Auralic Altair G1/G2.1

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od Mark Levinson »

Již týden mám doma k poslechu dva streamery od firmy Auralic a to modely Altair G1 a novější G2.1, oba vypadají na první pohled podobně. Hliniková skříň černé barvy, centrální displej slušné velikosti, jediný rozdíl co bije do očí je jiná barva jediného ovládacího prvku na čelním panelu (G1 má stříbrný a G2.1 má černý). Ty hlavní rozdíly by se měly odehrávat tzv. pod kapotou, hlavní rozdíl je v části předzesilovače. Model G1 má řízení hlasitosti v digitální doméně, což není ideální pro kvalitu zvuku, ale G2.1 má vše v analogové doméně a hlasitost je řízena sofistikovaným odporovým žebříkem. Navíc má G2.1 dva analogové vstupy, jeden linkový a druhý je osazený phono vstup pro milovníky vinylu.
Protože nevyužiji předzesilovač, tak mne nejvíce zajímají rozdíly ve zvuku streameru při přehráváni HiRes, případně rozdíly ve zvuku při přehrávání z externího uložiště (HDD/NAS/flash). Porovnávám si hudbu z Tidalu v MQA s věcmi, které mám na CD/SACD a střídavě pouštím na ML No.512 a Altair G1 nebo G2.1 to vše připojeno na předzesilovač ML No.326S přes vstupy XLR. Hlasitost nastaveno na stejnou úroveň a tak stačí jen přepínat vstupy a porovnávat. Ač jsem skeptik k tomuto druhu přehrávání hudby, tak musím přiznat, že to hraje velmi dobře.
.
2021-06-04 18.20.42.jpg
2021-06-04 18.45.14.jpg
2021-06-13 14.42.44.jpg
2021-06-20 10.50.44.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od Mark Levinson »

Je zde nějaký majitel Auralicu? Chtěl bych se zeptat jestli používá tzv. resampler, případně jak jej nastavit? Je tam strašně moc možností, tak každá rada dobrá.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od Mark Levinson »

Na HifiStatement proběhl test Auralic Altair G2.1:
https://www.hifistatement.net/tests/ite ... -1?start=5
Mark Levinson
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od F2014 »

@Mark Levinson: Neměl jsi možnost porovnat Altair v roli digitálního zdoje pro externí DAC s Aries? Mají stejnou cenovku, tak si říkám, zda jako čistý transport by mohl být Aries lepší?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od Mark Levinson »

F2014 píše: 02 zář 2021 06:54 @Mark Levinson: Neměl jsi možnost porovnat Altair v roli digitálního zdoje pro externí DAC s Aries? Mají stejnou cenovku, tak si říkám, zda jako čistý transport by mohl být Aries lepší?
Toto jsem nezkoušel, nemám samostatný DAC. Myslím, že toto zkoušel Tomáš (t.m.watch), tak to možná rozepíše.
Je možná, že Aries bude jako samostatný streamer lepší respektive bude lepší s kvalitním DACem.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic Altair G1/G2.1

Příspěvek od Yngwie »

Měl jsem možnost vyzkoušet Auralic Altair G1 a musím říct, že je to velmi zajímavé zařízení ... jasně, nedosahuje kvalit mého Luminu X1, ale při rozdílu ceně se musí jeho majitelé smát od ucha k uchu. Provedení je exemplární. Ovládání skrze zařízení je trošku těžkopádné, bohužel je vše řešeno skrze jediný ovladač. Osobně bych raději šel cestou Luminu s velmi malým nebo displejem a zapracoval na ovládání skrze tablet a telefon. Lightning DS patří ale k tomu lepšímu, co lze najít ... osobně ale raději Roon nebo Lumin aplikaci. Ale když si řeknu ... 65 tis? Pecka ... hlavně má i digitální vstupy, což mi trošku na X1 chybí ...

Zvukově rozdíly ... Altair má výše položený zvuk a velmi detailní, scéna je trošku menší než u Luminu ... X1 fakt trošku simuluje to co známe z dobrých gramců. Altair digitál nezapírá, ale bere si z něj to lepší ...rozlišení a čistotu, přesto se nedá říct, že by to byl analytický zvuk. Myslím, že svým výkonem má trošku blíže Luminu T2 než D2 ... asi hlavně díky vlastnímu LPS. Když trošku posmlouváte u dealera, tak asi nejlepší produkt okolo 50-60k. Je mi trošku záhadou, že v této ceně dokáže Auralic udělat takové šasi.
Odpovědět