HIGH END MÜNCHEN 2022

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Mark Levinson »

Letošní výstava v Mnichově už nabírá konkrétní rozměry a je stanoven oficiální termín na 19.-22.5.2022
https://www.highendsociety.de/high-end.html


OTEVÍRACÍ DOBA:
Čtvrtek: 10:00 až 18:00
Pátek: 10:00 až 18:00
Sobota: 10:00 až 18:00
Neděle: 10:00 až 16:00

Čtvrtek a pátek je otevřen pouze pro odborné návštěvníky s předchozí registrací.


VSTUPENKY:
Obchodní návštěvníci: B2B vstupenka, platná v oba dny odborné návštěvy: 30 EUR
Návštěvníci: celodenní vstupenka Sobota: 20 EUR | Celodenní vstupenka Neděle: 10 EUR
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

Predaj eTicket uz je otvoreny, chystate sa niekto? Pre mna to bude prva velka HiFi show. Takze neviem co cakat, ako sa lahko da dostat do salonikov, a zvlast ako sa da rozpravat s reprezetami znaciek, alebo dokonca samotnymi vyrobcami.

Pozn. Do teraz som obchadzal vystavy klasickych aut, a konecne tento rok bola Techno Classsica Essen. A bolo to ... sklamanie. Po Covide uz to nie je take ako pred tym (a to nemyslim, ze tam bolo menej vystavovatelov a aut) Celkova atmosfera bola - ruskova, ticha. Skoro nikto sa nerozpraval. Ludi bolo pramalo.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Mark Levinson »

Malá upoutávka na letošní ročník:
https://www2.highendsociety.de/files/vi ... ler_DE.mp4
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

logo Munich 2022 - je to asi rocnik 2020 (?). Listky sa napr. nedaju kupit na mieste, iba online (na videu si ludia kupuju na mieste). A hlavne vystava bude az buduci tyzden :) je to uputavka :) Pre mna to bude premiera sa zucasnit (ako 'visitor') takejto velkej Hifi show, nemam s cim porovnat (co je asi aj lepsie) ... a o tyzden Praha. Potom ticho 12 mesiacov :(
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Na jeseň bude výstava vo Varšave.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

Moje skromne dojmy z vystavy (moja prva HighEnd vystava, ktorej som sa zucastnil)

Prezentacia, organizacia - hudba sa hraje hlasne a naplno, az neprijmne (napr. Radho, to bolo tak hlasne a prebasovane, ze som otocil). Cest vynimkam (T+A hralo sa prijemne, avsak na T+A kabloch ... a to nie je ono). Na priestoroch som sa nevedel zorientovat, plus velke mnozstvo ludi - urcite som sa minul. Poobede ked sa miestnosti zohriali, niektore prezentacie nechali otvorene dvere a tak nastali "presentation wars" (pocuvat za stenou Nirvanu a v priamo na prezentacii symfonicky orchester, zaujimava kombinacia). Cakal som, ze akusticky to nebude ono. Dost ma prekvapilo, ze niektore prezentacia mali akusticke upravy, dokonca aj bass trapy (!), a naopak - hola miestnost, kde sa hraje na krv. Avsak, na moje prekvapenie, hola miestnost neznamelo vzdy nepocuvatelny zvuk a naopak. Mentalny zaznam v hlave nemam, poznamky som si nerobil - prisiel som za zazitkom. Takze ak po vkroceni do miestnosti to znelo bud brutalne hlasno, alebo divoko tak som proste odisiel. Miestnosti kde sa dalo pocuvat, bolo dost.

Moj najvacsi zazitok musim napisat hned. Nebolo to, ze mozem pocut vidiet drahu elektroniku. Pre mna bolo najvacsie prekvapenie a zazitok, ze som sa mohol rozpravat rovno z tvorcami daneho kompenentu (!!), vo vacsine (teda tie ktore ma zaujimali) som sa rozpraval nie s predajcom, marketingom - ale tvorcom. Toto pre mna naj NAJvacsi zazitok.

Co ma zaujalo?
Estelon + MSB - moje osobne naj. Ten zvuk mi proste sedel. V poriadnej miestnosti to musi byt nirvana.
Marten + Jorma + neviem - Ista prezentacia, akusticky naplnena miestnost. Chybalo tam to co vie Estelon.
Chord + B&W - pre mna prekvapenie. Chord zvlast, a B&W zvlast mi proste nesedi. Na vystave (kde bol pan Chord) velmi dobre - do momentu kde to islo do velkych basov orchestru, to mohlo byt aj miesnostou. Spolu to sedi, a viem si to predstavit mat doma.
Kharma + Kharma - uz chapem, co v rezenzia myslia s pojmom luxususny zvuk. Tieto extremne stlpy sa mi pacili viac ako ich male stlpy.

Co bolo OK, ale za tu cenu?
Wilson Benech + Audionet - pekne, ale za tu cenu? Tu mohla byt problem miestnost.
Magico - samozrejme, ze je to pecka. Osobne mi to neucarovalo tak ako Estelon. Tym nehovorim, ze je to nie je nadhera.
T+A - so stlpami najvyssej rady. Po mojich skusenostiach, T+A kable su sice lepsie ako nic, ale podla mna obmedzuju zostavu. Bolo treba viac priestoru (a zavriet dvere).

Co ma prekvapilo?
AperturA + neviem (elektronky) - velmi prijemne, vyvazene, holograficke (! aj bez ak. treatment).
Harberth + Manley - tuto kombinaciu som pocul prvy krat. A teraz plne chapem kult Harberth, a Manley (tu myslim elektronky). To je si len sadnut a usmievast sa od ucha k uchu. Nadhera.
TAD + TAD - nove E2. WAW. TAD poznam. Rukopis CE, ME rady je iny. Tento novy mikroslp nezneje ako TAD. Muzikalny. Zivy. Imaging. Ak hladate mikrostlp - dajte si do zoznamu. Skoda pre mna, ja uz som uzavrel vyber.

Co ma sklamalo?
Nordost miestnost (Wilson + neviem), ostre, suche (miestnost bez ziadnych uprav). Mam Nordost kable - urobil som chybu?
Obe Focal (Focal + Naim, Focal isoacoustic) - ak si nikto nekupy Focal po tejto vystave, ani by som nedivil.
Joseph Audio - hmm. Tu som cakal viac, mozno miestnost, kable, vyber skladieb. Soundstage brutalny .... ale nechytilo to. Hudba prezentovana a tlacena dopredu .. osobne tento efekt nemam rad.

Co neviem ci ma zaujalo a sklamalo (typicky koli neustale vela navstevnikom?
Wilson (asi Chronosonic) + Nagra, znelo to vyvazene ... inak neviem.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Vienna »

Vidis, to je na hifi nejzajimavejsi, kazdy to slysime jinak. Jinak doporucuju, abys priste neutikal hned ode dveri a dal si praci s vyckanim a nalzenim spravne zidle v mistnosti. Nektere sestavy hraly ode dveri fakt desne a nekdy hraly desne i na nekterych zidlich, ale kdyz se clovek posadil spravne, bylo to supr. Trvalo mi presne 3,5 hodiny nez jsem se proposlouchal jen nejmensim atriem 4.2.
Souhlas s Estelonem, hralo jim to skvele.
Dalsi super expozice - Kawero, Raidho, Theoretica, Joseph, Aavik, demo room Audioquest, skoro vsechno kde hral Moon, WLM, multikanal Grimm, Zellaton, Perlisten
Tech prumernych byla letos vetsina, a par jich bylo o nicem - Kharma, velke Wilsony at hraly kdekoli, Focal, Nordost, MBL.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

Uprimne lutujem, ze som si nedal vacsiu namahu s Raidho; velmi som ich chcel pocut. Na mna to bolo ozaj prilis na hlas :( Bol som tam tri krat, a asi som stihol prave spicku zaujmu. Otocal som sa hned vo dverach, po cakani a tlaku v usiach... nabuduce trosku zmenim taktiku. Myslel som, ze nebudem stihat. Ku koncu som si uvedomil, ze sa da vsetko stihnut, ak nie je potrebne ist do kazdej miestnosti (ja nemusim vsetko pocut, zvlast super exoticke veci ... Kharmu som mohol vynechat, nabuduce to mozem preskocit). Bol som vsak uz unaveny, a v usiach uz zacalo zvonit.

Kharma (myslim Kharma/Kharma, tie brutalne stlpy tam boli dva krat) - bolo na hrane, OK - ale za tu cenu? Luxusny zvuk pre luxus domacnost.

Wilson - ja sa nejako vobec neviem napojit na ich zvuk, nepride me to nieco take az kultovne(a-la, Tannoy, Harberth - neporovnavam zvuk, porovnam kult. Tannoy, Harberth kult uplne chapem. Wilson mi nejde do hlavy). V Nagra miestnosti z dialky hrali inak, ale tam bolo stale tolko tolko ludi. Motivoval ma Nagra, nie Wilson.

Miestnost Nordost bola - zla. Tu sa tiez patri napisat, ze ked si niekto nekupi kabelaz koli tejto posluchovke, tak nebudem prekvapeny. Zaroven Nordost bol relativne casto v inych zostavach (niektore prezentacie vyslovene zakryvali kabelaz), takze kto daval pozor tak to nasiel a nemusel robit ukvapeny zaver.

Focal (utopia) + Naim - repro na dlhej stene, prve rady na dotyk k repro - zaroven to bolo prechodzia miestnost. To musel vymysliet marketing.

Celkovo som cakal, ze mi spadne sanka viac krat. Ako pises, priemerny zvuk (resp. OK) tam bol vela.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
kychtax

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od kychtax »

Nalestene prdy. :angel:
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od psyloelf »

Tohle se mě v Mnichově líbilo.....jinak kdybych to měl zhodnotit stručně....pro každého něco . Ať pro hifi puristu, snoba, obchodníka, kritika. Naleštěný prdy ? Nevím, žena vysedávala v poslechovkách s lampami a horn reproduktory a o to více, když byl nějaký "živák". Já si tak nějak serfoval, kde mě zvuk vtáhnul, tak tam jsem chvíli poseděl . Třeba v Hofbräuhaus, nejlepší koncert zájezdu.
PXL_20220521_162246166.jpg
PXL_20220521_101122395.jpg
PXL_20220521_142159861.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

Par fotiek z vystavy

Ze by nove ramienko?
IMG_6996.jpg
Vzadu Jorma reference filter (napajanie to ma uplne hore)
IMG_6999.jpg
Kharma - luxus - ked na to niekto ma, zvuk neurazi
IMG_7002.jpg
Joseph Audio - podoba sa to VELMI na Von Schweikert VR zo zaciatku milenia (dokonca aj menice)
IMG_7004.jpg
Estelon - asi zaujal vsetkych, na moje prekvapenie tam neboli nejake velke rady ludi
IMG_7006.jpg
Magico + Solution
IMG_7007.jpg
TAD E2 - ma velmi prekvapil, posun spravnym smerom. Personal stanku bol dost neinformovany, skusil som niekolkych ... vela som sa nedozvedel. Mam sa vraj pozriet na internet - zaujimavy pristup.
IMG_7010.jpg
Wilson Beneech + Audionet
IMG_7011.jpg
Chord + B&W - vedelo to neprijemne basovat. D4 hraje inak D3 (prvi krat som pocul D4, a ano je to lepsie)
IMG_7014.jpg
Mr. Michael F. (dalo sa tam stretnut a pozhovarat s vela ludmi zo sveta Hifi, pre naj zazitok)
IMG_7016.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

a este AperturA
IMG_7017.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Mark Levinson »

pep077, díky za foto report.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od palipol »

Obrázek

S odstupom času pozdravujem komunitu a prikladám pár myšlienok k HEM 2022. Po stránke návštevnosti k počudovaniu po rokoch výluky bolo na výstave primerané množstvo návštevníkov, evidentne redukovaná bola ázijská komunita, ktorá spravidla v sobotu zaplavuje expozície ťahajúc za sebou na kolieskach celý svoj cestovný majetok a prekáža kde sa len dá. Ale v pohode, dobrých ľudí sa veľa zmestí. Organizácia ako po iné roky, expozície - hlavne movití vystavovatelia - štamgasti boli (opäť) na svojich tradičných miestach, ostatní kde zostalo lacnejšie miesto. V zásade (okrem pár výnimiek) nič zbrusu nové. Občas aj zaujímavý zvuk v miestach, kde hlasitosť nebola prioritou expozície. Už tri posledné ročníky jasne ukazovali, že analóg je späť, ale aby každá expozícia kde šlo primárne o zvuk obsahovala gramofón, to tu ešte nebolo. Je jasné, že dôvody prevádzkovať doma analógový záznam sú všeobecne známe. Zvuková signatúra ktorou LP drážka disponuje je uchu prívetivá, hudba plynie akosi samozrejme a to pútalo, púta a bude pútať. Po druhej, praktickej stránke nekonečné možnosti digitálu sú tu pre tých, ktorí v dnešnej stresovanej dobe plnej časového deficitu potrebujú mať nekonečnú studňu hudby stále zo sebou a radšej sa prikláňajú k tejto beznosičovej zvukovej filozofii.
Navyše analógoví nadšenci sa musia pripraviť na „problémy“, ktoré sme si my starší preskákali v minulosti a to dilemu kde umiestniť naše zbierky, ktoré možno budovať s rovnakým fanatizmom ako stohovať HDD a SSD, s tým rozdielom, že LP médium potrebuje oveľa väčší priestor a je po stránke degradácie kvality oveľa zraniteľnejšie. Tak či onak v roku 1948 začala svoj život LP platňa a žije dodnes, zatiaľ čo v roku 1979 uzrel svetlo sveta CD disk a v roku 2022 je na ústupe - v roku 2020 produkcia LP platní prvýkrát prevýšila produkciu CD diskov...samozrejme možno argumentovať dnes už štandardným streamovaním hudby, ale v zmysle fyzických médií je to fakt, ktorý v minulosti málokto očakával.
K dojmu z výstavy – záber výrobkov v oblasti audia je obrovský a vyberie si každý – je len otázkou, kto čo preferuje. Za obrovské peniaze možno nakúpiť ultimatívne hrajúce zostavy a rovnako aj zvukovo/dizajnové nezmysly snažiace sa meniť zákony akustiky ale viac s prioritou exkluzivity než zvuku budovanom na serióznom základe. Vyslovene ma tento rok sklamali (big)hornové systémy ktoré mali snahu ohúriť potencionálneho zákazníka „štadiónovým realizmom“. Výsledok bol však opačný - nervozita a stres.
Naproti tomu napr. zostavička s minireprosústavami Boressen M1 vytvorila scénu, ktorá sa slovami ťažko opisuje (Ulla Meinecke, „Tänzerin“). Bolo to určite aj nahrávkou, ale pri hlasitosti s akou stále pevne hrali by iné boli už na druhom svete.

Obrázek

Ultimatívne „plnorozsahové“ expozície boli viaceré, nasledovné ma osobne zaujali najviac.

Nagra a Wison audio Chronosonic XVX

Nagra čoho sa chytí, tak výsledok je minimálne vynikajúci. Obrie pretechnizované Wilsony s monoblokmi Nagra HD AMP hrali úžasne živo s veľkou scénou a pulzným americkým basom. Zvukový strop s nadhľadom na úrovni tejto ikonickej značky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

CH-precision, Nordost a Rockport Lyra
Zaostrený, úderný zvuk napriek tomu hladký a relaxačný. Jednoduchá expozícia bez zbytočného preumelkovania. Výsledok za mňa - 100%

Obrázek

Soulution s Magico M6
Ohromujúca scéna, valivý napriek tomu uhladený zvuk plný detailov. Veľmi kriticky - bas málinko ekvalizovaný nahor, no stále krásne dávkovaný a kontúrny. Perfektné.

Obrázek

Estelon Extreme Mk II plus
Estelon tento rok pritvrdil. Svoju vlajkovú loď doplnil technoidným prívlastkom „Mk.II plus“
Po konzultácii s konštruktérom doznali sústavy zmien predovšetkým v komforte obsluhy kedy fokusáciu stredovýškového modulu a fázovú korekciu výškového meniča (jeho osovým posunom) zabezpečujú servomotory ovládané diaľkovo (!) čo dopĺňa celkovú atraktivitu už tak ultimatívnej konštrukcie, ktorej naozaj nemožno nič vytknúť. Zvukovo sa výrobky Estelonu za pár rokov existencie zaradili medzi absolútnu high endovú špičku snúbiacu náročné technológie, nádherný dizajn a dokonalý zvuk.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MBL 101 X-treme
Model 101 je na svete cca 10 rokov a celý čas je ojedinelým - zjavom aj zvukom. Technicky unikátne omnismerové reprosústavy oslovujú predovšetkým priestorovým podaním a vzdušnosťou, ktorá sa nedá počuť inde. Tento rok som zrejme nemal šťastie na nahrávky - všetky obsahovali akúsi agresívnu signatúru na výškach, ktorú som v minulosti nezaznamenal. Asi kabeli....

Obrázek

Mal som to šťastie zúčastniť sa aj na promo akcii mimo výstavisko spoločnosti Focal, kde hlavným magnetom bola vlajková loď Grande utopia Evo s elektronikou Naim. Zvuk pre mňa jeden z najlepších.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vo výstavnej expozícii.....

Obrázek

...a v konfrontácii zvuku dříve/nyní s pukmi ISO acoustic..

Obrázek

V kategórii dipólov excelovali Španieli s elektrostatickým modulárnym systémom Alsy Vox Rafaello s elektrónkou Jadis. Bez subwooferov a iných dohutňovacích pomôcok super zvuk.

Obrázek

V menej okázalom prevedení sa prezentovala neveľká francúzska spoločnosť Diptyque s modelom Reference, tentokrát v magnetostatickom vyhotovení. Úhľadná, jednoduchá expozícia, zvuk úžasný - za 44.000€.

Obrázek

V oblasti sluchátkového posluchu obrovský záber. Nie som slúchadlový fanatik ani znalec takže v tejto veci sa nebudem rozpisovať pozrite si foto, ale zbežne som sa stavil v rozsiahlej expozícii talianskej spoločnosti Spirit Torino a vypočul som si ich vlajkovú loď Valkyria v spojení s firemných zosilňovačom. Hmm..zvuk, ktorý temer dokonale simuloval ultimatívne reprosústavy s takou dynamikou a realizmom, že pri zatvorených očiach jednoducho predo mnou stála kapela a hrala len pre mňa. 3x áno.. Pri lustrovaní modelu u prítomných vystavovateľov som v otázke porozumenia výkladu princípu „push-push“ stratil kontext, ale pripomína mi to focalovský systém magnetov Power Flower používaný v rade Utopia. Pre tých, čo im "penáze su neni žádnou veličinou" je 16.000€ za set malina. Inak - nastupujúca cenotvorba platí o slúchadlách všeobecne. Stredná trieda si (už) pýta okolo 2000€, top 4000€ a viac - spravidla bez zosilňovača.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na výstave tentoraz chýbali Kórejci s medzivojnovým hornovým retro programom poháňaným jednowattovými zosilňovačmi a toto spestrenie sme si tento rok museli odpustiť. Škoda, už sme si na ich „systems“ a milé maniere zvykli.

Obrázek

V spomienkach že naveky už nebude zadumaný samuraj od Marantzu - ikonická osobnosť Ken Ishiwata som sa zamyslel nad neúprosným fenoménom času a výrobkami, keď hifi bolo panenské a akosi úprimné a aj prístroj za 500€ hral veľmi slušne. Spomeňme napríklad CD 63 K.I. signature...Majster mal vždy strohú ale dômyselnú expozíciu so zvukom, ktorý vždy patril k tomu lepšiemu, čo sme mali možnosť na výstave počuť.

Obrázek

Megazosilňovače a megasústavy v megaexpozícii Dan D´Agostino pútali predovšetkým cenou, veľkosťou a váhou. Aj keď zvuk s futuristickými Wilsonmi nebol (povedzme) zlý, na spomínanú Nagru a jej relax to nestačilo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kto mal štastie (napr. ja) vystihol vzácny „akt“ podpisovania rôznych upomienkových predmetov maestrom Alan Parson-om, ktorého portrét zdobil oficiálny pútač tohoročného High endu. Vidieť ho naživo mi prišlo asi ako vidieť Pavarottiho. Charizma sa nedá kúpiť tá je daná zhora darom osobnosti povýšená jej životným príbehom.
Pre tých, ktorých výstava neoslovila tu bola pitná akcia bez dna s tretinkovým pivom Beck´s s blahodárnym účinkom na zmenu názoru.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mihla sa aj Lyn Stanley a keď v expozícii Lyravox pokyvkávala uznanlivo hlavou nad práve úplne náhodou prezentovaným albumom z jej produkcie poznal som, že už je naša.

Obrázek

Štyri dni v Mníchove pretiekli ako voda, haly sa vyprázdnili a z neba je treba vrátiť sa na Zem do zhonu poháňaného tabletkami. Možno, že raz americkí vedci vymyslia aj takú, čo zrovná uši všetkým rovnako a my sa možno konečne prestaneme hádať. Možno.

Obrázek

S pozdravom palipol

Celý fotoalbum nájdete tu: https://palipol.rajce.idnes.cz/High_end_Munich_5_2022/
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od PavelDosko »

super report, diky
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od PGH »

Musím se připojit k Pavlovi, super! Díky
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od pepO77 »

paradni report
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od blesk666 »

Aj pre toto si myslim ze maju stale zmysel. Super report Palipol aj s vlastnym hodnotenim
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od samcus »

Nejlepší report z HE Mnichov :thumbup: :thumbup: :thumbup: A na Rajčeti fantastický fotky. Jak kdybych tam byl. Děkujeme
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od Mark Levinson »

Palipol, jako vždy excelentní fotoreport z výstavy. Letos trochu opožděně, ale o to více propracovaný komentář.
Vynikající, chce se zvolat Bravo!
Díky moc ^:)^
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od efičák »

Dekuji Palipol, Tvuj text k vsemu audiu ma lesk kvalitniho kridoveho papiru, vuni cerstve vytistene publikace a vahu luxusniho casopisu HighEnd.

Usetrene penize za dopravu, hotel a vstupenku Ti poukazu na ucet.
Bravo. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od jirie »

Díky za tuto krásnou esenci výstavy.
Letos jsem se z pracovních důvodů nezúčastnil ani pražské akce.
Technika je pro většinu z nás asi těžko dosažitelná, ale potkat se osobně s Alanem Parsonsem, tak to obzvláště pro mě by byl vrcholný zážitek.
Seznámil jsem se s APP už někdy začátkem osmdesátých let a poslouchám dodnes.
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: HIGH END MÜNCHEN 2022

Příspěvek od efendi »

Taktiež sa pridávam k ďakujúcim, krásne napísané aj nafotené. ^:)^
Odpovědět