Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Zdravím zkušenější hifisty,
kvůli změně charakteru zvuku pořizuju lampový předzesilovač a protože mám integrovaný Primare i32, hledám adekvátní ( čti: lepší) konec.
Požadavky mám samozřejmě nesplnitelné :
1) rozumná cena ( 30-35 tis max) bazar není problém
2) pevný, rychlý bas
3) rychlý přeběh
4) co nejnižší spotřeba el. energie

Na něco už jsem se díval...
Primare A30.2
Primare A34.2
Kinky Studio EX-M7
Onkyo M - 5000R

Vím, že ty kousky nesplňují všechny požadavky, ale nakonec to bude stejně kompromis, nebo ústupek.
Hraju na Xavianech Carisma. Předzesilovač je dělaný na zakázku.

Prosím o info o zvuku těch 4 kousků, případně nějaké další možnosti...
Děkuju
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od B. M. C. G. »

Všechno na nic. Na XN Carisma je to málo. Mel jsem před lety doma Primare A34.2, nestačilo to ani na XN Piccola. :crazy:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dasta »

Řešení by bylo koupit dva kusy bazarové Primare A30.2 a používat je v zapojení do můstku.Myslim však,ze jeden konec A 30.2bude na Carismu dostačující.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od předseda1979 »

Ahoj, zrovna mám v jednání akci "kulový blesk". Pokud by se to podařilo, měl bych pak 2x Primare A30.2 přepojené do můstku (1x380W do 8ohm). To už ty Carismy věřím rozehraje. Možno slyšet na výrazně hladovějších Xavian Giulia, než se prodají. O víkendu objednán zájemce na poslech. Pokud bys měl zájem, ideálně SZ a můžeme probrat po telefonu.
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
kychtax

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od kychtax »

Primare A32.. ale to už je tady trochu kanon na vrabce. :smile:
Kolik má ten Primare můstek A30.2 deklarovaný výkon do 4/2 Ohm?
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Myslim, ze A30.2 ma 550W na 4ohmy. Ale spis mne trapi tech 800W spotreba. Nedoslo mi, ze delali i neco drive s takovym prikonem. Trochu jsem doufal v obvyklych 30W. :smile:
Taky vzhledem k pre lampovemu jsem chtel spise neco ve tride D.
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od předseda1979 »

kychtax píše: 18 úno 2022 09:55 Primare A32.. ale to už je tady trochu kanon na vrabce. :smile:
Kolik má ten Primare můstek A30.2 deklarovaný výkon do 4/2 Ohm?
Nevím, přesně. V manuálu se uvádí v můstku jen do 8Ohm.
Ve stereo režimu 2x200W do 4Ohm
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od B. M. C. G. »

Žádných 800w ti to brát nebude.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

kychtax píše: 18 úno 2022 09:55 Primare A32.. ale to už je tady trochu kanon na vrabce. :smile:
Kolik má ten Primare můstek A30.2 deklarovaný výkon do 4/2 Ohm?
Primare A32 jsem měl doma a s díky vrátil. V té době jsem měl 2ks Primare A30.2 v továrním provedení a ty hrály lépe.
Ve finále jsme skončil u 4 ks A30.2, každý zapojený do můstku (380/8), provozuji ve stereo systému jako bi-amp s jsem maximálně spokojen. Občas sice koukám, zda a za co měnit, ale je to spíš o podvědomé touze dopřát mým preampům partnera ve stejné lize, než nějaká potřeba nějak něco řešit. Pravda - všechny moje 4 koncáky prošly v Cesea radikální modifikací, které vyšly na podobné peníze, jako jejich pořízení, ale stojí to za to.
Pokud bys měl cestu přes Brno, dej vědět, můžeš poslechnout.

PS: jeden čas jsem přemýšlel o výměně za moderní A34.2, ale jsou to "Déčka" a nakonec jsem se rozhodl zůstat u toho, co mám.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vyrobce tvych preampu vyrabi i konce. Vlastne nechapu, proc jeste ztracis cas s Primare :shock:
Dieter Burmester
kychtax

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od kychtax »

Zabiny, dík. Rád se zastavím. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: 18 úno 2022 14:28 Vyrobce tvych preampu vyrabi i konce. Vlastne nechapu, proc jeste ztracis cas s Primare :shock:
Těch důvodů je víc...

