Výběr streameru

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Vadim »

Ja mam streamovaci transport Auralic Aries Femto s externim linearnim zdrojem Kingrex PSU II. Propojen digitalne s Buchardt I150. Apka Lightning DS je velice prijemna a intuitivni. Streamuji Qobuz. Zvukove perfektni!
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

Ještě se Vás zase zeptám... Máte někdo zkušenost s Cocktail Audio N25?

Děkuji Vám.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Vinco »

Cocktaily su fajn....v svojej cenovej relacii su priam skvostne....mal som chvilu tu cest s modelom X35.
S Luminom sa to sice neda porovnat, ale na zaciatok je to OK.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

Denis30 píše: 05 srp 2021 20:29 Ještě se Vás zase zeptám... Máte někdo zkušenost s Cocktail Audio N25?

Děkuji Vám.
a uz jsi doma nejaky streamer zkousel ?
neni placka, neni highend
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

PavelDosko: Zkoušel jsem streamery,které jsou součástí stereo recaiverů Onkyo TX-8270, Onkyo TX-L20, Marantz M-CR511, Denon Ceol N5.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Výběr streameru

Příspěvek od psyloelf »

Denis30 píše: 05 srp 2021 20:29 Ještě se Vás zase zeptám... Máte někdo zkušenost s Cocktail Audio N25?

Děkuji Vám.

Mno zarazila mě ta první věta :) v popisku.....https://www.cocktailaudio.com/home/sub01_13.php "The N25 is the World’s most advanced Network Audio Player"

Přesněji bych řekl, že je to streamer/DAC..... jinak chipy ess sabre https://www.esstech.com/products-overvi ... hile-dacs/

CPU ARM Cortex.....https://developer.arm.com/ip-products/p ... /cortex-a9

Dál bych to už neanalyzoval, je nutné slyšet :)
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

Denis30 píše: 06 srp 2021 09:06 PavelDosko: Zkoušel jsem streamery,které jsou součástí stereo recaiverů Onkyo TX-8270, Onkyo TX-L20, Marantz M-CR511, Denon Ceol N5.
co ti na nich vadilo/schazelo ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Yngwie »

Hifi Rose? Libí se mi provedení, ale pro audiofila je tam hodně velký displej:)))
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr streameru

Příspěvek od dvader »

Byl zmíněn displej…
Když jsem vybíral ten CXN, tak se mi líbilo, že to má pěkný velký displej - říkal jsem si, jak to bude užitečné, že tam uvidím, co hraje a další údaje.

Realita je ale taková, že ten displej vůbec nepotřebuji!
Vzdálenost od poslechového místa je taková, že jej v podstatě nepřečtu (a to mám správné brýle) a když chci něco vědět o skladbě, která hraje, tak se na to podívám v aplikaci…

Takže zkušenost je z mého pohledu jednoznačná:
Streamer musí mít dobrou ovládací aplikaci, displej není zas tak důležitý.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Výběr streameru

Příspěvek od tesarpa »

S tím bych souhlasil, ale musím říct, že mi docela chybí dálkové ovládání s tlačítky Pauza, Další skladba... Měl jsem NAD M12, který v sobě měl kartu, která fungovala stejně jako Node a dálkáč byl skvělý. To teď u Raspberry nemám, musím vždy přeskočit do aplikace a tam zmáčknout.
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis30 »

PavelDosko píše: 06 srp 2021 10:17
Denis30 píše: 06 srp 2021 09:06 PavelDosko: Zkoušel jsem streamery,které jsou součástí stereo recaiverů Onkyo TX-8270, Onkyo TX-L20, Marantz M-CR511, Denon Ceol N5.
co ti na nich vadilo/schazelo ?
Jsou to všechno recaivery včetně zesilovače, bez RCA a Digit. výstupů. Nyní mám samostatný zesilovač a potřebuji streamer s RCA, popř.digital. výstupem, to nemá žádný z nich. Konkrétně to Onkyo TX-8270 je parádní, jen ty výstupy....má pouze Line Out pro Zone2 - tohle je ale degradace, protože tento výstup používá samostatný vestavěný DAC, který je horší než ten hlavní (pro repro výstupy) a také je Zone2 omezeno ohledně jeho funkcí.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

pokud nechces casem povysit i ostatni komponenty na vyssi uroven, vezmi neco adekvatni stavajicim do cca 30 a budes spokojeny zadne vyrazne rozdily v teto kategorii nebudou
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PavelDosko »

jinak kratce jsem slysel toto - https://www.audiophonics.fr/en/network- ... 14158.html a nebylo to za tu cenu spatne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Výběr streameru

Příspěvek od psyloelf »

dvader píše: 06 srp 2021 14:55 Byl zmíněn displej…
Když jsem vybíral ten CXN, tak se mi líbilo, že to má pěkný velký displej - říkal jsem si, jak to bude užitečné, že tam uvidím, co hraje a další údaje.

Display je to poslední......každý má dnes mobil nebo jiné zobrazovadlo do ruky :)
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Downie »

Ahojte, tiež riešim už dlhší čas streamer a narazil som na Primare NP5 mkII
https://primare.net/product/np5-prisma-network-player/
Poznáte to niekto, máte skúsenosť napr. so staršou verziou?
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Loophazz »

Prisma modul mám ve svém Primare I25 a jsem spokojený. Předpokládám, že uživatelský zážitek i zvukový charakter bude velmi podobný. Při porovnání s násobně dražším Luminem T2 s Primare I25 (studio/doma) jsem neslyšel zásadní rozdíl.

Využívám především pro hraní z NAS (UPnP), internetových zdrojů (většinou Chromecast) + čas od času Spotify Connect. Připojeno k LAN mám kabelem, Wi-fi jsem ani nezkoušel. Firmware je v posledních verzích stabilní, UPnP zvládá Gapless playback. Na Android a asi i pro Apple zařízení je relativně dobrá aplikace, byť používám pro přehrávání z NAS raději Hi-Fi Cast, která je lépe integrovaná do systému, a případně nativní aplikace s Chromecastem. U přehrávání z netu je fajn, že je možnost volby mezi Chromecastem a UPnP, což se může hodit pro přehrávání nějakých ne úplně běžných zdrojů (https streamy, rádia ve FLAC, Opusu atd).

V zásadě mám asi jedinou výtku a to že nemá podporu Replay Gainu. A ještě v případě Spotify je při změně hlasitosti tlačítky na mobilu příliš velký skok - to ale není problém Primare, ale Spotify aplikace (lze dohledat na fórech Spotify, ale není tam z jejich strany vůle problém řešit).

Pro toho, kdo má pořešený DAC, je NP5 jako čistě digitální zdroj určitě zajímavá volba za zajímavé peníze.
Main: NAD M33, Xavian Orfeo, Townshend Audio Isolda DCT, Chromecast Audio
Office: Lyngdorf TDAI-1120, ProAc Tablette 10, Squeezebox Touch
Headphones: Bayerdymanic DT-880 PRO, Master & Dynamic ME05, Audioquest Dragonfly Cobalt
Odpovědět