THXKO

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

THXKO: Uplne jasna odpoved, v tom pripade ti mozno len zagratulovat.
Adam Vox a ich design tiez uz dlhsie evidujem. Pocul som zrejme tie bedne co spomina Aretax (v Stupave) od pana Zvonceka. Vtedy ale ked som tam bol, to bola zla konstelacia, mal som tazky den, bolela ma hlava a to ze mi to utkveko vtedy nie len pozitivne, zostalo vo mne ako nezodpovedany otaznik.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Mám sľúbené na vyskúšanie Jelimanove poistky tak sa teším či naozaj budú lepšie ako SR. Napísal mi jeden čo SR Purple predáva že Jelimanová poistka je lepšia vo všetkom ako Purple. Teraz keď som krank a bude mi lepšie budem porovnávať. S poistiek by som rád vyskúšal aj SR Master. Teším sa aj na porovnanie XLR káblov. Tu si budem porovnávať Nordost Tyr2, Madison Audio Lab E3 Extreme 1 (má neuveriteľné čistý a presný bass) a Kimber Select KS 1136. Zaujíma ma aj čo urobia XOT Carbon po zapojení na terminály. Dám report čo najlepšie sadlo.
Adam Vox Ashkelon
Hegel H390
Gustard R26+U18
Keces P8+Audio Pc
Noble Audio Galaxys
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: THXKO

Příspěvek od MajkyMan »

THXKO píše: 28 led 2024 12:55 Mám sľúbené na vyskúšanie Jelimanove poistky tak sa teším či naozaj budú lepšie ako SR. Napísal mi jeden čo SR Purple predáva že Jelimanová poistka je lepšia vo všetkom ako Purple. Teraz keď som krank a bude mi lepšie budem porovnávať. S poistiek by som rád vyskúšal aj SR Master. Teším sa aj na porovnanie XLR káblov. Tu si budem porovnávať Nordost Tyr2, Madison Audio Lab E3 Extreme 1 (má neuveriteľné čistý a presný bass) a Kimber Select KS 1136. Zaujíma ma aj čo urobia XOT Carbon po zapojení na terminály. Dám report čo najlepšie sadlo.
Nazdar, to som bol ja. Samozrejme celkovo je lepsia pre moje usi a aj v tom co v prednese hladam ja,takze niekto to moze vnimat inak.
Purple je podla mna vynikajuca poistka a jelimana som skusal zo zvedavosti s tym, ze za pokus to stoji aj ked som necakal ,ze bude dosahovat urovne Purple...
Moj nazor poznas , tak som zvedavy ako sadne tebe .
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: THXKO

Příspěvek od NA-Noble Audio »

aretax píše: 27 led 2024 06:39 Jedine k výškovým meničom mám malé výhrady. Príliš veľa majú po zvukovej stránke spoločné s Dynaudiom, čo sa nedivím, pretože p. Morel je "otcom" meničov Dynaudio. Ale to je iba môj pocit. Mne sa najviac páčia hodvábne výškače Scan Speak.
P.S. Morel bol pri založení firmy Dynaudio a tie najlepšie meniče (D21, D28, D54, D76) pochádzajú z jeho "dielne".
Pan Ejvind Skkaning založil v roce 1970 Scan Speak, a v roce 1975 s Richterem značku Dynaudio. Tyto pánové Richter, Skaaning společně s Meir Mordechai založily v roce 1975 společnost RMS. Ta se po dvou letech rozpadla a vznikl z toho Morel pod vedením už jen pana Mordechai. Takže žádný pan Morel není a Morel je jakousi kopií Dynaudia, ne naopak. Ejvind Skaaning je otec Scan Speak, Dynaudio i Morel, a v roce 1990 založil ještě jedu značku a to Audio Technology, tentokrát po zkušenostech už jen jako malou rodinou firmičku.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

Takže žádný pan Morel není a Morel je jakousi kopií Dynaudia, ne naopak.


...tak to som asi komunikoval s duchom...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
vinylplay
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2019 10:35

Re: THXKO

Příspěvek od vinylplay »

Někdy stačí napsat 👉 spletl jsem se, máš pravdu 🤷
.
Snímek obrazovky 2024-01-29 v 6.58.33.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

V prepojovacich XLR kábloch mám už jasno. Žiadny s káblov nie je nijak zlý a podotýkam že hodnotenie som robil na svoje uši a výsledky sú mojé pocity. Prepojenie bolo menené len medzi DAC Gustard R26 a Heglom H390. Všetky ostatné káble zostávali vždy na svojom mieste.
Najhoršiu prezentáciu ukázal nečakane Nordost Tyr2 ktorý zahral najhoršie zo všetkých troch kandidátov. Nečakal som tretie miesto. V predchádzajúcej zostave bol takmer najlepší. Teda na každom aparáte sa chová inak čo je úplne že normálne. Druhé miesto si nesie vynikajúci kábel s neuveriteľnou čistotou a hĺbkou prednesu Madison Audio Lab E3 Extreme 1. Prvé miesto za najlepší prepojovak u mňa si nesie Kimber Select KS 1136, ktorý si zaslúži zostať v zostave na stálo. Prepojenie týmito prepojovacími káblami hrá hudba všetko tak krásne a plynulo že viac nebolo čo riešiť. Z basu mám zimomriavky, úžasné detaily, priestor, hrá naozaj fenomenálne a zaslúžene zvíťazil.
S poistkami som ešte ani nezačal. Zatiaľ Hegel hrá s obyčajnou a len tak na rýchlo som napasoval SR Orange obe strany, tu to bolo sklamanie. Orange išla hneď von. Na ostatné dôjde časom možno aj chuť niečo sa snažiť zmeniť. V podstate mi nič nechýba teraz a nič ma nesere. Užívam si každú činelu, každý dokonalý vokál ktorý je úplne ako na živo. Hrá to vynikajúco aj potichu kde si to užívam aj večer. Zatiaľ toľko.
Adam Vox Ashkelon
Hegel H390
Gustard R26+U18
Keces P8+Audio Pc
Noble Audio Galaxys
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Ešte výmena spodných nerezových platní z 2 na 3 mm a nové betóny. Tie predchádzajúce betóny boli veľké na Ashkelony.
IMG_20240130_150224.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon
Hegel H390
Gustard R26+U18
Keces P8+Audio Pc
Noble Audio Galaxys
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Trošku som porovnával poistky v Hegli a podivné bolo celý čas že najlepšie mi tam sedela obyčajná 0,30€. Vyskúšal som čo bolo k dispozícií. SR Purple, SR Blue, Audio Magic SHD Beeswax Ultimate, AAI modrá a AAI oranžová (ich najnovšia). AAI boli nové a tak sa v plnej kráse ukázali až po asi 200 hodinách. Zostala tam AAI oranžová ktorá má taký krásny mikrodetail a celková prirodzenosť v hudbe. Myslím že ten posun už nieje taký veľký ako bolo počuť v lacnejších zosilovačoch. Tu už nie je moc čo zlepšovať snáď len dokonalú akustiku ktorá sa v obývacej miestnosti moc zdokonaliť nedá.
IMG_20240209_180203.jpg
IMG_20240209_163001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon
Hegel H390
Gustard R26+U18
Keces P8+Audio Pc
Noble Audio Galaxys
Odpovědět