Audeze LCD 3

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

186558489_758340038159976_7108856836440268058_n.jpg
Tak jsem měl možnost vyzkoušet Audeze LCD 3 na Lebenu společně s Meze Empyrean. Pro mě osobně lepší Audeze díky "fun factoru", byť jsou Meze objektivně lepší hifistická sluchátka. Trošku se potvrdily recenze, že Audeze má propad na vyšších středech a někdy má tendeci znít zastřeně. Proto jsem nakonec zvolil LCD-X ve verzi 2021, kde by to mělo být ošetřeno o hodně lépe a EQ už není nutnost.

V zásadě jsem otočil po několika testech o 180, protože původně jsem mířil na Hifiman nebo Empyrean, ale po delším poslechu jsem začal inklinovat k Audeze, ikdyž mají svoje mouchy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše: 25 kvě 2021 08:11 V zásadě jsem otočil o 180
Tak jako vzdy a pricemkoliv :lol: Jinak gratuluji k prirustku :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše: 25 kvě 2021 20:07
Yngwie píše: 25 kvě 2021 08:11 V zásadě jsem otočil o 180
Tak jako vzdy a pricemkoliv :lol: Jinak gratuluji k prirustku :cool:
Hodnota tvých příspěvků je poslední dobou čistá nula :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tu vo svete núl
Cítim sa ako doma
Tu vo svete núl
Každá z nich je nevedomá :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Ještě pro rejpala Burmestera. Nakonec jsem skončil s LCD-3. LCD-X 2021 jsem si objednal a očekával jsem dle recenzí "lepší" zvuk ... a tady je to zase o tom, pro koho je to lepší zvuk. Pro někoho kdo mixuje/masteruje asi pravděpodobně ano, ale na domácí poslech to pro mě nebylo. Chyběla zábava, měkkost a přívětivost LCD-3. LCD-X mě hodně řezala do uší na výškách a neměla takový hutný bas a střední pásmo jako LCD-3, byť je tam na vyšší středech pokles.

LCD-3 nicméně potřebují dost hodně šťávy a sluchátkový výstup CS-600X má podle neověřených informací 3W na kanál, což je výrazně více než 1W u CS-300XS/F. Vyzkoušel jsem si Audeze taky na sluchátkovém výstupu Accuphase a rovněž vynikající kombinace, sluchátkách mají tradičně vynikající u posledních generace (ve srovnání s Lebenem, ale snad vše o třídu níže, krom snad stereobáze a ukotvení zdrojů zvuku ve specifickém sluchátkovém prostoru - pravděpodobně díky souběhu kanálů u AAVA vs ALPS Blue - byť Leben selektuje ALPS a bere nejlepších 10%).

S odstupem času musím říct, že celkově mě nejvíce oslovila sluchátka Hifiman Arya a právě LCD 3 ... zajímavé je, že na první poslech se mi nejméně zamlouvala právě LCD-3. Nemají tak náhodou tak velký "prostor" jako T+A Solitaire nebo v menší míře Arya a rozhodně nejsou tak vyvážená jako Meze Empyrean. Arya si dovedu představit jako druhá sluchátka s jiným charakterem (třeba do office) ve spojení s nějakým slušným DAC/amp.

Pokud se někomu líbí LCD-3, ale chce levněji tak může být dobrý tip LCD-2C ... ale asi pravděpodobně nikoli LCD-X oproti všem papírovým předpokladům. Jinak se sluší poděkovat Pavlovi Diokovi za trpělivost s jakou nás zásoboval demo sluchátky :thumbup:

Osobní preference tedy: 1. Audeze LCD-3 2020 2. Hifiman Arya v2 3. T+A Solitaire P 4. Meze Empyrean 5. T+A Solitaire P/SE 6. Sennheiser HD 800S 7. Audeze LCD-X 2021

High fidelity: 1. T+A Solitaire P 2. Meze Empyrean 3. Sennheiser HD800S 4. T+A Solitaire P/SE 5. Audeze LCD-X 2021 6. Audeze LCD-3 2020 7. Hifiman Arya
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Petriku, ty to vsechno beres jako rejpani. Ja se te jen snazim zklidnit, aby jsi nebyl nazorove tak ode zdi ke zdi ^:)^ Tak snad jsi vybral dobre a preji mnoho hodin spokojeneho poslechu :thumbup:
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od tujatuja »

Audeze LCD-3 i LCD-X vlastním již několik let (tedy v případě LCD-X nikoliv verzi 2021) a rozdíly mezi nimi mi nepřjdou nijak drastické, ačkoli LCD-X mají vyrovnanější kmit. charakteristiku. Faktem je, že u některých nahrávek LCD-3 mohou připadat poněkud zastřená, ale v naprosté většině nahrávek nabízí naprosto pohodový poslech. Takže jako obvykle: mezi nahrávkami větší rozdíly v kvalitě zvuku, než mezi komponenty.

Pro úplnost dodávám, že LCD-3 poslouchám přes Pathos Aurium a LCD-X přes Luxman P-750u - oboje bez problémů.

Doporučuji vyzkoušet Focal Clear, i když někdy zvuk mi přijde až poněkud bombastický. Záleží na nahrávce, zařízení a uších.....
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

tujatuja píše: 05 čer 2021 16:59 Audeze LCD-3 i LCD-X vlastním již několik let (tedy v případě LCD-X nikoliv verzi 2021) a rozdíly mezi nimi mi nepřjdou nijak drastické, ačkoli LCD-X mají vyrovnanější kmit. charakteristiku. Faktem je, že u některých nahrávek LCD-3 mohou připadat poněkud zastřená, ale v naprosté většině nahrávek nabízí naprosto pohodový poslech. Takže jako obvykle: mezi nahrávkami větší rozdíly v kvalitě zvuku, než mezi komponenty.

Pro úplnost dodávám, že LCD-3 poslouchám přes Pathos Aurium a LCD-X přes Luxman P-750u - oboje bez problémů.

Doporučuji vyzkoušet Focal Clear, i když někdy zvuk mi přijde až poněkud bombastický. Záleží na nahrávce, zařízení a uších.....
Jasně, problém je, že nová verze LCD X hraje poněkud jinak a k tomu ještě hodně záleží na konkrétním kusu. Já jsem měl štěstí na kus s velkým zdvihem na čemkoli nad 9kHz a pro mě to už bylo moc drastické na ušiska. Luxman je pěkná mašinka, měl jsem půjčeného předchůdce. K LCD 3 se mi lampy hodně zalíbili a symetrika mi nechybí.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Halys »

Gratuluji k dobrému výběru sluchátek , ale také za první české samostatné vlákno LCD-3 .
Kvalitní lampáč dokáže tyto sluchátka poslat na úplně jinou úroveň . Příští měsíc bych měl mít hotov zesilovač od Ultrasonicstudios s 300B .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Halys píše: 10 čer 2021 06:27 Gratuluji k dobrému výběru sluchátek , ale také za první české samostatné vlákno LCD-3 .
Kvalitní lampáč dokáže tyto sluchátka poslat na úplně jinou úroveň . Příští měsíc bych měl mít hotov zesilovač od Ultrasonicstudios s 300B .
Ano, také si myslím, že lampy jsou pro LCD3 to pravé. Leben CS-600X má překvapivě kvalitní sluchátkový výstup, preferoval jsem ho i před starším Luxmanem P 700 nebo Accuphase C 2450/650 ... vyzkoušel něco na 300B a s plnou šťávou těch 8W na kanál by to mohlo být ještě zajímavější. Vyhovuje mi lehce temnější podání, ale není to zahuhlané ... po delší době soužití nějak nemohu pochopit, proč by někdo pro domácí poslech preferoval LCD X.

Ještě bych rád koupil nějaký delší kabel, ať se mohu posunout dále od zesilovače (3 metry). V hledáčku mám Lavri Cables, Forza Audio Works nebo Silver Dragona osvědčeného.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Halys »

Na zvuk mám stejný názor . LCD-X jsem nikdy na hlavě neměl . Četl jsem recenzi od Březiny , tam ty X vychválil a dokonce nadsadil nad trojky . Je to o zvukových preferencích .
Kabel budu taky řešit . Zatím favorizuji Forza audio .
Zdá se mi že ty dvě další firmy jsou ze států a to znamená clo + DPH vcelku zlodějna . K vůli tomu jsem nakonec nekoupil Ampsandsound .
Který kabel preferuješ ? Moc se v těchto věcech neorientuji . Nechce se mi studovat desítky vláken na head-fi .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Vinco »

K Audeze vseobecne su vyborne, a hlavne pasujuce kable od Dana Cables - model Lazuli Reference Plus, ci Lazuli Ultra AD.
Ten Ultra spolu s LCD4 na WA33, to je proste almazia...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Vinco píše: 10 čer 2021 21:06 K Audeze vseobecne su vyborne, a hlavne pasujuce kable od Dana Cables - model Lazuli Reference Plus, ci Lazuli Ultra AD.
Ten Ultra spolu s LCD4 na WA33, to je proste almazia...
Moc pěkný, ale místo koupě Lazuli Cables raději strávím tři týdny někde ve Španělsku :mrgreen: Nemyslím, že má valného smyslu kupovat ke sluchátkům za 2000 USD kabel za 3500-4500USD. Ta FAW stojí kolem 400 Euro a hlavně to chci, ať se mohu posadit dále od zesíku:) ... ale díky za tip :thumbup:
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Halys »

Nový přírůstek Ultrasonic Studios Infinity s 300B Acme Psvane+ dnes přišel kabel Forza AudioWorks .
Jedním slovem krása . 👏
IMG_20210820_191856_182.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Jak hodnotíš ten kabel po prvním poslechu? Musím se dokopat taky si objednat nějaký delší než ten standard k tomu.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Halys »

Řemeslná práce na jedničku , zvukově oproti standardnímu kabelu ( Jack) je to posun dopředu .
Má to jiskru . Objednal jsem XLR Furutech .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

Má někdo zkušenost s LCD-i3? Chci na cesty něco k iPhone ... a vypadá to, že ten kabel Cipher s DSP/DAC by mohl pomoci k nějakému rozumnému poslechu.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Halys »

Po dvou dnech s kabelem Forza AudioWorks , mužů říct že to byl dobrý kup . Hlavní rozdíl je slyšet ve středech a výškách . Akustické nástroje mají větší objem , dopředu se posunul zvuk různých nuancí . Kabel je Noir Hybrid HPC koncovka 4 kolíkový XLR Furutech délka 3m.

Rozdíl je tam jasný od prvopočátku .
Musím říct i trochu zvláštnost u nákupu . Kabel je na stránkách jako skladem , přijde e-mail že se po zaplacení odesílá . Po týdnu píšu email jestli je vše ok , borec píše že je a kabel posílá . Uběhne týden a tak píšu znovu , opět odpověď že to posílá , tentokrát opravdu a kabel za dva dny přišel . Tento postup už popsalo pár lidí na fóru head-fi , vždy ale se šťastným koncem a děkovným komentářem .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD 3

Příspěvek od Yngwie »

No musím si objednat konečně :thumbup: ... teď mám na cestě LCD-i3, tak uvidíme, jestli za něco stojí:)
Odpovědět