Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Dámy a pánové, přátelé zvuku věrného.
Obracím se na Vás s prosbou o radu.

Jakožto majitel zesilovače integrovaného, Primare I25 Prisma, z končin severských, tento žel bohu phono předzesilovačem se nehonosí.
Proto se na Vás s úctou o radu obracím, abych tento nedostatek - pro svůj gramofon Audio-Technica LP3 - napravil.
Sice tento můj přehrávač desek vinylových svůj vlastní phono preamp má, nicméně zvuk z toho se linoucí, mé uši příliš neoblažuje.
Též přenoska zatím původní se nachází, však zanedlouho jinou a lepší nahraditi ji bych chtěl.
Nagaoka MP-110 se výrazně o mou přízeň uchází, kus tento v zemi slunce vycházejícího vyrobený, já ve svém přístroji již téměř vidím.

Mé oko spočinulo na těchto strojích -
- Pro-Ject Phono Box
- Pro-Ject Phono Box S2 Ultra
- Cambridge Audio Phono Duo
- Rega Fono MM

Na Cambridge Audio Phono Duo mi sympatické jest, že sluchátkovým výstupem sluje, čehož bych pro své magnetoplanáry s potěchou využil.
Též v zemích anglosaských on dobrá hodnocení má.
Však pokud něco dle Vás lépe zní, svou radou mi prosím přispějte.
Já desky černé dlouhá léta již neposlouchal, naposledy ještě když mladým panicem nesmělým jsem býval.

Více než osm tisíc dukátů s korunou českou já vydati bych nechtěl, neb žena má na truhlici naší společné sedící, síru dštíti začít by mohla.

Za případné rady a doporučení, já předem svůj vděk vyjadřuji :thumbup:
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Janik
děkuji mnohokrát, MoFi Electronics StudioPhono vskutku skvělá hodnocení má

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... tudiophono
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Ještě se dívám na Schiit Mani, za 129 dolarů se mi to jeví velmi dobře.
Zde ho hodnotí dokonce lépe než MoFi StudioPhono

https://www.youtube.com/watch?v=O96tQ2T ... ywschannel
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
pepO77
Příspěvky: 379
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od pepO77 »

ak budes uvazujes do buducnosti s inymi prenoskami, a dokonca aj MC - mozno by si mal mal vacsiu variabilitu nastavenia.

U MoFi sa mi pacil zvuk a moznost subsonic filter (zvuk sa este zlepsil s lepsim zdrojom), zaroven moznosti nastavenia load/zisk v danej cene dost siroke.

Nagaoka + Schiit bola v niektorych videach hodnotena velmi dobre.

Avsak najlepsie je si to sam vypocut na svojich kabloch. Studia by urcite vedeli zapocizat oproti zalohe na test.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

pepO77
Díky za tvou zkušenost s MoFi.

Ano, právě Nagaoka MP-110 + Mani je hodnocena velmi dobře, co jsem tak gůglil.
MC přenosky asi neplánuju, chtěl bych zůstat u MM.
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
pepO77
Příspěvky: 379
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od pepO77 »

Mani bude asi tahsie zohnat na test. Aj v inzeratch ho vidiet malo. Zla volba to ucite nebude

Zmena zdroja Mani tiez pomoze, tak ako Mofi s prechodom na LPS. Uz len noise floor sa zlepsi, a to sa ceni.

Kombinacia cambride a primare by trebalo odsksat.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Ohledně toho subsonic filtru, používáte ho? Resp. má to smysl?
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Dasta »

Jestli se vychyluje basák permanentně pri přehrávání,nebo třeba i v prázdné drážce,je dobré filtr používat.Tento jev se vyskytuje v nových deskách i v deskách třeba ze sedmdesátých let .
Já osobně filtr používám a nepociťuji nějaký úbytek kvality reprodukce.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Dasta
děkuji :smile:

Dá se říci, co ovlivní výsledný zvuk více - zda přenoska nebo phono preamp?
Resp. do čeho je lepší vrazit víc peněz.
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
pepO77
Příspěvky: 379
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od pepO77 »

Fenix píše: 09 úno 2022 22:59 Dasta
děkuji :smile:

Dá se říci, co ovlivní výsledný zvuk více - zda přenoska nebo phono preamp?
Resp. do čeho je lepší vrazit víc peněz.
Zlata otazka ... na ktoru sa da odpovedat - synergia a vyvazenost."Prenoska za 10k na preampe za 1k, nema zmysel na ramienku za 0.1k" (to plati aj naopak, samozrejme su vynimky). V analogu by sme mali mat vsetky komponenty v retazci vyvazene (cena je tu skor voditkom, ako pravidlom - napr. mal som preamp, ktory sa dokazal popasovat aj s drahsimi preamp).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
pepO77
Příspěvky: 379
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od pepO77 »

.. este k subsonic filtru (alebo IEC, alebo rumble filter) je dobre mat a moznost tento filter zapnut; niekedy spatna vazba alebo zvlnenie LP vie prekvapit.

