Transparent audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Transparent audio

Příspěvek od zatty »

Po dlouhé době kdy je teď trh zasycen, Nordostami, Schunyatami... se mi do rukou dostala americká firma Transparent audio, sídlící kousek nad Bostonem https://www.transparentcable.com/. S časových důvodů jsem mohl zatím jen vyzkoušet napájecí kabel Premium power cord https://www.transparentcable.com/produc ... power-cord. V reálu sem neměl moc očekávaní, v této třídě sem toho slyšel již dosti a že by to bylo kolikrát něco extra se moc říct nedá, většinou zklamání. První dojmy: jelikož je to malá manufakturní firma tak zpracování je ruční a na špičkové úrovni. Kabel je velmi ohebný a manipulace je opravdu velmi snadná. Hned po zapnutí se na mne vyvalil obrovský prostor, to sem opravdu nečekal, všeho bylo moc a roztržitý byl, tak sem ho dal na 2,5dne zahořet aby se trochu uklidnil. Samotný poslech po zahoření: ten prostor co předvádí je prostě famózní, detaily jsou přesné a jasně čitelné, celou skladbou kabel spíše proplouvá takže člověk vůbec nemá pocit že na něco tlačí. Trochu slabinu vidím v jeho podaní temné strany. Basy by mohly být hlubší a temnější. Je to dané průřezem kabelu a jeho třídě zařazení. Za cca 670eur za mne strčí do kapsy mnohem silnější značky. Chtěl bych časem vyzkoušet i vyšší řadu reference která má právě větší průřez a trochu jinak dělanou technologii. Po dlouhé době mohu říci, že mne nějaký kabel něčím překvapil a bavil. Za mne opravdu pro letošek asi největší překvapení. :angel:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: Transparent audio

Příspěvek od kychtax »

Kdo to prodava v CR. Prodava to nekdo?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Transparent audio

Příspěvek od terahera »

Casea
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Transparent audio

Příspěvek od Fidji99 »

Wilson Audio pouziva ako internu kabelaz Transparent.
To Len tak Pre zaujimavost. Cize asi nebudu uplne marne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Transparent audio

Příspěvek od vitek »

terahera píše: 14 pro 2021 12:46Casea

:thumbup:
kychtax

Re: Transparent audio

Příspěvek od kychtax »

Transparent Audio dělá velmi zajmavé kabely od levných až velmi velmi drahé. Které dokonce ladí na jednotlivé komponenty způsobem, že se zašlou výrobci a ten je upravuje na míru danému zařízení.
Je to oblíbená značka Jaye :razz: Mimo povídání jsou níže na odkazech i vyfocené a provedení vypadá excelentní. :thumbup:
https://www.youtube.com/watch?v=ToH_BZY ... 7sAudioLab
https://www.youtube.com/watch?v=aqT_N8B ... 7sAudioLab
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Transparent audio

Příspěvek od terahera »

A nápadně designem připomínají kabely MIT :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Transparent audio

Příspěvek od aretax »

Firmu Transparent Audio založil začiatkom 90-tych rokov bývalý hlavný konštruktér MIT. Práve on vymyslel tie "krabičky". Doteraz mám zapojený CD prehrávač káblom Transparent Music Link, ktorý som kúpil ako jeden z prvých vyrobených niekedy v rokoch 93 - 94 za vtedy "nehoráznu" cenu 8000 šilingov. Vtedy vyrábali 3 modely a tento bol stredný. Stále som s ním mimoriadne spokojný a ešte sa mi nepodarilo ho nahradiť niečím lepším.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Transparent audio

Příspěvek od Rothaudio »

Pár lidí tu měli čest porovnání s různými značkami. Těch informací je tu velmi poskromnu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transparent audio

Příspěvek od zappa »

Transparent je výborný, ale málokdo to tady má.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Transparent audio

Příspěvek od aretax »

Teraz som "zistil", že mám aj sieťový kábel Transparent Music Wave. Aj tento bol jeden z prvých vyrobených káblov - najnižší model. Mám ho zapojený vo phono zdroji viac, ako 25 rokov, aj som naň zabudol. Včera som ho porovnával so súčasnými káblami a konštatoval som, že je rovnocenný konkurent a nemienim ho meniť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Transparent audio

Příspěvek od zatty »

Měl doma na vyzkoušení řadu reference. A to napájecí a XLR kabel ( https://www.transparentcable.com/collec ... power-cord ) + ( https://www.transparentcable.com/collec ... terconnect ).

Tak pojďme na ně blíže:
Napájecí kabel - jelikož jsem předtím nižší řadu tak sem čekal zlepšení charakteristiky ale je to úplně jinak. Kabel má úplně jiný charakter. Jeho hlavní doménou je hutnost a čistota. Z jakou čistotou a plynulostí prochází skladbami je až neskutečné v tomto ohledu je to skvělé a baví to do jisté doby. Ta doba je že se toho člověk v průběhu večera přeposlouchá a kabel zní až moc profesorsky. Není to jak třeba s kabely od srolla atd. ale prostě na mne je to už moc. Nepřichází ten zážitek který by člověk čekal.

XLR – tak to se předvedlo v plné parádě. Vystřelí na vás neskutečnou dávku všeho a pumpuje dál a dál až člověk začne lehce se ve skladbě ztrácet. Pár hodin si musí zvykat a návyk se pak dostaví. Je to Ultimátní kabel který obsahuje úplně vše. Na mých páskačích už některá vyšší pásma přikuřuje. Technicky a hudebně mu není moc co vytknout.

Závěr. : koupit si jeden kabel asi není úplně cesta ke splnění hudebního snu. Každý má něco pro a proti a nahradit ho za jiný ve své sestavě je asi velký risk a ústupek. Jenže pokud si člověk pořídí dva a více tak se vše zájemně doplní a člověk dostane vysoce kvalitní až utlimátní zvuk. Jsem moc spokojený s komplexním podáním hudby těchto kabelů.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transparent audio

Příspěvek od zappa »

zatty píše: 14 úno 2022 12:33 Měl doma na vyzkoušení řadu reference. A to napájecí a XLR kabel ( https://www.transparentcable.com/collec ... power-cord ) + ( https://www.transparentcable.com/collec ... terconnect ).

Tak pojďme na ně blíže:
Napájecí kabel - jelikož jsem předtím nižší řadu tak sem čekal zlepšení charakteristiky ale je to úplně jinak. Kabel má úplně jiný charakter. Jeho hlavní doménou je hutnost a čistota. Z jakou čistotou a plynulostí prochází skladbami je až neskutečné v tomto ohledu je to skvělé a baví to do jisté doby. Ta doba je že se toho člověk v průběhu večera přeposlouchá a kabel zní až moc profesorsky. Není to jak třeba s kabely od srolla atd. ale prostě na mne je to už moc. Nepřichází ten zážitek který by člověk čekal.

XLR – tak to se předvedlo v plné parádě. Vystřelí na vás neskutečnou dávku všeho a pumpuje dál a dál až člověk začne lehce se ve skladbě ztrácet. Pár hodin si musí zvykat a návyk se pak dostaví. Je to Ultimátní kabel který obsahuje úplně vše. Na mých páskačích už některá vyšší pásma přikuřuje. Technicky a hudebně mu není moc co vytknout.

Závěr. : koupit si jeden kabel asi není úplně cesta ke splnění hudebního snu. Každý má něco pro a proti a nahradit ho za jiný ve své sestavě je asi velký risk a ústupek. Jenže pokud si člověk pořídí dva a více tak se vše zájemně doplní a člověk dostane vysoce kvalitní až utlimátní zvuk. Jsem moc spokojený s komplexním podáním hudby těchto kabelů.
Xlr byl Transparent reference? Jaká verze, starší?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Transparent audio

Příspěvek od zatty »

Xlr byl Transparent reference? Jaká verze, starší?

Jj jednalo se o starsi reference demo ale presne stari ti nereknu bych se musel optat jedine.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transparent audio

Příspěvek od zappa »

Nedalo by se domluvit na testu? Také jsem o něm přemýšlel.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Transparent audio

Příspěvek od B. M. C. G. »

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transparent audio

Příspěvek od zappa »

B. M. C. G. píše: 14 dub 2022 03:01 Obrázek
Paráda, a jak to hraje?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Transparent audio

Příspěvek od B. M. C. G. »

V každém sestave jinak :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Transparent audio

Příspěvek od terahera »

:lol: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět