ASI SUGAR CUBES

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
bali858

ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od bali858 »

Proč řešit složitě akustiku, kdyz to jde i jednoduše. Přitom stačí tak málo.

http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... ovy-kostky
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Urbino »

bali858 píše: 23 čer 2021 18:26 Proč řešit složitě akustiku, kdyz to jde i jednoduše. Přitom stačí tak málo.

http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... ovy-kostky
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od aretax »

Kedysi v 70-tych a 80-tych rokoch neexistovali okrem akuplatu žiadne tlmiace materiály. Akuplat síce tlmil naozaj veľmi účinne, ale iba tlmil hluk. Používal sa na tlmenie kín, divadiel a pod. Na tlmenie posluchoviek tento materiál nebol vhodný, resp. sa musel použiť veľmi, veľmi opatrne. Pomohli sme si papierovými kartónmi z vajíčok a výsledok bol viac, než dobrý a nestálo to nič. Bol to veľmi dobrý difúzny materiál, keď sa navŕtali vrcholky kartónov, tak aj čiastočne absorpčný, Ak sa natrel Primalexom, stena vyzerala naozaj veľmi dobre a málokto by hádal, že je z obalov vajec.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Fidas »

Akustice nerozumím, jen mě zaráží velikost těchto kostiček a otvorů. Jaký je pak vztah mezi délkou zvukové vlny a těmito rozměry?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Vienna »

Chlapi, nekteri jste jak ti duchodci, co psali Zeleznemu do Novy, proc tam davaji v noci ty prasarny, kdo se na to ma divat. A on jim porad trpelive odpovidal Tak se na to nedivejte.
On tam ten recenzent pise: Pokud si už teď ťukáte na čelo, tak to dál snad ani nečtěte.
Takze to bud nectete, nebo to vyzkousejte a nemudrujte. :angel:
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Vienna »

Fidas píše: 23 čer 2021 21:05 Akustice nerozumím, jen mě zaráží velikost těchto kostiček a otvorů. Jaký je pak vztah mezi délkou zvukové vlny a těmito rozměry?
Centimetrova kostka = 30 kilohertz
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od tujatuja »

Vienna píše: 23 čer 2021 21:58
Fidas píše: 23 čer 2021 21:05 Akustice nerozumím, jen mě zaráží velikost těchto kostiček a otvorů. Jaký je pak vztah mezi délkou zvukové vlny a těmito rozměry?
Centimetrova kostka = 30 kilohertz
Tak to musí s akustikou dělat divy :thumbup:

Ale co chlapi, hlavně nemudrovat.

A teď jdu foukat kouř do vody, zda přece jenom……….
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od aretax »

bali858 píše: 23 čer 2021 18:26 Proč řešit složitě akustiku, kdyz to jde i jednoduše. Přitom stačí tak málo.

http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... ovy-kostky
Vyzerá to veľmi zaujímavo. Predajca Amarok Studio je dosť seriózny na to, aby predával niečo, čo nefunguje. Asi by to stálo za vyskúšanie. Mňa osobne odrádza to "skúšanie". Behať a točiť kockami 2 mesiace sa mi naozaj nechce. Ale na druhej strane toľko "woodoo" zariadení naozaj funguje...Miestny "slovanetisti"to samozrejme vysmejú, budú sa odvolávať na fyziku, ale iba na tú časť, o ktorej si myslia, že jej rozumejú. Že aj toto je fyzika, nepripustia. Ak tieto kocky niekto vyskúša, nech sa nenechá odradiť a nech napíše skúsenosti. Možno, keď sa trochu ochladí, aj ja do toho pôjdem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od YamahaMan »

Ja určite v dlhých zimných mesiacoch.
Mňa ani tak neodrádza to natáčanie ako tá "žuvačka", že ju vidno.
Si myslím, že čím je to akože prilepené o podklad by nemalo vadiť. Vyskúšam klasickú obojstrannú /odlepiťeľnú/ priesvitnú pásku...
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Vienna »

tujatuja píše: 24 čer 2021 01:02 A teď jdu foukat kouř do vody, zda přece jenom……….
Zalezi na tom, co budes kourit. Kdyz dobre vyberes, uslysis veci. A pak budes tezko vyhodnocovat, jestli se zmenil zvuk nebo ty =))
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od F2014 »

ASI Sugar Cubes jsem doma měl, než jsem v rámci bartového obdchodu s manželkou ty (jak je nazývala) "bradavice na stěně" vyměnil za možnost postavit 4 basstrapy of Vicoustic do roku místnosti :)

IMHO jsou Suger Cubes spíše na dotažení již víceméně akusticky ošetřeného prostoru. ASI rezonátory mi připadají jako lepší první krok, pokud bych vybíral z nabídky ASI.

PS: Ptal jsem se Francka Tchanga, zda by ty kostičky mohly být obarvené. Říkal, že to není problém, ale že fungovat pak nejspíše nebudou.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
bali858

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od bali858 »

F2014 píše: 24 čer 2021 09:05 ASI Sugar Cubes jsem doma měl, než jsem v rámci bartového obdchodu s manželkou ty (jak je nazývala) "bradavice na stěně" vyměnil za možnost postavit 4 basstrapy of Vicoustic do roku místnosti :)

IMHO jsou Suger Cubes spíše na dotažení již víceméně akusticky ošetřeného prostoru. ASI rezonátory mi připadají jako lepší první krok, pokud bych vybíral z nabídky ASI.

PS: Ptal jsem se Francka Tchanga, zda by ty kostičky mohly být obarvené. Říkal, že to není problém, ale že fungovat pak nejspíše nebudou.
Ano, modrá barva funguje, zelená uz nikoliv, zmenšuje prostor.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od Vienna »

bali858 píše: 24 čer 2021 21:49 Ano, modrá barva funguje, zelená uz nikoliv, zmenšuje prostor.
To je zajimave... A proc ta zelena zmensuje prostor?
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od focus.boy »

Sugar Cubes používám a můžu jen doporučit.

Ano, nepříjemné je, že tomu člověk musí věnovat spoustu času, který by jinak mohl využít relaxovaným poslechem hudby, ale to už si musí každý rozmyslet sám.

Nakonec jsem skončil u jedné jediné kostičky. Mám ji na záchodku 13,75mm nalevo od věšáku na roličky papíru. Zvuk je díky ní úžasný až magický. Jenom mě trochu rozčiluje, že si manželka zvykla na něj věšet voňavé stromečky, což její efekt pochopitelně zcela degraduje. Nicméně když si to pustím, nehraje to, tak jdu, shodím stromeček dolů, a zase je zvuk v cajku. Svou ženu miluji, nedělám z toho vědu...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ASI SUGAR CUBES

Příspěvek od tujatuja »

Vienna píše: 24 čer 2021 08:37
tujatuja píše: 24 čer 2021 01:02 A teď jdu foukat kouř do vody, zda přece jenom……….
Zalezi na tom, co budes kourit. Kdyz dobre vyberes, uslysis veci. A pak budes tezko vyhodnocovat, jestli se zmenil zvuk nebo ty =))
👍👍👍😀
Odpovědět