.. MoFi UltraPhono ma vystup na sluchadla, ak je to pre Tvoje pocuvanie dolezite.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Frogyman »

Fenix píše: 09 úno 2022 22:59 Dá se říci, co ovlivní výsledný zvuk více - zda přenoska nebo phono preamp?
Resp. do čeho je lepší vrazit víc peněz.
Za mne raději lepší preamp, přenoska se lépe upgraduje a i zkouší. Navíc kvalitní preamp vytáhne z horší přenosky maximum. Viz např TOP sestavy za statisíce, ve kterých hraje Denon 103 a rozhodně není brzdou. Ale špatný preamp může sebelepší přenosku zabít.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Quentin »

pepO77 píše: 09 úno 2022 19:24
...Zmena zdroja Mani tiez pomoze, tak ako Mofi s prechodom na LPS....
Pouze uvedu dojmy na pravou míru: Mani není napájen stejnosměrným proudem, ale střídavým proudem, viz. popis AC na konektoru zadního panelu. Takže přiložený adaptér není spínaný zdroj, ačkoli tak možná vypadá, ale je to obyčejné (těžké) trafo v krytu s EI jádrem.

Shiit mani jsem kdysi měl, dokonce s přenoskou NAGAOKA MP-110 a mohu potvrdit, že to spolu funguje velmi dobře :thumbup: Sice to vypadá lacině, ostatně jako skoro všechny přenosky NAGAOKA, ale kdo je nevyzkouší, tak neví 🤷‍♂️ Mizerná je pouze jejich životnost. V manuálu se píše 200 hodin :thumbdown: (myšleno, kdy začne uvadat)
pepO77
Příspěvky: 379
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od pepO77 »

Quentin píše: 10 úno 2022 06:19
pepO77 píše: 09 úno 2022 19:24
...Zmena zdroja Mani tiez pomoze, tak ako Mofi s prechodom na LPS....
Pouze uvedu dojmy na pravou míru: Mani není napájen stejnosměrným proudem, ale střídavým proudem, viz. popis AC na konektoru zadního panelu. Takže přiložený adaptér není spínaný zdroj, ačkoli tak možná vypadá, ale je to obyčejné (těžké) trafo v krytu s EI jádrem.

Shiit mani jsem kdysi měl, dokonce s přenoskou NAGAOKA MP-110 a mohu potvrdit, že to spolu funguje velmi dobře :thumbup: Sice to vypadá lacině, ostatně jako skoro všechny přenosky NAGAOKA, ale kdo je nevyzkouší, tak neví 🤷‍♂️ Mizerná je pouze jejich životnost. V manuálu se píše 200 hodin :thumbdown: (myšleno, kdy začne uvadat)
Dakujem za upresnenie, co sa tyka Mani. Ospravedlnujem sa za dojmovy prispevok. V ruke som to nemal, ako som uviedol. Mal som MoFi.

Takze to vyzera na Mani :thumbup: ak v terajsom rozlozeni komponentov + Tvoje LP nie su zvlnene a teraz nevidis excesivny pohyb wooferov, mozno ani subsonic filter nebude chybat. V spec uvadzaju charakteristiku od 20Hz do 20kHz, nie je jasne co sa deje pod 20Hz. (U jedneho phono, nespominam si, to bolo podobne ale vyrobca mal natvrdo naimplementovany filter pod 20Hz i ked to nebolo specificky uvedene)
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

zabiny007, Quentin
Děkuji za cenné rady pánové!

(zdá se že toto vlákno bylo bez jakéhokoli upozornění přesunuto do sekce poradna).
(Edit by ML)
Ano, vlákno jsem přesunul do sekce "Poradna", protože svým zaměřením tam patří (prosíš přece o radu).


Je pro mě důležité že Mani s Nagaoka MP-110 si rozumí, toto mám již ověřeno z vícero zdrojů.
Zatím to tedy vidím na tuto americko-japonskou spolupráci :thumbup:

(Edit by ML)
Ano, vlákno jsem přesunul do sekce "Poradna", protože svým zaměřením tam patří (žádáš o radu).
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Ještě dotaz - když tady zaznělo o těch kabelech.
Z gramofonu jsou vyvedeny signálové kabely na pevno, nedají se tedy upgradovat.
Má tedy smysl osazovat mezi phono pre-amp a zesilovač nějakou lepší kabeláž? :-?
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od vintage »

Ahoj Fenix, hele ja koukal na ten tvuj gramofon... no nevim jak to napsat aby ses neurazil, ale poridil bych neco lepsiho, resis uz vcelku slusny preampy a ten kolotoc je o nekolik kategorii pod nimi.
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

vintage
v pohodě :smile:
Máš pravdu, koupil jsem AT LP3, protože jsem nevěděl, zda mě ty desky vůbec budou bavit (zvažoval jsem i LP5X a LP120X s přímým pohonem).
Nechtěl jsem chodit přes deset tisíc.
Ale zase si říkám že dobrou přenoskou za 4 litry a pre-ampem za +- 5 tisíc se nic nezkazí :thumbup:
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Teď trocha mé dojmologie.
Dnes jsem ke gramofonu přišel a vynikající LP Waterfalls od umělkyně jménem Sara K. si pustil.
Překvapilo mne, jak skvěle to dneska hraje. Začínám věřit tomu, že přenoska vskutku nějaký čas potřebuje, na své rozehrání.
AT 91R žádná hitparáda asi není, ale svou práci odvádí poctivě a zvuk mým uším příjemný vyluzuje.

Kurz dolaru nyní příjemný je, a tak jsem neváhal a z Nového Světa si přístroj objednal.
Mani je v severských bájích bůh Měsíce, což tvar desek gramofonových evokovat má.
129 Georgů Washingtonů jsem za něj vysolil, a nějaký závdavek úředníci berní pro sebe jistě chtít též budou.
Ale doufám, že Mani přes oceán ke mně zdárně dopluje, vlk Hati ho nesežere a k Ragnaroku nedojde.

Děkuji tímto zdejší obci hifistické, a ať Vám to hraje přátelé :thumbup:
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od efičák »

Příjemné vlákno Fenixovo oživení vinylu.
Vypadá že není obětí masívní reklamy nakladatelství co cpe reklamní záběry do nesmyslných souvislostí v filmech a kde se dá.
Tuhle mě dostal scifi film na Netflixu kdy v raketě hral gramec. :???:

Povídala mlada IT dívka, že ruší sbirku i gramo protože to hraje mizerně.
lP za 1500Kč na Roadstaru z Makra nemá šanci předvést co je v tom polyvinylchloridu se sazemi nejlépe staršího data výroby ukryto.

Nyní doporučuju přestat číst fórum s jeho růstem rozlišení ve všech rozměrů především cenových. Proposlouchat s daným a ziskat zkušenost do ucha.
Poté opatrně navštívit nekoho s podobným systémem protože v analogu je spousta pastí či slepých cest.
Těší mě že se AT 3 líbí. Jednoduchý s hliníkovým talířem a asi slušným raminkem.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

efičák
děkuji za vlídná slova.
Až předzesík dorazí, a řádně ho otestuji, nějaké postřehy sem zase napíšu, aby zpětná vazba byla.
A někomu to třeba v rozhodování pomůže :thumbup:
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

Ahoj,

tak se po čase znovu hlásím.
Gramofonový předzesilovač z USA dnes dorazil.
Jeho označení je - k mému překvapení - Schiit Mani 2.
Liší se nepatrně od původního modelu, zejména co se týče přepínačů Load, Gain, Filter, na spodní straně.
Také už to není Made in USA, ale Assy in USA, holt pokrok nezastavíš.

Teď ke zvuku:
přátelé, spadla mi čelist když jsem to slyšel. Ten rozdíl je obrovský.

Čekal jsem že to bude rozdíl velký, ale ne tohle.

Za prvé - hlasitost
Na svém Primare I25 Prisma zesilovači jsem si dosud musel nastavit na vstupu pro gramofon gain + 10 dB, což znamená dvojnásobnou hlasitost, protože jinak bych musel Volume na zesíku hnát až nevím kam.
Nyní jsem ještě před zapojením Maniho, pro jistotu vrátil Gain na 0 dB, a i tak je teď hlasitost vyšší než před tím.

Za druhé - prostorovost
Nyní je zvuk z mé referenční gramo desky od Sara K. - Water Falls - trojrozměrný.
Nevím jak to lépe popsat, ale dosud byl zvuk jakoby v rovině mezi reproduktory, nyní je zvuk ve 3D.
Hlas zpěvačky je vysunut jakoby ke mně, a nástroje jsou v prostoru mezi mnou a repro, na konkrétních místech.

Za třetí - rozlišení
Dosud se všechno slévalo do jakési zvukové koule, ale teď mám pocit , jako bych slyšel jednotlivé nástroje mnohem lépe a dokážu je rozlišit.
Timbre je zcela někde jinde, kytary znějí jinak, když se sáhne do strun, je to úplně jiný zvuk, piano zní jako by tam fakt bylo.

Nedokážu to nijak lépe popsat, to se musí prostě slyšet.
A to mám stále původní přenosku co byla ke gramofonu.
Je to zkrátka rozdíl ve zvuku, abych to přirovnal - asi jako je mezi naší fotbalovou ligou a Ligou mistrů. Prostě o vesmír jinde.

Můžu gramofonový předzesilovač Schiit Mani 2 doporučit všemi deseti :thumbup:
IMG_1879x.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od efičák »

Trefit gramec, přenosku a phono k tomu je neuvěřitelné štěstí.
Napoprve?
Zázrak.
Gratuluju moc, díky za sdílení.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fenix
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2022 21:08

Re: Gramofonový předzesilovač do 8 tisíc

Příspěvek od Fenix »

efičák,
děkuji...
Gramec: Audio-Technica AT-LP3, Přenoska: Nagaoka MP-110, Phono: Schiit Mani 2,
Streamer: Marantz NA6006, CD: Marantz CD6007, Zesík: Primare I25 Prisma, Bedny: Fyne Audio F502
Odpovědět