CD x hires formáty

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

CD x hires formáty

Příspěvek od Peer »

Tak už došlo i na mne.
Dnes jsem se dostal k porovnání klasického CD proti hires z PC.
Jedná se o nahrávku Fred Simon - Since Forever od vydavatelství Naim music.
Tuto nahrávku mám na originálním CD a pro porovnání jsem si koupil tu samou,
ve formátu FLAC, 24 bit/96 kHz.
Obrázek
Přehrával jsem to na běžném levném notebooku ASUS pomocí nastaveného přehrávače Foobar.
Tímto děkuji Noaidovi za jeho pomoc při instalaci a nastavení přehrávače!
A také Guliverovi za radu.
Ovladače používám originální od firmy Audio Flight.
Přes USB byl signál vedený běžným laciným kabelem do přehrávače (převodníku) Audia Flight One M, který
disponuje digitálními vstupy. Tento převodník je schopný zpracovat digitální signál až 24 bit 192 KHz.
Při přepínání a porovnávání hudebního signálu mezi CD a PC byl rozdíl patrný na první poslech.
Musím přiznat, že toto vysoké rozlišení je opravdu znát a slyšet...
Dnes jsem toto porovnání prováděl jen chvíli, jsem unavený a nechtělo se mi neustále přepínat a zkoumat
hudbu. Nicméně, klasické CD je jakoby sevřenější a hudba z vysokého rozlišení je celá "vzdušnější".
To jsou moje první poznatky.
Zkoušel jsem přehrát i MP3 s datovým tokem 320 kbps a rozlišením 44,1 KHz.
Nehrálo to špatně.
A posledení věc co jsem zkoumal, bylo CD Toma Waitse a to samé z PC, při klasickém (stejném) rozlišení.
Tady jsem už ale nebyl schopný zaznamenat rozdíl.
Časem bych rád ještě vyzkoušel, jaký má, popř. nemá, vliv USB kabel na kvalitu přehrávané hudby.
Obrázek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

No tak blahoželám k odvahe a vykročeniu správnym smerom! Teraz už len nájsť pohodlný spôsob výberu+ovládania+zálohovania hudby a stavím sa, že cesta späť sa stane nemožnou... (teda možno okrem LP) :thumbup:
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

1. Kdo jednou zkusí, tak pak už musí.
2. To je pořádný upgrade sestavy a ne nová zásuvka, ne? ;) Tento upgrade pozná každý bez ohledu na kvalitu sestavy.
3. Připrav se, že se dozvíš, že máš patrně jen průměrnou sestavu, proto slyšíš rozdíl.
4. Ještě jsme to nedodělali, může ti to přinést problém v budoucnu. Je třeba dokončit. Taky nevím, jestli už máš správně nakonfigurovaný audio výstup.
5. Jestli máš smartphone, lze s ním velmi pohodlně ovládat přehrávání na dálku. To bychom zkusili až osobně.
6. Varování - přílišný poslech hires odsouvá nakoupená CD na vedlejší kolej. Já skončil tím, že za CD už nedám nikdy ani korunu. Kupuji jen hires formáty. Časem začneš být nešťastný, že v hr není bohužel úplně vše. Nicméně je toho i tak dost.
7. Začni šetřit na velkokapacitní disky :D Bohužel zrovna podražily na 3násobek.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Peer »

Pánové, jaký hard disk použít ke stahování a přehrávání hires souborů?
K notebooku...
Prd tomu rozumím... ;)
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Hociaky externy HDD (s USB) a kapacitu volit podla penazenky. Teraz su velmi drahe.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Ten největší, jaký si můžeš finančně dovolit. Já bych bral s ohledem do budoucna pro sebe jako nutnou podmínku USB 3.0 (ne USB 2.0). Teď ti USB 2.0 bude sice stačit, tvůj nb víc neumí, ale když si jednou koupíš nový počítač, bude tam už nejspíše USB 3.0 standardem a rozdíl v rychlosti kopírování a zálohování je obrovský - desetinásobný.
Pokud bys chtěl i zálohu, tak ty disky 2x.

CD ve flac, ape či wv formátu nezaberou mnoho místa, v průměru tak 300 MB tj. 300alb/100GB prostoru
Hires zabere dle formátu 1,5-8,5 GB na album, tj. 66-12alb/100GB

Časem zjistíš, že ten 1TB je zatraceně málo. Zabere jej 300 SACD či DVD-A.
Pokud je vše na 1 disku, je to pohoda, pokud časem budeš chtít přidat další disk a mít dva, může to být u NB a FB někdy problém, do detailu to teď nechci rozebírat. Proto ten největší dosažitelný, ať máš co nejdelší dobu klid.

Já dávám u externích disků přednost velkým 3.5" diskům v dokovacích stanicích u pc (přes SATA), přehrávače, TV (obě přes USB). Jsou levnější, mají větší kapacitu, ale pro někoho jsou hlučnější, hůř se přenášejí, háklivější na zacházení. U mne ale klady jednoznačně převažují.

Jinak abys mohl na disk nakopírovat některá DVD-A či SACD, budeš muset koupený disk přeformátovat na filesystém NTFS, z výroby jsou tyto disky totiž formátovány na FAT32, který umožňuje délku souborů maximálně 4 GB, což je pro tyto případy málo (některá mají až 8.5 GB).

Příklady:
500 GB http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 24A00013HO
750 GB http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 24A00018TO
1TB http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... tr%9Een%E9

Jsou to jen příklady, spolehlivost apod. těch malých disků neznám, mám zkušenosti jen s velkými 3.5" disky a u mne jsou nejspolehlivější Samsung. U WD s velkou kapacitou bývá někdy problém pod Windows XP. Jsou ještě levnější disky ADATA, ale nevím, co dovnitř strkají, je to taková nenáročná varianta. Ale taky mohou být dobré.
U těch USB 3.0 disků dostaneš i velmi kvalitní USB kabel pro připojení.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

Peer píše:Pánové, jaký hard disk použít ke stahování a přehrávání hires souborů?
K notebooku... Prd tomu rozumím... ;)
Obávam sa, že otázka nie je položená najšťastnejšie. Prečo? Pretože prehrávanie hudby z počítača je aj o iných veciach ako o tom aký hard disk.
1/ Ako mám vymyslený celkový koncept obsluhy: ak budem chcieť počúvať hudbu musím vždy zobrať laptop a niekam ho pripojiť až potom počúvať?
2/ A nielen že ho musím vždy pripojiť k DACu ale musím pripojiť aj externý HD?
3/ Ako to budem celé ovládať? Priamo z laptopu alebo smartphonom či nebodaj iPadom?
4/ Ak mi body 1/ a 2/ nevadia a mám kde položiť aj laptop a externý HD potom viď 7/
5/ Ak mi body 1/ a 2/ vadia potom musím zvažovať inú cestu: tichý comp v hifi zostave, alebo NAS alebo streamer.
6/ NAS býva obyčajne koncipovaný ako 2 a viac diskový RAID - všetko závisí len od peňazí
7/ Ja by som volil externý 2 diskový RAID s USB 3.0 alebo pre Mac-ovský svet s Thunderboltom
8/ A nezabudnúť na zálohovaní! Tj. asi totožné riešenie ako v bode 7/ ale uložené v skrini!

Čo sa typu diskov týka tak všetky sa raz pokazia to je na 100%. Priemerná životnosť (pri dennom viachodinovom nasadení je cca 3-4 roky).
Otázka je ktoré vydržia najdlšie. Najhoršiu skúsenosť mám so Seagate, potom WD, Samsung,... a suverénne najspolahlivejšie Hitachi Enterprise Class.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

Jo a ešte, mimoriadne dobrý zdroj informácií o tejto problematike nájdete tu: http://www.computeraudiophile.com/
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Gulivere - je sice fajn, že znáš celkovou problematiku, ale Peer není ve fázi, kdy by měl řešit věci, které naznačuješ. Možná za rok či za pár let. Co jej momentálně pálí, je kam tu hudbu ukládat a třeba jak dělat kopie pro případ poruchy. Hrát se bude z jeho NB připojeného přes USB do DAC Foobarem. Nic víc než disky a nějaký koncept zálohování nepotřebuje teď řešit a ještě dlouho řěšit. Je to jediná věc, kterou teď potřebuje. Přenosné disky s NB pro něj mají i výhodu, že si může muziku tahat sebou třeba do práce apod.

Přílišným rozkošatěním problému lze člověka leda odradit a zahltit. Další věci se řeší až tehdy, kdy se zvládnou ty základní. Věci jako NAS (jihž jsem osobně nepřítelem, nejde o zálohu) apod. nemá cenu vytahovat.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Peer »

Pánové, moc děkuji za vaše rady a postřehy.
Prozatím je to tak, jak píše Noaid.
Mám celkem velkou zásobu hudby a tak nechci stahovat všechno
znovu ve flacu do počítače.
Zajímají mě hlavně studiové mastery v nejvyšší možné kvalitě a popřípadě
CD ve flacu, které jsou dnes spíš raritní a nesehnatelné.
Nebráním se tomu, si stáhnout nějakou hudbu, kterou neznám, jako ochutnávku.
Pak se rozhodnout, co dál.
Jenom ještě přemýšlím, jestli přídavné HD nemají dva USB konektory?
Aspoň na některých jsem to tak viděl. Pak bych neměl místo na USB výstup do dacu...
Možná se ptám hloupě ale v této problematice se prostě neorientuji.
Byl jsem zvědavý na článek od PMA o digitálních nahrávkách a spol. ale zjistil jsem, že to není
psané pro nás neznalé a amatéry. :sad:
Jinak je to opravdu dost dobrý zvuk... :clap:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Dobrý postřeh. Ano, disky mívají dvojitý USB konektor, ale to není nutnost, ten druhý slouží jako přídavné napájení v případě velmi starého počítače, který by ten disk neutáhl napájet jediným konektorem, kdysi se neuvažovalo se zařízeními s takovým odběrem jako mají disky. U dnešního počítače standardně stačí používat jen ten jeden hlavní. Podobně jako flešku.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

noaid píše:Gulivere - je sice fajn, že znáš celkovou problematiku, ale Peer není ve fázi, kdy by měl řešit věci, které naznačuješ. Možná za rok či za pár let.
Ak pohodlie nepatrí k počúvaniu muziky potom ok, treba sa rok či pár rokov trápiť... :silent:
A ak patrí, nerozumiem prečo to neriešiť hneď a koncepčne.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Gulivere, asi nemáš tušení o komfortu, jaký má k dispozici Peer teď ;) . Ještě to pořádně neví ani on sám, nejde ale člověka zahltit vším najednou, chce to čas. Myslím, že ten komfort je o dost větší než umožňuje tvůj Linn. Vylepšit se to dá ještě třeba dálkovým ovládáním za asi stovku i s poštovným.

Nemyslím, že by bylo užitečné či zvyšující komfort investovat dalších min. 10 tisíc do NASu a disků a ještě jednou tolik do jeho zálohy (dost problematické) s tím, že přibude další nepřenostitelný krám do domu, + zaplatit někomu za konfigurace NAS a sítě apod. + koupě nového drahého NB a pravděpodobně i routeru, aby bylo možno používat 1GB síť kvůli rychlosti kopírování na NAS atd. Naprosto zbytečné a drahé a složité. Nebylo by to žádným přínosem vůči současnému stavu.

Řešení, které propaguji, je vhodné pro naprosté laiky a prosté většiny ajťáckých komplikací. V jednoduchosti je síla. Peer není jediný laik zde, který ho používá a snad ke spokojenosti.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

noaid píše:Myslím, že ten komfort je o dost větší než umožňuje tvůj Linn.
Začínaš plácat ale nevadí, pouč ma.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od MB »

:-t

Osobne tajne dúfam, ze sa nedožijem toho aby som si musel pustat doma veci z PC......sorry za offtopic
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

2MB: Skús to vysvetliť. Som myslel, že ide o hudbu a zážitky z nej. Alebo si len hifi fetišista?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Guliver - Teoretické řeči nemají valný smysl.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

noaid - Nie je nad argumenty.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Já ale vůbec necítím potřebu argumentovat. Ani dávat v plen informace, které některým lidem prostě dávat nechci. Proto ta diskuse nemá moc smysl.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

Povedal si toto:
noaid píše:Myslím, že ten komfort je o dost větší než umožňuje tvůj Linn.
Spýtal som sa na vysvetlenie a to odmietaš.
Zaraďujem si ťa týmto k plácalom a už viem, že ťa nemám brať vážne, ok.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Tvoje volba ;) Jeden více nebo méně...to je jedno.
Ale můžeme to obrátit - co umí Linn Majik víc než foobar na nb? Naopak je toho mraky. Připomínám, že takové aplikace pro smarphony jako je pro Linn lze použít i u FB. Takže to asi ne :smile:
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Este k tym externym HDD. Ja im moc neverim. Statisticky maju nizsiu zivotnost, ako normalne interne disky. Na zalohy, alebo dlhodobe ukladanie dat asi nic moc. Skor by som to riesil nejakym NASom. Sam pouzivam HTPC, tam mam 2 TB WD20EARS. Casom (ked klesnu ceny HDD), asi kupim NAS, prikupim dalsi 2 TB HDD, do HTPC dam SSD. Ber to len ako navrh na zamyslenie, alebo "ako na to do buducna".
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Odar - v tom máš pravdu, proto jsou lepší dva, aby byla záloha, pokud na tom záleží. Já mám externí 2.5" disk jen jeden, a mám ho již pár let, už prošel ledasčíms a pořád jede. A je fakt, že FB to moc nezatíží, takže životnost to moc nekrátí.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Peer »

to MB:
já jsem také stará konzerva.
Ale abych mohl soudit, tak jsem to chtěl vyzkoušet, když už mám na CD přehrávači
USB vstup. A hraje to moc dobře, tak mě to zaujalo.
Mám domluvený jeden 3TB disk Hitachi za staré ceny.
Překvapilo mě, že je to tak laciné.
S tím bych mohl chvíli vydržet.
Další dotaz mám ohledně ovládání.
Ten Foobar v NB se dá nějak dálkově ovládat?
A děkuji za všechny podněty a odpovědi.
Hlavně se, hoši, kvůli tomu nehádejte.
Víte, že když nejde o život, tak jde o hovno... :smile:
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Na ten 3 TB HDD bacha. Podporuju ich len nove maticne dosky. Inak to treba vseliako znasilnovat ~x(

Pre Foobar2000 existuje plugin http control. Pomocou neho sa da Foobar2000 ovladat z klientskej aplikacie (tam, kde bezi Foobar2000 je ako keby server). Klientska aplikacia moze byt web browser (napr. notebook v ramci domacej siete), alebo Foobar 2000 Controler pre Android, ktory si nainstalujes do mobilneho telefonu (telefon musi byt pripojeny v ramci domacej siete cez WiFi).
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Takže můj oblíbený Samsung vyhrál suverénně na celé čáře - obsadil 1.-4. místo.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od noaid »

Odar píše:Pre Foobar2000 existuje plugin http control. Pomocou neho sa da Foobar2000 ovladat z klientskej aplikacie (tam, kde bezi Foobar2000 je ako keby server). Klientska aplikacia moze byt web browser (napr. notebook v ramci domacej siete), alebo Foobar 2000 Controler pre Android, ktory si nainstalujes do mobilneho telefonu (telefon musi byt pripojeny v ramci domacej siete cez WiFi).
Ono je třeba jednak rozlišovat telefon s Androidem a iPhone, taky existují další způsoby ovládání než jen přes http, mnohem flexibilnější a jednodušší pro nastavení pro laika.
No a k tomu lze navíc i infra dálkačem, prostě možností je víc, a každá má své přednosti pro jiný způsob obsluhy i negativa.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Jasne. Sam pouzivam IR + EventGhost. Ale to je na maly referat :crazy:
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

Odar píše:Jasne. Sam pouzivam IR + EventGhost. Ale to je na maly referat :crazy:
Znamená to, že musíš dovidieť na display laptopa, resp. mať ho pripojený k TV?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Aby som to uviedol na pravu mieru - XBMC sa mi spusta na 40" TV a hudbu prehravam cez J River Media Center (theater mode), ktory sa mi spusta na 20" monitore k PC. 20" je v kombinacii s theater modom v J River v pohode. Vyzera to priblizne takto
Obrázek

Da sa tam dost vela veci nastavovat . . .
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Guliver »

Mňa zaujímalo to Infra ovládanie Foobaru nie XBMC.
Nevadí ti nutnosť zapínať Monitor alebo TV?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Peer »

Porovnání redbook x LP jsem prováděl a někde tady jsem o tom psal.
Fakt je, jak posoudit, jestli gramofon a CD přehrávač je na přibližně stejné úrovni...
U mě to dopadlo tak trochu nerozhodně.
Hraje to jinak ale každý preferoval něco jiného.
Porovnával jsem CD Audia Flight One x Michell Orb + SME V+ Dynavector XX2 mk2 + Audia Phono.
A samozřejmě stejnou nahrávku od Naimu Antonio Forcione Touch Wood.
Porovnat hires a LP, na to se také chystám.
Chce to opět stejnou nahrávku.

Ten 3 TB HDD jsem po poradě odřekl.
Nerad bych, se zamotal do problémů.
Odar

Re: CD x hires formáty

Příspěvek od Odar »

Guliver píše:Mňa zaujímalo to Infra ovládanie Foobaru nie XBMC.
Este raz. Na prehravanie hudby pouzivam J River Media Center. Nie Foobar2000. Nie nevadi. Ten monitor je tak akurat. Ked kupim novy telefon s Androidom, mozno prejdem na ovladanie z telefonu . . .
Odpovědět