázat rozdíl v propojovacích kabelech mezi ním a CD přehrávačem. Na rock je zcela OK. Pokud bych byl hledač témbrů, tak bych řekl, že to nebude to pravé.

Záleží na tobě s čím to spojíš. Pokud budeš mít nějaký "muzikálně" znějící DAC, tak pak by ten charakter SV233 mohl být vykompenzován jím.
Já mám dobrou zkušenost s pohodovým poslechem Chord MOJO, který zvukově profituje z vlastního bateriového napájení (vydrží na cca 3 hod v kuse) - lze ale poslouchat i napájený ze sítě.


Monobloky potřebují předzesilovač, jehož kvalita je hodně určující pro to, jak bude hrát zbytek. Navíc adekvátní propojovací kabel, aby se nevytratila "kvalita" zvuku mezi preampem a monobloky něco stojí, plus potřeba napájecích kabelů. To pak může vyjít zbytečně na cca 10 tis. Kč a více.
O elektronkách v produktech Vincent z první dekády 20. století vím své - vlastnil jsem krásně zpracovaný CD Vincent, který měl elektronku na výstupu cinch. Přes XLR tam nebyla elektronka a výšky byly o moc lepší. Z těchto důvodů bych tedy neuvažoval o Vincent monoblocích.

SV 238 jsem neslyšel, ale prý hraje specificky klidně a tak to možná nebude vhodný all-rounder pro všechny žánry.

Také jsem měl hybridní Vincent SV226 MK. Nakonec jsem relativně spokojený s Vincent SV234. Výkonově dostatečné i pro podlahové repro, zvuk je civilní, ale oproti SV233 je více filigránský. Na rock více než OK, další žánry také neurazí. Lepší je tedy zesilovač bez výrazného vlastního charakteru a chce to pohrát si s kvalitním napájením jako je napájecí lišta a napájecí kabely. To má velký vliv na podání zvuku.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od valderon »

Slyšel jsem toho hodně a mohl bych napsat tisíc slov.
Ovšem, moc smyslu v tom nevidím. Protože Vincent do ČR vozí Holcner, který je má ve studiu pěkně vedle sebe (i jiná studia v ČR) a věřím, nakolik ho znám, že ti je ochotně pustí. Budeš vědět hned co se TOBĚ líbí. Mimochodem, z uvedených bych já osobně koupil 238ku.
Ale zavolej Holcnerovi, ví a zná, má obrovský zkušenosti, dokáže poradit i po telefonu.
Tak hodně úspěšný kup :thumbup:
Naposledy upravil(a) valderon dne 13 dub 2022 06:29, celkem upraveno 1 x.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od valderon »

https://www.hifionline.cz/
Ještě odkaz, ikdyž nevím, zda neporusim pravidla. Klidně to smažte
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od PTK »

Pod Valderonovo doporučení bych se klidně podepsal.
Holcner patří mezi slušné a velmi vstřícné prodejce, osobně s ním mám jen výborné zkušenosti. Určitě ti vyjde vstříc a umožní poslechové porovnání přístrojů.
Pokud si dobře vzpomínám na testování integrovaných zesilovačů od Vincenta, model SV238 hrál velice pěkně. Podobnou službu ale odvede i SV234. Není to jen ekonomičtější varianta, ale v optimální konfiguraci se mi zvukově líbil víc než SV238.
Z monobloků od Vincenta se mi asi nejvíc líbil model SP994 - to je značný zvukový posun oproti integrovaným zesilovačům. Tyto monobloky mají "dospělý" zvuk se vším všudy. Jen ekonomicky se to celé posouvá někam jinam..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od PavelDosko »

asi jsi myslel monobloky SP 995,
SV238 MKII jsem mel pred lety, pro mne to melo hodne mekky spodek, SP995 byly dobre
neni placka, neni highend
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od PTK »

Pravdu máš předsedo... :lol:
Vincent SP995 :thumbup:
koudy42

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od koudy42 »

Co teprve SP991 nebo SP-Tx00 :lol:......
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od PTK »

Pokud si dobře vzpomínám, SP991 byl zvukově horší než SP995.
Jestli jsi měl na mysli Vincent SP T100, s originálními lampami značně barví zvuk. Je potřeba hledat dobrý tuning, ale i pak se jedná o přístroj pouze pro skalní příznivce lampového zvuku.
koudy42

Re: Vincent sv 233 VS Vincent sv238 VS Vincent monobloky sp-t100

Příspěvek od koudy42 »

Mam T100 doma a urcite nebarvi jak se tu pise....ano kompletne jsem prelampoval na ruske NOS a divim se proc to nedela rovnou Vincent nebo nedoporuci pan Holcner, vyjde to na par stovek Kc. Vyrazny posun dopredu, hlavne basy a dynamika. K tomu se nejake predrazene kabely nemuzou priblizit. Muj subjektivni nazor, stejne jako vnimam nazor lidi co je slyseli z vlaku a nezili s nimi.
Odpovědět