Stavba gramofónu

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Stavba gramofónu

Příspěvek od aretax »

Ako som už v niektorom vlákne zverejnil, postavil som gramofón, ktorý som staval bez akýchkoľvek kompromisov. Pre názornosť prikladám ešte raz fotografie.
gramo + Reed 005.JPG
gramo + Reed 006.JPG
Popis:
tanier 1. dural 4 kg
tanier 2. mosadz 8 kg
ložiskový náboj s bronzovým púzdrom uložený na keramickej guličke cca 2,5 kg
drevená základňa makasar eben 10 kg
motor + regulácia + zdroj: Transrotor
ramienko: REED 2G
nožičky: Iso Acoustic
Celá konštrukcia je uložená na sorbotanových podložkách a položená na drevenej základni.
Pretože gramofón je už teoreticky predaný, plánujem výrobu ďalších 2 ks. Ak by mal niekto záujem sa pridať, stačí mi napísať. Podotýkam, že vzhľadom na použité materiály, kvalitu ramienka a pohonu cena nie je v žiadnom prípade "ľudová". Píšem to preto, aby si to niekto nepomýlil s možnosťou výroby lacného gramofónu za "5 prstov a šiestu dlaň". Kvalita a zvuk sú excelentné. Príslušenstvo, ako ramienko, motor, nožičky si môže každý zvoliť sám, ako aj druh materiálu základne (rôzne drevo, dural, mosadz a pod.).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od Janik »

pisal som ti. dakujem za info.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od YamahaMan »

Prekáblovanie ramena a výstup je XLR alebo RCA ?
Je foto aj zadnej strany?
Dík.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od Zdeny »

Parádní práce!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 19 črc 2021 13:51 Prekáblovanie ramena a výstup je XLR alebo RCA ?
Je foto aj zadnej strany?
Dík.
Všetko o ramienku nájdeš na stránke výrobcu: www.reed.lt. Kvôli tomu sa mi nechce robiť ďalšie fotky. Zozadu vyzerá presne tak, ako odpredu. Výstup z ramienka je SME/DIN, prekáblovanie je firemné - striebro a výstup si predsa určuješ sám, podľa použitého kábla. Ja mám RCA.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od aretax »

Pre všetkých, ktorí uprednostňujú pomer cena/výkon:
hih end gramo.png
Tu je pomer cena/výkon absolútne bez konkurencie. Navyše keď budete chcieť ísť "vyššie", plinth sa môže použiť na odloženie topánok na Zimu.
Lego gramo.jpg
Až vyrastú deti, stačí po nich pozametať a gramofón je "zadara". A je tu aj možnosť ďalšej prestavby, napr. na CD prehrávač, alebo na autíčko.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Stavba gramofónu

Příspěvek od aretax »

Vzhľadom na záujem o tento gramofón som sa rozhodol ich vyrábať na zákazku. Beriem to ako hobby, používam najkvalitnejšie materiály (dural, mosadz, bronz na ložiská, keramické guličky, exotické dreviny, prípadne exotickými drevinami dyhovanú MDF a plnenú mramorovou drťou a pod.). Ramienko REED, prípadne podľa vlastného výberu. Podotýkam, že sa nejedná o lacnú záležitosť vzhľadom na obrovský nárast cien farebných kovov a všetkých druhov dreva. Ak má niekto záujem, nech ma osloví, vypracujem mu výrobnú dokumentáciu a navrhnem predbežnú cenu. Tá sa dopredu nedá stanoviť, pretože ceny materiálov neustále prudko rastú (napr. dural išiel od minulého roku hore o viac, ako 100%, mosadz podobne).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět