SSD

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

SSD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
kychtax

Re: SSD

Příspěvek od kychtax »

Diskuse je tam vyzivna. :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SSD

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SSD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SSD

Příspěvek od dvader »

Ten pokrok, kde to jednou skončí!

Časem se bude určitě i řešit, jestli mají nahrávací studia dostatečně high-end zařízení a muzikanti nástroje … =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: SSD

Příspěvek od Frogyman »

Možná Tě to překvapí, ale muzikanty zajímá, jak je studio vybavené a i podle toho si vybírají.
Stejně tak, aby koncert odehráli, posílají ridery, kde specifikují techniku, včetně třeba přesného typu mikrofonu, výkonu aparratury, značky mixu a efektů atd atd... A co se nástrojů týče - i to existuje. Klavírista specifikuje, na jaký klavír bude na koncertu hrát a co má pořadatel připravit.
A stejně tak se řeší i ve studiu zapůjčování nástrojů.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SSD

Příspěvek od dvader »

Tak tohle vše samozřejmě vím… tím vtípkem jsem myslel, že jim to budou určovat hifisté :mrgreen:
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SSD

Příspěvek od Vienna »

A rozdíl logicky bude i v samotných DAC. Externí zvukovka z Aliexpressu za 30 Kč nebude hrát tak dobře jako stokrát dražší model od Cambridge Audio. A ten zase bude nepatrně horší než řešení od T+A za půl milionu. Jestli je ale hudba uložená na SSD, HDD, CD nebo disketě, není vůbec podstatné.

To jo, to prvni je uplne logicke a to druhe neni vubec podstatne... Skoro jako by to psal Hifi Voice...
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Recenzent by měl pro své tvrzení taky doplnit, na čem si to poslechově ověřil. Pokud pouzivá pracovní notebook s Foobar, tak potom s ním asi můžu souhlasit, že je to úplně jedno jestli SSD nebo plotnový HDD.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SSD

Příspěvek od F2014 »

IMHO nemá cenu ztrácet čas těmi komenty, ti lidi si to nikdy nevyzkoušeli a nejspíše nikdy nevyzkoušejí.

Ale když už tady máme to téma, tak by mne zajímalo, zda někdo reálně vyzkoušel vliv různých typů disků, různých rozhraní atd., a s jakým výsledkem?

Zaznamenal jsem na cizích fórech diskusi k rozdílům mezi M.2 vs SATA, ale žádný názorový trend jsem nevypozoroval (samozřejmě kromě těch "předem chytrých").

Za sebe mohu říci, že jsem zkoušel ve starší verzi mého Audio PC porovnání běžného plotnového 2.5" disku vs SSD a krom samotného hluku plotnového disku jsem nepozoroval rozdíl v projevu mého systému - jednalo se o disk systémový i datový. Stejně tak jsem nepozoroval rozdíl při přehrávání z RAM vs z disku.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: SSD

Příspěvek od PTK »

Autor článku je typický IT mimoň.
Aneb jak říká už klasické přísloví: „Nejhorší je, když dorazí odborníci!“
Před 120 lety byla většina „odborníků“ přesvědčena, že letadlo nevzlétne, bo je těžší než vzduch. A jen o něco dříve znalci tvrdili, že Země je placatá.
Svět je prostě místo plné velice chytrých lidí, kteří s ironickým nadhledem komentují věci, které nikdy v životě ani neviděli. Autor článku je zjevně jedním z nich, i když on aspoň za své výplody pobírá peníze.
Diskuze pod článkem je mnohem lepší, odborníky se jen hemží. Většina z nich naprosto přesně ví, jaký je přínos prezentovaného SSD, i když ho viděla jen na fotografii. A navíc své bláboly píší zdarma. Nezbývá než gratulovat k famózním teoretickým znalostem.

Každopádně jsem se pobavil v dnešním svátečním dni.. :lol: :thumbup:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: SSD

Příspěvek od parnass »

diskuse.jpg
diskuse je dost dobrá))) některé diskutující bych vlastně tu a tam rád měl na chvíli doma pro pobavení .... ale nepochybuju o tom, že oni z nás (ze mě) mají ještě větší srandu)
souhlasím +46 )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: SSD

Příspěvek od svartenatt »

Oni ovšem mají pravdu. Mimo rušení není o čem debatovat. Ty extra součástky dělají vizuální audio zaslepení, nemají na disk vliv. Vliv na zvuk patří do jiného segmentu a není to nějaké Hi-Fi.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

V dobách kdy jsem měl PC transport připojen přes 30cm dlouhý USB kabel k ext SSD jsem si koupil z Číny kvalitně stíněný USB kablik a nahradil ten originální, no zvukově se to posunulo.
Stejně i dnes když ovládací iPad ke streameru zapojil do sítě přes redukci lightning/RJ45 a LAN kabel tak je to zvukově lepší než se zapnutou wifi v iPadu.
Ano, vše je to o neskutečném elektrosmogu kolem nás.
Spíš mě udivuje vytrvalost diskutérů ohanějící se středoškolskou fyzikou a základy datových přenosů v IT, bohužel však bez jakýchkoliv praktických zkušeností v audiu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SSD

Příspěvek od F2014 »

svartenatt píše: 15 led 2022 18:11 Oni ovšem mají pravdu. Mimo rušení není o čem debatovat. Ty extra součástky dělají vizuální audio zaslepení, nemají na disk vliv. Vliv na zvuk patří do jiného segmentu a není to nějaké Hi-Fi.
Možná i pravdu mají, a možná ne. Zajímalo by mne, jak jsi ke svému přesvědčení došel. Mohl bys, prosím, svůj jasný názor na věc obhájit a vysvětlit?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: SSD

Příspěvek od PTK »

Jiri:
To je strašný opruz – po otravném nabíjení baterií ještě zakopávat o LAN kabel ovladače. Připomíná mi to první americké TV, také se ovládaly kabelem :lol:

K recenzovanému SSD:
Při jakémkoli upgrade komponentu pro zvuk je naprostým základem pohrát si s napájením, což zjevně konstruktéři řešili. Instalace CCHD-957 je také krok správným směrem, pro běžné PC použití nejsou tak vysoké nároky na taktování, jako pro přehrávání hudby.
Disk by mohl být opravdu dobrý, ale jak dobrý, to se ale přece bez praktického vyzkoušení v kvalitní sestavě nedá vůbec posoudit!
Praxe v audio PC je bohužel trochu složitější, než si ajťák bez zkušeností s hifi představuje.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SSD

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 16 led 2022 10:34 V dobách kdy jsem měl PC transport připojen přes 30cm dlouhý USB kabel k ext SSD jsem si koupil z Číny kvalitně stíněný USB kablik a nahradil ten originální, no zvukově se to posunulo.
Stejně i dnes když ovládací iPad ke streameru zapojil do sítě přes redukci lightning/RJ45 a LAN kabel tak je to zvukově lepší než se zapnutou wifi v iPadu.
Ano, vše je to o neskutečném elektrosmogu kolem nás.
Spíš mě udivuje vytrvalost diskutérů ohanějící se středoškolskou fyzikou a základy datových přenosů v IT, bohužel však bez jakýchkoliv praktických zkušeností v audiu.
No, a to si este nezazil ten rozdiel medzi Ipadom nabitym na pracke alebo linearnom zdroji oproti Ipadu nabitemu len tak.
Tiez v US hlasia skutocni audiofili velke posuny pri pouziti audiofilskych bateriek do dialkoveho ovladania.

Mne sa velmi osvedcilo audiofilska tapeta na Ipade - specialne vzory, ktore harmonizuju charakter zvuku.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: SSD

Příspěvek od PTK »

Doporučoval bych ovládání kabelem vyzkoušet.
Ironizovat bez praktické zkušenosti je velmi snadné..
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: SSD

Příspěvek od svartenatt »

Zlatý kondenzátor na disku nepomůže odrušit celou cestu dat až k USB. Napájecí kaskáda procesoru a řadič pamětí musí fungovat podle nějakých svých pravidel, které nějaké nesmysly nezahrnují.
Ale za ty peníze a pěkné kondenzátory ten disk hude určitě dobře hrát. Pro někoho.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SSD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ironizovat bez praktické zkušenosti je velmi snadné...
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SSD

Příspěvek od dvader »

Já jsem si vlastní poslechové testy po pořízení streameru schválně dělal...
Zvuk mi při stejné nahrávce přišel naprosto shodný bez ohledu na to, jak jsem jej do streameru dostal - FLAC 24/192 a to buď z NAS, nebo z USB klíčenky, nebo z DVD-A, které jsem si sám vypálil. A stejné mi to přišlo i z Qobuzu, u něj samozřejmě nemám jistotu, že to je naprosto totožný zdrojový FLAC...
SSD jsem nezkoušel, bo mám dost velkou USB klíčenku. :thumbup:

Testováno na sestavě:
CA CXN V2
CA Azur 851A
B&W 705 S2
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: SSD

Příspěvek od svartenatt »

Některým benzín z jiné pumpy změní zvuk v autě. Chce to praktickou zkušenost.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SSD

Příspěvek od Fidji99 »

PTK píše: 16 led 2022 21:03 Doporučoval bych ovládání kabelem vyzkoušet.
Ironizovat bez praktické zkušenosti je velmi snadné..
Nakolko mam smart home riadeny m.i. cez tablety pripevnene na stene, tak samozrejme asi tak 10 Lightning - RJ45 adapterov mam a celkovo preferujem napojenie vsetkeho cez kabel, vratane napr pracky a senzorov na CO2. Mozno preto mam na kazdom poschodi aj 96 portovy switch s 2 nezavislymi optikami na WLAN, tri lokacie prepojene cez vlastnu virtualnu LANku.
Tolko o tej praktickej skusenosti. Myslim, ze mozeme diskutovat o hocicom, ale rozhodnie nie o nedostatku praktickej skusenosti. A ano, sem tam mam napojeny Ipad aj priamo na siet, hlavne kvoli rychlosti.

A nie - ziadny rozdiel som nikdy nepocul. A ano, spalnu mam voci elektrosmogu odrusenu - a to rozdiel je.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: SSD

Příspěvek od svartenatt »

Dieter Burmester píše: 17 led 2022 08:10 Ironizovat bez praktické zkušenosti je velmi snadné...
Tady není píseček audiofilů, to je prostě IT. Disk je v celém systému pouze úložištěm dat. Všechno zpracování je na většině komponent PC.
Ten disk vymyslel někdo, kdo chce zbohatnout na zoufalství HiFi komunity. To je celé a můžete i polemizovat.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SSD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Praxe v audio PC je bohužel trochu složitější, než si ajťák bez zkušeností s hifi představuje.
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SSD

Příspěvek od PítrsPraha »

No, spíš tu není píseček pro hluchoně s low-end sestavou a nulovými reálnými zkušenostmi s kvalitnějším hifi.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: SSD

Příspěvek od PTK »

Po více než čtyřiceti letech zkušeností s hifi včetně 20 let praxe s profi zvukem stále objevuji nové věci a stále se učím.
Ale někdo má prostě ve všem jasno, proč ne!
:thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

svartenatt
Opravdu to nemá cenu řešit u PC s Foobarem a DACem z ALZA za 7tis Kč, protože tam ti opravdu věřím, že rozdíl slyšet nebude a nikdo se tu s tebou o tom nebude chtít dohadovat. Prostě jen svoji osobní zkušenost neprohlašuj za všeobecnou pravdu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SSD

Příspěvek od PavelDosko »

je to slozite, osobni zkusenost byva neprenosna
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SSD

Příspěvek od Fidji99 »

Ja napriklad tiez hram z PC, aj ked je zabalene do krasnej krabice a tvari sa navonok ako AV procesor, ale stale to je len relativne velmi jednoducho optimalizovane PC [teda v porovnani s tym, co tu maju niektori clenovia] -> napriek tomu je to povazovane za referenciu, co sa tyka profesionalneho aj domaceho spracovania multikanaloveho zvuku a obrazu. Mam to zapojene do kvalitnej, normalne urobenej siete, s normalnym switchom. A nie - otocenie LAN kabla nepocujem, takisto ako nepocujem ziadny rozdiel, ked zmenim ulozisko dat. Taka je moja skusenost. Je myslim, rovnako hodnotna ako to, ze niekto nieco pocul. Nie som za to menej hifista a ani za svoju zostavu sa myslim, skutocne nemusim hanbit. Len si napriklad myslim, ze vela clenom by tu rozhodne viac pomohlo zapracovat na zakladnych akustickych upravach miestnosti, ako riesit rozdiely vo zvuku medzi 2 switchmi.

Takisto, uplnou zhodou okolnosti som posledne 2 roky pracoval na jednej velkej transakcii s firmou, ktora vyraba a dizajnuje chipy, ktore tak asi polovica z vas ma vo svojich DACkach. Rozhovory s ludmi ktori tie chipy navrhuju a programuju, boli pre mna ako hifistu nesmierne fascinujuce [aj ked o chipoch a programovani hovno viem]. Takisto som mal to stastie rozpravat sa 2x v zivote s clovekom, ktory vyvinul velku cast algoritmov a ma aj niekolko patentov na temu digitalneho spracovania zvuku. Asi by ste boli prekvapeni, co si niekto taky mysli o vplyve digitalnych kablov na zvuk.

Nespochybenujem, ze ludia pocuju zmeny, a ked je niekto po tom co otocil poistku spokojnejsi a hudba mu prinasa viacej radosti, som len rad. Preto sa do tychto debat vobec nezapajam. Takisto som sa naucil, ze argumentovat fyzikou, alebo zakladnymi principmi fungovania IT je uplne kontraproduktivne, lebo uplne evidentne v hifi funguje uplne ina fyzika a audio subory sa spravaju uplne inac ako vsetky ostatne typy dat. A je to v poriadku, Stale to je len hobby.

Ale ked si mam vybrat ci verim cloveku, ktory patri medzi top 10 ludi v oblasti digitalneho spracovania zvuku na svete, a niekym, kto nerozumie principu TCP/IP protokolu, tak sa budem riadit skor tymi nazormi toho odbornika.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Fidji
No já zase dávám přednost osobní praktické zkušenosti u sebe doma a ještě osobně ověřenou i na sestavách jiných hifistů. Teoretické předpoklady beru jen jako vodítko a je mi jedno, kdo je jejich autorem.
Pokud někdo tvrdí, že digitální kabely nemají vliv mezi digi transportem a DACem, tak podle své jiné osobní zkušenosti s ním nesouhlasím.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SSD

Příspěvek od dvader »

Tvá zmiňovaná zkušenost ohledně kabelů mezi transportem a DAcem se týká metalických koaxiálních nebo optických?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Metalické (coaxiálni AES/EBU a USB) kabely. Co se týká Ethernet kabelu mezi switch a streamer, tak tam ty zvukové rozdíly jsou také.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SSD

Příspěvek od PavelDosko »

rozdil je i v pouzitych SFP modulech na optice, ale vykladej to nekomu kdo vi predem ze to neni mozne
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Ano, SFP moduly a optika jsou horší než kvalitní metalický ethernet kabel s RJ45.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SSD

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 18 led 2022 14:17 Fidji
No já zase dávám přednost osobní praktické zkušenosti u sebe doma a ještě osobně ověřenou i na sestavách jiných hifistů. Teoretické předpoklady beru jen jako vodítko a je mi jedno, kdo je jejich autorem.
Pokud někdo tvrdí, že digitální kabely nemají vliv mezi digi transportem a DACem, tak podle své jiné osobní zkušenosti s ním nesouhlasím.
No a to je uplne v pohode. Ja sa s nikym nehadam, ze ci nieco pocul, alebo nepocul. Ja nepocujem a som spokojny. Skusenosti mam, hluchy nie som a za svoju zostavu sa nemusim hanbit. Streamujem od roku 2011, presiel som si hocicim, aj vselijakymi voodoo a doplnkami co boli v danej dobe in a kazdy spravny hifista na ne prisahal a dnes su uz uplne zabudnute.

Len ma trochu vyrusuje taky nejaky ten podton, ze "kto nepocuje, ze vymena LAN kabla je ZASADNA zmena" je a) chudak s blbou zostavou b) hluchy nimand c) nema skusenosti. Tak to proste nie je - mam spickovo skonsruovany streamery, ktoremu je uplne jedno aky sietovy kabel donho ide. To je moja skusenost - ze existuju komponenty, ktore su uplne necitilive na kabelaz - napr LINN alebo TRINNOV. A z mojej skusenosti - 100x vacsi vplyv na zvuk maju SW nastavenia napr. v TRINNOVe.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Fidji
Právě protože už toho máš dost za sebou a máš odladěnou sestavu, tak mě zaráží, proč zrovna ty máš důvod v takovém vlákně psát víc než jen, že "u mě to slyšet není". Věř mi, že nikdo nebude mít nejmenší potřebu ti nějak oponovat.
Důvod proč to řeším je, že nechci aby se lidi s reálnými zkušenostmi nebáli je na H-E fóru sdílet, aniž by se museli obávat zesměšnění od "spojených HIFI proletářů všech zemí", kteří s grafy od svého guru Amira mají pocit nepřekonatelné neomylnosti se svým teoretickým "know-how".
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SSD

Příspěvek od dvader »

Na druhou stranu teorii nelze ignorovat…
Bez ní by nebylo hi-fi, vinylová deska a ani elektřina.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SSD

Příspěvek od Jiri »

Pokud teorie neodpovídá reálným praktickým zkušenostem, tak taková teorie vyžaduje revizi, jinak se nikam neposuneš.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: SSD

Příspěvek od PTK »

Vzpomínám na tvrzení jednoho z guru tuzemských hifistických fór. Před mnoha lety prohlašoval, že pokud jsou v CD přehrávači stejné D/A převodníky, musí mít CD přehrávače stejný zvuk. Byť jsou z rozdílné cenové kategorie.
Protože jen D/A převodník má u digitálního přístroje vliv na zvuk.
No comment..

U streamingu je vše komplikováno výše zmiňovaným TCP protokolem, který je pro přenos zvuku ve špičkové kvalitě nevhodný. Pro stream je daleko vhodnější SCTP protokol.
TCP protokol je naprosto vyhovující pro běžné IT aplikace, ale zcela nevhodný pro kvalitní zvuk. No a právě proto slaví úspěch v synchronizaci signálu externí switche s hodinami nebo ultrapřesné hodiny v mašinách jako je Taiko, Antipodes, Pink Faun, apod.
Primární rozdíly v těchto přístrojích oproti běžnému PC jsou v kvalitě napájení, synchronizaci signálu špičkovými hodinami a eliminaci jitteru.
Konstruktér recenzovaného SSD se zjevně na tyto hlavní problémy zaměřil. Aplikovat takový disk do běžného PC smysl příliš nemá.
Ale pokud někdo staví přístroj pro ultimativní přehrávání hudby a je vlastníkem kvalitní sestavy, mohl by si takto upgradovaným SSD výrazně pomoci.

Fidji99
Mám naprosto odlišnou zkušenost jako dlouholetý vlastník špičkových modelů Linn. Linn je do jisté míry rezistentní pouze na kvalitu napájecích kabelů.
V případě LAN kabelů je ovšem všechno jinak. Rozdíl ve zvuku použitých kabelů je značný. Stejně tak je přínosem pro kvalitu zvuku optimalizace sítě hodinami a další úpravy.
Z mé osobní zkušenosti mohu říci, že stejné to je i v případě jiných špičkových výrobců streamerů.
Odpovědět