Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
centre
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2021 12:35

Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od centre »

Zdravím,
prosím o radu, či by bolo možné osadiť do gramofónu Pro-Ject Debut Carbon EVO prenosku MC.
Väčšinou je dodávaná s MM prenoskou 2M red.
Ďakujem.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od YamahaMan »

centre píše: 06 říj 2021 07:28 Zdravím,
prosím o radu, či by bolo možné osadiť do gramofónu Pro-Ject Debut Carbon EVO prenosku MC.
Väčšinou je dodávaná s MM prenoskou 2M red.
Ďakujem.
Ahoj,
uvedený gramec má predpokladám len jedno závažie v rozmedzí na uvedenú na 2M Redku.
Takže - podľa môjho názoru, keď tam dáš ľubovoľnú MC- čku s váhou okolo 7g, nemal by byť problém.
Jedine potom doladiť VTA...
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od jupol »

"Jedine potom doladiť VTA..."

Vysvetlíš prosím, ako môže ladiť VTA na uvedenom ramienku?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od YamahaMan »

jupol píše: 06 říj 2021 08:13 "Jedine potom doladiť VTA..."

Vysvetlíš prosím, ako môže ladiť VTA na uvedenom ramienku?
Nepoznám ten gramec, čo sa týka všetkých možností nastavenia.
Len som na to upozornil.
Ak by bola prenoska nižšia ako Redka, riešila by to podložka?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od YamahaMan »

Ak sa na ramene nedá nastaviť VTA, ako píše Jupol - tak rozdiel do 5mm by sa dal korigovať a
nastaviť slipmatom od Achromatu /na výber 3 a 5mm/.
https://www.maplatine.com/en/platter-ma ... our-yellow
A "zabil" by si dve muchy jednou ranou.

Ps.: ak by bol rozdiel viac ako 5mm, sú aj hrubšie - treba pohľadať na webe.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od jupol »

centre, osadiť miesto prenosky 2M red inú prenosku je možné, ostáva len otázka, aký to bude mať efekt. Je potrebné premyslieť, aký máš celý reťazec, myslím káble, predzosík, zosík a pod.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
centre
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2021 12:35

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od centre »

Koncový zosilňovač je Luxman M03, reproduktory Infinity Kappa 7. Spomínaný gramofon Pro-Ject som mal pripojený na predzosilňovač Luxman C02, no zvuk bol ,,pod dekou". Nebol dobrý.
Vyskúšal som predzosilňovač Luxman C03, s tým to už hrá slušne. No stále ma akosi nahlodáva myšlienka, aký by bol zvuk, pri využití predzosiku Luxman C02 z hľadiska step-up trafa, ktoré by mal mať na phone pre MC prenosky.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od jupol »

Možno by bolo dobré začať skúšanie s oddeleným phono predzosíkom. Ideálne ak by si mal možnosť požičať. Porovnať so zabudovaným phono predzosíkom v C 03 . Zistíš, či je nutné ísť do výmeny prenosky...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od Janik »

Luxman C03 ma vynikajucu phono sekciu akurat by som to dal niekomu prekontrolovat napriklad DJRix. Osobne ak by som ti mohol poradit Hana EH alebo SH ;-) nie je to LOMC ale HOMC co by tento preamp zvladol a vyuzil by si potencial jak phona tak gramca.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 19-hana-eh
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od Dieter Burmester »

A C02 má paradoxně ještě lepší phono než C03 :thumbup:
Dieter Burmester
centre
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2021 12:35

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od centre »

Áno, C02 by mala mať phono lepšie, ale mne to cez C02 síce hralo, ale nie dobre. Zvuk bol zastretý, nevýrazný. Nedokážem si to vysvetliť. Preto som chcel vyskúšať spomínanú MC prenosku a pustiť to potom cez C02. Aktuálne to mám zapojené cez C03, to je neporovnateľne lepšie, hrá to k mojej spokojnosti celkom fajn.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od jupol »

Od klávesnice sa dá radiť, no aj tak si to musíš všetko sám vyskúšať, čo bude hrať tvojmu uchu najlepšie.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od Janik »

Mal som Hanu EH je to vynikajuca prenoska. Predtym som mal Ortofon 2m Blue. Obe su velmi nenarocne na phono ale hana eh o kus dalej...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od vintage »

centre píše: 06 říj 2021 13:33 Áno, C02 by mala mať phono lepšie, ale mne to cez C02 síce hralo, ale nie dobre. Zvuk bol zastretý, nevýrazný. Nedokážem si to vysvetliť. Preto som chcel vyskúšať spomínanú MC prenosku a pustiť to potom cez C02. Aktuálne to mám zapojené cez C03, to je neporovnateľne lepšie, hrá to k mojej spokojnosti celkom fajn.
tak tos mel bud neco spatne nastaveny nebo je C02 rozbite, jinak si to nedokazu vysvetlit, Tenhle Luxman ma vynikajici phono, cca pred 10 lety jsem ho taky vlastnil.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od efičák »

Kamarád má Hanu SH na Debutu se starým hlinikovým raminkem a na Tube boxu to dává dobrý výkon.
Talíř je plechový , proto je dobré vážit přítlak na přenosku mimo něj. Řekl bych, že magnet přenosky přitahuje plechový talíř.

Ramínko má trochu větší úhlové zkeslení. 8,6" je proti např. 10" slyšitelně jiné. Bez srovnání to nepoznáme.
Na druhou stranu má výhodu v dynamice a lepši kompaktibilitě s novějšimi přenoskami.

Taky mám Hanu Shibata high output na headschellu. Hlavička mi umožnila ji ihned a snadno přehodit za prastarou Yamahu MC-7 s 0,3 mV s eliptickým hrotem.
U mě má největší vliv, jaké phono používám. Do obyčejného preampu Kenwood C1 po oživeni u servisáka je MC vstup o dost lepší.
Druhé phono v vintage zesilovači s jfet dnes již nedostupnýma součástkama se zaskví přirozená barva Hany SH a rozlišeni hrotu Shibata.

Čili předem říct, co bude fajn si netroufám. Gramec je dobrý a regulace otáček je pomoc.
MC LO je o dostupném phonu. Debut rozezna lepší přenosku jen bych neutrácel více. Někdy je jednoduchost výhodnější.
Jednou sme z legrace sundali Ortofon Rondo Bronze a nahradili ji obyčejnou Audiotechnica AT-95.
Phono a gramec si sedlo s přenoskou, velmi dobré. Rondo dávala najevo nekompaktibilitu.

Luxman 02 a 03 je pro mne záhada. U Patmana to po prvním nadšení taky moc nepřesvědčilo. C 02 s koncem hrala analogově ale trochu pod dekou. Mě se líbila jen s neposednou syrovou Ortofon Jubilee kde ji C02 umravnila.
Po 50 hodinách provozu přenoska zahladila ostny a brilance chběla. Vintage je kus od kusu, historii neznáme.

Kdybych poslouchal akustiku, stačí vymenit hrot 2M red za 2M blue.
Univerzálni s dobrým MC phonem by mohla Quintet blue.
Teď se mi zdála hezka Sumiko BP2 na 10" RPM do Accuphase E305, kupodivu do MC vstupu.

Pak stačí pořádný zdroj LP zvenku hlavne ty do roku 80. Japonce, USA...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od YamahaMan »

Veľa spokojných hifistov tu chválilo MC Denonky. Počul som hrať DL-103ku aj 110ku a za tie peniaze nie je o čom.
Ale je to vec, ktorú musí každý zvážiť sám a ťažko je radiť na diaľku od PC.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject Debut Carbon EVO - MC

Příspěvek od efičák »

Dl-110 ano, má výborný hrot s malým poloměrem proto umí detail, 0,1 x 0,2 mm je u eliptických hrotů výjimka.

MC HO pro MM phono je nenáročná a cívka je lehká čímž zachovává výhody systému, kdy vyšší výstupní napětí u jiných MC HO přenosek výhodu proti MM snižuje.

V mém systému mi nejdříve učarovala její dynamika. Rock je s ní zážitek a to mám jen regalové repro.
Se skoro středně těžkým ramenem si rozuměla a za ty peníze výborná.
Po pár týdnech mi v mé sestavě přišla tvrdší na středech, což může být z jiných důvodů .
Od kompaktibility na rezonancích ramene, kabely či mým sluchem.

Denon dl-103 neni pro začátečníka a o zvuku rozhoduje především phono.
O kompaktibilitě s rameny je popsáno spousta statí od odborníků. Laicky bych popsal, že 103 potřebuje jezdit na SUV.
Karbonový sporťák v kombinaci s tuhším zavěšením chvějky nedá výsledek.

Nová 103 se jmenuje dl-110 k výročí firmy a vyrabí ji s SME headschellem pro kovova ramínka. Věřím že vylepšení které dělalo pár firem jako Zu audio od Denonu poskytuje maximum. U analogu mi přijde, že kabel je komponent, zvláště u cívek a vodičů přenosek.
Denon u výroční MC 103/110 použil prvotřídní měď.

K Debutu Evo, je to hlavně příjemný vstup do světa analogového signálu a zjištění co mi poslech přináší.
Znám lidi co se dají přimnět k analogu reklamou, kdy mražená pizza je o puštění lp.
Koupili nejlevnější asijský plasťák do 2t. Kupují desky kolem 1000 kč v kvalitě MP3 a spokojenost.

Kamoš koupil LP ZZ Top z USA a jeho 200 gr speciály s dvěma písněma na straně by narval do popelnice.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět