Klub Zdraví

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

Otevírám zde nové téma.
Mohu se Vás zeptat kdo se aktivně zajímá o východní princip zdraví? Komplexní
Meditace, Jóga, Tai Chi, dýchání...

Děkuji za sdílení

https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od NA-Noble Audio »

:thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Já aktivně jedu podle východní filozofie od odventu rusky princip chlastání . Ráno meditace s vodkou Jelcin ,oběd s vodkou stolicna.večer vodka imperial a přěd spaním dýchání na partnerku jestli ještě mohu dal provozovat východní terapii s vodkou z Kremlu . =))
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od terahera »

Já na tu esoteriku moc nejsem,ale princip jelimana se mi zamlouvá a moc :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od efičák »

Díky za vlákno, jak silně cítíme hudbu tak i celý svět ktery prochází našimi útrobami.
Vzduch, jídlo voda a vztahy.
Cesta asketického prožívání v nadměrném způsobu může otrávit okolí pokud budeme křičet na blízké aby nežrali ten bůček, nebo je to zabije. :lol:
Ale když mě něco zabíjí a já nepřestanu, má to důsledky a to nejhůře na nejbližší okolí. Právě léčení alkáči skoupě podotknou, že neměli zmlátit ženu na Silvestra a sešrotovat kvartýr. A teď ho mají děti a vnuci raději jen se stále trochu bojí.

Jako děcko mě to ovlivnilo ošklivě a říkám jasně, že ikdyž si myslíme že pijeme "hezky" a nic se neděje, dopad to má třeba na nevědomé úrovni blízkých.
Alkohol obsahuje ohromné množství energie a je přirozeně tlumící což může zpočátku krátkodobě pomoci.
Ale je rozdíl mezi jihomoravským pochlastáváním řezaného vína vodou během práce na vinohradu a trvale zaplaveným organismem přes 2 promile.
Klub zdraví bych s dovolením doplnil o rozum a intuici. Toho se nedostává což má třeba u vegetariánů důsledek v jídelníčku bez látek potřebných tělu.
Poslední hifi poznámka je k té redaktorce z videa. Takové sykavky znemožňují práci s veřejností. :mrgreen:
Máme špičkovou logopedii!
Zvuk dobrý - všechno dobré
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

Efičak
Klobouk dolů za sdílenou zkušenost
Lidé si ani neuvědomují kolik času promrhají žitím v nevědomosti.
121979553_10224321451846620_1090507701581059980_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 928
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od dvader »

Tak já přidám můj oblíbený citát od úžasného britského filozofa a znalce vína Rogera Scrutona:

“Pokud chceme žít plnohodnotný život, měli bychom dobře využívat svých schopností, milovat své bližní a umět si užívat darů této země. Ale také umět přijmout fakt, že smrt je nejen nevyhnutelná, ale že je i úlevou pro ty, které bychom jinak zatěžovali. Fanatici zdraví, kteří se nám snaží otrávit veškerá přirozená potěšení, by měli být zahnáni do odlehlé rezervace, kde by se mohli vzájemně obluzovat svými falešnými elixíry nesmrtelnosti. My ostatní bychom pak své dny v klidu dožili na jednom velkém platónském tahu, na němž by katalyzátorem bylo víno, prostředkem konverzace a cílem pokojné přijetí vlastního osudu, doprovázené mimo jiné předsevzetím, že se na tomto světě nezdržíme déle, než znělo pozvání.”
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od zatty »

Tyto techniky znam a i misty pouziji ale nic co bych aplikoval stabilne. Diky urcitym zivotnim situacim at vliem alkoholu ci cire brzke smrti blizkym diky nemocem se spise ridim heslem,,zij jako by byl to tvuj posledni den co prozijes. Je pravda ze klidna mysl pri poslechu hudby je dulezita, mnohem vice clovek vnima co hudba nabizi a v pripade testovani je lepsi nahled nez kdyz clovek prijde s prace ubity jak kun s pole
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od terahera »

Tak to já tak žiju pořád,jako by to byl můj poslední den a někdy se tak i na druhý den po probrání cítím :cool: :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od PavelDosko »

vseho s mirou, zadny extrem nevede k prijemnemu proziti tech let co tu budeme
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 928
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od dvader »

Ne vždy jde umělecké nadání ruku v ruce s jinými schopnostmi… :lol:
E296E7F4-73E9-418A-B0E8-CE8817CF3306.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od tm.watch »

Od aplikace “východních filozofií” k aplikaci či neaplikaci vakcíny proti kovidu. Tak nějak nevím…
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Pecuch »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirie »

Co by se stalo, kdyby se hlasitost hudební produkce na koncertech snížila na nějakou rozumnou úroveň?
To by posluchači v poslední řadě špatně slyšeli?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirie »

dvader píše: 04 úno 2022 12:47 Ne vždy jde umělecké nadání ruku v ruce s jinými schopnostmi… :lol:

E296E7F4-73E9-418A-B0E8-CE8817CF3306.jpeg
To je zvláštní, že mu to vadí. Ve své době do sebe pral taková svinstva, že Astra-Zeneca je proti tomu ománkové víno.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od m+m »

Za mě Van Morrison a Eric Clapton palec nahoru.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

https://youtu.be/yrbZcXkkImo

Kdo má dnes vnitřní klid a nadhled? Já ano
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

https://youtu.be/QqztUb1iSoA

Další povedený rozhovor. Doporučuji
kychtax

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od kychtax »

Docela dobré je si dát mák, povidla, vločky, jáhly, nízkotučné mléčné. Ovoce, zeleninu samozřejmě.
Vyhnout se uzeninám, smaženému, sladkostem (ty nahradit ovocem), bílé mouce ve větším množství. Může člověk všeho, ale s nějakou mírou.
Občas si dát menší půst. Tělu to neuvěřitelně prospěje, vyčistí se. Vodu pít raději z dobrého zdroje, kohoutkovou je dobré nechat odstát. Nechávám přes noc s ponořenými šungitovými kameny. Tělo je jak motor v autě, když se o tento "biologický" motor člověk postará, bude jezdit lépe. Když ne, může skončit v servisu. :smile:
Samozřejmě pak je tu duševno a všechny aspekty. :thumbup:
KarlN

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od KarlN »

kychtax píše: 19 kvě 2022 09:02 Docela dobré je si dát mák, povidla, vločky, jáhly, nízkotučné mléčné. Ovoce, zeleninu samozřejmě.
Vyhnout se uzeninám, smaženému, sladkostem (ty nahradit ovocem) Vodu pít raději z dobrého zdroje, kohoutkovou je dobré nechat odstát. Nechávám přes noc s ponořenými šungitovými kameny. :thumbup:
Ahoj, jen dej u ovoce pozor na fruktózu, je to také cukr a při nedostatku pohybu umí to samé co rafinovaný. A pokud bys chtěl, kup nějakou kvalitní filtrační konvici a nemusíš s vodou čekat tak dlouho. Navíc se (nejsem si jistý zda to dokáže i šungitový kámen) zbavíš i zbytkových sloučenin z použitých léčiv, které voda obsahuje. :thumbup:
kychtax

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od kychtax »

ve vodovodním potrubí se celkem běžně tvoří nevábné usazeniny. Ta odstátá voda je takový alespoň malý příspěvek. Na druhý den chutná voda jinak, než po natočení z kohoutku. Toho už si všimli i další členové rodiny a chodí mi na ni. :smile:
Kdo děláte občas kliky, zkuste tyto od Mika Tysona. Jsou výživné.. :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=j-oSVFU ... tBlueprint
Quentin

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Quentin »

:thumbup:
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 52
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirkash »

jirie píše: 04 úno 2022 16:27
dvader píše: 04 úno 2022 12:47 Ne vždy jde umělecké nadání ruku v ruce s jinými schopnostmi… :lol:

E296E7F4-73E9-418A-B0E8-CE8817CF3306.jpeg
To je zvláštní, že mu to vadí. Ve své době do sebe pral taková svinstva, že Astra-Zeneca je proti tomu ománkové víno.
Ty jsi u toho byl jo? Nepovidej. :roll:
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirie »

jirkash píše: 27 čer 2022 21:03
jirie píše: 04 úno 2022 16:27
dvader píše: 04 úno 2022 12:47 Ne vždy jde umělecké nadání ruku v ruce s jinými schopnostmi… :lol:

E296E7F4-73E9-418A-B0E8-CE8817CF3306.jpeg
To je zvláštní, že mu to vadí. Ve své době do sebe pral taková svinstva, že Astra-Zeneca je proti tomu ománkové víno.
Ty jsi u toho byl jo? Nepovidej. :roll:
V Hirošimě ani v Osvětimi jsem také nebyl :evil:
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 52
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirkash »

Tak vidiš to, tak nekomentuj a nepis nesmysly.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Frogyman »

jirkash píše: 27 čer 2022 21:03
jirie píše: 04 úno 2022 16:27
dvader píše: 04 úno 2022 12:47 Ne vždy jde umělecké nadání ruku v ruce s jinými schopnostmi… :lol:

E296E7F4-73E9-418A-B0E8-CE8817CF3306.jpeg
To je zvláštní, že mu to vadí. Ve své době do sebe pral taková svinstva, že Astra-Zeneca je proti tomu ománkové víno.
Ty jsi u toho byl jo? Nepovidej. :roll:

@jirie
souhlas :thumbup:

@jirkash
zkus si o něm najít nějaké dokumenty, životopisy, jeho výpovědi atd a pak pochopíš. Podle mne jeho problémy mohou klidně být jen dohrou toho, co se svým tělem skoro celej život páchal...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 52
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od jirkash »

Ano, dohrou vakcinace, bohuzel, ktere lituje.

I pro ceske fandy vakcinace bude brzy velky dokument.

https://www.youtube.com/watch?v=OnBb0gsCQcY
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od PTK »

Clapton je úžasný muzikant, patří mezi mé nejoblíbenější „chlápky s kytarou“. Pro mě osobně vždycky „písničkář“ nejvíc odrážel obraz společnosti a doby, ve které žil. Není proto náhoda, že právě Clapton a Van Morrison pojmenovali věci pravým jménem.
Drogové eskapády tohoto umělce nechávaly mainstream prakticky netečným, ale ve chvíli, kdy ohrožuje svým postojem miliardový byznys a novodobou ideologii, stává se nepohodlným. Nová doba = anglosaský svět vybočení z ideologie covidismu nepřipouští..
Lidé s odlišným pohledem na svět jsou společensky a profesně likvidováni, obyčejná lidská svoboda vyjádřit svůj názor odchází za potlesku zfanatizovaných omezenců.
Album „Lady In The Balcony“, které vzniklo jako umělcova odpověď na mainstreamovou hysterii je parádní, Clapton pořád ještě umí!

P.S.: Východní princip zdraví je skvělé téma Mirku, ale na hifistickém fóru zřejmě příliš popularity nepobere..
kychtax

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od kychtax »

zkoušel někdo dechové cvičení Vima Hofa?
https://aktin.cz/ledovy-muz-wim-hof-rad ... tat-zdravy
Já jsem si zkoušel s dýcháním hrát (appka na telefonu) a po nějaké době už jsem dávál přes 5 minut bez vzduchu. A co bylo zajímavé, jako kdyby se lépe hospodaří s kyslíkem - neměl jsem problém cokoliv udýchat, ale musel jsem si hlídat o to víc tepovku, abych to někde nepřehanl (na kole). Je to velmi zajímavá záležitost, doporučuji vyzkoušet. :thumbup:
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Pavel M. »

kychtax píše: 30 čer 2022 15:06 zkoušel někdo dechové cvičení Vima Hofa?
Už rok a půl dělám Wim Hofovo dechové cvičení i otužování. Snažím se denně. Doporučuju! :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

Doporučuji jednu praktiku
Pozorovat svoji mysl a myšlenky. Zůstat v roli pozorovatele.
Další
Být sám sebou v klidovém stavu bez myšlenek. Stačí 10 vteřin, pak 1 minuta. A tak dále
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Pozoroval mysl"
– pozorováním mysli dochází k uvědomění, že nejsem myslí. To se pak může přihodit uvědomění, že myšlenky se dějí sami, proplouvají vědomím jako oblaka oblohou, a nejsou produktem nějakého vědomého procesu myšlení jak se hlavně západní a civilizaci traduje. Proto se také zcela výstižně říká "dostal jsem nápad, nebo napadlo mě to", a umělci mluví o políbení můžou. Nedávno jsem viděl krásný dokument se zakládajícími členy Black Sabbat. Mluvili o dění ohledně jejich prvotního úspěchu, popisovali jak jim prostě a jednoduše přišly do mysli samovolně podklady pro první album, že to bylo jako zázrak. Skladatelé často popisují, že slyší v hlavě melodii a tu zapíšou do not. Stejně se ke svým myšlenkám a nápadům vyjadřoval Nikola Tesla či Albert Einstein.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 928
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od dvader »

Jojo, to způsobují náhodné spoje na neuronové síti…
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jojo, stejně jako celý vesmír a tohle všechno tady vzniklo při něčem, co se nazvalo velký třesk, kdy z ničeho začalo vznikat vše.
Čemu se nerozumí, nedá se to pochopit, tak se tomu dá takovýhle popis, který nic nevysvětluje - že nějakou náhodou samo od sebe…., no prostě klasický moderní vědecký přístup.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 928
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od dvader »

No jo no…
Holt už nejsme ve středověku a tak ty výjimečné lidi neupalujeme.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

A pak jsou tu ještě naše dětská traumata a systém ve kterém jsme všichni rostli a vzdělávali se.

Věřím, že se lidé probudí.

Za sebe mohu doporučit např Rolfing terapii, práce ve vícero rovinách.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 928
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od dvader »

Já doporučuji Čtyři dohody, ale určitě nejdříve přečíst knihu a pak případně to divadelní představení - on je Dušek fakt docela magor… :lol:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

https://fb.watch/e1sAoNa9Ae/

Velmi silné! platí to ve všech sférách
Prosím sdílejte dále a dále a dále

Je potřeba se probudit z naší iluze
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od NA-Noble Audio »

http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub Zdraví

Příspěvek od Rothaudio »

Ahoj Pavle, děkuji děkuji děkuji

Velmi přínosné, stále věřím v dobro
My můžeme obohacovat tento svět svým příkladem!
Odpovědět