1) Nevidím čas trávený s PRIMARE jako ztracený
2) Nenakupuji na slepo, vše si chci nejdřív doma vyzkoušet. Zvlášť věci v tomto levelu.
3) S CZ zastoupením jsme již delší dobu domluveni na vyzkoušení u mne, ale nabídka testu je jen za přítomnosti dealera. Tedy přijede, zapojí a pak si to zase odveze. A takový poslech a rozhodování není úplně model, který bych preferoval.
4) Jsem totiž pohodlný a nerad testuji železo. S přenoskami a věcmi kolem gramofonu nemám problém, ale koncáky znamená rozkopat celou sestavu, udělat místo a věnovat tomu čas. A to vše kvůli 3 hodinám s dealerem? To se mi zatím nechce.
5) Bude mi stačit jede pár monobloků? A bude stačit 1x 150W/8, když nyní jedu 2x380W/8 do každé bedny?
6) A když už se budu pohybovat v tomto levelu, nenajde se nějaká dokonalejší alternativa?

a těch důvodů (nebo výmluv? :cool: ) je ve finále dalších téměř čtyřistatisíc :angel:

Takže zatím neřeším. Je možný, že se objeví někdo se zájmem o všechny mé PRIMARE, ocení tuning a pak to začnu řešit docela intenzivněji. Ale do té doby budu spokojeně poslouchat. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aha, takze Brinkmann pres CZ dealera radsi nezvazovat… Diky za cenne info :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

jsme tu OT, ale zareaguji...
Nový CZ dealer je vstřícný, komunikativní, jsem maximálně spokojen s tím, jak pro mne vyřešil upgrade obou preampů na nejnovější model. Možnost domácího vyzkoušení také nabídl, takže potud vše super. Ale bohužel - pro nákup v tomto levelu je to málo. Komponent v ceně nového auta nekoupím po tříhodinové prezentaci či zkoušení s dealerem za zády. Na to potřebuji více času a klidu. Poslechnou více nahrávek v různou dobu z různých zdrojů a hlavně - potřebuji to i někomu dalšímu pustit, abych slyšel nezaujatý názor.

Ale na tento přístup jsem si v CZ vodách zvykl. Když jsem chtěl před nákupem něco vyzkoušet z High-end v belgický, tak mi arogantně odpověděli, že nejsou půjčovna a hifiturismus nepodporují. Podobně jsem dopadl v HTP, když jsem chtěl koupit MA řady platinum a jako poslední krok jsem chtěl domluvit domácí test. V kontextu tohoto všeho zase klobouk dolů před Brinkmann, že alespoň nabídl nezávazný test v domácích podmínkách...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Tom_TA »

:-t Chlapi ale tak to není. Sašo přeci jsem Ti říkal, že Ti ty monobloky půjčím, ale jen ne bez zálohy... :???:

EDIT: ano pokud bez zálohy, tak v mé přítomnosti....

Tom
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Taky pridam OT. Posahlik z Belgicky je nevstricna legenda - jednou jsem po nich neco chtel, po pul roce jsem se dotazal, kdy to bude. A Posahlik ze to stoji na vyrobci v Nemecku. Zhruba za mesic jsem mel cestu do Rise, tak jsem zajel primo k vyrobci a ten, ze zadnou objednavku z CR nemaji. Posahlik se na to normalne vys*** a jeste mel plnou hubu ulhanych kecu. Tak jsem koupil primo u vyrobce a od te doby znacky, ktere jsou nemecke, resim primo u vyrobce v Nemecku. Krome nulove cekacky to je jete o polovinu levnejsi. Cest prodejcum, jako byl Valda, tomu by se neco takoveho nestalo.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

Tom_TA píše: 18 úno 2022 15:47 :-t Chlapi ale tak to není. Sašo přeci jsem Ti říkal, že Ti ty monobloky půjčím, ale jen ne bez zálohy... :???:

EDIT: ano pokud bez zálohy, tak v mé přítomnosti....

Tom
Ok, tak to se omlouvám, špatně jsem pochopil ^:)^
Tak to možná brzo zrealizujeme, protože mne to fakt zajímá. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Tom_TA »

zabiny007 píše: 18 úno 2022 16:21 špatně jsem pochopil ^:)^
a nebo jsem se špatně vyjádřil... :oops:

Dieter: Brinkmanna přes CZ dealera rozhodně zvažovat :ympeace: :mrgreen:

Sorry za OT, Tom.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nikdy :lol:
Dieter Burmester
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Jeste se doptam.
Jak je na tom to Onkyo a slysel uz nekdo to Kinky?
Pripadne nenapada nekoho jeste ina varianta?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od dvader »

Cambridge Audio Azur 851W ?
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

dvader píše: 19 úno 2022 20:08 Cambridge Audio Azur 851W ?
Vypada zajimave, ale spotreba max 2,4 kw...... To je jak mala elektrarna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

:-? A sháníš zesilovač se slušným zvukem, nebo s nízkou spotřebou? Pokud je pro Tebe spotřeba to nejdůležitější, pořiď si nějaký déčko a budeš mít klid
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

zabiny007 píše: 19 úno 2022 20:59 :-? A sháníš zesilovač se slušným zvukem, nebo s nízkou spotřebou? Pokud je pro Tebe spotřeba to nejdůležitější, pořiď si nějaký déčko a budeš mít klid
500 - 600W jeste jde, ale 2,4kw uz mi prijde hodne.

Zvuk je dulezity, ale ne jedine kriterium
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

nechces si neco radeji poslechnout ?
neni placka, neni highend
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

PavelDosko píše: 19 úno 2022 22:42 nechces si neco radeji poslechnout ?
Idealni reseni.
Jen trochu narocnejsi na organizaci.
Nejdriv jsem chtel vybrat nejake kandidaty, abych nehledal cely rok.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Ciste podle kriterii, bez poslechu jsem nasel nejake dalsi kandidaty...

Nad M22
Emotiva XPA-2 Gen 3
Rotel RB-1582 MkII
Leony5
Příspěvky: 21
Registrován: 17 dub 2020 01:35
Bydliště: Most

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Leony5 »

Mám dobrou zkušenost s Hypou 17MK, levný, ale velice dobře hrající konec.
SPaudio P1 + Hypa 17 Mk ( Furutech ) - CustomWorks Dac1 NG Oled ( Viablue ) - Stream Box DS - Intel NUC 7i5 - Quadral Vulkan Mk3
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Leony5 píše: 20 úno 2022 03:31 Mám dobrou zkušenost s Hypou 17MK, levný, ale velice dobře hrající konec.
Mel jsem Hypu 10 a presel jsem prave k Primare i32. 17tka hraje malinko jinak, ale i 32 ma mnohem lepsi kontrolu basu a zvukove mi prijde hodne dal.
Leony5
Příspěvky: 21
Registrován: 17 dub 2020 01:35
Bydliště: Most

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Leony5 »

Slyšel jsem jen Primare i22, ale pro mě je toto zjištění dost překvapivé. Ale každému se líbí jiný zvuk, o tom žádná.
SPaudio P1 + Hypa 17 Mk ( Furutech ) - CustomWorks Dac1 NG Oled ( Viablue ) - Stream Box DS - Intel NUC 7i5 - Quadral Vulkan Mk3
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

PajusB:
Pouze technicka k te spotrebe: upinas se na parametr, ktery u mnoha vyrobcu je v manualu znacne zkresleny a nerika nic o tom, kolik to "zere".
Prikony, ktere jsou uvadeny na stitcich zminenych pristroju jsou spickove, maximalni mozne za jistych podminek, napriklad buzeni sinus signalem do limitace v obou kanalech do nizke impedance apod.
Tedy napriklad onen A30.2 ma uvnitr dva 400VA toroidy, ale klidova spotreba bude nekde kolem 30W, rozhodne ne onech 800W.
Vyjma zesilovacu ve tride A (a lampovych koncaku, kde se protopi hodne jen zhavenim) toto plati v podstate pro vsechny silice obecne.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

To ho jsem si vedom, ale kazdopadne zesilovac se spickovou spotrebou 2,4kw bude spotrebovavat na stejnou hlasitost vice el energie, nez zesilovac s uvadenou spotrebou 31W.
Samozrejme to neni hlavni kriterium, ale jedno z tech vedlejsi to je. Asi ve smyslu, ze ze dvou zesilovacu s velmi podobnym zvukovym charakterem a parametry si vyberu ten ktery " zere" min.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

PajusB píše: 25 úno 2022 11:46 zesilovac se spickovou spotrebou 2,4kw bude spotrebovavat na stejnou hlasitost vice el energie
Nikoliv. Při stejné koncepci (např AB) bude spotřebovávat v podstatě stejnou energii, protože energie dodaná do reprosoustav bude na dosažení stejné hlasitosti taktéž stejná.
Jediné, čím se bude celková spotřeba lišit, jsou klidové ztráty - v transformátoru, klidový proud koncových stupňů. Ten 851W bude mít klidovou spotřebu někde kolem 150W.
Takove rozdily ve spotrebe jsou dle meho nazoru pro rozhodovani o koupi toho ci onono stroje zcela irelevantni.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od dvader »

Jen doplním, že dle el. norem musí každý výrobce u svého výrobku uvádět max. příkon. A ten se fakt v reálu nesmí překročit. Proto se výrobce jistí tím, že uvede kolikrát ten max. příkon s dost velkou rezervou…

Ten 851W nemám, ale klidně mohu po víkendu změřit klidovou spotřebu u svého 851A.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

djrix píše: 25 úno 2022 12:56
PajusB píše: 25 úno 2022 11:46 zesilovac se spickovou spotrebou 2,4kw bude spotrebovavat na stejnou hlasitost vice el energie
Nikoliv. Při stejné koncepci (např AB) bude spotřebovávat v podstatě stejnou energii, protože energie dodaná do reprosoustav bude na dosažení stejné hlasitosti taktéž stejná.
Jediné, čím se bude celková spotřeba lišit, jsou klidové ztráty - v transformátoru, klidový proud koncových stupňů. Ten 851W bude mít klidovou spotřebu někde kolem 150W.
Takove rozdily ve spotrebe jsou dle meho nazoru pro rozhodovani o koupi toho ci onono stroje zcela irelevantni.
Dekuju za vycerpavajici komentar. Dva zesilovace v tride AB budou mit samozrejme podobnou spotrebu.
Ja ale mluvim o vsech koncepcich. Tedy A , AB az treba D.
Chapu, ze pro nekoho to muze byt irelevantni, ale pokud se budu rozhodovat mezi dvema konci, kterych zvuk se mi bude libit a jeden bude mit uvadenou spotrebu 2,4kw a druhy 31w, tak vyberu ten s nizsi spotrebou.
Tohle je cely ten problem, ktery se tady resi.

Rad bych radu zkusenejsich, kteri maji naposlouchano vice kusu zesilovacu nez ja. Chci si vytvorit nejaky prehled, ktere zesilovace za to stoji a pak si je poslechnout. To bude hlavni kriterium.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chtel bych videt, jak dva zesilovace maji spotrebu 2,4 kW a 31 W a obou se ti bude zvuk libit.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od djrix »

A já zase zesilovač, který má trvalou spotřebu ze zásuvky 2,4kW .
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od PajusB »

Dieter Burmester píše: 25 úno 2022 20:13 Chtel bych videt, jak dva zesilovace maji spotrebu 2,4 kW a 31 W a obou se ti bude zvuk libit.
Jak rikam, nejsem az tak zkuseny. O hifi se zajimam ne vic nez 10 let. Netusil jsem, ze prikon je primo umerny kvalite zvuku.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

Podle mne na to jdeš špatně. Řešíš metodiku vyberu ze dvou, které se ti budou líbit. Ale zatím nemáš ani jeden. Vykašli se teď na spotřeby a předsudky a hledej to, co tě zvukově zaujme. Pokud je tedy u tebe zvuk to nejdůležitější. A až kdyz opravdu najdeš dva, mezi kterými se budeš rozhodovat, začni řešit spotřebu a další parametry, které tě budou zajímat.

A pokud Tě víc než zvuk zajímá spotřeba, tak třeba gramofon na kliku nežere nic. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Výměna Primare i32 za koncový zesilovač

Příspěvek od roberto »

Bezny AB zesilovac s jmenovitym vykonem 200 do 4 ohm s trafem, pri tichem vecernim poslechu bere asi 60-80W, na znacce nezalezi, jak uz psal Rix. A class D nema zas o tolik nizsi spotrebu, ty spinane zdroje si taky neco vemou.

Carismy jsou skvele bedny a krome vykonu bych resil i cistotu- nizke zkresleni.
Odpovědět