Hybridní zesilovač

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
KarlN

Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

Zdravím pánové.
Mám dotaz ohledně vhodné volby hybridního zesilovače pro kolegu hifistu. Já s nimi osobní zkušenost v podstatě nemám :-? , proto bych rád seznal nějaká doporučení v ceně do 100.000,- českých. :lol: Nejde o doladění ke zbytku sestavy, od zesilovače bude začínat...nejde ani o to řešit, proč právě hybrid. Prostě pouze o dobré osobní zkušenosti s kterýmkoliv typem či značkou. Vybere si pak sám podle svého sluchu. Nejlépe se vstupy XLR. Doporučil by někdo? Moc děkuji a pěkný den všem. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

zda se, ze nekdy v polovine roku bude na trhu ultimativni hybrid ceske vyroby (power amp 2x250/8,lampa na vstupu, prvotridni soucastky), vice info v kontaktech supehifi.cz. Jen cena nebude do 100 tisic.
neni placka, neni highend
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

Moc děkuji za tip, budu tlumočit a sledovat. Mně osobně napadl pouze Unison Research Unico Due, ten se líbil zvukové mně i v domácích podmínkách, ale více toho bohužel neznám. :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

hybridni monobloky ted prodava mistni clen koudy42
neni placka, neni highend
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

PavelDosko píše: 01 bře 2022 15:29 hybridni monobloky ted prodava mistni clen koudy42

Moc díky, ale nechce to dělit. :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co jsou hybridni monobloky? :shock:
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od Vienna »

Dieter Burmester píše: 01 bře 2022 21:06 Co jsou hybridni monobloky? :shock:
https://www.absolare.com/hybrid-mono-amplifier/ například...

Ale jinak je to spolehlivá cesta jak lampou v cestě signálu snížit odstup signálu od šumu a vnést pověstnou pleťovou barevnost... To není kritika, je to o preferencích... něco za něco.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

Dieter Burmester píše: 01 bře 2022 21:06 Co jsou hybridni monobloky? :shock:
konkretne jsem mel na mysli tyto - https://elektro.bazos.cz/inzerat/147756 ... p-stav.php
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od efičák »

Unison s mosfet koncákama vypadá dobře. Má DAC, fajn služba.
100 W do 8 Ohmů není moc na hladové bedny, záleží jak je integráč udělaný a jak si s bednama a reprokabelama sednou. KarlN když to vyzkoušíš a poradíš, mohlo by to být ono. Od té značky jsou nejvyhlášenější jednočinné áčka celolampy. Citlivé bedny a emoce stékají po měničích spolu s výborným rytmem. V tom je mnohdy problém s lampama. Hezké středy však u hustší hudby nestíhají.

Symetrický vstup a elektronky moc neladí. Pořád se mění parametry a pro symetrický koncák to není dobré. Lepší je RCA když to nechtějí řešit trafama nebo čipem jako Audio Research.

Mám dobré zkušenosti se zvukem hybridního Musical Fidelity integráče. Doporučit nemohu, problém se servisem. Neoznačené nebo zakázkové součástky.

Štípla mě u srdce zmínka o pleťovém zvuku :lol: Lampový předzes může mít velmi dobré měření a spousta slušných reprosoustav má zkreslení THD o řády vyšší v celém pásmu. :mrgreen:

S předzesilovači je to tak, že jsou všechna řešení dobrá i špatná. Jde nabarvit krémovku i kvalitním operákem, diskrétním operákem, mosfetem a podobně. V cédéčku mám napájené něco úplně nového asi za 2 tisíce pro oba kanály a je to analogové a barevné.
Zvuk dobrý - všechno dobré
koudy42

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od koudy42 »

Vubec bych se delence v takovem rozpoctu (second hand) nebal a nemusi jit o Vincenty aka "Lufthansa" :mrgreen:. Ziska tim obrovskou variabilitu. :thumbup: za lampy a take Unison Research (*).
KAYKO
Příspěvky: 19
Registrován: 19 úno 2011 21:31

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KAYKO »

Zdravicko vsetkym. Ja som mal niekolko rokov Pathos Logos. Prijemny hybridny integrac, design perfektny, krasne drevene dialkove. Co sa tyka zvuku citlivy na ostatne komponenty. Akoby bol stavany primarne na talianske zelezo. Viem povedat, ze u mna si moc nerozumel s B&W a zdrojom Wadiou.
Pre mna zvukovo predstavoval umiernenu taliansku sladku zvukovu farebnost a mal snahu ponuknut vacsiu zvukovu presnost a detail.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od zappa »

Výborný byl Orchestra Instruments
48591_1.jpg
, škoda, že se partneři rozkmotřili a přestali ho vyrábět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

efičák píše: 05 bře 2022 12:23 ...Symetrický vstup a elektronky moc neladí. Pořád se mění parametry a pro symetrický koncák to není dobré. Lepší je RCA když to nechtějí řešit trafama nebo čipem jako Audio Research...
Aleši děkuji moc za objasnění, hlavně pokud jde o kýžené vstupy XLR, všiml jsem si, že je většina firem u lamp nepoužívá, ale tohle jsem nevěděl. :-?
V každém případě předám a ještě jednou díky. ^:)^
Nejspíše to vypadá na to Unico Due.
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

koudy42 píše: 06 bře 2022 00:43 Vubec bych se delence v takovem rozpoctu (second hand) nebal a nemusi jit o Vincenty aka "Lufthansa" :mrgreen:. Ziska tim obrovskou variabilitu. :thumbup: za lampy a take Unison Research (*).
Díky za tip i potvrzení předběžného výběru. :thumbup:
Do dělence opravdu nepůjde, ale Unison research přichází čím dál více v úvahu. :cool:
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

Samozřejmě díky za doporučení a případně úvahy i všem ostatním. :ympeace:
koudy42

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od koudy42 »

Pak by to mohlo vypadat nejak takto ....Unison (S6) + Triangle (Signature Delta), kdyby se vyhecoval do celolampy :mrgreen:.
Obrázek
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

koudy42 píše: 06 bře 2022 18:30 Pak by to mohlo vypadat nejak takto ....Unison (S6) + Triangle (Signature Delta), kdyby se vyhecoval do celolampy :mrgreen:.
Obrázek
Tomu mohu pouze zatleskat...zvláštěpak za výběr repro! :thumbup: ^:)^
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od Yngwie »

Trilogy 925 je nejlepší hybrid, jaký jsem slyšel doposud. Z druhé ruky bohužel okolo 200 (ale nevím o žádném kousku na prodej). Nový 400. Osobně jsem pokukoval také po hybridu, jelikož tíhnu k lampám ... nakonec jsem kvůli praktičnost zvolil Passe INT-25 (dva tranzistory na kanál a prvních 25W v áčku ... následně AB cca 75W při 8 Ohmech). Jestli to byla dobrá volba bohužel nevím, jelikož už od začátku listopadu na něj čekám:D
KarlN

Re: Hybridní zesilovač

Příspěvek od KarlN »

Yngwie píše: 09 bře 2022 14:07 Trilogy 925 je nejlepší hybrid, jaký jsem slyšel doposud. Z druhé ruky bohužel okolo 200 (ale nevím o žádném kousku na prodej). Nový 400. Osobně jsem pokukoval také po hybridu, jelikož tíhnu k lampám ... nakonec jsem kvůli praktičnost zvolil Passe INT-25 (dva tranzistory na kanál a prvních 25W v áčku ... následně AB cca 75W při 8 Ohmech). Jestli to byla dobrá volba bohužel nevím, jelikož už od začátku listopadu na něj čekám:D
Tak ten vypadá hodně "fanfárově" :clap: , jen ta cena...nicméně moc rád bych poslechl. Mimochodem, dle i zahraničních názorů a testů včetně těch soukromých, se ukazuje, že si opravdu v přímém srovnání (tedy na půl cesty mezi tranzistory a lampami) vede v dané ceně snad nejlépe Unico Due. :thumbup:
Odpovědět