AVID

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

AVID

Příspěvek od funkyman »

Renomovany britsky vyrobca http://www.avidhifi.co.uk/#nogo3
Ma niekto skusenost, osobnu, sprostredkovanu?...
Nova najvyssia rada laufwerku Reference-predtym Acutus?- s vylepsenym napajanim..http://www.avidhifi.co.uk/turntable_acu ... erence.htm
zastanca subchasi prevedenia
pocul niekto? s akym ramenom? prenoskou?
kde to je v hierarchii top gramo firiem-VPI,TW Acoustic,Transrotor,Kuzma,Verdier, Brinkmann.....
....music is my sanctuary,music is my life....
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: AVID

Příspěvek od Peer »

Výborný gramofon.
Slyšel jsem ho např. ve Varšavě.
S raménkem SME V. Přenosku už nevím.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AVID

Příspěvek od anawak »

AVID REFERENCE je v podstate AVID ACUTUS.

Co sa tyka chassis, je identicke pri oboch modeloch a v prevedeni Reference nedoslo oproti ACUTUS k ziadnym zmenam ci upravam. V com k zmenam doslo je k externy napajaci zdroj. Selektovane suciastky, presne ladenie a tym najmensia mozna odchalka od rychlosti, priebehu a neviem este akych podobnych zalezitosti. Dalej sa Refernece dodava s AVID rackom, takze aj to dviha cenu. Nie je vsak nutne sa nad tym dalej zamyslat pretoze REFERENCE je beznadejne vypredany a nebude nicim nahradeny. Aspon v najblizsej dobe.
Avid chysta do blizkej buducnosti nejake nove pristroje ale co to bude a kedy to bude, neviem.

Zvukovo som ja osobne medzi ACUTUS a REFERENCE nepocul ziadny markantny rozdiel. Rameno bolo SME V a prenoska Dynavector XX2 MK II.

Ohladom zaradenia AVIDu na spicu alebo nie ( v porovnani s tebou menovanymi znackami) je tazke nieco zaväzne povedat. Vsetky tieto znacky , vratane AVID, tvoria spicku analogoveho sveta. Dost tazko sa porovnava plavajuca konstrukcia AVIDu s tuhou konstrukciou Transrotora alebo gramcov Kuzma.

Porovnanie AVIDu s Oracle je vsak uz vernejsie a tu ( v mojom pripade) exceluje AVID Acutus oproti Orcle Delphi Mk VI. Avid je "farebnejsi", dynamickejsi a hlavne cistejsi na prednes ako Oracle.
Na druhej strane Oracle sa mi zdal menej narocny na prensoku. Bolo v podstate pocuvatelne kazde prevedenie - Dynavector XX2, Clearaudio stradivari, Lyra Titan, Transfiguration spirit a Ortofon Cadenza Black bezbolestne.
AVID si prenosky vybera a napriklad s Ortofonom to hralo ovela horsie.

Ramena posudit neviem lebo na vsekom bolo SME V.


Pri hodnoteni spracovania a materialov by som dal na prve miesto Transrotor, na druhe Kuzma a tretie AVID.
transrotor a kuzma su vysoko sofistikovane pristroje a dalo by sa povedat , ze akykolvek ich model je na cely zivot a ak vobec starne, tak len velmi pomaly.

Avid trosku pokulhava v spracovani (ale anglicania sa na to divali vzdy trochu inak) , za to vsak exceluje zvukom

Tot moj nazor. Subjektivny a odzity.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AVID

Příspěvek od funkyman »

Nerozumiem, co je Avid rack-akrylatovy kryt?Ten rozdiel mi je jasny medzi acutus a ref.
Ak by som reagoval na ponuku-uvazujem o ramene graham II...ku tomu mi odporucaju prenosku lyra
v Polsku vo Varsave tento rok to hrali so Sme IV-vraj je menej nachylna na kvalitu nahravok..????
tuha konstrukcia bol moj ciel,,ale z top pristrojov sa viem dostat len ku EAt forte.ten som aj pocul..
nemam vela a do buducna ani nechcem pocuvat len top nahravky analogovych platni...je potom plavajuca konstrukcia vhodna investicia?
nepochybujem ,ze pri tejto investicii by to bola konecna...
dik za reakciu
....music is my sanctuary,music is my life....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AVID

Příspěvek od anawak »

RACK je stolik (stojan, police). Akrylatovy kryt tam v zakladnej cene nie je.
Ale teraz som si uvedomil, ze som Ta informoval zle, pretoze vyssie spominany opis patri pre Aniversary. Nie pre reference.
Rozdiel medzi Reference a Acutus je teda len v zdroji. K modelu aniversary je este k dispozicii spominany stolik.

Pokial chces pocuvat vsetko co sa ti dostane pod ruku a nechces sa stat "otrokom" zhanania kvalitnych LP, tak by som isiel do tuhej konstrukcie. Mozno ma za to niektori ucastnici fora skritizuju ale moja osobna skusenost je ta, ze tuha konstrukcia je menej nachylna na kvalitu nahravky a kvalitu LP ako takej. Tuha konstrukcia tiez poskytuje vyssiu mieru a moznosti k upgradu alebo akehosi voodoo.

Tazko povedat.

EAT forte sa mne osobne nepaci. Je mi to "zahuhnane". Ale mozno to bolo ramenom ikeda a prenoskou Ortofon. neviem.

Skus popocuvat Transrotor. Vzdy nejake maju v Bis Audiu.

Rameno Grahamm nepoznam ale uz som nan pocul mnoho chvaly. Myslim, ze ho ma ELKO na svojom gramci. vedel by povedat viac.
Prenosky Lyra su TOP a nemam co vytknut. Snad len cenu.

A ci ma zmysel alebo nema zmysel investovat do tej ci onej konstrukcie musis vediet Ty. Je velmi tazke, ba az nemozne, v tejto veci radit. Doporucujem pocuvat a porovnavat a pocuvat a porovnavat. Dolezity je aj komfort obsluhy, ktory pri tom mas. Plavajuce gramce su nachylnejsie vo vsetkom. Udrzba narocnejsia. Zivotnost mensia. Cena vyssia. Kvalita vypracovania LP a Kvalita nahravky podstatnejsia. Manipulacia, premiestnovanie, cistenie - narocnejsie, citlivejsie.

Mozno by nebolo zle zorganizovat akusi Vinyl Session, kde by sme mohli porovnat. Gramce, prensoky, ramena.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: AVID

Příspěvek od eLko »

Ono to je vsetko subjektivne uz v tejto kategorii. Vsetko su to kvalitne sasi a vacsiu pozornost by som osobne venoval zladeniu prenoska-ramienko-phono.

Na mna plavajuce gramce posobia tak nejako "bakelitovo". Vsetko musi byt lahsie. Mam lepsi pocit zo skoro 50kg EATu ako z tretinoveho Oracle :)

Co sa tyka graham phantom II,tak to je brutalne rameno. Moznosti nastavenia su neskutocne. S kvalitnym protractorom a testovacou platnou z LP dostanes maximum. Dalsia vyhoda,ze sa da dokupit dalsia "trubka" a nemusis ostat pri jednej prenoske. Vymenis trubky,doladis VTA,VTF, azimuth a antiskating v priebehu par minut a mas v podstate nove gramo :)

Ale v spojeni s EAT to nedoporucujem. Ako zvukovo to je vyborne,ale dostat to rameno na ten gramec je dost komplikovane,pricom by si musel mat rozobratu koncovku phono kablu.Inac to tam nedostanes. Dalej by si si musel dat opracovat nejakej firme SME zakladnu na EATe,vyrobit na nej kolajnicky,aby si mohol spravne nastavit montaznu dlzku. Ako da sa to vsetko spravit,ale ja som sa dost vytrapil :)

Ked toto rameno,tak by som siel do Verdier La Platine. La Platine + Graham Phantom II je kombinacia snov.
Z prenosiek by som urcite zaradil do vyberu top model Transfiguration. Orpheus L. Na audiogone velmi chvalena kombinacia s phantomom. Ja mam osobne 2.najvyssi model,Phoenix. Pre mna lepsie ako Cadenza Black alebo Sumiko Celebration a to je v podstate rovnaka cenova kategoria.

Moja vysnivana zostava v tejto kategorii je momentalne Verdier La Platine + Graham Phantom II + Transfiguration Orpheus L + Nagra VPS \m/
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: AVID

Příspěvek od Peer »

Jestli gramofon plavající nebo pevný, to je dávný boj zastánců obou platforem.
Obě formy jsou dobré a každá má své pro a proti...
Na mna plavajuce gramce posobia tak nejako "bakelitovo".
Elko, fuj, to je hrozné přirovnání... :smile:
Já osobně bych třeba volil raději Oracle než EAT.
Jinak je pravda, že velmi záleží na sladění přenosky - ramínka a phono.
Používám již nějakou dobu přenosku Dynavector XX2 mk2, raménko SME V
a Audia Flight Phono. Vyzkoušená a skvělá kombinace!
Jinak raménko Graham patří také mezi pár TOP ramének.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AVID

Příspěvek od funkyman »

bol dovod..neviem aky ,preco poliaci hrali ten Avid so Sme IV miesto V, vraj prave lepsie "komunikuje s odlahcenym Avidom"...nerozumiem presne..
na nete sa clovek docita o spojeni Avidu s graham II...to by som chcel aj vyskusat..prenosku zatial pouzijem moju "staru" z Xtension- Sumiko palo Santos Presentation..pod tym vsetkym bude AR ref Phono 2
mne ako analogovemu panicovi pripada princip tazkeho taniera ako prirodzenejsi..hoci potom nastava asi problem s kvalitnym pohonom
ked uz sme pri tom..ak tvrde ulozenie...co tak VPI HR-x s rim drive pohonom-oni maju aj vlastne rameno-JMW 12,7...
moct si tak navzajom porovnat oba principy..a vo vlastnych podmienkach.. Avid -VPI..
....music is my sanctuary,music is my life....
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: AVID

Příspěvek od Peer »

V analogové éře se tvrdilo, že plavající uložení je lepší pro jemné, jazzové, akustické LP
a pevné uložení je lepší na rock...
Neměl jsem nikdy možnost to porovnat za stejných podmínek.
Samozřejmě pevné uložení s těžkým talířem je náročné nejenom na vlastní pohon ale hlavně
na vlastní ložisko atd. Některé i nově vyráběné gramofony, to nezvládají ani dnes.
Proto osobně dávám přednost firmám, které mají již nějakou tradici.
Mám gramofon Gyrodec s těžkým talířem a ložisko vypadá neustále jako nové.
U VPI s jejich raménkem bych se nebál omylu... :smile:
Je to úžasný gramofon. :thumbup:
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: AVID

Příspěvek od eLko »

Na pevnom ulozeni pohon by nemal byt problem. Skorej ide o rozbeh. Motor by mal byt taky silny,aby iba drzal otacky,neni povinnost roztocit tanier :) praveze sa podla mna lahsie pohana tazky tanier s velkou kinetickou energiou,malo by to byt menej narocne na elektronicke korigovanie otaciek atd...niektore firmy to tak robia,ze tanier roztocis rukou a az potom zapnes motor :). Uznavam,ze je to nekomfortne ale. A co sa loziska tyka,tak pevne tazke gramce to riesia vacsinou magnetickym odlahcenim. Lozisko je minimalne namahane a da sa to nastavit aj tak,ze tanier v podstate "levituje" na tom lozisku. Magnety ho tlacia tak hore,ze ked zatlacis na tanier,tak zapruzi.

Kazdopadne ako pise Peer,v tejto kategorii budu obe riesenia dotiahnute,bol by si spokojny aj s top pevnou aj s top plavajucou variantou. Tam uz skorej ries dizajn,rozmer(kam to das),vaha(ci to rack unesie) atd.

HRX tiez uzasny gramofon. Da sa doobjendat vela "tuningovych veciciek" k tomu este,napriklad vonkajsi pritlacny clamp. Brnkni Milanovi,povie ti k tomu info a podla mna nebude problem tam nahodit GP II. HRX + GP II moze tiez veelmi zaujimave.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: AVID

Příspěvek od Mark Levinson »

Odbočím trochu ke začce Avid, vždy skvělý zvuk a hlavně mi připadají tyto gramofony skvělé dotažené do každičkého detailu, perfektní a dokonalé zpracování něco jako Transrotor. Letos jsme mohli slyšet na výstavě ve Varšavě Avid s raménkem SME V., ale nevím jaká byla přenoska, došlo k porovnání špičkové analogové větve kontra špičkový digitál Nagra. Linkový předzesilovač i phono byl Avid, Nagra zdroj a koncový zesilovač (integrovaný Nagra-300i zrovna nehrál).


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: AVID

Příspěvek od Peer »

Kazdopadne ako pise Peer,v tejto kategorii budu obe riesenia dotiahnute,bol by si spokojny aj s top pevnou aj s top plavajucou variantou. Tam uz skorej ries dizajn,rozmer(kam to das),vaha(ci to rack unesie) atd.
Jak píše Elko. Souhlasím pokud se to týká zaběhnutých firem s nějakou (prověřenou) tradicí.
VPI je rozhodně dobrá volba.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AVID

Příspěvek od funkyman »

Z milanom som uz aj hovoril..len to vypocutie je problem... v podstate riesis strelbu naslepo...aj ked mas na vyber top pusky...
ten avid teraz zazijem,porovnat ale nemam s cim
suhlasim trochu s elkom-mimochodom gratulujem ku uspechu-ze tie transrotory,avidy nie su pre mna velmi oku lahodne..
najkrajsi je podla mna naozaj ten Eat forte...taky klasik..ten zahuhleny zvuk som ja nepostrehol...ale to urci predovsetkym rameno a prenoska
vo Viedni som videl Transrotor Rondino..Eat Forte...aj pocul...ale ako vieme porovnat ich zvuk ked hrali uplne v inych spojeniach?
Eat mi nevojde-podobne ako Elkovi-
mimochodom..viem,ze niekedy v maji pride novy Kuzma..ale v akej kategorii a na akom principe nechce prezradit
....music is my sanctuary,music is my life....
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: AVID

Příspěvek od eLko »

ak klasik,toto je tiez velmi pekne a zaujimave.

http://acoustic-solid.com/english/html/ ... rence.html
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AVID

Příspěvek od funkyman »

ano, to je poctivy kus gramofonu...
do akej miery -a ako dlho-sa meni vysledny zvuk kompletneho analogu..ak pride prakticky novy..zakladna,rameno..prenosku uz pouzivanu mam,phono preamp....
a samozrejme pridu uplne nove silove casti-monobloky a predzosilovac-ich zvuk ale poznam...bol overeny
je u Avidu-cize vseobecne subchasi zakladne ,poznat rozohratie, ...novosť ...???resp. u ramena...
je to ine u tuhej konstrukcie?,,
o prenoske sa nebavme-tam je to jasne..a taktiez aj u phonopreampu...
kedy by teda clovek mal zacat skusat rozne typy prenosiek-alebo inac-moze sa rozhodnut o vhodnosti kombinacii vsetkych tychto sucasti u analogu uz aj vtedy ked su uplne nove?
u repro a zosilovacov som sa uz takto popalil
....music is my sanctuary,music is my life....
Roman2

Re: AVID

Příspěvek od Roman2 »

Avid Acutus Reference-SME IV-Dynavector Te Kaitora Rua. A to by v tom byl čert, aby to nehrálo. :evil:
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AVID

Příspěvek od funkyman »

Avid sa rozohral,Graham a Sumiko tvoria vyrovnany par..vysky sa upokojili..spokojnost..vysoka selektivita nahravok ..to uz ide s tym..
....music is my sanctuary,music is my life....
Odpovědět