vysypání reprobeden

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

Zdravím. Měl bych na vás zdvořilý dotaz. Moje bedny umožnují ve spodní části vysypání nějakým materiálem, např. pískem.
Je to uzavřená "kapsa" přímo pro to vytvořená. Rád bych vyzkoušel vliv na zvuk.
Křemičitý písek asi rozumím. Ale chtěl bych se optat zda má někdo zkušenost s něčím jako jsou olověné broky, nebo nějaký ocelový granulát, používaný na otryskávání materiálů apod.? Zda by to bylo vhodné pro takový účel? A zda vysypat přímo, nebo jestli vzít ženě hedvábný šátky z výbavy, ať to není přímo na té MDF?! Díky...
giulia.jpg
giulia1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od PítrsPraha »

Olověnými broky jsem měl vysypané stojany pod regálovkami. Jen pozor, olovo je toxické, tak bych jej volil jen, jestli je možné prostor dobře uzavřít.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od dvader »

Ať tam budeš dávat cokoliv, doporučuji dávat v přiměřeně velký textilních sáčcích, aby to šlo v případě potřeby snadno vyndat.
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

Díky za postřehy. Uzavřené to je. Musí se odšroubovat kovová základna upevněná na 4 šroubech abych se dostal k otvoru na fotce. Přesto bych asi upřednostnil netoxický materiál. Rád bych se hlavně vyvaroval nějakému poškození beden nevhodně zvoleným materiálem.
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Frogyman »

Nevím jak je to vhodné do beden a googlovat informace se mi nechce, ale já do těla gramofonu i do noh u racku použil toto a k maximální spokojenosti. Stejně jako následně čtyři další z mého okolí. Takže se zkus kouknout na zahraniční fóra ...

https://www.analogueseduction.net/speak ... iller.html

atacama-atabites-smd-z-7-kg.jpg
1318067250_AT_w450_h400.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

Díky za tip, prostuduju….
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od aretax »

Ak tam máš voľný priestor, každopádne Ti doporučujem, aby si ho vyplnil. Každý nerezonujúci a patrične ťažký materiál je dobrý. Vyplnenie má zabrániť vibráciám. Kovový granulát, jemný štrk, mramorová drť, piesok, sklenené guličky a pod. Piesok a jemný štrk doporučujem akvaristický, ktorý je upravený. Ak by si chcel použiť bežný piesok, alebo jemný štrk, treba ho preosiať a prevariť, aby si sa zbavil neželaných živočíchv.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od dvader »

Nebo je vhodný písek do bazénových filtrací.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Zdeny »

PítrsPraha píše: 20 srp 2021 11:04 Olověnými broky jsem měl vysypané stojany pod regálovkami. Jen pozor, olovo je toxické, tak bych jej volil jen, jestli je možné prostor dobře uzavřít.
Olovo je naštěstí toxické jen při požití.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od skypi »

Určitě písek do filtrací, vhodné frakce... Je nezávadný (oxid křemičitý) praný a sušený, akvarijní písky jsou většinou jen prané. Za cenu toho "zázraku" z Atakamy ho budeš mít tak 50kg :-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Frogyman »

skypi píše: 21 srp 2021 09:59 Určitě písek do filtrací, vhodné frakce... Je nezávadný (oxid křemičitý) praný a sušený, akvarijní písky jsou většinou jen prané. Za cenu toho "zázraku" z Atakamy ho budeš mít tak 50kg :-)
otázka je účinnosti :angel:
Ideální je, dát od každého trochu :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

Díky za postřehy. Pískem do filtrace jsem vysypával svého času stojany pod regalovky. Trochu to prášilo, neslyšel jsem nic, ale ani jsem se na to v ten čas nesoustredil 😁.

Nechce se mi zkoušet pět druhu materiálů. To je v tomhle případě dost náročnej sport. Ten Atacama belík se mi jinak zamlouvá. Takova ideálni “frakce”. Asi to sem nikdo nevozi počítám?
Dokážu si představit i levnější, než tu nejdražší variantu, ale zase přišel jsem nejen v tomhle koníčku už o víc. 😉
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Frogyman »

Bohužel nikdo. Já kupoval v UK, ale to ještě bylo v rámci EU. Na ebay se dají najít i prodejci z DE, tak to chce jen chvilku s kalkulačkou zjistit, co se vyplatí. A taky si spočítej, kolik toho budeš potřebovat. Kyblík je malý (tuším cca 1,7l), ale váží 7 kg. Ale pokud ti zbyde, určitě se někomu bude hodit. Já měl taky kyblík navíc a udal bych klidně tři, když jsem se začal ptát, zda jej někdo nepotřebuje.

EDIT: tento prodejce vypadá dobře. za kyblík chce 42,9 EURO, u více ks dává slevy a poštovné je 19,9 EURO, jestli vezmeš jeden nebo čtyři...
https://ebay.us/O6sODY
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od dvader »

skypi píše: 21 srp 2021 09:59 Určitě písek do filtrací, vhodné frakce... Je nezávadný (oxid křemičitý) praný a sušený, akvarijní písky jsou většinou jen prané. Za cenu toho "zázraku" z Atakamy ho budeš mít tak 50kg :-)
Někde jsem načetl, že vhodná frakce je 0,4 mm. Plnil jsem s nimi na balkoně plátěné sáčky a typ pak spouštěl do stojanů - prašnost tedy zůstala venku. :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Frogyman »

Navíc důležitá je i hmotnost. Kolik váží litr zázračného písku? Kolik jej musí být, aby to vyrovnalo váhu Atacama? Dvojnásobek? Nebo ještě víc? :-?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

zabiny007 píše: 21 srp 2021 17:28 Navíc důležitá je i hmotnost. Kolik váží litr zázračného písku? Kolik jej musí být, aby to vyrovnalo váhu Atacama? Dvojnásobek? Nebo ještě víc? :-?
V popisku....Atabites has an approximate density of 2403 kg/m² compared to dry sand which has a typical rating of just 1442 kg/m².

Jedna bedna pojme cca 6,7l. Tzn. celkem necelých 8 kyblíků na obě bedny. To je dost. Ta váha je lákavá, skoro bych měl až strach otočit bednu vzhůru nohama a nasypat to po víčko. Aby to neprolítlo s tou přepážkou až k měničům :-).

A pak je otázka, zda předpoklad nejlepšího výsledku bude, když se to vyplní celý?!.... :-?

" However, as a general rule filling the stands approximately half to two thirds full generally gives the best results."
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Vienna »

Hele, a proc se nezeptas primo Barletty? Ten ty bedny navrhl, tak asi vi, proc tam ma uzivatel neco dosypavat a kolik.
Jinak se vzdycky bavim diskuzemi i toxicite olova. Berylium vam nevadi? Neeee, protoze to je prece za mrizkou:)
Kdyz to nebudes pravidelne olizovat nebo hladit, tak nemas co resit. To uz by byli vsichni vzduchovkari, rybari, myslivci a pneuservisaci davno mrtvi... Ale chapu, ze hifisti jsou citlivejsi...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od terahera »

:lol: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

Vienna píše: 22 srp 2021 08:04 Hele, a proc se nezeptas primo Barletty? Ten ty bedny navrhl, tak asi vi, proc tam ma uzivatel neco dosypavat a kolik.
Ptal jsem se při pořízení pana Bučila. Mluvil o možnosti vysypat pískem a o možném vlivu na spodní pásmo. "Nutno vyzkoušet".
Tak se chystám zkoušet. Poptávám případné zkušenosti, než budu 10x obracet bedny vzhůru nohama sem a tam :smile:
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že stejně tě ve finále postup "pokus-omyl" nemine.
Na tvém místě bych bral zatím "jen" čtyři kyblíky, což je v rámci jednoho poštovného, nakoupil spoustu silonek a s tím experimentoval. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od předseda1979 »

zabiny007 píše: 22 srp 2021 10:06 Myslím, že stejně tě ve finále postup "pokus-omyl" nemine.
Na tvém místě bych bral zatím "jen" čtyři kyblíky, což je v rámci jednoho poštovného, nakoupil spoustu silonek a s tím experimentoval. :angel:

Směřuju k téhle variantě. “ Silonky” :thumbup:
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od Vienna »

předseda1979 píše: 22 srp 2021 09:57
Vienna píše: 22 srp 2021 08:04 Hele, a proc se nezeptas primo Barletty? Ten ty bedny navrhl, tak asi vi, proc tam ma uzivatel neco dosypavat a kolik.
Ptal jsem se při pořízení pana Bučila. Mluvil o možnosti vysypat pískem a o možném vlivu na spodní pásmo. "Nutno vyzkoušet".
Tak se chystám zkoušet. Poptávám případné zkušenosti, než budu 10x obracet bedny vzhůru nohama sem a tam :smile:
Tak chapu, ze chces zkouset, ale pak bych tedy nejprve vyzkousel tu nejdostupnejsi variantu, pisek v pytlicich. A kdyz nic neuslysis, tak usetris za magicke kbeliky z USA.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od dvader »

Přesně!
Rozdíl mezi variantami “nic” a “písek” bude mnohem výraznější, než mezi “písek” a “něco sofistikovaného”.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: vysypání reprobeden

Příspěvek od aretax »

Vienna píše: 22 srp 2021 08:04 Hele, a proc se nezeptas primo Barletty? Ten ty bedny navrhl, tak asi vi, proc tam ma uzivatel neco dosypavat a kolik.
Jinak se vzdycky bavim diskuzemi i toxicite olova. Berylium vam nevadi? Neeee, protoze to je prece za mrizkou:)
Kdyz to nebudes pravidelne olizovat nebo hladit, tak nemas co resit. To uz by byli vsichni vzduchovkari, rybari, myslivci a pneuservisaci davno mrtvi... Ale chapu, ze hifisti jsou citlivejsi...
Ni, Be nevadí, pretože to je toxické iba pri tepelnom spracovaní. Vo výbušnom prostredí sa bežne používajú (dokonca sú normou predpísané) nástroje zo zliatiny Cu + Be (čisto medené sú príliš mäkké).

Předseda: pokojne môžeš vyrobiť "pytlíčky" aj z bavlnených ponožiek.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět