DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Pavel M. »

Zdravím pánové, rád bych se s vámi poradil. Plánuji do mé sestavy zase nějakou tu korunu investovat a rozhodl jsem se pro upgrade DACu.
Nyní je v sestavě vytuněná Casea Lynx (provozuji čistě na baterie + nějaké součástky Sroll).

Nový DAC by měl jít dál a výš v těchto atributech:
- Vykreslení prostoru,
- smysl pro detail - při zachování hudebnosti.

Nevadí mi DAC z druhé ruky, ale nechci staříka. Cena orientačně 100k.

Moje tipy (bohužel zatím jen dle recenzí a doporučení):
1. Merason DAC-1
2. HoloAudio - MAY DAC
3. Denafrips Terminator II

Dají se tyto kousky v ČR slyšet/půjčit proti záloze?
Nějaké další relevantní doporučené DAC?
.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Pavel M. »

Ještě "zbytek" sestavy:
Troels Gravesen Loudspeaker + Kimber KS3035
zes: Sroll Epigram
zdroj jedniček a nul: Habarta NUC napájen z baterie
sólo 230V Viablue + Exactpower EP 15A, Furutech, Sroll, usb Stealth
a pořešena akustika.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Tom_TA »

Ahoj, Merason k dispozici. :cool:
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Halys »

Já jsem řešil totéž , taky jsem měl ( mám) Linx . Nejdříve jsem chtěl Terminátora a pak po recenzí porovnání Terminátor vs May jsem chtěl už zase jenom May .Nakonec to vše skončilo , jak už to u mne bývá , úplně jinak . Protože May má pouze prodej přes web , vyzkoušet si ho doma zatím nemůžeš . Jak Terminator plus tak May se na bazarech objevují dost vzácné a když už tak spíš mimo Evropu .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Pavel M. »

Tom_Ta, díky, více v sz.

Halys, prosím tě,
Halys píše: 08 úno 2022 15:57 ...Nakonec to vše skončilo,..
jak to tedy dopadlo?

To All:
Tak jsem po týdnu popravdě čekal četnější reakce...
:-?
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od lubin »

May mám já, kdyby si ho chtěl slyšet. Jen bys asi, pokud chceš slyšet naplno potenciál, měl ssebou vzít něco z výstupem i2s. Já se k tomu ještě z lenosti nedokopal...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Halys »

Koupil jsem Merging
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od koso »

Ja mám skúsenosť s dlhodobým priamym porovnaním DAC Denafrips Venus II a Holo Audio Spring 3 (porovnanie vo vlákne R2R dac). Papierovo a podľa online recenzií a audio fór by mal byt Spring 3 o hodne lepší, ale nie je to tak. Aspoň na mojej zostave nie. A z toho mi vyplýva, že Holo May a Denafrips Terminator II budú čo sa kvality týka hodne rovnocenné DAC, zrejme obidva výborné, ale s mierne iným zvukovým charakterom.
Ešte je otázka, že ktorý model May. L1, L2, alebo KTE? KTE model by asi naozaj mal byť lepší ako Terminátor II, ale je aj o kus drahší.
Holo May KTE (najvyššia verzia) stoji 6000€, Terminator II 4680€, čiže partner na férové porovnávanie pre Holo May KTE by asi bol skôr top model Terminator Plus. Merason DAC 1 som nepočul, takže nemôžem komentovať.
Ja by som do toho výberu určite zaradil aj Sonnet Audio Pasithea (novinka - velepšený Morpheus). Stále je to cenovo na úrovni Holo May KTE (Pasithea je za 5900€) a úvodné recenzie sú výborné. Ale rovnako ako u Holo a Denafrips, žiadny domáci distribútor...
Ideálne by bolo priame porovnanie, ale to sa ťažko podarí zorganizovať.

Celkom by ma zaujímalo, ako nakoniec ten výber dopadne.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Tom_TA »

Ja by som do toho výberu určite zaradil aj Sonnet Audio Pasithea (novinka - velepšený Morpheus). Stále je to cenovo na úrovni Holo May KTE (Pasithea je za 5900€) a úvodné recenzie sú výborné. Ale rovnako ako u Holo a Denafrips, žiadny domáci distribútor...
To není tak úplně pravda. Na Pasitheu sice ZATÍM ještě nedošlo, ale Morpheuse a Hermese mám k poslechu už nějaký ten pátek :angel:
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od koso »

Celkom by ma zaujímali tvoje dojmy z Morpheusa, ako to hraje?
Pre mňa jeden z najzaujímavejších DAC vo svojej cenovej kategórii, ale ešte som nemal možnosť ho počut...
(na stránke Sonnet Audio som distribútora pre CZ, SK nenašiel a z toho som vychádzal...)
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Tom_TA »

Morpheus hraje skvěle, líp to asi neumím popsat. :smile: Je divné hodnotit "svoje" zboží, ale třeba ze zpětné vazby od lidí kteří ho slyšeli, snese srovnání s MNOHEM dražšími kousky...
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od blesk666 »

Pavel M: nieco nove? Podla uvedeneho cenoveho limitu aubedenych prevodnikov, uvazujes o seconda hande. V SR/CR - hlavne ak ti ide o najnovsie modely (teda Denafrips generacia II a Holo Audio V3), tak to je velmi mala sanca. Pozicat jedine od niekoho kto to ma kupene, alebo sa skusit dohodnut s predajcom. (Denafrips aj Holo Audio nema dileraku siet). Merason a Sonnet kontakt mas. Morpheus by zaujimal aj mna
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Pavel M. »

blesk666 píše: 22 úno 2022 21:01 Pavel M: nieco nove? ...
Díky za dotaz. Mám rozjednaný uprade Casea, což je pro mě mnoha léty ověřená dobrá zkušenost - dobrá ve zvuku a taky v lidském jednání firmy.
Dan Vrána se ke mě jako zákazníkovi vždy choval fér, a to se jen tak nezahazuje. A zaplatitelné upgrady byly jasně slyšitelnými přínosy.
Možná by výše zmínění DACani zahráli lépe, možná ne. Už jsem asi starej na kroky do neznáma a vsadím na očekávanou jistotu.
I při současné sestavě s 5 let starým Lynxem to pro mé ucho hraje fantasticky. (Jen upřesním, že jsem mezitím vyměnil KS3035 za 3038).

PS: Děkuji prodejcům za nabídky a členům za příspěvky.
PS2: Minulý týden jsem slyšel Mola Mola dac, hrálo to pěkně, ale o 200k dražší stroj mě nechává v klidu.
PS3: Dám vědět jak se nová mašinka Casea předvede.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od Janik »

Pavel mas nejake info, ze vyjde novy dac od Casea?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DAC Merason, HoloAudio May, Denafrips Term. II ... lze v ČR slyšet?

Příspěvek od blesk666 »

Prave neviem co by so starou platformou musel pan Vrana urobit, aby sa to dalo zrovnat s uvedenymi DAC-mi. Resp ci je to technicky a ekonomicky vobec mozne (nie ze by bol zly). Ale ked uz Topping E50 dokazal minimalne v dvoch zostavach o ktorych viem nahradit Lynx, tak sa to zda zas niekde s tymi DAC-mi posunulo.
Ja sam som mal roky Emm Labs DAC2 a bol v tom ze je to stale super a tiez som uz nejaku dobu odolaval kupam naslepo. No zle to nebolo ani s Emm Labs, ale ked uz mu aj Ayon CD3s doslova “nafackal” tak som si povedal ze je cas na zmenu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět