Napájení gramofonu

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
KarlN

Napájení gramofonu

Příspěvek od KarlN »

Dobrý den pánové, chci poprosit o radu, zda máte někdo zkušenost s napájením, DC zdrojem, gramofonů Pro-ject (případně jiných značek jež by se dalo použít) s výstupním napětím 15V než je přibalený originál, popřípadě typ Power-it? :-? Zkoušel jste někdo jiné napájení? Nebo pokud víte o odkazu na nějakou diskuzi, kde se to řešilo? Nic se mi zatím nepodařilo najít. :crazy: Házím to tedy do pléna a za každou konstruktivní radu děkuji. :ympeace:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od Janik »

Buduci tyzden mi pride linearny zdroj pre moj xtension od Petra Rixaudio. Tak ti napisem. Peter mi vyrobil linearny zdroj aj pre phono rs a to malo velky vplyv. Preto som ho poprosil o vyrobu zdroja aj pre gramo.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
KarlN

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od KarlN »

Janik píše: 02 dub 2022 12:09 Buduci tyzden mi pride linearny zdroj pre moj xtension od Petra Rixaudio. Tak ti napisem. Peter mi vyrobil linearny zdroj aj pre phono rs a to malo velky vplyv. Preto som ho poprosil o vyrobu zdroja aj pre gramo.
Bezva, díky moc! Pak se ozvi s poznatky. :thumbup: Jak vyšel cenově? Klidně do SZ. :thumbup:
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od ts.jethro »

tiež ma to zaujíma..
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
KarlN

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od KarlN »

Tak já už mám, díky Janíkovi, objednáno...taktéž od Rixaudio. Skvělá a rychlá domluva, ochota. Klobouk dolů. :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od Janik »

Akurát mi došiel. Večer keď bude čas popočúvam.
IMG_06042022_123502_(1000_x_1000_pixel).jpg
IMG_06042022_123847_(1000_x_1000_pixel).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
KarlN

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od KarlN »

Vypadá výborně, ty máš vlastně napájení i pro předzes, takže pak prosím poreferuj. :-? Já se s Petrem dohodl na stejném provedení, pouze s čelním panelem v barvě kovu. Lépe mi to "zapadne" do spodního patra pod streamer. :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od Janik »

Zatiaľ veľmi spoko 👍. Ďakujem Petrovi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od jupol »

Jasné, že si spokojný, nás ale zaujíma, či výmenou napájania došlo v reprodukcii k nejakej zmene?
Zaujíma nás hlavne či gramec hrá krajšie, lepšie...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od Janik »

Linearny zdroj od Petra ma v porovnani so standardnym napajacim adapterom ovela vyssiu vykonovu rezervu. Zdroj ma velmi nizku vystupnu impedanciu a ovela vacsiu filtracnu schopnostu lahko zvladne nakrmit motor. Ten standardny adapter je nasmiech a to nehovorim, ze konecne to nemusim pchat do filtracie. Co je hned evidentne je zvukova scena, tmave tichsie pozadie a rozlisenie malych detailov sa vyrazne zlepsili. Odporucam.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od YamahaMan »

Janik píše: 07 dub 2022 10:46 Linearny zdroj od Petra ma v porovnani so standardnym napajacim adapterom ovela vyssiu vykonovu rezervu. Zdroj ma velmi nizku vystupnu impedanciu a ovela vacsiu filtracnu schopnostu lahko zvladne nakrmit motor. Ten standardny adapter je nasmiech a to nehovorim, ze konecne to nemusim pchat do filtracie. Co je hned evidentne je zvukova scena, tmave tichsie pozadie a rozlisenie malych detailov sa vyrazne zlepsili. Odporucam.
Tým štandardným adaptérom si mal na mysli originál Pro-Ject Power-Box RS ?
Lebo ja som žiadny problém s motorom a výkonom nezbadal... :-?
Je pravda, že do filtrácie ho nemusím dávať, nakoľko mám motor mimo šasi gramca.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od Janik »

Standardny adapter, ktory si dostal ku gramofonu na napajanie motora. Urcite si nedostal Power Box RS Uni 1-way TT :cool: .

Nejde o ziadne problemy s vykonom ide o to co som napisal vyssie. Je to proste upgrade. Rovnako som tak urobil s Phono RS. Tie zdroje, ktore Peter vyrobil pre mna su spickove.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od terahera »

Napájení gramofonu,a je jedno,jestli je motor zvlášť,má neuvěřitelný vliv na výsledný zvuk.Píšu jak z vlastní zkušenosti u sebe,tak i u přátel ve zbrani :cool: Nejde jen o samotný zdroj,ale i o kabel,kterým je napájen
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Napájení gramofonu

Příspěvek od slayers »

Myslím že v UK k tomu dávají ten lepší co píše Janík a v recenzi psali že to je hodně znát oproti tomu co dávají tady.
Mám též objednáno, těším se a jsem zvědav na výsledek.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět