Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Různé průzkumy apod.

Používáte clamp (těžítko) při přehrávání vinylů?

1. Ano, vždy používám.
37
71%
2. Ne, nikdy nepoužívám.
8
15%
3. Někdy ano a někdy ne.
7
13%
 
Celkem hlasů: 52

Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Dasta »

Vycházel jsem z toho,ze ty svorky se budou chovat podobně jako slipmaty z těchto materiálů, které mam odzkoušené doma i u kolegů.Hlavně meď,mosaz a nerez, včetně kombinací těchto materiálů.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Pitbull píše: 07 lis 2021 17:56
zabiny007 píše: 07 lis 2021 17:32 U Oracle váha, u Garrarda rozměry
Na Oracle to nepůjde, na Garrarda by to šlo (přinejhorším nechat vyrobit atyp.)
Není to jen o rozměrech talíře, ale i o použitém ramínku a volném prostoru. A ano, zakázka je řešením. Nejdříve jsem diskutoval práce s výrobcem, od kterého jsi postnul link, pak jsem to chtěl nechat dělat v ČR podle plánku co mám k dispozici, ale nakonec jsem se rozhodl pro jiné řešení - viz níže.
Pitbull píše: 07 lis 2021 17:59
zabiny007 píše: 07 lis 2021 15:28 ............. I když jedno řešení pro mne existuje a mam jej již delší dobu v hlavě naplánováno.............
Jaké je to řešení?
Tuning v podobě nového těžkého talíře, ke kterému dělá výrobce i odpovídající ring. Vše kombinace nerez, mosaz a měď.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Dasta píše: 07 lis 2021 18:11 Vycházel jsem z toho,ze ty svorky se budou chovat podobně jako slipmaty z těchto materiálů, které mam odzkoušené doma i u kolegů.Hlavně meď,mosaz a nerez, včetně kombinací těchto materiálů.
Když to zkusím hodně zjednodušeně:
Slipmate leží celou plochou ( v ideálním případě, jestliže je tam ten ring po ovodu) v dotyku s LP. Jehla je vzdálená od Slipmate na tloušťku LP.
Materiál LP je vinyl a tenhle materiál byl zvolený mimo jiné proto, aby nepřenášel nežádoucí vibrace dál (teď neřeším, že je to také z důvodu lisování, výroby...). Clamp je na středovém trnu, mimo aktivní stopu LP a má zajistit přítlak. Jestliže bych zjistil, že má vliv změna materiálu clampu při jeho nezměněné hmotnosti, tak budou někde vznikat dost zásadní nežádoucí vibrace, které bude potom rozdílně pohlcovat materiál clampu. Jestliže předpokládám, že se bavíme o gramofonech vyšší třídy, tak by bylo něco zásadně špatně a řešením je najít zdroj těch nežádoucích frekvencí a to řešit. Slipmate je od aktivního zdroje (jehly) řádově mm, Clamp centimetry, desítky cm.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

zabiny007 píše: 07 lis 2021 15:28 ............. I když jedno řešení pro mne existuje a mam jej již delší dobu v hlavě naplánováno.............
Jaké je to řešení ?

Tuning v podobě nového těžkého talíře, ke kterému dělá výrobce i odpovídající ring. Vše kombinace nerez, mosaz a měď.


Takže nakonec na ten Outer Ring dojde :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Jsem pro vyzkoušet vše, co může mít na zvuk vliv, takže kdyby to bylo kompatibilní, už jej mám dávno, i když my jej majitelé vymlouvají. Kvůli nekomfortu při nasazování a strachu o hrot jej ve finále málokdo doopravdy používá. U většiny končí pouze jako "kruh poslední záchrany" u křivých desek.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Hrot mám 6,5 cm od talíře a horizontálně pod ním (pod sestavou slipmate,LP).
Když budu nasazovat ring tak, že zaryju do přenosky, tak mám buď parkinsona, nebo jsem takové stvoření, které si nezaslouží žít.
To bych pak ani nedokázal sundat přenosku z parkovací polohy a dát to nad desku.
Quentin

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Quentin »

Možná jsem tele jenom já ~x( , ale nikomu nikdy nesjela přenoska při spouštění vně desky? :-? (myšleno mezi desku a ring)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od terahera »

Ring jsem měl půjčený,vliv na zvuk neodiskutovatelný,ale strach o přenosku mě donutil jen hned po jednom lp vrátit,takže si asi nezasloužím žít :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Vinco »

zabiny007 píše: 07 lis 2021 18:44 Jsem pro vyzkoušet vše, co může mít na zvuk vliv, takže kdyby to bylo kompatibilní, už jej mám dávno, i když my jej majitelé vymlouvají. Kvůli nekomfortu při nasazování a strachu o hrot jej ve finále málokdo doopravdy používá. U většiny končí pouze jako "kruh poslední záchrany" u křivých desek.
Ja ho pouzivam neustale, denno-denne, a horeuvedene povazujem za blaboly ludi, co s tym nemaju prakticku skusenost.
Vobec nepocitujem diskomfort a pokial clovek nie je ozraty na mol, tak strach o hrot je bezpredmetny.
Je sice pravda, ze roztocenie kolotaca trva dlhsia ( Ursa Major + zalozenie Outer Ringu + klamp + pustenie ionizatora + ocistenie ihly ), ale to uz beriem ako ze to k tomu patri a vobec ma to nevyrusuje.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Dasta »

Pitbull,
protože nevlastním gramofon vyšší třídy,nebudu již v tomto vlákně na nic reagovat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

terahera píše: 07 lis 2021 19:13 Ring jsem měl půjčený,vliv na zvuk neodiskutovatelný,ale strach o přenosku mě donutil jen hned po jednom lp vrátit,takže si asi nezasloužím žít :lol:
Drcnul jsi ringem o přenosku, nebo jsi spustil jehlu mezi ring a desku?
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Dasta píše: 07 lis 2021 19:24 Pitbull,
protože nevlastním gramofon vyšší třídy,nebudu již v tomto vlákně na nic reagovat.
Toho Technicse co máš považuji za vyšší třídu.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 07 lis 2021 19:10 Možná jsem tele jenom já ~x( , ale nikomu nikdy nesjela přenoska při spouštění vně desky? :-? (myšleno mezi desku a ring)
Co máš za gramec?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od terahera »

Pitbull píše: 07 lis 2021 19:37
terahera píše: 07 lis 2021 19:13 Ring jsem měl půjčený,vliv na zvuk neodiskutovatelný,ale strach o přenosku mě donutil jen hned po jednom lp vrátit,takže si asi nezasloužím žít :lol:
Drcnul jsi ringem o přenosku, nebo jsi spustil jehlu mezi ring a desku?
Ne,u té jedné desky jsem to nestihl,ale určitě by k tomu někdy došlo,takže strach byl u mně větší než vidina lepšího zvuku :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Strach byl z toho zarytí ringem o přenosku, nebo z toho že dáš jehlu mezi ring a desku.
Quentin

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Quentin »

Pitbull píše: 07 lis 2021 19:41
Quentin píše: 07 lis 2021 19:10 Možná jsem tele jenom já ~x( , ale nikomu nikdy nesjela přenoska při spouštění vně desky? :-? (myšleno mezi desku a ring)
Co máš za gramec?
...nemám ring a nezkoušel jsem ho, nepasují nebo se nevejdou na mé gramofony: SL-1200G a Gyro SE + SME309 🤷‍♂️
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Pitbull píše: 07 lis 2021 19:46 Strach byl z toho zarytí ringem o přenosku, nebo z toho že dáš jehlu mezi ring a desku.
Kolikrát ti spadla jehla vně desky? Jak je vzdálená jehla v parkovací poloze jsem už psal. Dělám letecké sporty, ale kdybych s tímhle přístupem lezl na paraglid, nebo do letadla, tak jsem už desetkrát mrtvý :smile:
(Prostě stačí neobsluhovat ten gramec ožratý při večírku)
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 07 lis 2021 19:52
Pitbull píše: 07 lis 2021 19:41
Quentin píše: 07 lis 2021 19:10 Možná jsem tele jenom já ~x( , ale nikomu nikdy nesjela přenoska při spouštění vně desky? :-? (myšleno mezi desku a ring)
Co máš za gramec?
...nemám ring a nezkoušel jsem ho, nepasují nebo se nevejdou na mé gramofony: SL-1200G a Gyro SE + SME309 🤷‍♂️
Už jsem to psal. Kolikrát ti spadla jehla vně desky a v jakém stavu jsi při tom byl? :smile:
Quentin

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Quentin »

Pitbull píše: 07 lis 2021 19:53
Pitbull píše: 07 lis 2021 19:46 Strach byl z toho zarytí ringem o přenosku, nebo z toho že dáš jehlu mezi ring a desku.
Kolikrát ti spadla jehla vně desky? Jak je vzdálená jehla v parkovací poloze jsem už psal. Dělám letecké sporty, ale kdybych s tímhle přístupem lezl na paraglid, nebo do letadla, tak jsem už desetkrát mrtvý :smile:
(Prostě stačí neobsluhovat ten gramec ožratý při večírku)
Jestli to bylo na mě, tak celkem v životě asi 3x, a to vždy, když jsem si na otáčení desky nevzal brejle 🤦‍♂️
Jak jsem psal, jsem tele, ale ne ožralé tele :mrgreen:
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 07 lis 2021 19:57
Jestli to bylo na mě, tak celkem v životě asi 3x, a to vždy, když jsem si na otáčení desky nevzal brejle 🤦‍♂️
Jak jsem psal, jsem tele, ale ne ožralé tele :mrgreen:
Brejle je to samé, jako ožralý :!:
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

Ještě se vrátím k jedné věci. Sám jsem to v jednom příspěvku nějak pochybně převzal.
Nejde dát jehla mezi desku a ring. Ring překrývá desku. Takže jehla je buď na desce, nebo v případě, že to obsluhuje vidloš, tak to dá na ten ring. Mezi to dát nejde.
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Janik »

Nevedel by to niekto vyrobiť? @Dasta?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od efičák »

Nadchl mě Luxman PD 300, znáte ho?
Gramec s podtlakem přisávajīcím LP.

Opuštěné pomyšlení pro přátele zvuku.
Slipmat, okružī a trochu i clamp. :idea:
Clamp je je ozdoba a vždy potěší.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

efičák píše: 07 lis 2021 20:14 Nadchl mě Luxman PD 300, znáte ho?
Gramec s podtlakem přisávajīcím LP.

Opuštěné pomyšlení pro přátele zvuku.
Slipmat, okružī a trochu i clamp. :idea:
Clamp je je ozdoba a vždy potěší.
Pár jsem jich viděl, v různém stavu. Od unikátních kousků ve 100% jak vizuelně, tak mechanicky až po vraky.
Nikdy jsem neměl možnost ho slyšet na LP.
Když pominu, že ten kompresor je i slyšet, tak to stále neřeší ty zvlněné desky. Na to je ta vývěva příliš slabá.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Janik píše: 07 lis 2021 20:09 Nevedel by to niekto vyrobiť? @Dasta?
Už jsme to v nějakém vlákně Xkrát řešili, i když možná na jiném fóru. Nejde totiž jen o samotný kruh, ale i o redukci na nasazení. A to vše nechat nakreslit, naprogramovat, udělat povrchovku atd nevyjde o moc levněji (pokud vůbec), než to koupit od alternativních výrobců. Nejlevněji tuším vycházel Techneaudio. I když jsou i levnější na ebay, ale k těm nemám důveru.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Pitbull píše: 07 lis 2021 20:09 Ještě se vrátím k jedné věci. Sám jsem to v jednom příspěvku nějak pochybně převzal.
Nejde dát jehla mezi desku a ring. Ring překrývá desku. Takže jehla je buď na desce, nebo v případě, že to obsluhuje vidloš, tak to dá na ten ring. Mezi to dát nejde.
Ale prý jde nasadit ring mírně excentricky, dát jehlu do krajní drážky, která "zajede" pod ring... Ale mám to zprostředkovaně a budu rád, když to majitelé vyvrátí. Podle mne je to hlavně o kvalitě "udělátka" na nasazení.
Pitbull píše: 07 lis 2021 20:03 Brejle je to samé, jako ožralý :!:
Tak to jsem podle tohoto parametru nablízko ožralý furt. jako většina lidí po padesátce

