Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

djrix píše: 25 úno 2022 20:53 A já zase zesilovač, který má trvalou spotřebu ze zásuvky 2,4kW .
O trvalé spotřebě není řeč.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

Dieter Burmester píše: 05 kvě 2022 13:22 O trvalé spotřebě není řeč.
V tom případě tedy prosím o jasné vyjadřování. Jakou jsi tedy měl namysli spotřebu ve tvém příspěvku níže ?
Dieter Burmester píše: 25 úno 2022 20:13 Chtel bych videt, jak dva zesilovace maji spotrebu 2,4 kW a 31 W a obou se ti bude zvuk libit.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od dr.fish »

djrix píše: 25 úno 2022 20:53 A já zase zesilovač, který má trvalou spotřebu ze zásuvky 2,4kW .
Provozuju 3x 851W, k tomu TV 566W a nějaké ty preampy a playery. 4-6 hodin denně.
Dle Pajusova propočtu na jednu zásuvku zátěž ve špičce až 8kW? To těžko.
Nežere to vlastně téměř vůbec nic. Rozhodně to není moc vidět v účtech.
Bez výkonu není dobrý zvuk, pokud jsou hladovější bedny tak tím spíš. Zrovna Primare déčko jsem zkusil na své BW a je to pěkný průšvih.
Ty 851W vytunil pan Vrána k mé plné spokojenosti. S tuningem mohu vřele doporučit, bez něj ale ne.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

Jistě že to "nežere vlastně vůbec nic" , problematiku klidové spotřeby AB zesilovačů jsem vysvětlil na předchozí straně.
Moje reakce byla na
Dieter Burmester píše: 25 úno 2022 20:13 Chtel bych videt, jak dva zesilovace maji spotrebu 2,4 kW a 31 W a obou se ti bude zvuk libit.
Jelikož v tomto případě Dieter Burmester porovánvá dva naprosto rozdílné parametry.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od dr.fish »

djrix:
No dyk já se hlásil jen jako prostý uživatel, abych potvrdil a podepřel tvá tvrzení. :ympeace:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
koudy42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od koudy42 »

Je to jako ve vsem, chces opicku musi byt na banany :angel:.
I kdyz me lampove monobloky beru jako male hifi perpetuum mobile, maji prikon kolem 100W/ks a muzu sroubovat BIAS z AB (0,75V) az do Acka (2V/200mA), kdy vykon jde k 17W. Osazene vykonove lampy GU50 stoji 100Kc/ks a frekvencni charu maji napadne podobnou 300B, ktere stoji nesmysl..... I love soc-hifi ^:)^.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ohledně posuzovaní reálné spotřeby za provozu je údaj o maximálním odběru zcela irelevantní.
Jediné co je podstatné pro to, kolik zesilovač spotřebuje proudu je informace o jeho klidovém odběru.
Proč klidovém ? protože to je základní minimální hodnota a tu bude zesilovač odebírat většinu provozního času, a až při vyšších hlasitostech to bude trochu růst, tedy až při přechodu nastaveného klidového proudu (otevření do A třídy) a nad touto hranicí už bude odběr v reálném provozu dá se říci stejný u všech zesilovačů, pokud se tedy bavíme o tranzistoráku v AB třídě.
Odběr můžeš opravdu neřešit, bude někde mezi 30-80W, pokud to tedy nebude zesik s velkým klidovým proudem, co má přes 10W v A třídě, a i pak to bude třeba 150W, a až u jistých extrémů typu PASS to je 250 a více.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Šel bych do dvou A 30.2, jsou oproti A34 ještě klasické analogové konstrukce a zde jsou repasované za pěknou cenu.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -30-2-2ks/
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

NA-Noble Audio píše: 17 kvě 2022 22:23 protože to je základní minimální hodnota a tu bude zesilovač odebírat většinu provozního času, a až při vyšších hlasitostech to bude trochu růst, tedy až při přechodu nastaveného klidového proudu (otevření do A třídy) a nad touto hranicí už bude odběr v reálném provozu dá se říci stejný u všech zesilovačů, pokud se tedy bavíme o tranzistoráku v AB třídě.
Přesně tak, pouze bych upřesnil ten přechod do jiné třídy, je to přesně naopak, zesilovač konstrukčně posazen do AB třídy, pracuje s relativně malým klidovým proudem, při větší (ale realtivně malé) hlasitosti přecházi do B třídy (účinnost tedy stoupá,až do bodu kdy se zase začnou uplatňovat ztráty jiné), naproti tomu zesilovač ve třídě A s velkým klidovým proudem a opět od určitého výkonu přechází do třídy B.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já v tom Tvém popisu nic přesně naopak nevidím, dle mě jsme za jedno.
Jen jsi to uchopit-nahlédl z trochu z jiné strany, a píšeš o účinnosti, kdežto tu já vůbec nezmiňuju, i když v tom samozřejmě figuruje.
Já jsem se snažil laikovi co nejjednodušeji popsat jak se chová spotřeba zesilovače, a jaké jsou reálné hodnoty za běžného domácího provozu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět