Kolik toho doma máte?

Obecná diskuze o hudbě.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

Dnes jsem se zdesil, jak male procento z toho, co mam doma na nosicich, posloucham. A jeste vic jsem se zdesil, kdyz jsem zjistil, ze neco z toho jsem jeste neslysel vubec. Obcas propadnu manii a pak mi proudi domu vic veci, nez si stacim poslechnout :shock: A nejvic jsem se zhrozil pri pomysleni,ze kdybych uz nebyl, skonci to bud v kontejneru nebo to bude darovano nekam do bazaru.
Takze me inspiroval posledni prispevek od zabiny007 v Dnes prave prislo..., kteremu priproudilo 14 kousku v jedne davce. Kolik toho vlastne doma mame? Nezahrnoval bych tam hudbu v datech (terabyty v ulozistich), skutecne jen fyzicke nosice - desky, kazety, pasky, CD...)

Za me:
Kazety: cca 120ks (neposloucham prakticky vubec)
CD: cca 1250ks (sjizdim z toho tak odhadem desetinu, zbytek zahali a ceka =)) i kdyz nevim na co
SACD: cca 220ks (totez jako CD)
Vinyl: cca 60ks (tady kupodivu opakovane posloucham zhruba dve tretiny, ale diky poctu se neni cemu divit)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Poslouchá li se hudba delší čas, člověk nějaké nosiče nastřádal za tu dobu.
Je to lepší, než poslouchat pět cédéček pořád dokola a ladit na tom sestavu.
Pravda je, že něco se poslouchá méně, časem však se člověk vrací i k titulům, které ho momentálně moc neberou a bývá mnohdy příjemně překvapen.Zažívám to každou chvíli,potom sháním další tituly od interpretů, kteří zaujali a když se vám sejde třeba těch čtrnáct kousků, není to vlastně nic přehnané.
Za sebe:
Poslouchám a kupuji nosiče od konce šedesátých let,ve sbírce mám lp a cd v řádu tisíců.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Janik »

Ja som na úplnom začiatku 150ks LP. A mam nahádzane už v košíku u bakelitafutar 8dalsich lp a v muziker.sk klasiku od vinyl passion classic (na základe kvality prvej od stravinskeho z tohto vydavateľstva) :lol:. Ale musím napisat, že počúvam veľa. Takže tých 150 je veľmi malo nato co by som chcel na lp. Dúfam, že sa mi raz podarí mat takú zbierku ako zabiny alebo Dasta.
Screenshot_20210808-130625_Discogs.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Frogyman »

Taky mám doma řádově tisíce nosičů od LP, přes CD, SACD, DVD-A až po BD. A to počítám jen originály. Kazety, minidisky a pásky, nahrávané v dobách minulých do toho netahám, i když je mám také schované. A mám i koupeno a někde uloženo pár digi desek, co nevyšly na žádném nosiči (např. Patricie Barber Monday Night Live At The Green Mill vol I-III), ale ty do toho nepočítám už vůbec. :angel:
Většinu sbírky mám uloženu na discogs a když vidím sumu co ukazuje medián, tak se opotím, protože by za to byl teoreticky i menší domek na dědině . :angel:
A poslouchat průběžně stíhám, i když popravdě jsem aktuálně ve skluzu tak 60-70 desek :cool: . Neposlechnuté si totiž dávám bokem a vytáhnu je, až je na ně nálada. A někdy jedu jen "staré známé " třeba měsíc a do toho mám občas náladu na novinky. Třeba zrovna včera a dnes přišla řada na 7 kousků z čekárny :angel: :lol: Měl jsem bluesovou náladu, takže nejdřív John Lee Hooker - It serve your right to suffer od Impexu. FANTAZIE! Za mne jedna z TOP nahrávek old blues, přirovnal bych to ke klasice Muddy Water- folk singer na 45 od AP. Pak Paul Rodgers - Muddy Waters Blues - měl jsem naposloucháno z CD, ale vinyl, zahraný s SPU přenoskou - FANTAZIE! Atd atd... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 08 srp 2021 14:14
Většinu sbírky mám uloženu na discogs a když vidím sumu co ukazuje medián, tak se opotím, protože by za to byl teoreticky i menší domek na dědině . :angel:
:lol: :thumbup: viem si to predstaviť tu sumu ale mať takú zbierku to už je masaker.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

Janik píše: 08 srp 2021 15:24
zabiny007 píše: 08 srp 2021 14:14
Většinu sbírky mám uloženu na discogs a když vidím sumu co ukazuje medián, tak se opotím, protože by za to byl teoreticky i menší domek na dědině . :angel:
:lol: :thumbup: viem si to predstaviť tu sumu ale mať takú zbierku to už je masaker.
To jo, ale to se neboj, zabiny mysli ceskou vesnicku. V Tatrach jsou za to jen 3-4 hotdogy:) Ale souhlasim, ze masakr to je.
Kyz uz nic jineho, inspiroval jsem sam sebe a dnes posvilil baterkou do koutu, ktery bych volne nazval "ethnic a tribal drumming". Uz jsem sjel ctyri disky a nevychazim z udivu, jak je to jednak dobre, jednak dokonale nahrane. Kde neni pece slovutnych studii, je i dobry zvuk:)
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od slayers »

zabiny007 píše: 08 srp 2021 14:14 Taky mám doma řádově tisíce nosičů od LP, přes CD, SACD, DVD-A až po BD. A to počítám jen originály. Kazety, minidisky a pásky, nahrávané v dobách minulých do toho netahám,
Ty jo, ty minidisky, to závidím. Měl jsem jich taky poměrně dost, bylo to pro mě jak zjevení svýho času. Bavil jsem se nahráváním, to mě strašně bavilo(zvyk z kazet) ale vždycky jsem se médií co vyšli z módy zbavil u MD mě to dodnes mrzí. S LP už tu chybu neudělám.
S vinylem jsem na začátku ale od jara jsem nashromáždil asi 35 kousků, zatím jen ty co jsou pro mě zásadní.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Frogyman »

V MD jsem jel opravdu hodně. Skoro vše, co jsem koupil, tak jsem nahrál na MD. Měl jsem velký DENON v sestavě (jel jsem v té době v Denonu), malý přenosný SONY (ten jediný jsem si nechal) a pak v autě jak MD radio, tak i MD changer (tuším že Alpine nebo Pionier, už si nepamatuji), abych mohl na cestách poslouchat své oblíbené desky....
A na MD jsem i nahrával koncerty. Vždy jsem se domluvil se známými zvukaři, píchl se do mixpultu a mám tak docela unikátní sbírku všelijakých koncertů (ale to i na kazetách, protože stejnou archivaci jsem si dělal i předtím..:)
Pořád se těším, až budu mít jednou čas, že se tím prokoušu... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od slayers »

O kazety nějak pečuješ? Chudáci malý se časem propíjej. Měl jsem tady nedávno na zkoušku prastarý deck Technics, nějaký kazety jsem ještě vyhrabal (dokonce metalky), hrálo to parádně ale v mezerách už to taky hrálo ~x( .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PGH »

Hodně a stále to narustá.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Frogyman »

slayers píše: 08 srp 2021 16:44 O kazety nějak pečuješ? Chudáci malý se časem propíjej. Měl jsem tady nedávno na zkoušku prastarý deck Technics, nějaký kazety jsem ještě vyhrabal (dokonce metalky), hrálo to parádně ale v mezerách už to taky hrálo ~x( .
Ne, bohužel ne, není čas. Sám jsem zvědav, co na nich bude, až je jednou (jestli vůbec) vytáhnu. Ale deck mám pořád uložený. Tuším že někde ve sklepě. Nebo v garáži ??? :cool: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od HonzaE »

Pri nakupu, kdyz vaham, tak si rikam ze nechci byt jen sberatel.
Ale ono to stejne porad pribyva :lol:

MD me minuly, ale nektere kazety stale uchovavam, byt nektera CD jsou dostupna jen za nerozumny peniz.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

Blby je, ze kdyz jsem rozbalil zasilku, co mi prisla v cervnu a sel ji zaradit do sbirky, tak jsem zjistil, ze dva kousky z toho uz mam. Paneboze :???:
Ale zase jsou lidi, co si vsechno kupuji dvojmo, aby si ohrali jen jednu kopii... Nebo mam pocit ze Ishiwata nekde prohlasil, ze to kupoval po 3... Doufam, ze nekdo nema tuhle uchylku i s downloady =))
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že nákup nosiče,jakéhokoliv,by měla být největší radost každého hifisty.A řešit,jestli jej pustím jen jednou,nebo 100x do roka,je úplně jedno :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od efičák »

Po letech skladovani LP klasicke novejsi hudby od Wagnera k mladsim autorum, mi doslo ze si je nikdy neposlechnu.
150 LP slo darem milovnici zanru s gramofonem a klavirem.
Soumrak formatu pokracoval na cd.
Streamovani a pc se zdal byt osvobozenim od cd a vsudypritomnymi krabickami. A tu se objevil darek pritele, epesni cdp s dynamikou i na nahravkach kde to nebylo zvykem a vsechny cd (i smazenky) :angel: spustily plynulou zabavnou hru co bavi.

Cas je vymezeny a uz ted se vinou nenazranosti prekupniku stava vinyl z pozustalosti nedostupnym a konci na skladkach.
Po autonehode kolegy z prace sem odvazel znicene potraviny na skladku. Jezdil tam ten velky moderni shrnovac s ocelovymi koly. Pod vahou praskal domovni odpad a prave gramodesky.
Jejich mnozstvi me zaskocilo. Tam je nejvetsi sbirka nosicu. :shock:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od fox »

,, ... a byl jeden mnich, ten měl mnoho knih a nevěděl co je v nich.´´ :lol:
Připomínám si tuto větu vždy, když se rozhoduji o koupi hudebních nosičů. K čemu jsou plné regály, když nám těžko postačí zbytek života k jejich přehrávání.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Frogyman »

Lidé jsou různí.. Je to o přístupu k našemu koníčku.
Znám pár takových, kterým ke štěstí stačí onanisticky dokola poslouchat 10 desek, jejich zážitek je ve výměně kabelů, koncovek, podložek a v hledání rozdílů... Znám i takové, kteří si najdou na poslech třeba jeden večer v týdnu a poslechnou max dvě desky. Takovým lidem také stačí "best off" v podobě pár desátek desek. Takový přístup je prý obvyklý třeba v Německu. Tam když má někdo doma třeba sto a více desek, tak se na něj ostatní dívají jako na podivína...

Jenže - pokud nejsi vyznavač IT/PC-hifi, a posloucháš téměř denně, tak Ti nic jiného než hromadění nezbývá...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, dobrá téma!
Konkrétne u mňa to je o pocite a štýle. Sú interpreti, ktorých musím mať celú discografiu /štúdiovky/, žáner metal, rock ale keďže "nechcem trhať partu", tak s manželkou aj pop 80te roky. To kupujem ak sa dá pôvodné vydania. A sú kapely, kde mi stačí výberovka alebo keď nájdem niečo nové /jazz, blues/, kde kúpim napr. aktuálny album.
Nejak sa to snažím tak triezvo selektovať. To píšem o LP.
CD a SACD už moc nemám, nakoľko som predal HW a digital riešim už len cez stream v Hi-res Tidal.
Čo mám a občas prikúpim cez Discogs sú audio kazety /originál nahrávky/, nové aj ešte z 80tych rokov.
Deck som repasol a vydražil som fungl nový walkman /ešte zatavený z výroby/, takže druhý zdroj analogu môžem počúvať z dvoch strán...
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od marks »

Toto téma mě donutilo spočítat moji sbírku . Není to žádné závratné číslo , LP mám 450 , CD 250 , na Tidalu tisíce :lol: . LP kupuji asi 5 let a snad nepřestanu , dokud nebudu hluchý . Pokud vyjde nová věc , která mě zajímá , tak řeším , ( pokud je na výběr ) co koupit , jestli CD nebo LP .
Většinou vyhraje LP . Bohužel jsem si všiml , že pokud LP nemá zvuk , který mě nějakým způsobem zaujme , tak je odloženo někam do kouta , i když je to oblíbený interpret . Vím , nemělo by to tak být , ale ono se to děje tak nějak samo , to se ale stává velmi málo . Pak se stane , že po nějakém upgradu v sestavě se k LP vrátím a ono to není zas tak hrozné , dokonce se stane to , že zvuk je vynikající a je z nechtěného LP premiant . Takže chyba není většinou u LP , ale v mém aparátu .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od tujatuja »

CD - 5 tisíc cca
LP - něco přes 1 tisíc
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od aretax »

marks píše: 12 srp 2021 20:33 Toto téma mě donutilo spočítat moji sbírku . Není to žádné závratné číslo , LP mám 450 , CD 250 , na Tidalu tisíce :lol: . LP kupuji asi 5 let a snad nepřestanu , dokud nebudu hluchý . Pokud vyjde nová věc , která mě zajímá , tak řeším , ( pokud je na výběr ) co koupit , jestli CD nebo LP .
Většinou vyhraje LP . Bohužel jsem si všiml , že pokud LP nemá zvuk , který mě nějakým způsobem zaujme , tak je odloženo někam do kouta , i když je to oblíbený interpret . Vím , nemělo by to tak být , ale ono se to děje tak nějak samo , to se ale stává velmi málo . Pak se stane , že po nějakém upgradu v sestavě se k LP vrátím a ono to není zas tak hrozné , dokonce se stane to , že zvuk je vynikající a je z nechtěného LP premiant . Takže chyba není většinou u LP , ale v mém aparátu .
:thumbup:
Chcel som napísať príspevok, ale napísal si ho za mňa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od fox »

tujatuja píše: 12 srp 2021 23:05 CD - 5 tisíc cca
LP - něco přes 1 tisíc
A kolik máš náhradních laserů? Myslím, že jeden tolik CD neprehraje.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PGH »

Kvalitní mechanika musi vydržet 20 tisíc hodin minimálně. Kamarád má Sony Es od roku 96 jednou vyčištění a seřizeni žádná výměna a pořad jede. Odhadem už nahrál víc jak 20 tisíc a to má ještě náhradní original mechaniku. To jsem ale dost odbočil.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od tujatuja »

fox píše: 13 srp 2021 12:18
tujatuja píše: 12 srp 2021 23:05 CD - 5 tisíc cca
LP - něco přes 1 tisíc
A kolik máš náhradních laserů? Myslím, že jeden tolik CD neprehraje.
CD kupuji již začátku let devadesátých a za tu dobu se u mě vystřídala celá řada CD přehrávačů……..
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od tujatuja »

Problém s laserem jsem měl jen jednou a to s přehrávačem Sony po několka měsících provozu.

Horší bylo, že jsem si nemohl zpočátku zvyknout na “ digitální zvuk” ….
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Některé přehrávače od Sony byly na tom zvukově jako kočka na rozpálené plechové střeše.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PGH »

Kamarád má Sony ES 5 asi a zvukově hraje fajn a pořad původní laser a má originální náhradu takže to je konečná Já mám Sony 20 Es ale používám ho jako transport s prevodnikem Moon a zvuk výborný a taky mám originál mechaniku a k tomu SACD Pioneer který má velice kvalitní mechaniku, konzultoval jsem s panem Vránou a prý nemá cenu kupovat náhradní mechaniku, je prý velice kvalitní
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od tujatuja »

Dasta píše: 13 srp 2021 17:53 Některé přehrávače od Sony byly na tom zvukově jako kočka na rozpálené plechové střeše.
Právě naopak: po přehrávači Tesla, který jsem kupoval koncem osmdesátých let, měl Sony (typ už si nepamatuji) zvuk, který se dal poslouchat.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PavelDosko »

fajn je tady s tema modelama opovrhovat nasobne drazsi technikou
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dieter Burmester »

tujatuja píše: 13 srp 2021 21:46
Dasta píše: 13 srp 2021 17:53 Některé přehrávače od Sony byly na tom zvukově jako kočka na rozpálené plechové střeše.
Právě naopak: po přehrávači Tesla, který jsem kupoval koncem osmdesátých let, měl Sony (typ už si nepamatuji) zvuk, který se dal poslouchat.
Tak v porovnani s Teslou hral kazdy CD stroj lepe, ale porad to nevylucuje, ze nektere prehravace Sony na tom byly jako kocka na rozpalene plechove strese 😉
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Playery řady Esprit,(ES) zvláště 5ES a 7ES hrály výborně,7ES byla a je dodnes legenda,pro mnohé zvuková konečná.Náhradní fixní mechanika do těchto strojů stojí 10000kč,pokud jí seženete.
Nižší modelové řady (10-20k),kdy nejnižší model byl nejvíc ošizený a nejvyšší nejméně kompromisní,na tom bohužel se zvukem tak slavně nebyly a zvuk byl usyčený a zrnitý.
Tento problém mnohým majitelům vyřešil Dan Vrána implementací modulu Sirius, který vyvinul hlavně pro Sony přehrávače, později aplikován i do playerů jiných značek.
Pochopitelně Sony vyráběl výborné přehrávače,ale až ve vyšší cenové kategorii.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Carlos
Příspěvky: 9
Registrován: 17 kvě 2012 16:50

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Carlos »

Po přečtení tohoto vlákna mě taky napadá kolikže toho vlastně mám. No hodně, to vím. Převážně CD a dále spoustu Hi-res muziky na HDD. Nedá se stihnout vše poslouchat, není čas. Poslední dobou jsem to vyřešil poslechem přenosným přehrávačem a kvalitními špunty. Je to něco jiného než jsem byl zvyklý ale stává se to doslova denní drogou. Můj Lotoo PAW 6000 a "špunty" Sony IER-Z1R a 64 Audio U12t jsou momentálně mými společníky. Na gigovou kartu toho vejde dost na to, abych si našel na co mám chuť. Takže naripuji a jedu. Baví mě to a jsem stále ve spojení s tím co mám rád.
Obrázek
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

To já zas sluchátkům nepřišel na chuť :cool: Vlastně ani tomu digitálu z dat,a to jsem se tomu svého času dost věnoval,spoustu času a peněz a nakonec jsem stejně zas skončil u fizyckých nosičů,hlavně lp.Asi můj mozek k té audionirváně potřebuje ten rituál,což samozřejmě neznamená,že hraní z dat je špatně :angel: Jen prostě mně to nesedí
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 14 srp 2021 21:40 To já zas sluchátkům nepřišel na chuť :cool: Vlastně ani tomu digitálu z dat,a to jsem se tomu svého času dost věnoval,spoustu času a peněz a nakonec jsem stejně zas skončil u fizyckých nosičů,hlavně lp.Asi můj mozek k té audionirváně potřebuje ten rituál,což samozřejmě neznamená,že hraní z dat je špatně :angel: Jen prostě mně to nesedí
V 50. a 60. tych rokoch mali amíci v tých odpérovaných kočiaroch vo výbave bežne gramec na single.
Doteraz som nepochopil ako to mohlo hrať ale vinyl na cestu do práce... to musel byť zážitok.
Ako som písal. Ja na cestu na pešo občas beriem walkman s fyzickým nosičom a nemá to chybu!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

:thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PGH »

Ahoj Máro, jsme na tom stejně, taky jsem to hraní chvilku z PC zkusil a není to nic pro mě. Občas něco stahnu a když líbí tak koupím na CD někdy LP a ty data pak smažu a když nelíbí tak smažu samozřejmě taky. A k tomu hraní z PC, naprostá většina lidi co znám k tomu přešla protože si zadarmo stáhne veškerou muziku zadarmo a taky kvůli obsluze.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Nemám rád stahovanou hudbu z důvodu toho, že sbírku,kterou buduji celý život a pochopitelně to něco stálo (např.australské The Angels jsem dával dohromady sedm let)
stahovač stáhne zdarma během jednoho víkendu,i když všechno asi taky nestáhne.
Jak říkává jeden hifi kolega,PC je v hifi sprostý slovo.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PGH »

Honzo :thumbup:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od slayers »

Desky jsou desky o tom žádná. Dobrá deska má rozhodně i lepší zvuk ale streamování mě nevadí, vlastně jsem šťastný člověk :razz:
A musím říct že takhle pohodový vlákno tady už dlouho nebylo :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

No jo, prave proto je hned na zacatku "nezahrnoval bych tam hudbu v datech", mysleny tim downloady a predplacene sluzby.

Muj pohled na to se moc nelisi od toho, co pise terahera a Dasta. Ty nefyzicke nosice bych shrnul asi takhle:

- myslim, ze to takhle stejne nezustane a aktualni podoba techto sluzeb bude za ne az tak dlouho mrtvym formatem (alespon v teto podobe). Uz ted se to prekotne vyviji a fragmentuje a jen otazkou casu, kdy se objevi neco, co celou tu rozfragmentovanost nahradi necim uplne jinym.
- superparadni na tom PC hrani je moznost mit (temer) jakoukoli muziku hned a moznost rychle v ni vyhledavat, a jeste se divat na hezky obrazky. My ostatni, co jsme budovali sbirky leta a mame v tom hrozny prachy, si priznejme, ze tohle opravdu zavidime.
- superdebilni na tom PC hrani je moznost mit jakoukoli muziku hned a moznost rychle v ni vyhledavat. V podstate neznam nikoho, kdo ma streaming apod. a ke komu kdyz prijdu, ze by pustil desku a nechal ji hrat. Malokdy dohraje jediny song, skace se z interpreta na interpreta, a jeste tohle a jeste tohle. Mezitim se najdou dalsi recommended interpreti a tak se to hned da do stahovaci fronty a za par minut to mam taky atd. atd. Takze kde fyzicky audiofil hromadi protoze chce, PC audiofil hromadi uz jen z podstaty dostupnosti. Nevidim v tom za sebe radost, stejne jako jsem po pokusech nebyl schopen nahradit knizky cteckou.

Urcite jsou ale vyjimky na jedne i druhe strane, takze bych to nechtel pausalizovat a nerad bych, aby tu kvuli tomu vypukla polemika. Takze se pojdme zase venovat fyzickym nosicum... V patek jsem vytahl ze schranky SACD Joe Satriani - Engines of Creations, ten zvuk je bozi i pres rozdrcenou krabicku... Dnes podate, zitra rozdrtime, vase Ceska posta!
Odpovědět