Výběr streameru

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

Zdravím Vás a prosím o radu s výběrem streameru.
Streamer už vybírám delší dobu a nejsem nějak schopen to uzavřít - když už je téměř rozhodnuto, přijdou nějaké nové informace a zase vše znovu :-(.
Využití - Spotify, Tidal, internetová rádia, soubory z NAS.

Zvažoval jsem tyhle kandidáty:
Cambridge Audio Azur 851N
Cambridge Audio CXN V2

nyní spíše zvažuji:
Pioneer N-50AE
Bluesound Node 3
Marantz NA6006

Předem Vám děkuju za Vaše rady.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Přidám svojí zkušenost s CXN2, který mám:
+ ohledně kompatibility a obsluhy funguje perfektně - nenarazil jsem na nic, co by nepřehrál ani odkud.
+ ovládací aplikace v mobilu je špičková (intuitivní a přehledná), lze celkem slušně ovládat i přes operační panel a tlačítka.
+ za mě velmi dobrý zvuk v dané kategorii
- DSD jen x64 a neumí MQA
- velmi jasná bílá kontrolka zapnutí
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

jak vypada zbytek sestavy ?
neni placka, neni highend
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

Předem se omlouvám, že možná odpovídám na něco jiného, než se ptáš :angel: ...ale každý tady doporučuje to své, tak také přispěji:

- Pioneer N-50 jsem měl kdysi asi tak 5 dní. Ten jsem vrátil, ale ne kvůli zvuku, ale kvůli nečistotám na displayi. A rovnou jsem skočil do N-70. Sedmdesátka je o parník jinde, než nižší modely! A tu jsem vlastnil opravdu dlouho. Možná bych ji měl až do teď, kdyby nepřestala oficiálně podporovat Spotify. Takže přišla na řadu N-70AE. Musím říci, že je to všeuměl a hlavně zvuk neurazí.
- Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: A navíc vzhled "na živo" byl milým překvapením.
Vím, že to je dražší, než na co se ptáš ty, ale fakt to hraje... :mrgreen:

Koukni na tohle video
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

Zbytek sestavy je - repro Aurum Cantus Melody M-103 + zes. Vincent SV-226 MK II (kabeláž Vincent).
Slyším spoustu chvály na Bluesound Node 3 - jen mi trošku vadí, že nemá podobu klasické HiFi komponenty - ale bude tady asi dobrá podpora. Pioneer N-50AE a N-70AE se mi líbí mnohem víc, jenže tady asi bude problém s další podporou (servis + aktualizace...). Přičemž mi připadá, že N-70AE je téměř nesehnatelná.
CA CXN neumí MQA? Měl jsem za to, že to poslední aktualizace změnila.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Jediný stroj od CA, který plně podporuje MQA, je v tuto chvíli DacMagic 200M.
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?

Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.

Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?

Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.

Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Co by jste tedy doporučil? Bluesoud Node, nebo Marantz NA6006?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Hlavně si to musíš osahat ty!
Poslechnout, jak to hraje - ideálně u tebe, ev. na podobné aparatuře.
A vyzkoušet, jak se to ovládá a jestli funguje vše, co od toho chceš…

Pokud míříš do této kategorie, kterou mají běžné internetové shopy, tak si to objednej, vyzkoušej a kdyžtak to může zase vrátit, ne? :lol:
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

Denis30 píše: 24 črc 2021 14:50
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?

Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.

Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Co by jste tedy doporučil? Bluesoud Node, nebo Marantz NA6006?
Tyhle jsem doma neměl, ale 851N je v pohodě, i jeho základní dac, který ti Vrána může vylepšit.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Vienna »

bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.
To muzu podepsat. Limun D2 i Limun T2 jsou desny stroje. Jeste bych doporucil poslechnout Lumin. Znaceni to ma podobne a hraje to o dost lip!
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Tvl, to jsou ale "keci v kleci"... :-?
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

Vienna píše: 24 črc 2021 15:49
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.
To muzu podepsat. Limun D2 i Limun T2 jsou desny stroje. Jeste bych doporucil poslechnout Lumin. Znaceni to ma podobne a hraje to o dost lip!
Já můžu ale s čistým svědomím potvrdit, že Lumin D2 i T2 hrají (u mě) parádně!!! To, že se někomu nelíbí není (nejen) pro mě směrodatné. To, že se to @bali858 čo @Vienna nelíbí, je jejich problém :lol:

Možná mi to hraje k pláči, ale já jsem spokojený.
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
...a tyhle Tvý blbý kecy sis vycucal z prstu?! :arrow: Casea a Pioneer N-50
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

Quentin píše: 24 črc 2021 16:24
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Tvl, to jsou ale "keci v kleci"... :-?
Omlouvám se za hrubku v "keci..."
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Výběr streameru

Příspěvek od pepO77 »

bude to najlepsie vyskusat. Kupit/zapozicat (a vratit ak sa Ti to nezda). Mal som podobny Marantz - zvuk pohodovy, lahodny. Na piplanie vo zvuku to vsak nie je. Da sa vsak pocuvat dlho - spodok/bas ma vacsi (co mne nevadilo, kedze som to pocuval pri praci - a teda ticho, a bolo to take pekne makke 'loudness'). Bluesound Node2i mam do teraz, mala krabicka, ktora doslova vie vsetko. Reaguje super rychlo, zvuk na tu cenu OK. Zvukovo sa to da. Marantz nie je tak univerzalny ako Bluesound. Zvuk vsak maju iny (poznamka: na bluesounde pouzivam trochu lepsi napajaci kablik, a signalove kabliky - dost mu to pomohlo. To plati iste aj o Marantz).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?
Neumí…
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

MQA je trendem doby...takže vyhýbat se tomu je, myslím, (možná) dost "nebezpečné" pro použití přístroje na pár následujících let :-?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Toť otázka - má to jen Tidal a nemyslím si, že by to dal k dispozici ostatním… Standardem na trhu se to stane obtížně, bo Apple si půjde zcela jistě vlastní cestou.

Nicméně pokud někdo chce podporu MQA teď, tak to má celkem složité. Streamerů, které to podporují plně je málo a posílat to do něj přes USB z kompu je zbytečná krkolomnost…

Já přes on-line streamy neposlouchám, ale kdybych to chtěl teď řešit a ještě žádný streamer neměl, tak teď místo něj pořídím jen DAC, budu hrát dočasně z kompu a streamer pořídím až časem, až se MQA stane případně více podporované a bude lepší výběr.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

A ještě doplním, že plnou podporu MQA má u Cambridge Audio i to nové EVO…
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

MQA neni nic co by vam zlepsilo zvuk, naopak. Konec hlaseni
neni placka, neni highend
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

PavelDosko píše: 24 črc 2021 18:27 MQA neni nic co by vam zlepsilo zvuk, naopak. Konec hlaseni
ZLEPŠILO co a vůči čemu? Sorry, trochu nechápu?! :-? Mohu poprosit ještě jednou pro neznalé, co MQA nezlepší?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Tony »

Nezlepší zvuk.
MQA je krok vedľa.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

Quentin píše: 24 črc 2021 18:41
PavelDosko píše: 24 črc 2021 18:27 MQA neni nic co by vam zlepsilo zvuk, naopak. Konec hlaseni
ZLEPŠILO co a vůči čemu? Sorry, trochu nechápu?! :-? Mohu poprosit ještě jednou pro neznalé, co MQA nezlepší?
co na te vete ze to nezlepsi zvuk, naopak - nechapes ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

dle mne, samozrejme, kdo si rad doplni nahravku ztratovym algorimem MQA bude spokojeny
neni placka, neni highend
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

PavelDosko píše: 24 črc 2021 19:07
Quentin píše: 24 črc 2021 18:41
PavelDosko píše: 24 črc 2021 18:27 MQA neni nic co by vam zlepsilo zvuk, naopak. Konec hlaseni
ZLEPŠILO co a vůči čemu? Sorry, trochu nechápu?! :-? Mohu poprosit ještě jednou pro neznalé, co MQA nezlepší?
co na te vete ze to nezlepsi zvuk, naopak - nechapes ?
....zapomněl jsi zmínit, napsat, jaký zvuk se nezlepší použitím MQA. A bohužel, do hlavy Ti nevidím! A nejen já :ympeace:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

zvuk nahravky, poslouchas snad neco jineho nez nahravku ?

cteni na par veceru ... https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Já bych byl trošku objektivnější:
Kdo má kvalitní nahrávky lokálně v hi-res (soubory, SACD) nebo na vinylu, tak pro něj je MQA opravdu “krok vedle”.
Kdo ale poslouchá ze streamu, tak tam to je asi to nejlepší, co je dneska dobře dostupné…
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

dvader píše: 24 črc 2021 20:24 Já bych byl trošku objektivnější:
Kdo má kvalitní nahrávky lokálně v hi-res (soubory, SACD) nebo na vinylu, tak pro něj je MQA opravdu “krok vedle”.
Kdo ale poslouchá ze streamu, tak tam to je asi to nejlepší, co je dneska dobře dostupné…
Děkuji :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Výběr stream

Příspěvek od Vinco »

Nesuhlasim.
MQA je blivajz, je to jednoducho nieco pre tych, co jazdia MHD a maju v usiach plastove sluchatka od Apple.
Samozrejme zvelicujem,... ale urcite chapete...
Je to aj o aparature, na ktorej clovek pocuva, o jeho narokoch a aj o tom, kolko sa tomu venuje.
Ide o celkovu uroven poznania dotycneho.
Tak je to aj so vsetkym ostatnym.... s babami, jedlom, vinom....
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Už jsme tu hodně odbočili od založeného tématu, kde chtěl jen chudák Denis30 doporučit streamer…
Ale jedno OT si ještě dovolím:
S špuntama Apple (fuj, při slově špunty se mi chce zvracet) se poslouchá Apple Music a ne Tidal!
Ale vážně - hifisti vědí, že MQA není dobře, zároveň telco společnosti chtějí, aby lidé stahovali co nejvíce dat, aby měly zisky. S příchodem 5G a optických sítí do každého domu (to se teď reálně děje) nebude problém s šířkou pásma…
Kdo si připlatí za Tidal Master? Mladí ne, nemají prachy a myslí si, že jim standard stačí. Hifisti MQA nechtějí…
Takže možná MQA nakonec umře - spotřebka ho nepotřebuje a hifisti si budou streamovat FLAC v hires…

Ale třeba se pletu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

tak jednoduse - vubec se pri vyberu streameru nenechte rozhodit tim zda hraje ci nehraje MQA
neni placka, neni highend
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

Quentin píše: 24 črc 2021 16:24
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Tvl, to jsou ale "keci v kleci"... :-?


Ze pro tebe není pravda přijatelná ale není můj problém. Dál uz je to tvůj boj. Bez argumentů je to pouze výkřik do tmy.
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

dvader píše: 24 črc 2021 16:53
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?
Neumí…
Potom tedy CA lže.
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

Quentin píše: 24 črc 2021 16:29
Vienna píše: 24 črc 2021 15:49
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Ale letos jsem navštívil člena @Slayers a poprvé slyšel Limun D2. Ten zvuk mě uhranul :!: Doslova :!: Jo je to zvukově bohužel Hodně špatné, T2 je na tom lépe, ale taky to není žádná výhra.
To muzu podepsat. Limun D2 i Limun T2 jsou desny stroje. Jeste bych doporucil poslechnout Lumin. Znaceni to ma podobne a hraje to o dost lip!
Já můžu ale s čistým svědomím potvrdit, že Lumin D2 i T2 hrají (u mě) parádně!!! To, že se někomu nelíbí není (nejen) pro mě směrodatné. To, že se to @bali858 čo @Vienna nelíbí, je jejich problém :lol:

Možná mi to hraje k pláči, ale já jsem spokojený.
V pořádku, az někdy srovnas z lepším DACem i za menší peníz třeba zjistíš jak to opravdu je. Lumin znám uz řádku let, takže asi vim o čem píšu. Dle tebe nevím, to nevadí, je to tvůj názor. Bez porovnání lze přeci hrát spokojeně i na věž Sony, bez porovnání to bude to etalon.
bali858

Re: Výběr streameru

Příspěvek od bali858 »

Quentin píše: 24 črc 2021 16:33
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
...a tyhle Tvý blbý kecy sis vycucal z prstu?! :arrow: Casea a Pioneer N-50
Nevím proč mi to ukazuješ, není to v rozporu s tim co jsem napsal. Ja ty Pioneer vlastnil nekolik let. quote=Quentin post_id=96693 time=1627136685 user_id=2351]
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Pioneer nebrat, mají špatný transport pro svůj dac. Dle Vrány je jedno zda je to N30,50,70AE.
Tvl, to jsou ale "keci v kleci"... :-?
[/quote]

Možná jo, jsou to ale slova Daniela Vrány, takže se zlob na nej.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

bali858 píše: 25 črc 2021 00:08
dvader píše: 24 črc 2021 16:53
bali858 píše: 24 črc 2021 14:24 Cambridge Audio Edge NQ umí MQA, ale kdo to potřebuje?
Neumí…
Potom tedy CA lže.
https://techsupport.cambridgeaudio.com/ ... iner-Guide
Quentin

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Quentin »

Vienna píše: 24 črc 2021 15:49 To muzu podepsat. Limun D2 i Limun T2 jsou desny stroje. Jeste bych doporucil poslechnout Lumin. Znaceni to ma podobne a hraje to o dost lip!
Tvl, já jsem ale pako ~x( Pořád jsem tu větu nechápal, ale už to vidím :oops: Hanba mě fackuje!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Jelikož se tu rozhořela debata o MQA, tak jsem si řekl, že si s tím zkusím pohrát...
Výsledek najdete zde:
viewtopic.php?f=52&t=3199#p96729
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Mark Levinson »

Když je to vlákno o výběru streameru, tak se zeptám jestli někdo zkoušel značku Auralic? Několik modelů mi v poslední době prošlo poslechovkou a zvukově mne (ač tento způsob poslechu nepreferuji) to doslova nadchlo. Poslouchal jsem Tidal v MQA a bylo to výborné, dále nějaké nahrávky z HDD a také výborné.
Mark Levinson
Odpovědět