Tidal

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Tidal

Příspěvek od Mark Levinson »

Myslím, že je to mnoho uživatelů služby Tidal, tak by bylo vhodné mít samostatné vlákno pro sdílení zkušeností nebo rad v nastavení apod., sám jsem momentálně jeho uživatelem. Vím, že je mnoho kontraverzních názorů na jejich MQA, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že mi to hraje velmi dobře i když musím přiznat, že nemám praktickou zkušenost porovnání s Qobuz.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PGH »

Nejsem uživatel těchto služeb. Nedávno jsem četl v novinách že spousta hudebníků stahuje své nahrávky ze streamu ať Tidal a jiných kvůli penězům, nedostávají téměř nic. Tak jestli totak půjde dal nebude tam co poslouchat. Tím nemyslím pop atd.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Já měl Tidal asi 4 roky k plné spokojenosti a to do dne, než jsem vyzkoušel Qobuz. Pak jsem Tidal okamžitě zrušil a říkal jsem si, jak jsem to mohl poslouchat :lol: Berte prosím s nadsázkou :cool: ,ale Qobuz je fakt úplně jinde. Píši to jako svou praktickou zkušenost na své sestavě, jinde to může být jinak. Mám ovšem digitál jen jako doplněk, hlavní zdroj poslechu mám vinyl, kde ten převyšuje o míle obě streamovací služby zde zmiňované :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Tidal

Příspěvek od RedBaron »

Tipnul bych si, že Qobuz má v nabídce přímé kopie analogových pásů a nikoliv zmršené remastery jako Tidal a to bude ten největší rozdíl.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Je to možné,Tidal je takový ostrý,naboostrovaný,nemůžeš moc dávat volume.Qobuz je naopak klidný,vyvážený,kde naopak volume přidávat musíš
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Tidal

Příspěvek od Janik »

tidal je super do momentu ked nevyskusas qobuz. aj tak je pocuvanie lp uplne niekde inde.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Tidal

Příspěvek od YamahaMan »

Na tom síce niečo pravdy je ale gramo si mezoberiem na slapanie do lesa alebo na pešo do "rachoty". Čiže v tomto je to úplne v pohode.
Práve chystám playlist na Tidal a idem na vyslap....
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Tak beru to tak,že ML tohle vlákno založil a myslel,jak je to se streamem v našich poslechovkách a na našich sestavách :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Tidal

Příspěvek od KarlN »

Mark Levinson píše: 13 úno 2022 10:18 Myslím, že je to mnoho uživatelů služby Tidal, tak by bylo vhodné mít samostatné vlákno pro sdílení zkušeností nebo rad v nastavení apod., sám jsem momentálně jeho uživatelem. Vím, že je mnoho kontraverzních názorů na jejich MQA, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že mi to hraje velmi dobře i když musím přiznat, že nemám praktickou zkušenost porovnání s Quobuz.
Musím přiznat, že já jsem od první chvíle naprosto spokojeným uživatelem Tidal. :thumbup: Časem se chystám vyzkoušet i jiné streamovací služby, ale zatím jedu pouze s "Přílivem" :lol: Dokonce v poslední době jsem trošku zlenivěl pokud jde o otáčení desek a tisknu play pouze z křesla. K ovládání mi slouží, buď primárně, tablet s aplikací Heos, či pohotovostně telefon. Trochu jsem musel apelovat na vývojáře aplikace, kvůli pomalejšímu vyhledávání zařízení při prvotním spouštění přehrávání, tedy z vypnutého stavu přístroje...ale to se netýká přímo Tidalu, tam vše šlape jak má. Co bych jednoznačně pochválil, je velmi snadné ovládání přes celou škálu funkci, ať třeba nastavení kvality, nebo pro mě podstatnější věc a tou je objevování nové hudby a alb...ve spolupráci s Instagramem a mým oblíbeným hashtagem #Bluenoterecords#, mohu poslouchat nejen doporučené letité pecky které neznám, ale hlavně aktuálně vycházející nová alba...a také zvažovat, co z toho pořídím na placce. Navíc, je to jedna z mála aplikaci, již jsem v telefonu nezakázal primární upozornění, jelikož na základě mých preferencí mi doporučuje jak playlisty vhodného, odpovídajícího stylu hudby, autorů, ale hlavně sestavuje žebříčky mnou poslouchaných alb za poslední týden, měsíc atd...za mě skvělá funkce! A pokud jde o kvalitu zvuku... :thumbup:
KarlN

Re: Tidal

Příspěvek od KarlN »

Málem bych zapomněl... :cool:
Pokud se jedná o kvalitu zvuku MQA vs ostatní formáty(záměrně se o ní nezmiňuji, nevidím k tomu důvod)...jedu pouze na vlastní vkus a svoje uši, takže vůbec neřeším názory ostatních. Je to, jako bych si měl vybírat ženskou podle mínění a zkušeností jiných...proboha lidi, nechte se vzájemně žít a v klidu poslouchat hudbu, o tu přece hlavně jde, ne? :angel:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Tak konkrétně mně tak ani nejde o kvalitu MQA,jako spíš o pochopení jeho významu,k čemu je dobré původní soubor degradovat a ještě abych to mohl přehrávat,tak musím mít kompatibilní hw,za který si musím připlatit :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Tidal

Příspěvek od KarlN »

Není přece zapotřebí ne? :thumbup: Poslouchej podle sebe... 😉 Někomu vyhovuje, někomu ne...jako ve všem.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Tidal

Příspěvek od Yiakubou »

RedBaron píše: 13 úno 2022 10:48 Tipnul bych si, že Qobuz má v nabídce přímé kopie analogových pásů a nikoliv zmršené remastery jako Tidal a to bude ten největší rozdíl.
To je sice pekna, dle meho ale dost naivni predstava. Vsechny streaming sluzby dostavaji od vydavatelu ve vetsine pripadu to same. Akorat v Tidalu z toho hi-resu udelaji MQA (coz teda delaji i z ne hi-resu), Qobuz to streamuje nativne v neupravene podobe.

Myslim, ze je nerealne, aby vydavatele specialne pro sluzbu, ktera ma mizivy podil na trhu, vydavali nejake zvlastni verze, ktere jsou primou kopii z analogovych pasku. Kdyz uz, tak to by si mohli dovolit maximalne velky hraci jako Apple a Spotify, rozhodne ne Tidal a Qobuz.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tidal

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 13 úno 2022 11:32 Tak beru to tak,že ML tohle vlákno založil a myslel,jak je to se streamem v našich poslechovkách a na našich sestavách :cool:
Ano, zajímá mne poslech doma na aparátu, pro přenosný poslech určitě bude vyhovovat i Spotify. Musím dodat, že streaming není můj hlavní zdroj hudby, ale rád si poslechnu i hudbu ze streamovacích služeb v co nejvyšší kvalitě. S Tidalem to není vůbec špatné, ale rád ochutnám i jiné služby jako Qobuz nebo Amazon.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Tidal

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 13 úno 2022 10:52 Je to možné,Tidal je takový ostrý,naboostrovaný,nemůžeš moc dávat volume.
Tidal mastery jsou neco jako ma Apple “mastered for iTunes”. Na telefonu s dodavanymi peckami to bude hrat atraktivne, ale dobry aparat ukaze pravy opak. Tesi me, ze si rozdilu Tidal vs. Qobuz vsimli i jini :thumbup:
Dieter Burmester
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Tidal

Příspěvek od Vinco »

Yiakubou píše: 13 úno 2022 12:55
RedBaron píše: 13 úno 2022 10:48 Tipnul bych si, že Qobuz má v nabídce přímé kopie analogových pásů a nikoliv zmršené remastery jako Tidal a to bude ten největší rozdíl.
To je sice pekna, dle meho ale dost naivni predstava. Vsechny streaming sluzby dostavaji od vydavatelu ve vetsine pripadu to same. Akorat v Tidalu z toho hi-resu udelaji MQA (coz teda delaji i z ne hi-resu), Qobuz to streamuje nativne v neupravene podobe.

Myslim, ze je nerealne, aby vydavatele specialne pro sluzbu, ktera ma mizivy podil na trhu, vydavali nejake zvlastni verze, ktere jsou primou kopii z analogovych pasku. Kdyz uz, tak to by si mohli dovolit maximalne velky hraci jako Apple a Spotify, rozhodne ne Tidal a Qobuz.
Je to presne tak, mozem potvrdit z praxe, obe sluzby ( Tidal a Qobuz ) pouzivam zaroven a porovnavam.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tidal

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímal by mne názor uživatelů obou streamovacích služeb (Qobuz + Tidal) jak dopadlo porovnání kvality zvuku z dlouhodobého hlediska? Názory na toto se různí a tak není nad praktickou zkušenost. Sám používám Tidal Master a Qobuz jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.
Díky za sdílení zkušeností.
Mark Levinson
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Tidal

Příspěvek od Yiakubou »

Ja bych asi nepoznal rozdil pokud bych porovnaval to same vydani ve FLACu Tidal vs. Qobuz, ale uz jsem to dlouho nezkousel. Problem ale je, ze na Tidalu uz je toho spousta, mozna vetsina, zmrsena MQA. A kdyz porovnam MQA oproti nativnimu hi-resu ve FLAC na Qobuzu, tak Qobuz pomerne jasne vitezi, byt jsem si teda nejaky slepy ABX test nedelal. U Qobuzu (ve srovnani s MQA) mi to prijde celkove jasnejsi, trochu vice rozlisujici, obzvlast to slysim na vyskach (cinely), ktere jsou prirozenejsi, jasnejsi a maji jiskru. U MQA tracku mi ty vysky prijdou tak trochu pod dekou.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Tidal

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak co bys taky chtel od ztratove komprese? Doted jsem nezjistil jmeno toho genialniho marketera, ktery to dokazal prodat casti hifi komunity :crazy:
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Tidal

Příspěvek od Fidji99 »

Qobuz
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

Tidal jsem mel a uz ho po vyzkouseni Qobuz nemam, tak asi tolik
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Já spokojeně používal Tidal asi 4 roky,jakmile jsem se dostal ke Qobuz,tak bylo jasno,Tidal jsem zrušil
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PSC

Re: Tidal

Příspěvek od PSC »

Já spokojeně používal nosiče všeho druhu celý dlouhý léta, jakmile jsem se dostal ke qobuzu a tidalu, tak bylo jasno, pobaveně jsem se zasmál a tidal i qobuz jsem zase hned zrušil.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Tidal

Příspěvek od Jiri »

Za mě Qobuz ale stejně kvalitně udělaný CD rip je stále u mě ta nejlepší možnost.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

PSC píše: 20 srp 2022 23:07 Já spokojeně používal nosiče všeho druhu celý dlouhý léta, jakmile jsem se dostal ke qobuzu a tidalu, tak bylo jasno, pobaveně jsem se zasmál a tidal i qobuz jsem zase hned zrušil.
a jakpak mas cestu streamu vyresenou?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

PSC píše: 20 srp 2022 23:07 Já spokojeně používal nosiče všeho druhu celý dlouhý léta, jakmile jsem se dostal ke qobuzu a tidalu, tak bylo jasno, pobaveně jsem se zasmál a tidal i qobuz jsem zase hned zrušil.
:lol: :thumbup:
Je pravda,že Qobuz mám pouze jako doplněk,né hlavní zdroj hudby :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Tidal

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 20 srp 2022 23:20 Za mě Qobuz ale stejně kvalitně udělaný CD rip je stále u mě ta nejlepší možnost.
Tak, absolutny suhlas. Co je problem Tidal/Qobuz, nie je samotna kvalita prenosu, ale mastery, ktore su tam dostupne - ked tam raz mas "digitally remastered anniversary limited edition" , co uz je remastrovana verzia spraseneho remasteru, ktory dal dole 6dB DR z povodnej CD verzie z roku 1988 tak ti nepomoze nic. A cim lepsia zostava, tym to bude hrat horsie.

Ale to je problem hlavne pri starsich nharavkach, dnesna produkcia je sprasena uz hned na uvod :thumbdown: a je to "as artist intended".

Ale stale FLAC > MQA
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Tidal

Příspěvek od efičák »

Mám dobrý CDP a přehraje i Hires z levného DACu mého streameru. Odpouštím nedostatky v reprodukci ve prospěch zábavy a pohodlí.
Teď mám období vinylu kdy si najdu fajn nahrávku na 3 službách a hledám levné starší LP.
Výhodou služeb pro mne je že hledám hudbu bez omezení. Nemám takovou paměť jako Dasta a další sběratelé a tak jsem moc rád když i omylem najdu staré fláky. Spokojenost. :thumbup:
ITunes má fajn úpravu zvuku do hezka což je príma do sluchátek. Spotify se mi dobře ovládá, prostředí je přívětivé. Quobuz super zvuk.
Jen ten opruz, než mi ho kámoš vnutil do streameru přes všechny nástrahy.
Kdyby to nebylo možné, zůstal bych u Tidalu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

panove, pokud nemate vsechny "vetve" prehravani vyresene +- stejne kvalitne tak porovnavate hrusky s jablky
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Jj,ale dotaz ML byl, Tidal vs Qobuz a to si myslím,že porovnávali všichni za stejných podmínek u sebe
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

PSC píše: 20 srp 2022 23:07 Já spokojeně používal nosiče všeho druhu celý dlouhý léta, jakmile jsem se dostal ke qobuzu a tidalu, tak bylo jasno, pobaveně jsem se zasmál a tidal i qobuz jsem zase hned zrušil.
proto pisou o CD a jinych nosicich...
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 21 srp 2022 10:30, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 21 srp 2022 10:28 proto pisou o CD ...
Jj,CD a jiné fyzické nosiče jsou už jiná cesta a pak je to jak píšeš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PSC

Re: Tidal

Příspěvek od PSC »

a jakpak mas cestu streamu vyresenou?
To nehraje žádnou roli, protože přesně jak říká Fidji99:
problem Tidal/Qobuz, nie je samotna kvalita prenosu, ale mastery, ktore su tam dostupne - ked tam raz mas "digitally remastered anniversary limited edition" , co uz je remastrovana verzia spraseneho remasteru, ktory dal dole 6dB DR z povodnej CD verzie z roku 1988 tak ti nepomoze nic. A cim lepsia zostava, tym to bude hrat horsie."
Vůbec nejde o nějaký formáty/kodeky, vzorkovací frekvence, bitový hloubky atd., ale o samotnou základní zvukovou kvalitu nahrávek, který streamovací služby poskytujou. Když si totiž na svej hlavní sestavě, kde mám na streamování Hi-resů z lokální sítě streamer Rose RS-150, pustím z tidalu tohle album:
https://tidal.com/browse/album/68732378
a ono mi tohle prachobyčejný starý CD:
https://www.discogs.com/release/2788326 ... f-The-Dark
hraje v ložnici na mej druhej menší sestavičce z obyčejnýho CD/SACD přehrávače Denon DCD–1500AE jen asi tak 14x líp :cool:, tak je tím "řečeno vše."
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

reseni jakekoliv cesty smysl ma
o kvalite nahravek je to vzdy, stejne jak u CD, SACD i LP
stream muze byt i z domaciho NAS
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Tidal

Příspěvek od Fidji99 »

PavelDosko píše: 21 srp 2022 11:07 reseni jakekoliv cesty smysl ma
o kvalite nahravek je to vzdy, stejne jak u CD, SACD i LP
stream muze byt i z domaciho NAS
tak, ja taham vsetko cez ethernet do jedneho a toho isteho streamera a ten rozdiel medzi CD ripom dobreho masteru a Tidal/QObuz verziou je niekedy az sokujuci.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

to nerozporuji, vzdy jde o zdroj dat
nicmene na Tidalu je tech zmrsenych (zejmena pomoci MQA) vyrazne vice nez na Qobuzu a to byla primarni otazka diskuse
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

U streamování musí být člověk obezřetný,hlavně členové,kteří streamují z pc =)) =)) =))


https://m.zive.cz/clanky/pisnicku-janet ... -a-217958/
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Tidal

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 21 srp 2022 11:07 reseni jakekoliv cesty smysl ma
o kvalite nahravek je to vzdy, stejne jak u CD, SACD i LP
stream muze byt i z domaciho NAS
:thumbup:
TIDAL/QOBUZ je jen distribuční kanál, který má své technické parametry - oni tu hudbu neskládají, nemixují a ani nevydávají. Můžu nadávat na zásilkovou službu, že mi pomačkala balík a poškodila obsah, ale těžko můžu na zásilkovou službu přenášet nespokojenost s obsahem balíku - potažmo v případě, kdy jsem si sám ten obsah vybral.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PSC

Re: Tidal

Příspěvek od PSC »

tidal/qobuz, a obecně všechny streamovací služby, nejsou jako zásilková služba, oni jsou prodejce/dovozce/dodavatel. Zásilková služba jen vozí zboží od prodejce/dovozce/dodavatele ke mě. Ekvivalentem zásilkový služby je v tomhle případě internet, neboli síť po kterej obsah/produkt putuje ke koncovýmu zákazníkovi/kupujícímu. Když ale danej prodejce prodává šmejdy (taky co by od nich člověk chtěl, když je to zadarmo, že jo?) a ještě k tomu s plnou pusou keců o hifi a špičkovej kvalitě atd., tak u něj nakupovat nebudu a půjdu jinam, někam kde mi budou schopní dodat kvalitu.
Takže Já jsem si ten obsah tidalu/qobuzu nevybral, ani si na něj nestěžuju, jde jen o prostý sdělení faktů.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Tidal

Příspěvek od F2014 »

..oni jsou prodejce/dovozce/dodavatel
Hmm, to prostě není pravda. Oni jsou poskytovatelé služby "streamování". Něco k tématu je třeba zde.
...taky co by od nich člověk chtěl, když je to zadarmo, že jo?
Jak za Tidal, tak i za Qobuz se normálně platí.
Takže Já jsem si ten obsah tidalu/qobuzu nevybral, ani si na něj nestěžuju, jde jen o prostý sdělení faktů.
Vybral sis poslouchat remaster, pak to porovnáváš s poslechem původního vydání - takže porovnáváš jablka s hruškama - a máš z toho jasný závěr o ne-kvalitě streamu jako takového. To je taky prosté sdělení faktů.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět