Pilous

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Pilous

Příspěvek od Pilous »

Ahoj,
rád bych se taky představil a trochu se zapojil. Jmenuju se Lukáš, nebo taky Pilous, nechám to na vás :smile:

Je mi 46 let, jsem ženatý a mám 2 děti. Pocházím z lázeňského města Poděbrady, posledních 6 let bydlím v nedalekém Nymburce.

K hifi jsem přičichl poprvé v polovině 90. let, kdy jsem hrával coby DJ v jednom lokálním indies/rockovém klubu.
Zažil jsem chvilkový boom Minidisců, přes Annonci pořídil první zesilovač Denon, repro AQ a užíval si hlavně záplavu spousty muziky.
Potom hooodně dlouhá přestávka. Práce, děti, rekonstrukce RD apod.

Jednou mi kamarád za symbolickou cenu přenechal svoje Shany Aztec 230. K tomu jsem měl dispozici AV zesík Yamaha DSP-A2.
A tak to zase začalo.
Shany jsem vyměnil za Mission QX-4 (chyba), Yamahu za Cambridge CXA60 upravený Danem Vránou v Casea. Zdroj byl streamer Audio Pro link 1 a Tidal. DAC v zesilovači jsem nahradil Toppingem D70s.

Na podzim 2021 jsem se seznámil s Pavlem Dosko a potom se teprve začaly dít věci :shock:

Nejdříve jsem streamer Audio Pro link vyměnil za NUC napájený lineárním zdrojem. NUC je propojený s DACem přes všechny zázračný krabičky IFI včetně galvanicky oddělené USB cesty (kdyžtak mě oprav Pavle).
OS Daphile + Qobuz.
Napájecí síťové kabely Pangea jsem vyměnil za metráž Viablue X60, X40 + koncovky Futurech.

Ta největší změna se ale udála koncem listopadu. Opět na doporučení jsem z druhé ruky koupil Xavian XN270. Úplně mi spadla brada, jak můžou hrát takhle kompaktní bedýnky! Najednou zmizela ne jedna, ale rovnou 20 dek. Skvěle si sedly s upraveným zesíkem CA.

A jako třešnička na dortu jsem měl tu čest osobně se setkat s Kocourem. Domluvil jsem se na návštěvě u něj a prohlídce stavu Xavianů. Původně jsem počítal s tím, že se s nimi budu muset minimálně na pár týdnů rozloučit. Asi po hodině, kdy proběhlo prvotní změření a kontrola stavu, Petr říká: „tak já to rovnou dneska udělám“.

„Jako fakt? Jako že si je rovnou dneska odvezu zpátky?“ “No jasně“

Tak se do toho pustil. Demontáž měničů, vyjmutí výhybky, nové kondíky, předrátování stříbrem, nové terminály. Dotlumení ozvučnice, kompletace a přeměření.

Už u něj byl slyšitelný rozdíl, srovnaly se nižší středy, které měly původně propad. Na zkoušení jsem si jako repro kabely taky odvezl metráž z postříbřené mědi, kterou se drátovaly bedny.

Ale až doma na mě čekalo to největší překvapení. Zapojil jsem, nechal rozehrát a pak už jenom dokola kroutím hlavou. Začalo to tak neskutečně cinkat, šustit, dýchat. Zvuk se spojil, přestal jsem lovit detaily a začal se bavit muzikou!

Na tomhle všem mě nejvíc baví, jak se dají hranice posouvat i bez toho, aby člověk utrácel desetitisíce nebo i mnohem víc. O to víc pak má z toho člověk radost.

V neposlední řadě právě díky takovým lidem jako je Pavel nebo Petr a určitě dalším, které rád poznám, dává hifi smysl a hlavně radost!

Tímto srdečně zvu kohokoliv, kdo by měl chuť mě navštívit, poslechnout si a poklábosit o čemkoliv.

P.S. Petře, Pet Shop Boys bomba!
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

Něco o mém upgradu Xavian:

https://pkaudio.webnode.cz/xn270upg/
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pilous

Příspěvek od blesk666 »

parada, super progres. XN270 su v ramci velkosti dobre bedne uz v zaklade, ale Kocourove racionalne upravy sa mi velmi pacia, takze normalne by som to chcel pocut uz len ked to citam a vidim. Uzivaj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pilous

Příspěvek od efičák »

Ohromná příležitost zlepšování s Kocourem !

Ahoj Lukáši, to máš luxus, vynikající bedny s plnými středy v uzavřené ozvučnici. Stříbro jim sedí a ten typ zvuku je návykový.
Kdo to rád bez basreflexu už nechce jinak.
Příjemný zvuk pouhlíkovaných středobasů se silným magnetem a klasická kalota jak ji umí v Scanspeaku.
Už přeměření po letech může lecos říct.
Moje repraky v DIY bednách ujely na středech a byly nějak uřvané. Kocour je machr, líbí se mi co umí.
Pochlub se i fotkou prosím a oblíbeným žánrem. Každé vylepšení dynamiky je jako skutečná hudba.
Já dnes poslouchal živou kapelu s basou mandolinou a kytarami a zaskočilo mě jak velky rozsah může mít hlas v dynamice a že mě živý zpěvák bez zesílení může bolet v uších.
Hudba je nádherná a když se sejdou muzikanti s darem shůry a sehraní, je to svátek.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pilous

Příspěvek od PavelDosko »

Ahoj Lukáši, jsem rád že to i podle mých rad včetně beden sedlo, užívej si a někdy se zastav
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Pilous

Příspěvek od zatty »

Vítej v rodině postižených hudbou.... pěkně ses do toho opřel ^:)^ :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilous

Příspěvek od -Kocour- »

Lukasi, uzivej si zvuk. Verim ze si to jeste sedlo.

Tento upgrade jsem si uzil, vse slo pekne hladce, po prvnim poslechu a zvazeni jestli tam je co zlepsovat bylo hned jasno, rozebrano to bylo ve chvilce a vsechen potrebny material byl po ruce. S tema zmenama u upgradu jsem vzdy trochu opatrnejsi, nevim co majitel ceka, a nechci ten zvyk posunout nekam moc daleko od urciteho normalu, optima, a na co majitel zvykly, tady ale hned nekolik indikatoru ze se nemusim bat. Obecne material co jsem tam dal zatim pomohl uplne vsemu, a scan speakum nejake to stribro v ceste vzdy hodne pomuze a sedi to k sobe.
U XN270 by slo jeste zmerit menice a namodelovat vyhybku, dotahnout ten rozdil kolem 2k, mozna to tam malinko zvednout, a vyhybku celou vyskladat z lepsiho, noveho materialu. Preci jen pred stredobasem civka na I jadre, v 2p,...hmmhmmm, ale zadna tragedie, urcite lepsi nez ferit. Ale vsechno tohle by z toho uz udelalo jinou bednu, a hlavne by to trvalo znatelne dele.
Takze jak jsme se Lukasi bavili, tady jsi ziskal ze jeden den maximalni mozny efekt, zlepseni.

PS Pet shop boys je ma klasika k praci, to se pak jinak dela :-).
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pilous

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj Lukáš,
super predstavenie. Dalo by sa povedať - "Pilous pritlačil na pílu". :D
Tiež by som to rád počul.
Nech ti to hrá k spokojnosti!
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

Ještě pár fotek, jak to u mě vypadá. Není to ideální, ale snažím se v rámci možností diplomaticky doma posouvat hranice :mrgreen:
.
poslechovka-01.jpg
poslechovka-02.jpg
poslechovka-03.jpg
poslechovka-04.jpg
poslechovka-05.jpg
poslechovka-06.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pilous

Příspěvek od terahera »

Vítej zde na fóru,pěkné představení :angel:
Jaké Furutech koncovky máš na tom Viablue?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pilous

Příspěvek od Mark Levinson »

Luky,
vítej na HEF, moc pěkné představení :thumbup:. Tak nějak podobně jsme ty začátky asi měli všichni než jsme naskočili do toho vlaku jménem Hi-Fi. A potom už se rozběhnul ten kolotoč výměn komponentů, kdy se každý chce posunout dál ve vidině lepšího zvuku. Tyhle Xaviany se mi vždycky moc líbily a to jak zvukově, tak i designově což nemohu říct o soudobé produkci této sympatické firmy. Dnešní design bych ještě skousnul, ale zvukově mi to už tolik nevyhovuje. Úsměv na tváři mi vyloudila hláška "diplomaticky doma posouvat hranice", to asi známe taky všichni...... :silent:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pilous

Příspěvek od PavelDosko »

terahera píše: 10 bře 2022 11:18 Vítej zde na fóru,pěkné představení :angel:
Jaké Furutech koncovky máš na tom Viablue?
Balkan, Maro, balkan
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pilous

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pilous

Příspěvek od terahera »

Pilous
Divím se,že když ti radil Pavel,tak že přežil tvůj stolek s komponenty :smile: Zkoušels třeba jen tak,ze srandy,dát stolek pryč a komponenty na zem?Jestli ne,jak budeš sám doma,vyzkoušej :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pilous

Příspěvek od PavelDosko »

bylo to jen o PC, bednach a dratech, u Pilouse jsem nikdy nebyl
neni placka, neni highend
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

PavelDosko píše: 10 bře 2022 12:30
terahera píše: 10 bře 2022 11:18 Vítej zde na fóru,pěkné představení :angel:
Jaké Furutech koncovky máš na tom Viablue?
Balkan, Maro, balkan
Díky Pavle. O věcech, kterým nerozumím, se nepřu, ale nechám si poradit, vyzkouším a pak dělám závěry. a výše uvedené u mě funguje :razz:
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

terahera píše: 10 bře 2022 12:35 Pilous
Divím se,že když ti radil Pavel,tak že přežil tvůj stolek s komponenty :smile: Zkoušels třeba jen tak,ze srandy,dát stolek pryč a komponenty na zem?Jestli ne,jak budeš sám doma,vyzkoušej :cool:
Věřím. I tohle je v plánu, ale ne tady. Za prvé by to neprošlo, taky mám 2 řady zásuvek poměrně vysoko, takže by byly vidět. A všechno by se taky vedle sebe nevešlo.
Jednou ale bude k dispozici samostatná místnost, takže tam se s tím automaticky počítá...
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

Mark Levinson píše: 10 bře 2022 11:35 Luky,
vítej na HEF, moc pěkné představení :thumbup:. Tak nějak podobně jsme ty začátky asi měli všichni než jsme naskočili do toho vlaku jménem Hi-Fi. A potom už se rozběhnul ten kolotoč výměn komponentů, kdy se každý chce posunout dál ve vidině lepšího zvuku. Tyhle Xaviany se mi vždycky moc líbily a to jak zvukově, tak i designově což nemohu říct o soudobé produkci této sympatické firmy. Dnešní design bych ještě skousnul, ale zvukově mi to už tolik nevyhovuje. Úsměv na tváři mi vyloudila hláška "diplomaticky doma posouvat hranice", to asi známe taky všichni...... :silent:
Přesně tak. Už jsem se odnaučil hlášky typu "to je konečná", "to už nemůže u mě být lepší" apod. :razz:
Spíš to teď chci přestal chvíli řešit, nevrtat se v tom a všechno si pořádně naposlouchat. Pak jít dál.
A mezitím střádat a střádat, protože je mi jasný, že z těch beden se dá vymáčknout víc (co se týče zes...).

Jinak s tím posouváním hranic doma existuje ještě další metoda. Ale to už trochu víc leze do peněz - "něco za něco" :roll:
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pilous

Příspěvek od efičák »

Děkuju za foto. Uplně to slyším.
S radama chlapi pomalu. Teď má největší skok a sestava je sladěná.
Raději mírný pokrok v mezích rodiného míru a rozpočtu. Za každé zelepšení o 3% se platí 50% navýšením nákladů.
Zázrak u Kocoura je výjimka.
XN270 jsou velmi talentované bedny a stále krásné jak vidíme.
Ty zdi 120 cm tlusté cihlové naznačují fortelnou nemovitost. Užívej radosti. Třeba mě baví Rock až po Kocourove zásahu.
Elektrotechnik co slyší a odhadne kolik řízné reality se dá dlouhodobě poslouchat je vzácný Pán.
Nabouchat do simulátorů měniče je snadné, Kocour nám rozumí.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

Jinak ještě k těm bednám. Stojany jsou DYI s jeklem vyplněným pískem. Váha naplněného stojanu je cca 21kg. Bedny mají 14kg. Zespodu mají z výroby závit, takže jsou napevno přišroubované ke stojanu. Díru v jeklu jsem v horní desce pod bednou nechal odkrytou pro absorpci "případných vibrací".
Dohromady je to tedy cca 35kg jednolitý kus.

Denně s nimi kvůli poslechu šoupám, takže zatím je spodní deska řešená M6 šroubem s hrotem, zespodu vanička s filcem. Ale bojím se, že jednou mi to z vaničky vypadne a propíchne podlahu...
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Pilous

Příspěvek od -NIN- »

Ty figurky jsou skvělý. :thumbup: Hetfield a jeho parta. Kdes to pořídil?
Ayon+MF+Tannoy
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

-NIN- píše: 10 bře 2022 17:57 Ty figurky jsou skvělý. :thumbup: Hetfield a jeho parta. Kdes to pořídil?
Z USA před spoustou let. Taková nostalgie z mládí. Už se to snad ani nevyrábí :cool:
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Pilous

Příspěvek od HonzaE »

Zdravim z vychodnich Cech. Pekne popsan tvuj vyvoj, neco mi to pripomina :angel: Pekna sestava.

Syn nastoupil na SŠ do Podebrad takze tam obcas jezdim, navsteva tedy neni vyloucena :smile:

Pet Shop Boys :thumbup:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

HonzaE píše: 10 bře 2022 18:56 Zdravim z vychodnich Cech. Pekne popsan tvuj vyvoj, neco mi to pripomina :angel: Pekna sestava.

Syn nastoupil na SŠ do Podebrad takze tam obcas jezdim, navsteva tedy neni vyloucena :smile:

Pet Shop Boys :thumbup:
Ahoj a děkuju. Určitě se zastav, budu rád. Je to kousek.
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pilous

Příspěvek od PavelDosko »

Pet Shop Boys jsem dnes pustil zene (na zaklade tohoto vlakna), byla nadsena (v te dobe byla mlada)

sel jsem kourit, to se fakt neda
neni placka, neni highend
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

PavelDosko píše: 10 bře 2022 22:25 Pet Shop Boys jsem dnes pustil zene (na zaklade tohoto vlakna), byla nadsena (v te dobe byla mlada)

sel jsem kourit, to se fakt neda
Zdravím ženu a chválím za dobrý vkus :thumbup:

80' a 90's synth pop, já na tom vyrůstal. S chutí si zavzpomínám a pustím taky Depeche Mode, The Cure, Erasure, A-ha a další. Někteří z nich i slušně zvukově.
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pilous

Příspěvek od blesk666 »

Co z toho je slusne nahrate? Ja by som povedal ze asi len DM. Exciter je napr slusne nahraty (to je ale uz relativne sucasnost)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pilous

Příspěvek od PítrsPraha »

Ahoj,
hezký představení a raketový vývoj správným směrem :thumbup: .

Jsme stejná generace, proto úplně chápu úchylku pro Pet Shop Boys, Erasure, A-ha, Camouflage, OMD, The Beloved, Duran Duran, New Order a samozřejmě v první řadě DM :smile: .
Pokud na něčem člověk vyrůstá a provází ho to těmi "důležitými" roky, prostě se to zaryje do paměti, emocí.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Pilous

Příspěvek od kychtax »

Akorat na stare kolena clovek zjisti, jak jsou ty veci desive nahrane..casto.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilous

Příspěvek od -Kocour- »

Asi kazdy na nejake hudbe v mladi vyrustal, a jeji dnesni poslech neni o zvukovych kvalitach. A za me, rozhodne radsi zminovane stare veci, nez dnesni. Pro me je hudba o emocich a proto tyhle veci u me maji sve misto. A i je pouzivam kdyz ladim bedny, nelze se pri tomto procesu omezit jen na vybranych par superdokonalych kousku, to bych skoncil s velmi zvukove uzkoprofilovou bednou, nehlede na to ze by me to nebavilo, rozehravani a naposlouchavani nove bedny a dalsi pripadne ladeni neni na jedno sezeni, poustim to k praci atd a proste to nechavam na sebe pusobit, tohle se musi rozlozit na dny a tydny, abych nejak zprumeroval dojmy, protoze jsem clovek a aktualni rozpolozeni proste ovlivnuje to jak se mi zvuk v dany moment pozdava.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pilous

Příspěvek od YamahaMan »

-Kocour- píše: 11 bře 2022 09:03 Asi kazdy na nejake hudbe v mladi vyrustal, a jeji dnesni poslech neni o zvukovych kvalitach. A za me, rozhodne radsi zminovane stare veci, nez dnesni. Pro me je hudba o emocich a proto tyhle veci u me maji sve misto. A i je pouzivam kdyz ladim bedny, nelze se pri tomto procesu omezit jen na vybranych par superdokonalych kousku, to bych skoncil s velmi zvukove uzkoprofilovou bednou, nehlede na to ze by me to nebavilo, rozehravani a naposlouchavani nove bedny a dalsi pripadne ladeni neni na jedno sezeni, poustim to k praci atd a proste to nechavam na sebe pusobit, tohle se musi rozlozit na dny a tydny, abych nejak zprumeroval dojmy, protoze jsem clovek a aktualni rozpolozeni proste ovlivnuje to jak se mi zvuk v dany moment pozdava.
Pilous - sorry za OT ale absolútny súhlas s Kocourem.
80s, New wave, Italo disco je trend 80tych rokov. Nie je to "audiofilská" hudba pre viacerých je to nostalgia a také vrátenie sa do čias, na ktoré radi spomínajú.
@blesk666 - a čo sa týka kvality nahrávok. ZYX je vydavateľstvo, ktoré sa tomuto žánru venuje dosť dlho a kvalita je úplne v pohode. Mám celkom slušnú zbierku aj tohoto prúdu od uvedeného vydavateľa. Ak budeš mať cestu - stav sa.
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

Přesně tak, taky souhlasím s Petrem. Kolikrát (mluvím za sebe) člověk loví každý detail, hledá nadzvukový nahrávky a často zapomíná na emoce a třeba i hezký vzpomínky s tím spojený. Potom jenom přepíná a přepíná.

Můj názor je, že tak jako v životě, nic by se nemělo přehánět. Takže když mi to udělá radost, pustím si to, co chci, bez ohledu na to, kam jsem svoji sestavu dostal a jestli je to zvukově dokonalé.

BTW čest výjimkám, teď mě napadá např DM - Music For The Masses, Erasure - Blue Savannah (album Wild) a další. Ale nechci nijak vyvolávat flame. Každý, co se mu líbí a dělá mu dobře :angel:
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pilous

Příspěvek od blesk666 »

@YamahaMan: dakujem za pozvanie, rad vyuzijem ked bude cesta (odkial si?)

@Kocour: uz dlhsie mam pocit (nie potrebu), ze by som chcel aby si aj ku mne prisiel odmerat bedne a podla toho sa uvidi. Mas na vec pristup presne ako ho vnimam aj ja.

@Pilous a ostani: super vlakno a normalna diskusia ako ma byt
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pilous

Příspěvek od blesk666 »

Ja to mam tiez asi ako vacsina. Mam rad hudbu z obdobia zivota 80-tych rokov kedy som mal 8-18r. Potom z 90-tych rokov kedy to bolo od hudby z kniznice Francuzskeho istitutu (kniznica s pozicovnou CD-vacsinou vazna hudba 20teho storocia), cez DM, Dead Can Dance, Cranes, Davida Sylviana, Ivy Bittovej… az po pomerne experimentalnu hudbu Diamandy Galas, Franka Zappu, Roberta Frippa…
Nahrata je rozne, ale vyvolava vo mne emociu aj dnes este a tym padom viem aj podla toho posudzovat ci reprodukujuci komponent vyhovuje tomu aby tuto emociu preniesol, alebo nie. Toto mam rovnako ako Kocour. Vnimanie emocii a emociáne rozpolozenie je u cloveka rozne, preto sa to neda posudzovat jednyn ABX testom
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Pilous
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2021 10:10
Bydliště: Nymburk

Re: Pilous

Příspěvek od Pilous »

PítrsPraha píše: 11 bře 2022 08:42 Ahoj,
hezký představení a raketový vývoj správným směrem :thumbup: .

Jsme stejná generace, proto úplně chápu úchylku pro Pet Shop Boys, Erasure, A-ha, Camouflage, OMD, The Beloved, Duran Duran, New Order a samozřejmě v první řadě DM :smile: .
Pokud na něčem člověk vyrůstá a provází ho to těmi "důležitými" roky, prostě se to zaryje do paměti, emocí.
Ahoj, díky a pod každou vyjmenovanou družinu se podepisuju :clap:
Ještě bych přidal INXS, Suzanne Vega (tř. takový 99,9C zvukově :ympeace: ). Určitě by se dalo jmenovat spousta dalších.

Dneska taky poslouchám spoustu jiný muziky. Když ti ale takhle bez upozornění pustí pan Kocourek u něj takový pecky, tak víš, že jsi na správném místě a není potřeba dalších slov. Jenom poslouchat :smile:
Xavian XN270 - Kocour upgrade; Cambridge CXA - Casea upgrade
Intel NUC (lineární napájení) + IFI Galvanic, Purifier, MED MI1005 LAN Isolator; OS Daphile + Qobuz
DAC Topping D70s MQA
Viablue X60, X40+ Futurech, Jantzen Silvered OFC
rrajnoha
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2011 11:02
Bydliště: Napajedla - Zlín

Re: Pilous

Příspěvek od rrajnoha »

Zdravím.

Jsem majitelem streameru s Daphile. Vše postaveno na Intel NUCC5CPYH = DaphileNUC
- Daphile version: 23.01-b041628-x86_64
- Drive: ATA WDC WDS120G2G0A- 120GB (sda)
- RAM: 8.0GB

Koupil jsem si DAC Pre Box S2 Digital. Vše se nakonfigurovalo "samo" - viz obrázky.
Poslech velmi dobrý a byl jsem spokojen. Pak jsem s kamarádem uspořádal poslechovku s porovnáním streamerů.
Kamarádova sestava je:
- Streamer: Pro-Ject Stream Box S2 Ultra
- DAC: Pre Box S2 Digital
------
- repro: Xavian Giulietta

Prvotní poslech přes jeho aparaturu byl velmi čístý, vyvážený, umírněný, detailni, - výborné výšky, středy, středobasy a plně kontrolovanou a vyváženou basovou složkou. Po cca 2 hodinách jsme zaměnili pouze streamer za můj Daphile.
Hned na první poslech přibylo basů - více nadýchané: poslech byl čístý vyvážený, umírněný, detailni, - výborné výšky, středy, středobasy a "sytou" basovou složkou.

Ve většině skladem nebyly basy nepříjemné, ale v některých skladbách se nám zdály trošku "navíc". Je ovšem možně, že takto jsou v nahrávce.
Dle kamaráda se trochu (ne vždy) ztratila kontrola nad basy, přibyl i "šum" na pozadí, který jsem já až tak moc nevnímal.

Nerozumím příčině příbytku basů - přenášejí se jen digitální data "0-1": možná nedokonalý napájecí zdroj k DaphileNUC a tím "digitální sum" na USB rozhraní..

Nevím zda lze toto nějak ovlivnit - napájení, nastavení....

Děkuji za podněty, zkušenosti...
A.png
B.png
C.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Pilous

Příspěvek od matus_pigy »

S najvacsou pravdepodobnostou to bola suhra streamru ktory moze mat tendenciu zdoraznit basy a nedoriesenej akustiky.V pripade vyriesenych rezonancii by si sice zdoraznene basove pasmo pocul,ale bolo by ciste,prijemne.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pilous

Příspěvek od blesk666 »

zobrazije ti DAC sampling rate a bit rate? Podla toho nastavenia by som povedal ze upsamplujes vsetko na 768kHz.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pilous

Příspěvek od Mark Levinson »

To rrajnoha:
Tady jsme v osobním vlákně "Pilouse", opravdu jsi to chtěl psát tady???
Mark Levinson
Odpovědět