Bluetooth sluchadla do 500Eur

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od matus_pigy »

Dobry den,rad by som sa poradil.Chcel by som si zaobstarat bluetooth sluchadla,cez hlavu,nie spunty do usi.Su to dve podmienky,ktore musia byt splnene.Zial, nebudem mat dlhsi cas moznost venovat sa posluchu na hlavnom stereu, tak aspon takto si chcem doplnit cestou do prace a z prace silny hudobny deficit.Zvuk…Mam rad vyvazeny zvuk,som alergicky na prebasovae sluchadla.Vcera som pocul sluchadla od sony wh 1000 xm4 za 350 eur,zvuk bol katastrofalny.Za tuto cenu necakam velke zazraky,ale ta vyvazenost je proste co sa zvuku tyka moje minimum…Dolu v popise mozete vidiet moje stereo,ktoreho zvuk mi velmi vyhovuje.Pocuvam jazz,klasicku hudbu a rock.Viete mi prosim poradit,ktore sluchadla neobist a vycestovat za nimi?Dakujem.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od tesarpa »

Mám na pracovní konference Valco ANC 20, viz valco.io nebo https://www.alza.cz/valco-vmk20-anc-hea ... 292947.htm. Hrají poměrně dost čistě a když jsem je zkusil na hudbu, tak po vynucení kodeku aptX na Macu místo AAC a nastavení EQ to bylo už vážně dobře poslouchatelné. Na head-fi jsou mezi audiofily populární Shure Aonic 50, ale ty jsem neslyšel.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od YamahaMan »

HiFiMAN Deva
Keď som pred časom kupoval HiFiMAN-y, tak som skúšal aj tieto a hrali výborne. HiFiMAN-y sú všeobecne známe primeraným basom /nie extrémnym/ a vyváženým celým spektrom. Nakoniec som kúpil len čisto káblovky /na doma/ a na cesty mám BT AKG Y500 ky.
Neviem odkiaľ si. Nie je problém požičať a vyskúšať. Ak máš záujem - SS.
cyrilsvet
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2011 21:20

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od cyrilsvet »

KarlN

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od KarlN »

Ahoj, z vlastní zkušenosti mohu říct...pokud by ses někde náhodu (dnes už asi jen v zahraničí ) dostal k Parrot Zik 3 , určitě vyzkoušej, dále V Moda Crossfade 2 https://www.muziker.cz/v-moda-crossfade ... gIzUvD_BwE
A ani JBL Everest 710 nehrají špatně. :thumbup:
koudy42

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od koudy42 »

Shure 1540 ... zalezi na cem je budes provozovat. Mne nejvic sedela kombinace studiova sluchatka + lampovy headamp jako all-rounder reseni :cool:.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od matus_pigy »

Ahojte,dakujem za odpovede,zacnem asi tymi hifimanmi a postupne budem skusat.Uvidim co mi zostane.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od tesarpa »

Deva jsou otevřené, což myslím na cesty z práce nebude optimální. Držel bych se uzavřených nebo dokonce aktivního odrušení, ono to celkem funguje.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od blesk666 »

Asi nedam pre teba tip, su tu skusenejsi sluchatkari. Musim vsak potvrdit, ze co som mal moznost par vecerov skusit inak dobre hodnotene Sony VH 1000XM, tak som bol hodne sklamany. Zrejme su dobre hodnotene len pre hracov hier vdaka dobre tlmiacmu noise cancellingu. Ale tie ich prehulene a hlavne rozplizle basy pre mna absolutna no go katastrofa. Dal by som prednost aj zakladnym kablovym Airpodom co sa dodavali k iPhonom. Inak Airpody PRO (spunty co nechces, ale robi sa aj over ear varianta, ktoru som vsak nepocul) su podla mna o hodne lepsie ako tie Sony. Senheisser Momentum 3 su pekne ale mal som ich asi rok a dal prec, za mna dost nuda zvuk. Basov maju pomerne malo, ale proti Sonakom zneju aspon “prehladne”. Celkovo su prijemne na komornu akustiku a mensie telesa, ale na vsetko ostatne mi zneli dynamicky plocho a proste nebavili.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
koudy42

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od koudy42 »

Myslim, ze zklamani prameni hlavne z Bluetooth reseni .... :silent:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od blesk666 »

len ked to niekto chce/potrebuje co mu povies nekupuj to?
Mna posluch sluchatiek odkajkziva neuspokojuje a to som sa snazil si vybrat. Dnes je aspon velky vyber vdaka hype okolo sluchatiek
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
koudy42

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od koudy42 »

Pak je to o kompromisech. V kancelari mi kolegove pujcili na poslech zminene Sony i B&O H9, stejny zdroj zvuku (Tidal) a nebylo to proste ono. Pak stacilo prepnout na kabel pres SMSL Idea (hracka za par kacek) a zvuk byl jinde. Dokonce starsi B&O H6 pres kabel hralo lepe jako Sonky nebo H9 pres Bluetooth.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od dvader »

Taky si myslím, že lepší řešení je kabel, případně s nějakým externím mini DAC…
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od matus_pigy »

Ahojte chalani,nakoniec som vsetko prehodnotil a zvolil uplne ine riesenie.Objednal som hifiman anandy a casom pribudne nejaky zosik asi od chordu a tym budem mat sluchadla vybavene.Nechcem do toho moc investovat,ide mi v podstate o docasne riesenie aspon akeho takeho posluchu,kym nebudem mat moznost dokoncit posluchovku. Aktualna situacia mi to zial nedovoluje a rovnako nemam moznost pocuvat stereo.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od matus_pigy »

Blesk,pocul som aj tie velke airpody.Je to predrazena katastrofa.Prehraju ich niektore sluchadla za 150 eur.Napriklad Audio-Technica ATH-M50X.Chapem ze su to kablove sluchadla,len teda chcem aspon nejako vyjadrit zvuk.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Bluetooth sluchadla do 500Eur

Příspěvek od matus_pigy »

Takze musim povedat, ze prvy dojem z Hifiman Ananda je vyborny.Ide o velmi vyvazeny, neagresivny ale dostatocne detailny a rychly zvuk, na ktory som v podstate zvyknuty,ale na klasicky stereo posluch to nema.Ako alternativa to ale bohato staci.Casom ku nim asi skusim Chord mojo2.Pekny vikend prajem.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Odpovědět