Wenge spalky

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Wenge spalky

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Wenge spalky

Příspěvek od valderon »

Dobrá cena a navíc to má DR13! 😂
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Wenge spalky

Příspěvek od Janik »

:lol:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Wenge spalky

Příspěvek od pepO77 »

ten druhy odkaz ma vsak redukovane DR13-3. Takze na velkosti a dlzke zalezi. Super vecicka. A ani to nepotrebuje riesit napajanie
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Wenge spalky

Příspěvek od valderon »

Tak na velikosti i délce vždy záleží 😂😂😂
....
Představ si, že máš malou bednu a k ní krátký reprokabel, třeba... 😁
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

Tak to je naozaj "super" cena !!! Za tú cenu ich narežem koľko kto chce. Dokonca nie z wenge (je to jedna z najlacnejších exotických drevín), ale z ebenového dreva, stačí poslať objednávku, požadovaný rozmer a počet kusov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Wenge spalky

Příspěvek od slayers »

Jak to DR změřili?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax:
Na te cene neni nic podivneho nebo prehnaneho. Spaliky jsem pro sebe a nektere cleny fora vyrabel. Pokud clovek zapocita realne naklady, nemuze se cca stovce za spalik divit. Zdaleka to neni jen o cene samotneho dreva.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

Ďakujem za poučenie. Ale ja som písal, že za tú cenu narobím ebenových špalíkov, koľko kto chce a myslím to doslovne. Neboj sa, ak si ich niekto objedná, nezabudnem sa Ťa opýtať, za koľko ich mám predať. Určite mi prezradíš, aké sú moje reálne náklady.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Wenge spalky

Příspěvek od terahera »

slayers píše: 27 říj 2021 19:56 Jak to DR změřili?
U wenge DR změříš jednoduše,požádáš drahou polovičku,ať veme wenge do ruky a majzne tě s ním opakovaně po hlavě,podle počtu úderů,které budou potŕeba,než se ti rozsvítí a dojde,že je to sranda,zjistíš DR :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Wenge spalky

Příspěvek od Janik »

:lol: :lol: :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Wenge spalky

Příspěvek od terahera »

aretax píše: 27 říj 2021 18:38 Tak to je naozaj "super" cena !!! Za tú cenu ich narežem koľko kto chce. Dokonca nie z wenge (je to jedna z najlacnejších exotických drevín), ale z ebenového dreva, stačí poslať objednávku, požadovaný rozmer a počet kusov.
Nechci rýpat,ale pokud je eben tak levný,jak píšeš,tak pak nechápu cenu tvého ebenového clampu 150-200eur,že by to tam naskočilo tou bronzovou vložkou :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Wenge spalky

Příspěvek od slayers »

terahera píše: 28 říj 2021 07:39
slayers píše: 27 říj 2021 19:56 Jak to DR změřili?
U wenge DR změříš jednoduše,požádáš drahou polovičku,ať veme wenge do ruky a majzne tě s ním opakovaně po hlavě,podle počtu úderů,které budou potŕeba,než se ti rozsvítí a dojde,že je to sranda,zjistíš DR :cool:
Příště tam budu muset dát nějakýho smajlíka, za tu otázku. Že je to sranda jsem samozřejmě pochopil.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 28 říj 2021 08:02
aretax píše: 27 říj 2021 18:38 Tak to je naozaj "super" cena !!! Za tú cenu ich narežem koľko kto chce. Dokonca nie z wenge (je to jedna z najlacnejších exotických drevín), ale z ebenového dreva, stačí poslať objednávku, požadovaný rozmer a počet kusov.
Nechci rýpat,ale pokud je eben tak levný,jak píšeš,tak pak nechápu cenu tvého ebenového clampu 150-200eur,že by to tam naskočilo tou bronzovou vložkou :-?
Aj tu je jednoduché vysvetlenie. Je rozdiel opracovať ebenový puk, ako narezať špalíky. Napr. pri rezaní ebenu zničím na jednom puku jednu frézku za cca 25 € a pomerne dosť šmirgľov o zrnitosti k80, k120, k240 a k400. Na vyrezanie 2 kruhov potrebuješ podstatne viac materiálu, ako na pravouhlý špalík. Cena bronzu je dnes v astronomickej výške. Prácnosť vyhotovenia puku je cca 2 dni + voskovanie. "Zarobiť" za 2 dni cca 100 € osobne nepovažujem za lukratívny zárobok. Ak to spočítaš, cena, ktorú som uviedol je minimálna. Ale už sa mi nechce nikoho presviedčať. Ako som písal, robím to ako hobby, kto ich chcel, ten ich má, kto nechce, nemá. Už som si našiel inú zábavu, ktorú už nemienim zverejňovať.
P.S.Ešte som zabudol dodať, že kým som prišiel na to, aké materiály je potrebné skombinovať, aby som našiel najlepší zvuk, musel som vyrobiť cca 10 clampov z rôznych materiálov s použitím rôznych lepidiel (bronz, mosadz, inox, makassar, agát, dub, buk, javor, eben a pod.). Aj zmena lepidla bola na zvuku poznať. Toľko k tej mojej "nadhodnotenej" cene. Nemyslel som, že práve Tebe budem musieť toto vysvetľovať.
Týmto príspevkom celú výrobu clampov ukončujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Wenge spalky

