Oyaide

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Oyaide

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma Oyaide nedávno uvedla na trh nový síťový kabel s názvem Vondita X (pro Evropu v provedení schuko má označení Vondita Xe). Firma se chlubí velikou čistotou materiálu a jeho zpracováním, při výrobě nesmí být nic z recyklované mědi, vnitřní izolace je z hedvábí.
Oyaide Tunami GPXe stále považuji za vynikající kabel, ale jen původní verzi. Bohužel, novější verze GPX-Re již nezní tak dobře byť ji dali luxusní koncovky, údajně dodavatel fa Furakava přestal dodávat kabel s takovou čistotou mědi.
Minulý týden jsem měl na zkoušku novou Vonditu X a mohu říct, že mne zvukově velmi mile překvapil. Takové zvukové rozdíly, které se udály po zapojení Vondity X byly podobné jako u nedávno zkoušených kabelů Furutech Nanoflux nebo AAI Maestoso, tedy změny pozitivní a jasně slyšitelné. Vondita X je zvukově o notný kus dál než Tunami GPX a i když je dražší, tak je cena stále v rozumných mezích.

Malý report od Audionirvana:
https://www.youtube.com/watch?v=QVmjmCMQkdM
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Oyaide

Příspěvek od jirie »

tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Oyaide

Příspěvek od tm.watch »

Už se těším až ke mě dorazí na test✌️
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Oyaide

Příspěvek od tomiik »

U mne právě v testu, společně s novými Roth XLR řešených v jiném vlákně. Dojmy z obou kabelů zatím příznivé.
940E4FF0-C93A-41CE-9F59-0EB5943FBBAA.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Oyaide

Příspěvek od Vinco »

Nebol by ten Black Box lepsi vpredu, medzi reprakmi ? Alebo mierne pred nimi ...
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Oyaide

Příspěvek od tomiik »

Vinco píše: 28 lis 2021 19:53 Nebol by ten Black Box lepsi vpredu, medzi reprakmi ? Alebo mierne pred nimi ...
Teprve si hledá pozici 😉
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Oyaide

Příspěvek od Vinco »

Je zaujimave sledovat, kde mu je najlepsie :smile:
Jeden mas ? Ci dva ?
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Oyaide

Příspěvek od tomiik »

Vinco píše: 28 lis 2021 20:36 Je zaujimave sledovat, kde mu je najlepsie :smile:
Jeden mas ? Ci dva ?
Dva. Ty s nimi máš zkušenosti? Když tak raději SZ, ať tu neplevelíme téma…
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

Mark Levinson píše: 28 lis 2021 11:53 ..............při výrobě nesmí být nic z recyklované mědi,.................

Malý report od Audionirvana:
https://www.youtube.com/watch?v=QVmjmCMQkdM
Jenom dotaz.
Japonsko je jeden z největších importerů mědi. Oyaide není přímým výrobcem kabelů a vodičů, nakupuje je. Jakým způsobem zaručuje tu prvovýrobu z rudy?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Oyaide

Příspěvek od aretax »

Zo strany Oyaide ide iba o obyčajný reklamný slogan. V elektrotechnike, kde sa vyžaduje vysoko čistá meď sa recyklovaná meď nedá použiť. Dokonca nie každá ruda vyhovuje vysokým požiadavkám na čistotu. Recyklovaná meď, kde sa nevyžaduje vysoká čistota a ktorá sa leguje ďalšími prvkami sa používa napr. v klampiarčine, teda na technické použitie. V konečnom dôsledku nezáleží na tom, odkiaľ je surovina, dôležitý je výsledok, teda akú čistotu výsledného produktu je možné dosiahnuť. Na druhej strane nie vždy má najlepšie vlastnosti čistá meď - napr, na technické účely je nepoužiteľná a na elektrotechnické účely sa taktiež pridávajú rôzne legujúce prvky (Au, AG, Ro a pod.). Z toho vyplýva, že tvrdenie Oyaide nemá technické opodstatnenie a je iba reklamným ťahom (v Oyaide síce poznajú dodávateľa medi, ale nemusia tušiť jej pôvod).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Oyaide

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 30 lis 2021 06:19 Zo strany Oyaide ide iba o obyčajný reklamný slogan. V elektrotechnike, kde sa vyžaduje vysoko čistá meď sa recyklovaná meď nedá použiť. Dokonca nie každá ruda vyhovuje vysokým požiadavkám na čistotu. Recyklovaná meď, kde sa nevyžaduje vysoká čistota a ktorá sa leguje ďalšími prvkami sa používa napr. v klampiarčine, teda na technické použitie. V konečnom dôsledku nezáleží na tom, odkiaľ je surovina, dôležitý je výsledok, teda akú čistotu výsledného produktu je možné dosiahnuť. Na druhej strane nie vždy má najlepšie vlastnosti čistá meď - napr, na technické účely je nepoužiteľná a na elektrotechnické účely sa taktiež pridávajú rôzne legujúce prvky (Au, AG, Ro a pod.). Z toho vyplýva, že tvrdenie Oyaide nemá technické opodstatnenie a je iba reklamným ťahom (v Oyaide síce poznajú dodávateľa medi, ale nemusia tušiť jej pôvod).
To je odvážne tvrdenie. Oyaide je dosť veľká a známa firma na to aby nemala "pod palcom" pôvod suroviny, ktorá jej môže pokaziť reputáciu mimochodom výborných káblov.
Toto si také firmy chránia špeciálnym auditom, ktorý má niekoľko stupňov kontroly.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Oyaide

Příspěvek od YamahaMan »

:?: a to akože dokazuje čo?
Že Oyaide vykupuje meď zo zberných surovín a potom ju vypracuje na haajend?
To sídlo firmy? Poznám mentalitu Japončíkov a ver mi, nemusia mať budovy aLa J&T a pod.
Ps.: ilúzie si mi nezobral, bez urážky.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Oyaide

Příspěvek od aretax »

Keby si čítal, čo som napísal, tak by Ti neuniklo nasledovné:
"Oyaide síce poznajú dodávateľa medi, ale nemusia tušiť jej pôvod".
To podľa mňa neznamená, že v Oyaide používajú nekvalitnú meď. Skrátka - skús si ešte raz prečítať, čo som napísal. Ani sa nad tým netreba veľa zamýšľať. Dúfam, že aj Ty uznáš, že ani Oyaide nedokážu sledovať cestu medi od jej vyťaženia až po jej výsledné spracovanie. Aj oni musia veriť výrobcom udávaným parametrom, prípade majú možnosť si ich sami zmerať. Odkiaľ ich dodávateľ meď berie, to asi ani netušia. Možno že aj z Číny, alebo niekde z Afriky a pod.
Naposledy upravil(a) aretax dne 30 lis 2021 14:03, celkem upraveno 1 x.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Oyaide

Příspěvek od Vienna »

Hele, ale me z toho rozhovoru v HF vyplyva, ze Oyaide zadnou med neresi, nakupuje hotovy draty z Furukawy a jenom kompletuje kabely. Ale mozna tomu jen blbe rozumim...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Oyaide

Příspěvek od fox »

Obrázek

Chudák, ten při tom leštění kartáčem z druhé světové musí určitě přijít o prsty.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Oyaide

Příspěvek od efičák »

PítrsPraha píše: 30 lis 2021 14:35 Mě na celé téhle absurdní diskusi nejvíc zaujala ta C6 zaparkovaná u japonského sídla Oyaide :thumbup: . Tipuju, že je jedna z těch asi 3, co se kdy do Japonska prodaly :lol: .
Ano i mě to udělalo radost. Majitel Oyaide v rozhovoru s p.Paculou uvedl že sbíra auta a hodinky. Hydropneumaticky podvozek C6 musel mít, to je nabíledni. Hodinky mě taky učarovaly a zajímala by mě jeho sbírka.

Moje osobní zkušenost se síťovým kabelem Oyaide před cca 10 lety, kdy probíhala ostrá diskuse o kabelech až do elektráren mi ukázala , že kabel je komponent.
Densen i cdp Cambridge Audio s Siriem od Casea zahrály kabel výrazně. Nepopíram že jinde to nemusí být stejné.
Oyaide ukázala v celkem dostupné ceně co dokáží.

Ačkoli si kabely nechají vyrábět, specifikace průřezu, izolace hedvábím a konstrukce je cílem výzkumu a ten je drahý.
Každý si může objednat kabel podle svého návrhu, když odebere trochu zajímavé množství.
Technologicky není problém vyrobit kdekoli, i na Hané byla podobná slévárna.
V Číně, umí všechno a rychle jsou-li peníze předem.

Marketing je dnes ve všem. Zdá se mi že dobré firmy jako Neotech trochu zaspal a dravější firmy vytěsňují volné místo.

Foxi Uvedli tě v omyl.
Principem té fotky je leštění drátů v kotouči a jeho žíhání. Je to tvrdá ruční práce starých mistrů. :razz:
Ty dratky se ukovají do vrutů a používají do nejvyšších modelů síťových zasuvek a zástrček. Z jednho kotouče se dá získa 7 až 9 šroubků. Tak náročna je výroba audio komponentů.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide

Příspěvek od Mark Levinson »

Pitbull píše: 30 lis 2021 01:20
Mark Levinson píše: 28 lis 2021 11:53 ..............při výrobě nesmí být nic z recyklované mědi,.................

Malý report od Audionirvana:
https://www.youtube.com/watch?v=QVmjmCMQkdM
Jenom dotaz.
Japonsko je jeden z největších importerů mědi. Oyaide není přímým výrobcem kabelů a vodičů, nakupuje je. Jakým způsobem zaručuje tu prvovýrobu z rudy?
Pro Oyaide vyrábí kebely fa Furukawa dle jejich specifikací, což je údajně dodavatel i pro Acoustic Revive, Acrolink i Furutech. Každá z firem má své požadavky a specifikace, které by dodavatel měl splňovat. Jaké mají kontrolní mechanismy nevím a abych byl upřímný, tak je mi to úplně jedno.
Jak píše Efičák, před mnoha lety mne uhranul Oyaide Tunami GPX a tak jsem neodolal a chtěl jsem zkusit i novinku Vondita X a opět mne Japonci nezklamali. Hraje opravdu výborně.
Objednal jsem si k němu paladiové koncovky P-046e a P-246 a zapojil k GMG Power Harmonic Hammer Exclusive a zvukově si to skvěle sedlo, takto dobře mi hrál pouze Furutech Nanoflux nebo AAI Maestoso. Nechci tím říct, že Vondita X tyto kabely předčí, ale šlape jim na paty.
Doporučuji vyzkoušet.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Oyaide

Příspěvek od aretax »

Vyskúšaj aj Audiquest Hurrican. Osobne doporučujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Oyaide

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše: 01 pro 2021 11:22 Objednal jsem si k němu paladiové koncovky...
Aha! Tak rhodiove uz dneska nestaci :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše: 01 pro 2021 11:52 Vyskúšaj aj Audiquest Hurrican. Osobne doporučujem.
Díky za tip, s Audioquest nemám moc zkušeností. Zrovna dnes mi posílal fotku síťového kabelu Audioquest kolega (tm.watch), zapůjčen na test, tak jsem zvědav na jeho názor.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 01 pro 2021 12:29
Mark Levinson píše: 01 pro 2021 11:22 Objednal jsem si k němu paladiové koncovky...
Aha! Tak rhodiove uz dneska nestaci :-?
Určitě stačí, ale ty Paladiové byli na tom zkušebním vzorku, tak jsem chtěl přesně to co jsem zkoušel a navíc mají i takovou temně rudou barvu a sedí to designově více k tomu kabelu Vondita X.
http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/pro ... pg471.html
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Oyaide

Příspěvek od Dieter Burmester »

Uz jsem se leknul, ze je nejaky novy trend, ktery jsem nezachytil :lol:
Dieter Burmester
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

Mark Levinson píše: 01 pro 2021 19:01
Dieter Burmester píše: 01 pro 2021 12:29
Mark Levinson píše: 01 pro 2021 11:22 Objednal jsem si k němu paladiové koncovky...
Aha! Tak rhodiove uz dneska nestaci :-?
Určitě stačí, ale ty Paladiové byli na tom zkušebním vzorku, tak jsem chtěl přesně to co jsem zkoušel a navíc mají i takovou temně rudou barvu a sedí to designově více k tomu kabelu Vondita X.
http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/pro ... pg471.html
Když to bude kontakt paladia, proti kontaktu paladia (vidlice - zásuvka), tak asi žádný problém.
Když to bude paladium proti rhodiu, zlatu, stříbru, niklu ... , tak asi dost problém ne ?
Quentin

Re: Oyaide

Příspěvek od Quentin »

Tak jsem si přečetl popis výrobce u koncovek řady P-046 a trochu mi to připomíná českého velikána Cimrmana a jeho zjištění, že vypouštěním tabákového dýmu do vody opravdu zlato nevzniká :lol:
Teď ale vážně, pokud si přečtete základní fyzikálně-chemické vlastnosti Palladia, tak svojí vodivostí opravdu nevyniká. Totéž, ale v bleděmodrém, platí i o Rhodiu...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide

Příspěvek od Yngwie »

Jak by asi ty kolíky vypadaly, kdyby tam nebylo otěruvzdorné pokovení? :mrgreen: Oyaide je za dobrá firma. Kabely vždy výborné v poměru ceny ku výkonu. Já se tady neshoduji s ML, kde se mi novější verze GPX-Re V2 líbila určitě více. Otázka je, jestli dnes firmy jako QED nebo Neotech nenabídnou více ... pro mě byla Oyaide vždy jistota a se vším včetně lišty a vidliček/banánků jsem byl vždy spokojen.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše: 02 pro 2021 11:54 Já se tady neshoduji s ML, kde se mi novější verze GPX-Re V2 líbila určitě více.
Taky jsem si myslel, že Tunami GPX-Re musí být zvukově dál, ale u mne (a nejen u mne) se to tak nejevilo. Samozřejmě to chce vyzkoušet vždy v klidu na svém aparátu. Tím nechci říct, že je to špatný kabel, to vůbec ne, ale asi jsem od něj čekal více. Oproti tomu Vondita X mne překvapila příjemně a to tak hodně, že jsem ho musel pořídit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Oyaide

Příspěvek od fox »

Oyaide je super. Taky používám jejich koncovky :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 02 pro 2021 06:56 Tak jsem si přečetl popis výrobce u koncovek řady P-046 a trochu mi to připomíná českého velikána Cimrmana a jeho zjištění, že vypouštěním tabákového dýmu do vody opravdu zlato nevzniká :lol:
Teď ale vážně, pokud si přečtete základní fyzikálně-chemické vlastnosti Palladia, tak svojí vodivostí opravdu nevyniká. Totéž, ale v bleděmodrém, platí i o Rhodiu...
Nejde o vodivost. Jde o mechanickou odolnost proti otěru a vzájemnou neutralitu kovů vůči sobě. Rhodium nemá problém, je netečné vůči běžně používaným pokovením, nebo přímo materiálu protikusu.
Paladium se v tomto případě chová jako katalyzátor.
Teorie o tom, že někdo pozná na vodivosti těch kontaktních ploch jestli je to z mědi, paladia, rhodia, stříbra, zlata.... jsou úsměvné.
Quentin

Re: Oyaide

Příspěvek od Quentin »

Pitbull píše: 02 pro 2021 17:56
Quentin píše: 02 pro 2021 06:56 Tak jsem si přečetl popis výrobce u koncovek řady P-046 a trochu mi to připomíná českého velikána Cimrmana a jeho zjištění, že vypouštěním tabákového dýmu do vody opravdu zlato nevzniká :lol:
Teď ale vážně, pokud si přečtete základní fyzikálně-chemické vlastnosti Palladia, tak svojí vodivostí opravdu nevyniká. Totéž, ale v bleděmodrém, platí i o Rhodiu...
Nejde o vodivost. Jde o mechanickou odolnost proti otěru a vzájemnou neutralitu kovů vůči sobě. Rhodium nemá problém, je netečné vůči běžně používaným pokovením, nebo přímo materiálu protikusu.
Paladium se v tomto případě chová jako katalyzátor.
Teorie o tom, že někdo pozná na vodivosti těch kontaktních ploch jestli je to z mědi, paladia, rhodia, stříbra, zlata.... jsou úsměvné.
Tak Ty jsi asi chyběl ve škole na chemii a fyziku, že jo? :mrgreen:
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 02 pro 2021 18:08
Pitbull píše: 02 pro 2021 17:56
Quentin píše: 02 pro 2021 06:56 Tak jsem si přečetl popis výrobce u koncovek řady P-046 a trochu mi to připomíná českého velikána Cimrmana a jeho zjištění, že vypouštěním tabákového dýmu do vody opravdu zlato nevzniká :lol:
Teď ale vážně, pokud si přečtete základní fyzikálně-chemické vlastnosti Palladia, tak svojí vodivostí opravdu nevyniká. Totéž, ale v bleděmodrém, platí i o Rhodiu...
Nejde o vodivost. Jde o mechanickou odolnost proti otěru a vzájemnou neutralitu kovů vůči sobě. Rhodium nemá problém, je netečné vůči běžně používaným pokovením, nebo přímo materiálu protikusu.
Paladium se v tomto případě chová jako katalyzátor.
Teorie o tom, že někdo pozná na vodivosti těch kontaktních ploch jestli je to z mědi, paladia, rhodia, stříbra, zlata.... jsou úsměvné.
Tak Ty jsi asi chyběl ve škole na chemii a fyziku, že jo? :mrgreen:
Občas jsem chyběl, ale ne nějak zásadně :
"............Palladium (chemická značka Pd, latinsky Palladium) je drahý kov šedivě bílé barvy. Ve skupině drahých kovů se vyznačuje největší reaktivitou........."

(Jenom z Wikipedie, ať to nemusíš hledat v učebnicích)
Quentin

Re: Oyaide

Příspěvek od Quentin »

Teď ještě něco z fyziky o vodivosti, přechodovém odporu...nebudu Ti dál napovídat. Najdi si to na Wikipedii‼️

Ty jsi vážně EXOT 🤦‍♂️
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 02 pro 2021 18:24 Teď ještě něco z fyziky o vodivosti, přechodovém odporu...nebudu Ti dál napovídat. Najdi si to na Wikipedii‼️

Ty jsi vážně EXOT 🤦‍♂️
Nemusíš ty červené vykřičníky, vidím dobře, zachovej klid.
Pro tuhle konkrétní šňůru Oyaide, délka 1,5m:
R vodiče 0,0067 - 0,0063 podle toho jak čistou mají tu inzerovanou měď. Ve smyčce je to x2.
Přechodový odpor se bude vzhledem ke stavu kontaktů značně lišit ani ne tak materiálem kontaktních ploch, ale počtem opakovaných připojení a čistoty spoje. Ze začátku bude např. (absolutní) 1, po opakovaných připojeních 0,9, po dalším připojování bude narůstat (1,1). Bavíme se o hodnotách v miliohmech. Z hlediska přechodových odporů na tom bude nejhůře první zásuvka ve zdi.
Impedanční smyčka k prvnímu jističu bude řádově v desetinách Ohmu, pravděpodobněji ale v nižších jednotkách Ohm.
Měrné vodivosti použitých pokovení si každý dokáže dohledat a délka l ve vzorci ro x l/s bude v mikronech, víc se tam toho nenanese. Takže o přechodovém odporu zásuvky a vidlice Oyaide vůbec nebude rozhodovat materiál přechodu.
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Oyaide

Příspěvek od skypi »

Quentin píše: 02 pro 2021 18:24 Teď ještě něco z fyziky o vodivosti, přechodovém odporu...nebudu Ti dál napovídat. Najdi si to na Wikipedii‼️

Ty jsi vážně EXOT 🤦‍♂️
Tak, jestli nebudeš ten EXOT ty ? :angel: Vodivost má palladium řádově horší, než např. měď...
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Oyaide

Příspěvek od Pitbull »

skypi píše: 03 pro 2021 08:47 Vodivost má palladium řádově horší, než např. měď...
Při pokovení těch vidlic a zásuvek Oyaide nejde moc o nejnižší hodnotu měrné vodivosti kovu použitého na to pokovení. Nanáší se to většinou galvanicky, řádově v mikronech. Když si představíš kudy ten proud teče a jaký je vzorec pro výpočet ohmického odporu kompletní šňůry s koncovkama, tak délka "l" ve vzorci pro výpočet přechodového odporu pokovení je tloušťka palladia na základním kovu.
Tam je nepodstatný odpor řádově větší než Cu. Důležitější je vysoká mechanická odolnost proti otěru a určitá "samomaznost" použitého kovu zásuvky a vidlice, aby se to připojováním a rozpojováním nezadíralo.
Tohle splňuje jak rhodium, tak palladium. Problém je, že palladium nejvíce reaguje s protikusem, který nebude z palladia. Palladium bude kov protikusu "vyžírat", jestliže to nebude palladium.
Téměř všechny drahé kovy se běžně v elektrotechnice používají právě na rozpojovatelné spoje. Palladium až na výjimky ne. Oyaide to zkusili, protože tohle tady ještě nebylo :smile:
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Oyaide

Příspěvek od Janik »

Velmi pekne si to vysvetlil. Dikes! :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Oyaide

Příspěvek od Quentin »

skypi píše: 03 pro 2021 08:47
Quentin píše: 02 pro 2021 18:24 Teď ještě něco z fyziky o vodivosti, přechodovém odporu...nebudu Ti dál napovídat. Najdi si to na Wikipedii‼️

Ty jsi vážně EXOT 🤦‍♂️
Tak, jestli nebudeš ten EXOT ty ? :angel: Vodivost má palladium řádově horší, než např. měď...
Možná stačí si přečíst celé vlákno :mrgreen:
.
Snímek obrazovky 2021-12-03 v 17.18.43.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět