THXKO

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

valderon píše: 12 říj 2021 07:33 Já použil Synergistic Research Orange do preampu MF M8 pre. Ani jsem moc změn nečekal, respektive jsem si myslel, že těch změn ve zvuku moc nezaznamenam, a kdoví jestli vůbec ...no,to jsem se mýlil. Hned po zapnutí bylo slyšet, že je vše čistější, přesnější, a to i basy. Teď je to tam už nahraných asi 50 hodin a zvykl jsem si. Četl jsem, že se to ještě bude měnit po X hodinách, tak uvidím. A to je ještě prý možnost ji otočit 🙈👍
Počkám, až bude mít třeba 300 hodin a potom to zkusím. Potom si vyhodnotím, jestli chci v této magii pokračovat. Mám to v preampu, ten je pro všechny zdroje, takže několik v jednom. 😄
V tuto chvíli jsem spokojený a zkoušet to třeba do koncaků mě moc neláká, ale nikdy neříkej nikdy. Otázka je taky jakou...
Jinak, THXKO, super sestavička a velké bedny, to mám moc rád👍. Máš to moc pěkné.
Ďakujem za pochvalu tá vždy poteší :angel:
Poistku stačí nechať hrať 200 hodín, Audio Magic SHD píšu len 125 hodín. Takže vždy nechám z rezervou tých 200 hodín a potom otočím. Skoro vždy hrá lepšie tá prvá strana poistky.
A v koncaku určite vyskúšaj počuť to veľmi, by som povedal že viac ako v preampe. Ale to je moja skúsenosť. Každopádne kto nevyskúša nevie o čo prichádza :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

zatty píše: 12 říj 2021 08:03
valderon píše: 12 říj 2021 07:33 Já použil Synergistic Research Orange do preampu MF M8 pre. Ani jsem moc změn nečekal, respektive jsem si myslel, že těch změn ve zvuku moc nezaznamenam, a kdoví jestli vůbec ...no,to jsem se mýlil......
To otočení je pravda. já ji otočil cca po 100h a pak po dalších 100h znova zpět, ale nebylo to ono vratil sem to na 1 otočení. takže za mne nechat rozehrát otočit a nechet, toď má zkušenost. Mě nejvíc sedly SYNERGISTIC RESEARCH SR-20, blue a orange sice přidaly více přenosti, ale na druhou stranu přibylo i více ostrosti a to se už moc nelibílo. Mám je v zeseku a linearu. Do zesáku bych chtěl zkusit už zahranou Medovku, jen mám lehký problém že potřebuju 10A :sad:
S novšími upgradom poistiek SR mi to hralo vždy o niečo lepšie. O cenu teraz nejde, SR 20 bola asi najostrejšia a ako sme skúšali dávnejšie z BlackBerrym postupne každá novšia pridala do hudby niečo iné, či čistotu (blue) alebo hĺbku basu (black) atď. Toľko k SR poistkam.
Myslím že tý čo vyrábajú poistky vedia moc dobre čo sa dá zlepšovať na ďalšej novej. Snáď to bude materiálom a určite niečím okolo toho drôtiku ako výplň. To chvenie sa bude chovať pri každom materiáli inak.
A áno Zatty nieje to pravidlo že najdrahšia bude hrať vždy najlepšie, aj u mňa sa Orange lepšie chová v konci ako SHD za raz taký cenu.
Teda každá zostava bude mať iné zmeny po výmene poistky a treba vyskúšať viac ako jednu.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

THXKO píše: 12 říj 2021 04:19 Neviem či tu niekto vie viac ako ja o poistkach tak sa po novom roku chystá do predaja nová Synergistic Research Purple :cool:
Ja práve dotestoval Orange a vývoj nemá konca. Orange sa mi osvedčila a našla si miesto v koncaku na bass. Sám som prekvapený čo po výmene s toho liezlo :angel:
Na SR Purple som teda veľmi zvedavý kam to inžinieri dotiahnu.
Je zaujímavé že Audio Research LS26 mi sedí obyčajná lacná poistka. Skúšam AMR gold, Audio Magic SHD a nerobí to z lampamy nič :???:
Ešte mi pár kombinácií z výmenami poistiek zostáva asi toľko ako kombinácií v lote :lol:
A co radeji vymenit lampy nez pojistky? Sice to bude neco stat, ale vzhledem k nemalym investicim v tvoji sestave to je "zanedbatelne" a bonusem je, ze NOS Reflektor 6N30P-DR natoci daleko vic hodin nez Sovkteky ;).
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

koudy42 píše: 12 říj 2021 09:52
THXKO píše: 12 říj 2021 04:19 Neviem či tu niekto vie viac ako ja o poistkach tak sa po novom roku chystá do predaja nová Synergistic Research Purple :cool:
Ja práve dotestoval Orange a vývoj nemá konca. Orange sa mi osvedčila a našla si miesto v koncaku na bass. Sám som prekvapený čo po výmene s toho liezlo :angel:
Na SR Purple som teda veľmi zvedavý kam to inžinieri dotiahnu.
Je zaujímavé že Audio Research LS26 mi sedí obyčajná lacná poistka. Skúšam AMR gold, Audio Magic SHD a nerobí to z lampamy nič :???:
Ešte mi pár kombinácií z výmenami poistiek zostáva asi toľko ako kombinácií v lote :lol:
A co radeji vymenit lampy nez pojistky? Sice to bude neco stat, ale vzhledem k nemalym investicim v tvoji sestave to je "zanedbatelne" a bonusem je, ze NOS Reflektor 6N30P-DR natoci daleko vic hodin nez Sovkteky ;).
Písal som Ti SS nedávno veď vieš. Áno na NOS 6N30-DR sa chystám kúpiť. Problém je obava z nákupu na ebay. Ale snáď teda sa to podarí. A určite lampy urobia zmenu lebo poistka na lampy nemala vplyv. Teda na mojom predku.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

Staci si proverit kolik ma prodejce prodeju a jaky ma feedback. Jedinou reklamaci jsem resil s Cinanem, kdy meli velmi spatnou vystupni kvalitu PSVane elektronek a vzdy mi vysli vstric a poslali penize nebo dalsi lampy. Drzim palce, at se zvuk posune jeste vys :thumbup:.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: THXKO

Příspěvek od Frogyman »

Jsem zvědav, jak s NOS 6N30-DR na ebay pochodíš. Dej vědět. Já jsem je sháněl dost intenzivně, ale prodejců (většinou z ukrajiny), kteří je nabízeli ještě za rozumné ceny, dělali jen párování 2ks. Sladit celou sadu byli schopni jen v TAD nebo v thetubestore, ale tam se zase jednalo o ceny, které jsem nebyl ochoten akceptovat.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

zabiny007 píše: 12 říj 2021 10:25 Jsem zvědav, jak s NOS 6N30-DR na ebay pochodíš. Dej vědět. Já jsem je sháněl dost intenzivně, ale prodejců (většinou z ukrajiny), kteří je nabízeli ještě za rozumné ceny, dělali jen párování 2ks. Sladit celou sadu byli schopni jen v TAD nebo v thetubestore, ale tam se zase jednalo o ceny, které jsem nebyl ochoten akceptovat.
Mne stačí jeden spárovaný pár do ARC, teda asi nebude problém asi.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: THXKO

Příspěvek od Frogyman »

JJ, vlastně LS26.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

Nedelal bych z parovani zas takovou mantru, hlavne at jsou z jedne vyrobni serie. Navic vetsina zesiku maji osazeni v ruznych pozicich obvodu tzn je primo zadouci zkouset treba 2 pary v osazeni "V1" a dalsi par jine znacky na pozici "V2". Sparovane lampy hlavne vykonove.
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

1 par ve "V1" a druhy par jine znacky ve "V2"
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: THXKO

Příspěvek od terahera »

Já si naopak myslím,že párování lamp je podstatné :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

Uprimne, zajimalo by me kdyby jste koupili udajne sparovane lampy, a Plpak se po poslechu a promereni ukazalo, ze nejsou, protoze by to slysel Jen netopyr :silent:. Dalsi vec, proc nekdo kdo prodava X sparovanych lamp po dvou, tak neni schopny dat vice lamp k sobe. Asi vi proc :thumbup:.
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

A pomer prinos/cena porad lakavejsi zkusit "nesparovane" NOS misto zustat u soucasne produkce sparovane. Ostatne neni pak problem je konfrontovat az clovek sezene sparovany pocet. Vsecko bude lepsi nez sedet s nezkusit to :thumbup:.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

zatty píše: 11 říj 2021 09:09 Ahoj, no konečně tu si. Posun máš obrovský a těším že zas dojedu a bude to konečně ten zážitek na který čekám. Ušel si velký kus cesty oproti poslední návštěvě ( i tel stolek zmizel :clap: ) .. aj by mě zajímalo jak se ti posunula akustika oproti tomu co jsme naměřili v loni
Tú akustiku riešiť v obývacej miestnosti je dosť obtiažne, hlavne keď to musí stále zostať obývačka. Aj keď to už dávno nieje pravda s tými difúzormi že :lol:
No niečo chystám riešiť aj z odborníkom ale tento rok to už nestihnem. Nedá sa všetko riešiť na raz. Ako asi každý kto sa posúva nejakým spôsobom vpred vie že posúvať sa dá stále a zrejme pokiaľ to peňaženka dovolí do nekonečna. Hifi neuróza nikdy nespí :razz:
Každopádne musí byť vždy spokojná aj manželka s tým moc sa narobiť nedá :roll:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Keďže sa ma pýtajú že či nemám náhodou nejakých predkov v Egypte (k tej pyramíde) :lol: čo nemám som sa rozhodol trošku poupratovať a rozhodiť komponenty viac od seba. Neviem či to bude mať vplyv na výsledný zvuk (čo som dostal echo že by malo mať) tak som to dal najďalej ako len káble dovolili.
Medzitým som ešte pozapchával posledné konektory na komponentoch ktoré ešte zostali nezakryte so stoppermi z poslednej dávky čo dorazili tak je to teraz kompletné.
Aj keď to počuť zrejme nebude aspoň to lepšie vyzerá :angel:
IMG_20211017_185336_copy_1920x1080.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: THXKO

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj,
pokud nestaci kabely dal bych filtraci obracene dozadu, tomu predku to ze stoji na nem asi nesvedci. Jinak je to lepsi nez predtim. Zitra uz snad konecne budu doma a cvaknu ti to, i kdyz i sam bojuji s delkou kabelu, zejmena reproduktorovych
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

PavelDosko píše: 17 říj 2021 21:28 ahoj,
pokud nestaci kabely dal bych filtraci obracene dozadu, tomu predku to ze stoji na nem asi nesvedci. Jinak je to lepsi nez predtim. Zitra uz snad konecne budu doma a cvaknu ti to, i kdyz i sam bojuji s delkou kabelu, zejmena reproduktorovych

Ahoj.
Ako myslíš že to tomu preampu nesvedčí? Ak vzhľadom tak to prežijem. Ak myslíš že sa budú nejako rušiť to je doriešené. Medzi je ešte na mieru vyrezaná laserom antikorová platňa ktorá má za úlohu neprepustiť prípadné rušenie. V tomto nevidím problém. Pod bedňami to robí tiež svoje čaro.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: THXKO

Příspěvek od efičák »

Parované triody v AR velmi doporučuji.
Kamoš testoval NOS a odešel mu zdroj v AR. Je šikovný a opravil ho a pak zjistil poruchu procesoru.
Teď má krásnou krabici.

V Canoru maji měřeničko na lampy. Nebo zahořovač.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: THXKO

Příspěvek od terahera »

Taky jsem testoval NOS lampy a dopadlo to posíláním zesilovače výrobci na servis :cool: Od té doby mám s NOSkama a nepárovanýma lampama jasno :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: THXKO

Příspěvek od Fidji99 »

THXKO píše: 11 říj 2021 16:33 Nejaké foto ešte :razz:
.ne
IMG_20211011_160438_copy_1920x1080.jpg
IMG_20211011_160050_copy_1920x1080.jpg
IMG_20211011_155804_copy_1920x1080.jpg
No nemas to lahke, ten zaklad miestnosti je z akustickeho hladiska uplne sialeny [ako vela obyvaciek]. Plavajuca podlaha, jeden bok okno, hned vedla hlavy sklo a pohovka nalepena na stenu - to su sice dost problemove veci, ale daju sa riesit [nevidim, ale tipujem este aj nejaky stolik kavovy] . Vidim, ze mas trpezlivu manzelku, ked prepustila tak velku cast obyvacky - to je taka 80/20 posluchovka uz. ;-), a dovolila ti tie difuzory, tak by mohla prekusnut aj dalsie veci.

Ako uprimne - asi by som na tvojom mieste celu energiu sustredil do nejakych akustickych uprav, ten zvysok mas v pohode, tam uz sa moc neposunies. Relativne vela toho je aj na internete [aj ked po anglicky] - na zahranicnych forach sa akustika riesi ovela viac, da sa to pekne spravit aj za relativne rozumne peniaze, tak ze to ani v obyvacke neurazi [neviem, myslim, ze clen "zatty" to bol, co mal tak velmi aj vizualne pekne urobene akusticke upravy] Artnovion, Vicoustic ale aj GIK robia velmi pekne veci, za ktore sa nie je treba hanbit. Rozumne umiesntnene zavesy, koberec atd vedia spravit tiez divy.

Podla mna trochu mrhas potencialom zostavy, momentalne. Drzim palce, nech sa ti podari sa posunut este dalej. Mody miestnosti a nekontrolovane odrazy sa kablami, bohuzial, vyriesit nedaju.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Fidji99 píše: 18 říj 2021 14:49
THXKO píše: 11 říj 2021 16:33 Nejaké foto ešte :razz:
.ne
IMG_20211011_160438_copy_1920x1080.jpg
IMG_20211011_160050_copy_1920x1080.jpg
IMG_20211011_155804_copy_1920x1080.jpg
No nemas to lahke, ten zaklad miestnosti je z akustickeho hladiska uplne sialeny [ako vela obyvaciek]. Plavajuca podlaha, jeden bok okno, hned vedla hlavy sklo a pohovka nalepena na stenu - to su sice dost problemove veci, ale daju sa riesit [nevidim, ale tipujem este aj nejaky stolik kavovy] . Vidim, ze mas trpezlivu manzelku, ked prepustila tak velku cast obyvacky - to je taka 80/20 posluchovka uz. ;-), a dovolila ti tie difuzory, tak by mohla prekusnut aj dalsie veci.

Ako uprimne - asi by som na tvojom mieste celu energiu sustredil do nejakych akustickych uprav, ten zvysok mas v pohode, tam uz sa moc neposunies. Relativne vela toho je aj na internete [aj ked po anglicky] - na zahranicnych forach sa akustika riesi ovela viac, da sa to pekne spravit aj za relativne rozumne peniaze, tak ze to ani v obyvacke neurazi [neviem, myslim, ze clen "zatty" to bol, co mal tak velmi aj vizualne pekne urobene akusticke upravy] Artnovion, Vicoustic ale aj GIK robia velmi pekne veci, za ktore sa nie je treba hanbit. Rozumne umiesntnene zavesy, koberec atd vedia spravit tiez divy.

Podla mna trochu mrhas potencialom zostavy, momentalne. Drzim palce, nech sa ti podari sa posunut este dalej. Mody miestnosti a nekontrolovane odrazy sa kablami, bohuzial, vyriesit nedaju.
Fidji99 ďakujem za rozsiahle vyjadrenie z tvojho pohľadu. Som rád že si mi to napísal tak ako to podstate naozaj aj je. U Zattyho som bol a môžem za seba povedať že tie akustické úpravy sa mi naozaj páčili. V niečom som sa už od neho inšpiroval ako tie jeho závesy. To som po tme uňho ani poriadne nevidel ten vzor a pri výbere som trafil presne rovnaký vzor na potvoru jak má on :lol:
Aj som mu to už spomínal. No každopádne znovu zmeriam ako to je teraz u mňa z meraním. Merací mikrofón UMIK mám v šuplíku tak sa na to zase pozriem. Naposledy som meral a dozvuk bol 0,4ms čo nebolo vôbec zlé. Neriešim žiadne neduhy a odrazy káblami ako si myslíš to nie. Poistky majú svoj charakter a tiež neriešia akustické vlastnosti to mi je jasné. Ja nemám žiadne výhrady k tomu ako to teraz hrá. Ako počúvam ja dosť nahlas a nič ma teraz nejako nesere proste. Z Martinom Vitvarom sa chcem u mňa stretnúť no samozrejme nebudem predbiehať čo bude treba ešte zlepšiť určite toho bude dosť. Každopádne si to teraz užívam, každý track mi hrá dokonca, to sa mi pred difúzormi nestávalo.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: THXKO

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som to nemyslel nijako v zlom - len som tak trochu opisal aj vlastnu skusenost - to s tymi kablami a tak ;-). Dokonca som raz dal predzosilovac do servisu, lebo som myslel, ze je vadny - a to som mal len fakt blbu nulu na basoch na jednom repro.

Preto, ked vidim niekde fotku krasnej zostavy, kde je evidentne vela usilia venovaneho kazdemu detailu, okrem akustiky miestnosti, tak mi to niekedy neda. Za mna peniaze do akustiky su ta najlepsia investicia v ramci vylepsenia zostavy - radovo vyssia hodnota za peniaze ako hocico ine. Ja som venoval lockdown prestavbe posluchovky [odhlucnenie, akustika a tak] a hra to ako uplne ine repro. A to mam tiez relativne tazku, trochu asymetricku miestnost. Az pri dobrej akustike skutocne ocenis vsetky tie dalsie drobne posuny a zmeny.

Len som Ta chcel povzbudit, oplati sa to.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

Ohledne NOSek nevidim duvod proc by mela nesparovana predzesilovaci elektronka odpalit zesik, zvlaste kdyz konstrukce byva dual mono cili jedna neovlivnuje druhou. Proste jste meli peska a verim, ze po takove negativni zkusenosti to cloveka odradi, ale tim to konci. Soucasne elektronky si o NOS kvalite vyroby a v dusledku i zvuku muzou nechat jenom zdat (*) (*) (*) .
koudy42

Re: THXKO

Příspěvek od koudy42 »

Pro netopyry matchnute NOSaly za polovic ceny: https://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayI ... spheader=1

A nedivil bych se kdyby natocily 2x vic "motohodin" nez Sovtek. Kazdy necht si osadi zesik cim uzna za vhodne :thumbup:.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: THXKO

Příspěvek od efičák »

koudy42 píše: 18 říj 2021 20:14 Ohledne NOSek nevidim duvod proc by mela nesparovana predzesilovaci elektronka odpalit zesik, zvlaste kdyz konstrukce byva dual mono cili jedna neovlivnuje druhou. Proste jste meli peska a verim, ze po takove negativni zkusenosti to cloveka odradi, ale tim to konci. Soucasne elektronky si o NOS kvalite vyroby a v dusledku i zvuku muzou nechat jenom zdat (*) (*) (*) .
To je pravda koudy, snad by mohl vadit jiny zisk na kanal... :razz:

Ls-27 je hybridni predzes s triodama na vstupu. O zbytek se stara cip PGA. Vystup je pres stabilni tranzistory a tim odpadly problemy.

Starsi ls26 ma 4 x ecc88, ktere po zmenach parametru brumi. Pro symetricke pripojeni musi byt shodne vlastnosti triod. Tu dodava AR sam, draze.

Cokoli se muze pokazit, stroje za statisice selzou a dily na audio dochazi a zadne se nevyrabi.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: THXKO

Příspěvek od efičák »

Nejsem si jist v kterém AR jsou ty 4 ecc88, THXKO pardon za omyl.
6H30 jsou velmi dobré triody a AR jistě pozvedl zvuk dvojčat z Trnavy.
Takový preamp by se i mě líbil a stačil by jednodušší bez XLR.

Omlouvám se za vstup do Tvého vlákna, vidím to nadšeni a chtěl sem přispět. :smile:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po nejakom čase som sa rozhodol že NOS elektronky nechám zatiaľ tak. Pár ľudí mi potvrdilo že by to nemuselo dopadnúť dobre pre môj preamp. Vraj tie čínske zosilňovače to ešte zvládajú no ja neriskujem. Ale hranie ma neprechádza a tak a som sa pustil do menšej výmeny káblikov ktoré už mám dlhšie v pláne vymeniť. V zdroji Keces som nahradil doterajšieho ZephyrN Lesslossom Signature. Túžil som mať v zostave komplet sieťovky signature ako som sa pri tretej presvedčil že čím ich je viac tak to ako celok hrá lepšie. Sám Louis Motek výkonný riaditeľ firmy Lessloss po dlhoročných skúsenostiach mi to potvrdil že sa nemýlim.Tento posledný mám po jednom nemenovanom Holandskom recenzentovi ktorý robil recenzie pre Highendaudio.nl, nech odpočíva v pokoji. Lessloss asi dlho nebol zapojený a tak po výmene som mal zmiešané pocity. Asi po dvoch hodinách sa začal zvuk meniť. Sám som neveril že sieťový kábel v zdroji bude počuť taký rozdiel :???:
Ešte ho nechám pár hodín potom zhodnotím. Zatiaľ som postrehol hneď lepší luft okolo, spresnenie hlasu bez sykaviek.
Ešte pred Lesslossom sa mi podarilo vymeniť ethernetovy kábel z English 8switchu do NUC. Tu som mal zatiaľ dočasne priložený Chord ktorý nebol úplne že zlý ale výmenu som plánoval za Nordost Heimdall 2. Qobuz sa zlepšil na nepoznanie. Akoby to už ani stream nehral ale hudba rovno s SSD. Začínam veriť už na výmenu hociakej aj malej veci v zostave že má veľký vplyv na zmenu. Popisovať hudbu neviem ale je to živšie ako celá scéna je ešte viac pred bedniami. Pri počúvaní sa už vôbec nesústredím že mám v miestnosti bedne, je tam cela kapela a toto mi robí husiu kožu v poslednej dobe častejšie :angel:
Nejaké foto ale len z mobilu :cool:
IMG_20211123_205434_copy_1920x1080.jpg
IMG_20211123_205015_copy_1080x1920.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: THXKO

Příspěvek od zatty »

pěkně si to rozjel a gratuluji k doplnění celé větve na lessloss :thumbup: :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Dík Zatty, áno Lesslossi sa ukázali že vedia, a ako celok to už nieje iba zvuk ale už úžasne znejúca hudba :cool: U mňa urobili z dvojčiat z Trnavy úplne iný level. Verím že to teraz nepoznáš a na jar tú návštevu konečne zopakujeme :razz:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po nejakom čase skúšaní a laborovaní z difúzormy od Kulicha som si povedal že vymenim aj obrazy za reprom ktoré mali iba molitan. Po výmene molitanu za difúzory mi spadla sánka, tá zmena bola taká že si hovorím to nieje ani možné snáď, akoby tie výšky boli v tých molitanoch schované. Veľmi veľký posun vo zvuku to urobilo. Ešte do stredu pribudnú dva difúzory aby som pokryl tie holé miesta.
Medzitým som ešte vymenil jednu poistku SR orange v jednom z dvojčiat z Trnavy za SR purple.
Tu z prehľadom môžem povedať že Purpurová má údernejší bass ako orange. Výšky nehodnotím lebo druhé dvojča má SHD medovú a tam purpurová už nesedela. Ale bola to trefa na blink a na basový koncak je dokonalá :cool:
.
IMG_20220422_165052.jpg
IMG_20220422_172511.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: THXKO

Příspěvek od Ramones »

Vyoadaji pěkně, ale nejak mi unika smysl jejich umisteni za bednami. Ja bych dal prednost basovym pastim (absorberu).
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Nemám problémy z basmi, dlho som ich hľadal po obývacej izbe až sa napokon nejaké našli :lol:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: THXKO

Příspěvek od Overgrounder »

Mohu se zeptat na výrobce těch dřevěných difuzoru?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Neviem pôvod len predajcu, Platan Hlohovec
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

Az teraz som si precital cele tvoje vlakno. Dobry popis a vyvoj myslim spravnym smerom. Poloaktivy z BV Audio a PA300SSE su podla mna za danu cenu vyborne, len ich treba spravne skombinovat, aby to ziskalo viac dorazu, plnosti a hlavne prirodzenosti. Myslim ze v romto smere pomohla hlavne vymena preampu. Skus si v zostave este iny DAC, uz aj X26 by bola urcite posun alebo nejaky R2R DAC, budes mozno prekvapeny. Tiez obdivujem tvoju manzelku (zavidim:-) ze ta necha si ako napisal uz Fidji mat z obyvacky z 80% posluchovku. Verim ze tato zostavu uz takto ako je, hra vyborne. Vidno ze ta to cele bavi, uzivaj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 píše: 26 dub 2022 08:58 Az teraz som si precital cele tvoje vlakno. Dobry popis a vyvoj myslim spravnym smerom. Poloaktivy z BV Audio a PA300SSE su podla mna za danu cenu vyborne, len ich treba spravne skombinovat, aby to ziskalo viac dorazu, plnosti a hlavne prirodzenosti. Myslim ze v romto smere pomohla hlavne vymena preampu. Skus si v zostave este iny DAC, uz aj X26 by bola urcite posun alebo nejaky R2R DAC, budes mozno prekvapeny. Tiez obdivujem tvoju manzelku (zavidim:-) ze ta necha si ako napisal uz Fidji mat z obyvacky z 80% posluchovku. Verim ze tato zostavu uz takto ako je, hra vyborne. Vidno ze ta to cele bavi, uzivaj
Dík blesk666, už dlhšie pokukujem po X26 PRO ale zatiaľ nepoznám poblízku nikoho kto ho vlastní. Rád bych porovnal z lacnejším bráškom X16. Ťažko povedať i keď X26 PRO je iná cenová kategória či aj posun bude taký jednoznačný. X16 má novší čip ES9068 ale zase X26 PRO má ES9038 dva.
No každopádne sa na porovnanie chystám ak sa naskytne príležitosť. Možno ho tu niekto už má a ozve sa. Uvidíme ako sa to vyvinie. Na blink sa mi do toho nechce zatiaľ. Ale X16 s poistkou Audio Magic SHD - Beeswax ULTIMATE hrá vynikajúco :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: THXKO

Příspěvek od Downie »

X16 má novší čip ES9068 a tiež sú dva.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Downie píše: 28 dub 2022 13:52 X16 má novší čip ES9068 a tiež sú dva.
Áno dva, všimol som si že som napísal jeden ale neskoro. Už sa to nedalo prepísať.
Otázne je že či lacnejší DAC z novšími čipmi bude hrať lepšie ako drahší teda X26 PRO zo staršími.
Môj názor je že na čipe až tak nebude záležať a X26 PRO bude lepší. Je to predsa už kus železa 7,5kg vs. 2,5kg X16.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: THXKO

Příspěvek od Downie »

Moje skúsenosti so zvukom ESS čipov sú také, že viac ako na samotnom čipe záleží na implementácii do celkového riešenia dacu. Zdnalivo slabší, resp. starší čip môže pri správnej implementácii v konečnom dôsledku dávať lepší zvukový výsledok ako novší. Merania 9038 aj 9068 sa nachádzajú v takých hladinách a ich rozdiel je tak malý, že podľa mňa to nie je počuť. Čo ale počuť určite bude je to okolo, teda napr. kvalita súčiastok, napájanie, filtrácia, obvodové riešenie a pod.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: THXKO

Příspěvek od PavelDosko »

presne, stejne jako u vsech jinych topologii
neni placka, neni highend
Odpovědět