Příspěvek od terahera »

Ale mně nic vysvětlovat nemusíš,já vím dost dobře,jak to je,jen se to nabízelo,vzhledem k tvé reakci na wenge špalíky :cool: A nemyslím si,že ty wenge špalíky v odkazu nabízí někdo,kdo to má jako hobby,ale jako zdroj příjmu,proto mě tvá reakce nečekaně zarazila a následovala reakce má,asi taky nečekaná :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše: 28 říj 2021 05:55 Ďakujem za poučenie. Ale ja som písal, že za tú cenu narobím ebenových špalíkov, koľko kto chce a myslím to doslovne. Neboj sa, ak si ich niekto objedná, nezabudnem sa Ťa opýtať, za koľko ich mám predať. Určite mi prezradíš, aké sú moje reálne náklady.
I tentokrát reakce malého dítěte.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
koudy42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od koudy42 »

Neni nad to si poradne opracovat drevenny kolik :silent: :lol:.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše: 28 říj 2021 20:07
aretax píše: 28 říj 2021 05:55 Ďakujem za poučenie. Ale ja som písal, že za tú cenu narobím ebenových špalíkov, koľko kto chce a myslím to doslovne. Neboj sa, ak si ich niekto objedná, nezabudnem sa Ťa opýtať, za koľko ich mám predať. Určite mi prezradíš, aké sú moje reálne náklady.
I tentokrát reakce malého dítěte.
...povedal "veľký" Pitrs zo samotnej Prahy...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudy42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od koudy42 »

Neni tvrde klacek neni LP placek .... :lol:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše: 30 říj 2021 06:15 ...povedal "veľký" Pitrs zo samotnej Prahy...
...a souvislost mé výšky a bývalého bydliště s tématem vlákna je jaká, prosím :idea: ?

Když se na údajně přehnanou cenu cca 100 Kč za wenge špalík podívám reálně, pak to vychází následovně:

- jedna sámovaná wenge fošna v kvalitě A, která vystačí na cca 50 čistých špalíků, stojí v MOC kolem 2600 Kč (95 000 Kč/m3), tzn. 52 Kč / špalík
- pilový kotouč na tvrdé dřevo kolem 600 Kč, tj. 6 Kč / špalík (započítávám 50 %, protože jeden kotouč vydrží na cca dvě fošny tak, aby řezal bez třepení a čisté hladké řezy bez nutnosti dalšího broušení
- práce cca 4 hodiny, beru velmi konzervativní hodinovou sazbu 200 Kč, tj. 16 Kč / špalík
- doprava 50 km, opět velmi konzervativní vzdálenost 25 km do dřevoprodeje exotického dřeva, standardní náhrada je 4,40 Kč/km, budu brát opět jen polovinu pro velmi konzervativní výsledek, tj. necelé 4 Kč / špalík (včetně PHM)
- balné na 10 špalíků cca 20 Kč plus cca hodina na zabalení všech, tj. 6 Kč na špalík

Jsme na 84 Kč / špalík a to bez započítání ceny času stráveného jízdou pro fošnu, bez cesty na poštu a času jí stráveném a při velmi konzervativním ocenění nákladů. Tzn. reálně jsme na té stovce nebo spíš přes a to bez zisku, amortizací atd.

Pokud tedy někdo píše ve smyslu, že 100 Kč za wenge špalík je přemrštěná cena, jen tím ukazuje, že se neorientuje ani co by se za nehet vešlo.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od PítrsPraha »

Pro úplnost dodám, že to píšu z pohledu soukromé osoby, která nemá opracování dřeva jako trvalý zdroj příjmu. Pokud by to bylo v režimu podnikatelské činnosti, znamenalo by to další významné náklady v podobě odpisů, nájmu, energií, daní a odvodů, marketingu atd.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Wenge spalky

Příspěvek od kychtax »

Jj pitrs :thumbup:
A kdyz to bude delat remeslnik z Prahy, tak je to ve vysledku tak 3x drazsi. Jelikoz Mergl, X5 atd, to taky nejakou korunu vezme. :razz:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše: 31 říj 2021 10:30 Pro úplnost dodám, že to píšu z pohledu soukromé osoby, která nemá opracování dřeva jako trvalý zdroj příjmu. Pokud by to bylo v režimu podnikatelské činnosti, znamenalo by to další významné náklady v podobě odpisů, nájmu, energií, daní a odvodů, marketingu atd.
Nebudem Ťa zbytočne presviedčať - asi všetko vieš. Ja som napísal, že za tú cenu ich urobím koľko kto chce a dokonca z ebenového dreva, myslím to vážne. Vieš, exotické drevo sa nekupuje v predajní nábytku. Koľko Ti ich mám napíliť? Bude stačiť 100 ks? Ani ja nepodnikám v stolárstve a to, čo robím, je iba moje hobby. Ale reálne z vlastnej skúsenosti viem, čo je možné a čo nie. Tie "špalky", o ktorých tu hovoríme, sú narezané neopracované polotovary pre výrobu nožov. Ako píšeš, pri podnikateľskej činnosti sú síce náklady vyššie, ale surovina sa nenakupuje za maloobchodné ceny. Reže na automatických CNC pílach, teda bez zásahu človeka. Hodinový výkon odhadnúť neviem, ale je rozhodne násobne vyšší, ako uvádzaš, a tedy aj cena za prácu je podstatne nižšia. To vyčíslenie nákladov, čo si napísal je v prípade priemyselnej výroby úplne scestné. Mohlo byť aktuálne tak začiatko 20. storočia, keď boli vrcholom zázraku cirkulárky. Ale nie som si istý, či sa má ďalej s Tebou zmysel baviť na túto tému (asi ani na žiadnu inú).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge spalky

Příspěvek od PítrsPraha »

Předpokládal jsem, že je více než zřejmé, že nepíšu o průmyslové výrobě, zvlášť když jsem to doslovně napsal. No nic :lol: .
O nákupu v prodejně nábytku jsem nenapsal ani slovo, ale rozumím, že výmysl dobře poslouží, aby bylo proti čemu se povinně vymezit... :thumbdown: .

Debatu na téma, jestli je celkově levnější domovýroba nebo průmyslová výroba, nemá smysl vést, protože je tam hodně navzájem se ovlivňujících proměnných a záleží na mnoha faktorech. Ano, cena čisté práce na jednotku produkce je nižší, naopak odpisy strojů jsou zásadně vyšší a jsou tam další velká náklady, které při domoprodukce neexistují atd.

Pokud máš přístup k plně vybavené truhlárně a můžeš tam něco bastlit "načerno", samozřejmě, že ty náklady budou jinde. Ale to je docela jiný story. Pokud bys tu truhlárnu měl pořídit kvůli špalíkům, nezaplatila by se ti ani se 100 000 ks.

Prostě jsem jen snad přehledně rozepsal, proč ta cca stovka za špalík doma vyrobený je velmi rozumná cena.

Dej se trochu do klidu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od aretax »

Rozkaz! Nech je tak, ako povieš (či napíšeš).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Wenge spalky

Příspěvek od whisp »

Chcel by som mat Vase problemy :???:
Odpovědět