Vinco píše: 07 lis 2021 19:22 Je sice pravda, ze roztocenie kolotaca trva dlhsia ( Ursa Major + zalozenie Outer Ringu + klamp + pustenie ionizatora + ocistenie ihly ), ale to uz beriem ako ze to k tomu patri a vobec ma to nevyrusuje.
... :crazy:

To je právě třeba problém u Garrarda. Ten po spuštění stabilizuje otáčky i několik minut... Když jdu na něj hrát, zapnu jej minimálně 15 minut předem a pak nevypínám...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

zabiny007 píše: 07 lis 2021 22:23 Ale prý jde nasadit ring mírně excentricky, dát jehlu do krajní drážky, která "zajede" pod ring... Ale mám to zprostředkovaně a budu rád, když to majitelé vyvrátí. Podle mne je to hlavně o kvalitě "udělátka" na nasazení.
Jde to nasadit mírně excentricky. To ale vidíš, že to nestředí na desku a další činnost zastavíš.
(Když si teda vezmeš ty brýle)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od terahera »

Pitbull
Nestíhám reagovat na tvé příspěvky,poslouchám hudbu a docela dost,tak nezbývá tolik času na rychlé reakce.Když se pak při chvíli podívám na fórum,tak už je tam od tebe mraky dalších příspěvků,tudíž už asi nemá smysl reagovat,aby to dávalo smysl a mělo nějakou posloupnost :cool: Vůbec už těch pár dní,co to je od tvé registrace,přemýšlím,jestli stíháš i něco jiného,než zde přispívat a reagovat na vše a o všem :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Ad Ring
Koukám, že se opakuji :angel:

viewtopic.php?f=21&t=6748
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od aretax »

Pitbull píše: 07 lis 2021 17:51
Dasta píše: 07 lis 2021 17:40 Nevim,nezkoušel jsem,předpokládám vsak, že bronzový,oproti nerezovému více vytáhne nižší středy, takže bude zvuk hutnější, nerezový nižší středy potlačí,bude se jevit jako přesnější.
Desky jsem zkoušel a rozdily jsou.l ve vydání různých zemí.Evropa stejná v tomto jako Amerika.
Pozn.
GB v roce73 vydala "The Dark Side...." asi sedmkrát.Kazdé vydání je zvukově trochu rozdiné.Nemá cenu se v tom hrabat,vsechny hrajou špičkově.Mimochodem, jaký máš gramec?
Rozdíly ve zvuku různých vydání LP se dají poznat, těžko říct, které LP třeba těch Floydů je ale lepší.
Různé materiály těch clampů budou pohlcovat různé frekvence jinak (bronz, nerez, měď, nějaký kompozit...) .Myslím si ale, že dva stejně těžké clampy nerozlišíš, protože jsou na středu desky, mimo aktivní drážku, daleko od jehly.
Gramec mám Transrotor zet 3
Teoretizuješ a "myslíš". Skús aj prax.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidji99
Příspěvky: 856
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Fidji99 »

Myslim, ze ta debata nema zmysel - asi ako, "ake su najlepsie pneumatiky", ked diskutuje majitel Porsche a majitel Land Roveru.

Ja clamp nepouzivam, outer ring som mal moznost otestovat a nic nepriniesol [teda nic zasadne, co by stalo za ten zvyseny diskomfort]. Ale hovorim to z pozicie cloveka, pre ktoreho je slovo gramofon pevne spate s odpruzenym LP12. Slipmaty a podlozky som prestal riesit, ked mi pred par rokmi polozil ruku na plece Ivor Tiefenbrunn a povedal mi priamo do oci "vyskusal som 300 podloziek a ten fleece je fakt najlepsi"

Ale ja celkovo nie som uz ani hifista, ja uz len pocuvam hudbu a zbieram platne. Mam zostavu, ktora je dost dobra na to aby ma hudba bavila. Da sa z nej vytiahut este 10% navyse? Urcite, ale naco, nepocuvam vinyl preto, ze je dokonaly, ale preto ze je krasne nedokonaly.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

aretax píše: 08 lis 2021 06:16 Teoretizuješ a "myslíš". Skús aj prax.
Píšeš to správně = je to jen tvůj subjektivní názor.
K té praxi.
Možná by nebylo od věci po xx rokách té praxe začít třeba takhle:
https://www.svetandroida.cz/jak-dobry-m ... efon-test/
A praktický poznatek? Nemusíš mít generátor a sluchátka od 15 Hz do 25 kHz. Stačí to z odkazu, sednete si na židle s někým komu je 15roků a posadíte se zády k sobě. Někdo s telefonem do referenčního místa uprostřed a pojede s frekvencí od 20 kHz dolů. Kdo to uslyší první, zvedne tlapu. Potom bude pokračovat stále dolů až zvedne tlapu i ten druhý.
Napiš jak jsi dopadnul a můžeme klidně dál pokračovat, jestli je při stejné hmotnosti lepší clamp z kompozitu, mědi, nerezu, nebo duralu.
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Janik »

Fidji99 píše: 08 lis 2021 08:16 Myslim, ze ta debata nema zmysel - asi ako, "ake su najlepsie pneumatiky", ked diskutuje majitel Porsche a majitel Land Roveru.

Ja clamp nepouzivam, outer ring som mal moznost otestovat a nic nepriniesol [teda nic zasadne, co by stalo za ten zvyseny diskomfort]. Ale hovorim to z pozicie cloveka, pre ktoreho je slovo gramofon pevne spate s odpruzenym LP12. Slipmaty a podlozky som prestal riesit, ked mi pred par rokmi polozil ruku na plece Ivor Tiefenbrunn a povedal mi priamo do oci "vyskusal som 300 podloziek a ten fleece je fakt najlepsi"

Ale ja celkovo nie som uz ani hifista, ja uz len pocuvam hudbu a zbieram platne. Mam zostavu, ktora je dost dobra na to aby ma hudba bavila. Da sa z nej vytiahut este 10% navyse? Urcite, ale naco, nepocuvam vinyl preto, ze je dokonaly, ale preto ze je krasne nedokonaly.
Pekne si to vystihol. Myslim, ze clovek dospeje do stavu, kedy uz nic neriesi. Pocuva hudbu rozsiruje si zbierku CD/LP, ktore stoja zato alebo ked sa jedna o stream tak si rozsiruje kniznicu oblubenych albumov. Mna v poslednej dobe bavi aj zistovat kontext danej nahravky. Ma to potom iny rozmer ked to pocuvam.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od terahera »

Čekal jsem,kdy tahle diskuze sklouzne do levelu,jsi hluchý,tak nemůžeš žádný rozdíl slyšet :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od dvader »

Anebo do „měníš si to sám, bez slepého testu, takže ty rozdíly prostě nějaké musíš slyšet“ ... =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Frogyman »

Úroveň hovnamet dosažena, došlo na slepé testy a hluchotu "slyšících" = konec diskuze, vlákno ukončeno, už budou jenom sračky. :thumbdown:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od dvader »

Já bych tuhle diskuzi ale využil k jinému dotazu - neboť clamp/závaží se používá i pro vyrovnání desky:
Když vám přijde nová deska a je viditelně zvlněná, od jakého zvlnění to považujete za vadu a reklamujete to?
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od efičák »

Fidji99 píše: 08 lis 2021 08:16 Myslim, ze ta debata nema zmysel - asi ako, "ake su najlepsie pneumatiky", ked diskutuje majitel Porsche a majitel Land Roveru.

Ja clamp nepouzivam, outer ring som mal moznost otestovat a nic nepriniesol [teda nic zasadne, co by stalo za ten zvyseny diskomfort]. Ale hovorim to z pozicie cloveka, pre ktoreho je slovo gramofon pevne spate s odpruzenym LP12. Slipmaty a podlozky som prestal riesit, ked mi pred par rokmi polozil ruku na plece Ivor Tiefenbrunn a povedal mi priamo do oci "vyskusal som 300 podloziek a ten fleece je fakt najlepsi"

Ale ja celkovo nie som uz ani hifista, ja uz len pocuvam hudbu a zbieram platne. Mam zostavu, ktora je dost dobra na to aby ma hudba bavila. Da sa z nej vytiahut este 10% navyse? Urcite, ale naco, nepocuvam vinyl preto, ze je dokonaly, ale preto ze je krasne nedokonaly.
Cituji z filmu Ať žijí duchové : "Zlatá slova, zrak mi plane".
Fidji99 to je trefa. A ty sis vybral vynikající gramofon. Vychází z Thorense TD150 a firma ho ladí a hladí dál.
Ani clamp snad jen lehký s přítlakem o spindl.

Ivor je dobrý rádce. Odpružené talíře jsou vyladěné na ideální rezonanci a zátěž navíc to kazí.
Proč si nepustit historické nahrávky z šelaku (i z digitálu) a vnímat interpretaci z doby Enrica Carusa.
Hlavní je hudba. :ymsick:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od Pitbull »

dvader píše: 08 lis 2021 09:27 Já bych tuhle diskuzi ale využil k jinému dotazu - neboť clamp/závaží se používá i pro vyrovnání desky:
Když vám přijde nová deska a je viditelně zvlněná, od jakého zvlnění to považujete za vadu a reklamujete to?
Asi takhle:
"................ Rovinnost gramofonové desky:
Desky nesmí vykazovat extrémní křivost. Při výrobě nestandardní desky kdy je použita
pouze jedna etiketa nebo u PD SHAPE kde je oboustranně potištěná etiketa budou desky
vždy vykazovat křivost. Křivost desky nesmí zabraňovat plynulému přehrání na
přehrávacím zařízení............"
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa - Používáte Clamp na vinyl?

Příspěvek od aretax »

Pitbull píše: 08 lis 2021 08:25
aretax píše: 08 lis 2021 06:16 Teoretizuješ a "myslíš". Skús aj prax.
Píšeš to správně = je to jen tvůj subjektivní názor.
K té praxi.
Možná by nebylo od věci po xx rokách té praxe začít třeba takhle:
https://www.svetandroida.cz/jak-dobry-m ... efon-test/
A praktický poznatek? Nemusíš mít generátor a sluchátka od 15 Hz do 25 kHz. Stačí to z odkazu, sednete si na židle s někým komu je 15roků a posadíte se zády k sobě. Někdo s telefonem do referenčního místa uprostřed a pojede s frekvencí od 20 kHz dolů. Kdo to uslyší první, zvedne tlapu. Potom bude pokračovat stále dolů až zvedne tlapu i ten druhý.
Napiš jak jsi dopadnul a můžeme klidně dál pokračovat, jestli je při stejné hmotnosti lepší clamp z kompozitu, mědi, nerezu, nebo duralu.
Tu sa v názoroch veľmi rozchádzame. Ja nepočúvam tónový generátor ale hudbu ako celok. Podľa Tvojho príspevku čítam, že pre Teba je dôležité iba meranie. Záver: my dvaja sa nemáme o čom baviť. Pripadá mi to, ako keby si si Ty kupoval auto, ktoré má maximálny výkon, rýchlosť a dokonalé parametre, bez ohľadu na pôžitok z jazdy, ja zas auto, ktoré mi zas ponúkne čo najpríjemnejší zážitok z jazdy. Každý máme svoje priority, tak pri aute, ako aj pri počúvaní hudby.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět