Akustika v paneláku

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Akustika v paneláku

Příspěvek od motýl »

Ahoj borci. Ptám se na nejodbornějším místě, doufám. Těsně za sebou mám holou panelovou stěnu, repra 2m od sebe,přímou čarou. Nic moc třípásma s 8" basáky, poklidný poslech. Pořád jsem hledal závadu v bednách -rozplizlé basy. Teprve včera jsem náhodou hnul zadkem a oddálil se od stěny dopředu. Zvuk se stal poslouchatelným. Náhoda, nebo je to naprosto jasné? Díky.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od YamahaMan »

tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od tujatuja »

Ahoj motýlí borče, náhoda v žádném případě [-x

Téma akustiky poslechového prostoru nutno prostudovat aspoň v základech, pokud chceš docílit optimálního poslechu v daných podmínkách (je jedno, zda obýváš byt v paneláku nebo v luxusní vile).

V každém případě aplikace získaných znalostí vydá za více než investice do kabelů, pojistek atd. za statisíce ......
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

"V každém případě aplikace získaných znalostí vydá za více než investice do kabelů, pojistek atd. za statisíce ......"
Nestrašte ho stotisícmi, dá sa to urobiť aj lacnejšie a vôbec to nemusí vyzerať ako v sklade stavebnej izolácie. Dúfam že z prvej vety nevznikne dojem že neriešená akustika sa dá doladiť kabelážou a poistkami za lacnejšie.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Taky si myslim, že vyřešení akustiky v paneláku nemůže vyjít na statisíce EUR. Třeba já jsem to zvládnul ani ne za polovinu... a co víc, kdybych se jenom trošku krotil, tak mi málem zbylo i na bedny!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Yngwie »

Soudruzi, přečtěte si pořádně, co tam bylo napsáno ... nebudete pak reagovat úplně z cesty. Z věty, kterou Tuja napsal, je skutečně "zázračné" vyvodit to, co jste vyvodili vy :crazy:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od dvader »

V běžném obýváku je základ řešit jeho dispozice a umístění hned od počátku!
No a pokud za to bude chtít drahá polovička “výpalné” v podobě malých třpytivých kamínků, tak to skutečně může vyjít na statisíce =))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jedina cesta k poradne akustice v panelakovem obyvaku je zrusit drahou polovicku :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od dvader »

Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Janik »

Rozdel si miesto kde pocuvas na 3 tretiny. V jednej tretine budu repro v tretej ty. Medzi tebou a repro by mala byt ta druha resp. stredna. Priklad 3m. 1m od steny budu repro 1m volny priestor a v tom tretom metri co najviac ako sa da od zadnej steny. Ja mam napriklad 40cm. Repro umiestni tak aby na tej stene pri ktorej su boli co najviac v strede (nemusi byt ale je to najvhodnejsie). A vyber si dlhsiu stenu.

Dalsia rada je absorbery na jednu zo stien, ktora je len priecka napr.: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fibe ... rd-120x60/ (ja mam 5 takychto na vysku polozenych za repro. Najidealnejsie je smerovat repro aby vyzarovali na obvodovu alebo nosnu stenu a za repro moze byt kludne priecka na ktoru daj co najviac absorberov aby ti nerezonovala ked to trocha vytocis na hlasitosti.

To su take zakladne veci, ktore ti pomozu aby si bol spokojny.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od aretax »

Okrem dispozičného riešenia má veľký vplyv na zvuk v paneláku vlastná rezonancia panelových stien. Keď som býval v paneláku, namerali sme rezonanciu stien 41 - 43 Hz a boli to až 3 dB !!. Tu nepomôžu žiadne basové pasce. Najlepšie riešenie je mať reprobedne, ktoré majú pokles basov cca 3dB od 50 Hz tak, aby rezonancia stien kompenzovala tento pokles. Sú to väčšinou regálovky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bali858

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od bali858 »

Asi zapomněla sousedka vypnout vybrátor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Vtip s vibrátorem chytil nečekanou pointu, použití "ypsilonu" opravdu zarezonovalo!!!
koudy42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od koudy42 »

Panel sice muze pracovat, ale co jsem mel v panelaku JBL5000Ti nebo Quadral Vulkan mk3 tak se zadne duneni se nekonalo. Hlavni byl vyber pokoje a umisteni. Poslouchal jsem bedny umistene cca 75cm od zadni zdi (kde byly dvere na balkon a vedle nich okno), od bocnich zdi cca 55cm. Bedny jsem mel pro lepsi pocit na kamennych deskach, ale nebylo to skoro potreb vzhledem k jejich provedeni :). Samozrejme koberec v mistnosti, zavesy, nejake ty akusticke molitany atd. Velkym zabijakem zvuku bylo poslechove misto blizko delsi zdi po naslednem prestehovani sestavy do obyvaku. Ale jinak vzpominam (a sousede jiste take) jak jsem si uzival koncertni hlasitost kopaku a basovych kytar, napriklad Korn - "Blind", kdyz hrabne na zacatku do strun, zvukova vlna projela celou mistnosti a dala peknou facku.... :thumbup: :lol:.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Kdybych byl tvým sousedem já, jistě bys na ty časy tak hezky nevzpomínal :lol: !!!
koudy42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od koudy42 »

OFFTOPIC :) ... nad nama bydleli alkaci co delali brodel hlavne vecer a pod nama zase pan co mi kvitoval muj vyber hudby :). Jinak vzdy jsem dodrzoval 22h vecerku a naopak ja byl ten kdo musel jit odstavit jistice jednomu blbeckovi o 3 patra niz, protoze ve 2h rano vyhraval na nejakem levnem setu s trapne dunicim subwooferem. Proti tomu je poradne stavena bedna uplna pohoda, do urcite hlasitosti o me nikdo ani nevedel :thumbup:.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

To, že o tobě nikdo nevěděl, vykládej holubum. Není třeba ze sebe najednou dělat Mirka Dušína, když jsi v předchozím příspěvku uvedl: „...vzpomínám (a sousedé jistě také), jak jsem si užíval koncertní hlasitost...” :roll:
Ale jsem rád, že ses o problematiku otřel. Tihle "hifisti" se při produkci v koncertních hladinách (v paneláku) rádi zaklínají zákonnou obezličkou ala "Já to po dvaadvacáté hodině krotim, popřípadě maslostroj vypínam". Zažil jsem a je to peklo. Zatimco si posluchač užívá svých oblíbených melodií, k sousedstvu doputují z takové produkce jen samá negativa. Je to fakt super, když se pravidelně několik hodin ozývá pekelné "pům pům pům-bum pům pům pům". Člověk přijde z fachy a místo toho, aby na chvíli v klidu zrelaxoval, musí odpolední čas trávit někde venku a po večerech vymetat pochybné biografy, jen aby se té "tankové bitvě" u něj doma vyhnul. Ale je pravda, že vychrápat se od desíti může, to zas jó...hodnej páníček! Vůbec se nedivim tomu, že podobné dlouhotrvající masáže vedou u postiženého obyvatelstva k duševním poruchám. Tihle "milovníci" koncertní produkce jsou většinou buď bezohlední ňoumové, anebo jim chybí dostatek empatie, tedy nemají ani tucha, jakým potížím vystavují své okolí. Většinou existuje jen jedno řešení - oko za oko, zub za zub, pokud jsi ovšem též majitelem hifi krámů. Když se jedná o vyhraněného audiofila, lovce mikroskopických detailů obklopujícího se různejma voodoo vychytávkama a serepetičkama za nemalej peníz (jen aby zaslechnul trávu růst, těšil jej zařezávající bas, průzračná výška či medový střed), lze mu připravit také dosti perné chvilky - laskominu v podobě produkce z obráceného gardu. Nastává právě jazzové odpoledne s volume řádně doprava? Tu máš bigbít na plný koule! Běží rocková kulturní vložka od Rush?Jak je libo, uličník jistě ocení pronikavý hlas operní pěvkyně, při kterém nezůstane jediná skleněná výplň celá. Potom, po určité době, je třeba najít vítěze tohoto jistě né právě rovného klání. Někdo z těch dvou znepřátelených stran halt místní realitku kontaktovat jako první bude a doufám si tvrdit že já bych to rozhodně nebyl. Jen by mi bylo líto mých sousedů, kterým bych musel vysvětlit, že je lepší krátká zimní válka než celoroční, nikdy nekončící bitvy :lol: .
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od PGH »

Taky jsem řešil pododobný problém se sousedy několik měsícu, domlouváni ani přivolaná policie nepomohla až jsme se jednou potkali mezi čtyřma očima ve sklepě a bylo to vyřešeno a je klid.
bali858

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od bali858 »

PGH, kdo dělal mámu?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od PGH »

Jakou mámu? Dostal přes hubu
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od dvader »

Já bych k tomu dodal jednu věc:
Mozek je úžasný stroj a i v něm funguje něco jako “relativita”. Mám osobně vyzkoušené jak pro oči, tak pro uši.

Stejně jako oko, když si přivykne malému množství světla, dokáže ve tmě rozeznat hodně, umí něco podobného ucho+mozek. Je tedy velmi důležité, aby vaše sestava uměla hrát dobře i relativně potichu - to nebývá vždy pravidlem a nelinearity při nízké hlasitosti mohou být znatelné. Poté lze v tiché místnosti mít úžasný poslechový zážitek i bez rušení sousedů a cinkání vlastního baru.

Proto je dle mého hodně důležitá izolace proti průniku okolních zvuků, což není totéž jako izolace proti šíření zvuku směrem ven…
koudy42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od koudy42 »

Nejsem zadnej Miiiira :lol: , a koncertni hlasitost jsem si dal u oblibenych pasazi nebo skladby, zadne poslouchani takhle nahlas treba hodinu v kuse, to jsem nikdy nedelal :eek:. Ted jsem v baraku a posloucham jen v noci, coz mi vyhovuje :thumbup:. Jinak souhlas s dvader, je to o zvyku a tichy poslech je taky super, ale chce to citlivejsi nebo vetsi bedny, idealne oboji :).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od PítrsPraha »

Halíř:
To je prostě jedna z podstatných nevýhod bydlení ve společném domě, se kterou máloco naděláš, pokud dotyčný soused dodržuje hlukové limity a je dostatečně tupý...

Já jsem ve svém panelákovém období bydlel v posledním patře. Vedlejší byty byly odděleny tlustýma nosnýma stěnama, takže tam zvuk slyšet nebyl, jenom do bytu pod. A tam bydlel silný kuřák, který mi ze svého balkónu posílal nahoru cigaretový smrad. Tak jsme dali gentlemen agreement, že když on mně bude smrdět, já jemu budu hlučet. A fungovalo to tak nakonec vcelku bezproblémově. Já větral jinýma oknama a skoro bez omezení (kromě noci) jsem si poslouchal muziku.

Teď v domě je to přes den naprosto no limit a v noci tak do 80 dB, aby to nebylo slyšet v dětských pokojích a ložnici.


Jinak co se týká akustiky v paneláku, tak ty tuhý panely mají tu výhodu a nevýhodu zároveň, že basy nepustí pryč. Což je podle mě ta lepší varianta než když nějaký stěna (typicky klasicky udělaný sádroš) basy propouští ven. Protože ten panel stačí zatlumit na modálních frekvencích a člověk může mít "dokonalý" basy. Pokud místnost basy pustí ven, je tam díra, kterou ničím nedoženeš.

Tichý poslech mám taky rád, ale kvalitní tichý poslech je zatraceně těžká disciplína pro úplně celý řetězec. Zdroj musí mít plno detailu a "bezchybnou" dynamiku, zesilovač nesmí při nízkých úrovních ztrácet detail, rozlišení a hlavně prostorovost a bedny musejí umět přenést dynamiku a tranzienty i při slabounkém signálu. Ale když tohle všechno klapne, je pro mě tichý poslech srovnatelně příjemný zážitek, jako když se mi klepe podlaha :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od YamahaMan »

PítrsPraha píše: 17 čer 2021 10:34 Halíř:
To je prostě jedna z podstatných nevýhod bydlení ve společném domě, se kterou máloco naděláš, pokud dotyčný soused dodržuje hlukové limity a je dostatečně tupý...

Já jsem ve svém panelákovém období bydlel v posledním patře. Vedlejší byty byly odděleny tlustýma nosnýma stěnama, takže tam zvuk slyšet nebyl, jenom do bytu pod. A tam bydlel silný kuřák, který mi ze svého balkónu posílal nahoru cigaretový smrad. Tak jsme dali gentlemen agreement, že když on mně bude smrdět, já jemu budu hlučet. A fungovalo to tak nakonec vcelku bezproblémově. Já větral jinýma oknama a skoro bez omezení (kromě noci) jsem si poslouchal muziku.

Teď v domě je to přes den naprosto no limit a v noci tak do 80 dB, aby to nebylo slyšet v dětských pokojích a ložnici.


Jinak co se týká akustiky v paneláku, tak ty tuhý panely mají tu výhodu a nevýhodu zároveň, že basy nepustí pryč. Což je podle mě ta lepší varianta než když nějaký stěna (typicky klasicky udělaný sádroš) basy propouští ven. Protože ten panel stačí zatlumit na modálních frekvencích a člověk může mít "dokonalý" basy. Pokud místnost basy pustí ven, je tam díra, kterou ničím nedoženeš.

Tichý poslech mám taky rád, ale kvalitní tichý poslech je zatraceně těžká disciplína pro úplně celý řetězec. Zdroj musí mít plno detailu a "bezchybnou" dynamiku, zesilovač nesmí při nízkých úrovních ztrácet detail, rozlišení a hlavně prostorovost a bedny musejí umět přenést dynamiku a tranzienty i při slabounkém signálu. Ale když tohle všechno klapne, je pro mě tichý poslech srovnatelně příjemný zážitek, jako když se mi klepe podlaha :-).
Súhlas.
Bývam v činžovom, 3poschodovom dome a mám steny 60cm, plná tehla. Basy sa nestrácajú a tichý posluch funguje.
Čo sa týka susedov, žiadny problém. Dokonca sused od vedľa mi raz pri hlučnejšom posluchu búchal na dvere -
že nech to dám hlasnejšie lebo mu tečie voda do vane :crazy:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Takže je vlastně všechno v pořádku. Jeden hifista v paneláku vlastně nikdy nahlas nehrál (krom pár vyjímečných okamžiků při poslechu přenádherných kytarových pasáží, což se mu stávalo, řečeno slovy klasika, max. jednou za deset let), druhý by takto též nikdy nečinil, kdyby jej soused pravidelně neterorizoval vydechováním karcinogenního kouře z "Bétéček" a třetí, tak ten měl na sousedy vůbec štěstí, tito jej totiž za pořádání pravidelných rockových festivalů dokonce svatořečili :lol: !!!
No...highendfórum je, koukám, přímo ukázková koncentrace příběhů z americké minisérie "Věřte, nevěřte!" Jen by mne tedy zajímalo, kde se v našich luzích a hájích bere ta tisícovka případů ročně, kdy se neurotismem zmítaní jedinci ve svém čirém zoufalství chápou kolikrát i tarasnice, aby mohli neurvalým "hifikoudelkům" ustřelit pr.del!
koudy42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od koudy42 »

Amen hifibratre :lol:.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od PítrsPraha »

druhý by takto též nikdy nečinil, kdyby jej soused pravidelně neterorizoval vydechováním karcinogenního kouře z "Bétéček"
Sice nevím, kde jsi tohle v mém textu našel, ale když si potřebuješ vymyslit verzi tak, aby zapadla do tvého vidění světa, fíl frí :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
koudy42

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od koudy42 »

Tady to zavani reinkarnaci Alzaka alias Jouda alias .... alias .... =)).
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

PítrsPraha píše: 17 čer 2021 12:09
druhý by takto též nikdy nečinil, kdyby jej soused pravidelně neterorizoval vydechováním karcinogenního kouře z "Bétéček"
Sice nevím, kde jsi tohle v mém textu našel, ale když si potřebuješ vymyslit verzi tak, aby zapadla do tvého vidění světa, fíl frí :thumbup: .
Čoveče, ty seš schopnej jít soudně zažalovat i vtip o blondýně, která krouží už dva dny bez přestávky na kulaťáku, marně vyhlížejíc značku "konec kruhového objezdu"! Určitě bys argumentoval tím, že to není možné, páč by jí už dávno došel benzín! :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 16 čer 2021 14:39 To, že o tobě nikdo nevěděl, vykládej holubum. Není třeba ze sebe najednou dělat Mirka Dušína, když jsi v předchozím příspěvku uvedl: „...vzpomínám (a sousedé jistě také), jak jsem si užíval koncertní hlasitost...” :roll:
Ale jsem rád, že ses o problematiku otřel. Tihle "hifisti" se při produkci v koncertních hladinách (v paneláku) rádi zaklínají zákonnou obezličkou ala "Já to po dvaadvacáté hodině krotim, popřípadě maslostroj vypínam". Zažil jsem a je to peklo. Zatimco si posluchač užívá svých oblíbených melodií, k sousedstvu doputují z takové produkce jen samá negativa. Je to fakt super, když se pravidelně několik hodin ozývá pekelné "pům pům pům-bum pům pům pům". Člověk přijde z fachy a místo toho, aby na chvíli v klidu zrelaxoval, musí odpolední čas trávit někde venku a po večerech vymetat pochybné biografy, jen aby se té "tankové bitvě" u něj doma vyhnul. Ale je pravda, že vychrápat se od desíti může, to zas jó...hodnej páníček! Vůbec se nedivim tomu, že podobné dlouhotrvající masáže vedou u postiženého obyvatelstva k duševním poruchám. Tihle "milovníci" koncertní produkce jsou většinou buď bezohlední ňoumové, anebo jim chybí dostatek empatie, tedy nemají ani tucha, jakým potížím vystavují své okolí. Většinou existuje jen jedno řešení - oko za oko, zub za zub, pokud jsi ovšem též majitelem hifi krámů. Když se jedná o vyhraněného audiofila, lovce mikroskopických detailů obklopujícího se různejma voodoo vychytávkama a serepetičkama za nemalej peníz (jen aby zaslechnul trávu růst, těšil jej zařezávající bas, průzračná výška či medový střed), lze mu připravit také dosti perné chvilky - laskominu v podobě produkce z obráceného gardu. Nastává právě jazzové odpoledne s volume řádně doprava? Tu máš bigbít na plný koule! Běží rocková kulturní vložka od Rush?Jak je libo, uličník jistě ocení pronikavý hlas operní pěvkyně, při kterém nezůstane jediná skleněná výplň celá. Potom, po určité době, je třeba najít vítěze tohoto jistě né právě rovného klání. Někdo z těch dvou znepřátelených stran halt místní realitku kontaktovat jako první bude a doufám si tvrdit že já bych to rozhodně nebyl. Jen by mi bylo líto mých sousedů, kterým bych musel vysvětlit, že je lepší krátká zimní válka než celoroční, nikdy nekončící bitvy :lol: .
Tak v čom je vlastne problém? Bojuješ za práva občanov, bývajúcich v panelákoch, alebo je problém v "...obklopujícího se různejma voodoo vychytávkama a serepetičkama za nemalej peníz" - konkrétne mám na mysli ten" ...nemalej peníz...Alebo máš nejaký iný duševný problém? Prečo vlastne prispievaš na toto fórum, keď vlastne napádaš jeho podstatu - to nemám na mysli konkrétne len tento jeden príspevok? Najlacnejšie by Ťa vyšlo, keby si si založil spevokol a chodili by ste spievať na polia, aby ste nikoho nerušili.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Běžnému obyvatelstvu není na mém příspěvku co vysvětlovat, ale tebe beru jako zástupce těch pomalejších a proto tedy...vymezuju se proti barbarům, terorizujícím své okolí ve stylu "přijela k nám pouť". Pokud chci takového syčáka psychicky potrápit podobně, jak to dělá on mně, přál bych si, aby to byl, když už, ten typ audiofila, který si zakládá na každém cinknutí, zachvění a mikrodetailu, tedy nejlépe takový, který tohoto cíle dosáhl za pomoci zmiňovaného nemalého obnosu. Jedině takovému člověku by mnou zvolený postup vadil..."kapíšto"? No a teď něco, co už zřejmě nemáš šanci pochopit vůbec. Celý můj příspěvek se sice dotýká vážného problému soužití s podobným ksindlem, což jsem zažil a fakt peklo, ale pro zafňukání si na toto téma jsem pochopitelně zvolil formu nadsázky, sarkasmu a ironie, abych to malinko odlehčil, byť mi tehdá veselo nebylo. Takže ty sice neumíš číst mezi řádky a pochopit ani ty nejtriviálnější významy v psaném textu, nicméně ti nedělá vůbec žádnej problém ptát se mě, zda netrpím nějakou formou šílenství? A ještě si dovolíš mě "pobělorusku" vyslýchat, proč vůbec přispívam na fórum a jestli se nechci věnovat jiný kratochvíli, konkrétně takové, kterou jsi zřejmě provozoval po většinu svýho dospělýho života ty? Čoveče, občas taky rozumně zauvažuj a dej se trochu dohromady! Nebo seš snad moderátor fóra ve skrytym módu pomocníka, že tady se svojí úrovní chápání rozhoduješ kdo má co psát?
Roman2

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Roman2 »

Halíř, Halíř, není to náhodou ta postavička nerudného souseda Smolíkových ze stejnojmenného kresleného seriálu Maďarské provenience :-?
bali858

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od bali858 »

Raději souseda hifistu, než souseda halíře.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od valderon »

:lol: :lol: :lol: Mám pocit že ano, měl jsem ten seriál moc rád :thumbup:
Roman2 píše: 17 čer 2021 19:04 Halíř, Halíř, není to náhodou ta postavička nerudného souseda Smolíkových ze stejnojmenného kresleného seriálu Maďarské provenience :-?
Naposledy upravil(a) valderon dne 17 čer 2021 19:24, celkem upraveno 1 x.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Roman2,
chlapče, chlapče, to sis s tou nerudností asi poplet adresáta, ne? Já si tady ty příspěvky čtu už hezkejch pár let, abych věděl, co na fóru aretax běžně předvádí. Do křížku se tu už dostal skrz svý nejapný, arogantní poznámky a mrzutý jednání s kdekym a rád ho tady nemá defakto nikdo. Takže i když to tu neni žádnej gay klub, aby sme si vzájemně dávali teplý sprchy, tak si do mě s prominutim boty vod ho.ven nikdo votírat nebude, já už sem taky velkej kluk po vojně. Přestaň zbytečně přilejvat hořlavinu I. třídy do vohně, ty Smolíku!
Roman2

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Roman2 »

Já to říkal. Je to on! :silent:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 17 čer 2021 17:40 Běžnému obyvatelstvu není na mém příspěvku co vysvětlovat, ale tebe beru jako zástupce těch pomalejších a proto tedy...vymezuju se proti barbarům, terorizujícím své okolí ve stylu "přijela k nám pouť". Pokud chci takového syčáka psychicky potrápit podobně, jak to dělá on mně, přál bych si, aby to byl, když už, ten typ audiofila, který si zakládá na každém cinknutí, zachvění a mikrodetailu, tedy nejlépe takový, který tohoto cíle dosáhl za pomoci zmiňovaného nemalého obnosu. Jedině takovému člověku by mnou zvolený postup vadil..."kapíšto"? No a teď něco, co už zřejmě nemáš šanci pochopit vůbec. Celý můj příspěvek se sice dotýká vážného problému soužití s podobným ksindlem, což jsem zažil a fakt peklo, ale pro zafňukání si na toto téma jsem pochopitelně zvolil formu nadsázky, sarkasmu a ironie, abych to malinko odlehčil, byť mi tehdá veselo nebylo. Takže ty sice neumíš číst mezi řádky a pochopit ani ty nejtriviálnější významy v psaném textu, nicméně ti nedělá vůbec žádnej problém ptát se mě, zda netrpím nějakou formou šílenství? A ještě si dovolíš mě "pobělorusku" vyslýchat, proč vůbec přispívam na fórum a jestli se nechci věnovat jiný kratochvíli, konkrétně takové, kterou jsi zřejmě provozoval po většinu svýho dospělýho života ty? Čoveče, občas taky rozumně zauvažuj a dej se trochu dohromady! Nebo seš snad moderátor fóra ve skrytym módu pomocníka, že tady se svojí úrovní chápání rozhoduješ kdo má co psát?
Máš pravdu - naozaj to nedokážem pochopiť. U Teba to bude určite diagnóza a mentálne postihnutého človeka je naozaj ťažké pochopiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od Halíř »

Jo...a ty seš príma kluk!

(Edit by ML)
Pánové,
toto vlákno je o akustice v paneláku, prosím věnujte se tématu...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od terahera »

Ale že nám to tu pěkně rezonuje :lol: Myslím,že je to ve správným vláknu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Akustika v paneláku

Příspěvek od focus.boy »

2motýl
Každá místnost má své "módy". Někde jsou některé frekvence zdůrazněné (typicky basy v rozích), jinde potlačené. Experimentování s umístěním beden a poslechovým místem je v podstatě nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak získat dobrý zvuk. A není žádná obecná rada. Je zapotřebí vyzkoušet všechno... Třeba já mám sloupy u kratší, a aby to bylo frekvenčně vyrovnané a nedunící, přitom s dobrým prostorem, mám je cca 1,8m od zadní, ale jen 0,5m od bočních zdí. Není to předpisové, ale tak je to prostě OK.
Zkoušej, hledej.
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Odpovědět