Neohighend

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Sašo Virtuosa je v Javoru, a během 5ti let opravdu trošku dýha ztmavla. Rack u me barvu nezměnil, ani nezmění. Mam fotky po vybalení před 7 měsíci, a pak tyhle nové. Dodám později pro porovnání, ze původní barva/vzhled se ani po 7 měsících nezměnil. Takhle to dopadne kdyz se člověk na neco těší, ano je to na mrtvici, ale co se da delat kdyz se výrobce o tom nehodlá bavit. Naštěstí je Burmester hodně velký takže tu hrůzu vcelku dostatečně schová pod sebe.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Zaujímavé pretože mne stmavla dyha po zopár týždňoch. Odyhované dosky boli uložene v zásuvke. Zrejme ten tvoj prvý bol niekde vyložený. Prirodzene sa vytiahne textúra dreva a stamvne na svetle. Podobne sa mi to deje na gramofone kde mam dyhu z orecha tiez. Matne upravené dyhy sú väčšinou upravené len nejakým olejom osmo alebo niečim podobným. Písal si priamo so Stefanom B.?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Ano Štefan Baniar. Ještě mi řekl ze si to mám přetřít. (můžu ukázat emailovou korespondenci) I kdyby to ztmavlo, což se nestane, tak asi těžko se to zároveň změní v hnědo bílou dýha že ano. Což pozornejsi asi na fotce vidí ze dýha je jiná. A to jsem pred objednáním výslovně žádal at je dýha zebrano stejná. Psal jsem to spíše z důvodu aby nedošlo k záměně. Jelikož Virtuosa měla být tenkrát objednaná v třešni, ale to nebyla chyba výrobce.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

bali858 píše: 18 srp 2021 11:59 Ano Štefan Baniar. Ještě mi řekl ze si to mám přetřít. (můžu ukázat emailovou korespondenci) I kdyby to ztmavlo, což se nestane, tak asi těžko se to zároveň změní v hnědo bílou dýha že ano. Což pozornejsi asi na fotce vidí ze dýha je jiná. A to jsem pred objednáním výslovně žádal at je dýha zebrano stejná. Psal jsem to spíše z důvodu aby nedošlo k záměně. Jelikož Virtuosa měla být tenkrát objednaná v třešni, ale to nebyla chyba výrobce.
Ja som si preventívne s handričkou prešiel oba tripody s bezfarebným osmo na pracovné dosky
https://www.osmocolor.sk/p/354/osmo-top ... t[111]=589
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Nekloužou ti pak po racku komponenty?
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Neviem ci si srandoval? Dáš po troche na handričkou prejdeš celú dosku. Zoberieš čistú a vyhladis. Toto môžeš niekoľkokrát urobiť. Postupne by ti mal stmavnut na úroveň tych dvoch co máš lebo ten olej vyťahuje kresbu dreva vrátane tmavých tónov.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 18 srp 2021 09:03 V poslechovce, kde jsou fotky pořízeny, jsem byl. Je bez přímého denního světla a majitelovi Virtuosy v bříze jsou světlounké, jako když zrovna vylezly od Barlety, takže zde žádné zrání časem nehrozí. Za mne je to šlendrián od výrobce a měl by se k tomu postavit.
Sašo, bol si u mňa a vieš, že aj ja mám posluchovku zatemnenú. Aj keď roztiahnem závesy, slnko mi tam nikdy nezasvieti. Najradšej robím s orechovou dyhou a po čase je výrazný rozdiel v jej odtieni. Preto som zverejnil predchádzajúci príspevok. Navyše pochybujem, že by sa jednalo o iný druh dyhy, ako je orech, pretože z našich drevín sa mu ani jedna štruktúrou nepodobá a dyha z exotických drevín je násobne drahšia. Ak si pamätáš, mám bedne z orechovou dyhou. Na začiatku boli pomerne svetlé, teraz sú doslova tmavé. Jedná sa o americký orech. Teraz mám z tej istej dyhy aj gramofón. Na začiatku bol rozdiel vo farbe výrazný, ale postupne aj gramofón sa začína sfarbovať, ako bedne. A to prešli iba 2 mesiace od jeho dokončenia. Dôkaz môžem predložiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Neohighend

Příspěvek od Frogyman »

Ty máš denní světlo, Míra ne. Ale to není nepodstatné, za mne si má výrobce toto ohlídat. Je jasné, že pravá dýha bude mít pokaždé jinou kresbu a nikdy nebudou dvě stejné, ale i tak by si měl výrobce pohlídat, aby to nebyl takový kontrast, jako v tomto případě.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

NEMÁM ořech ale ZEBRANO ! Teda až na ten poslední, to nevím co to je, každopádně je více druhů zebran, a v tom bude problém. V poslechovce není okno, takže...
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

bali858 píše: 18 srp 2021 13:15 NEMÁM ořech ale ZEBRANO ! Teda až na ten poslední, to nevím co to je, každopádně je více druhů zebran, a v tom bude problém. V poslechovce není okno, takže...
Neboj stmavne to. Nemusí to byť na dennom svetle. Kresba nie je samozrejme rovnaká ale odtien bude rovnaký.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Vsadím se že to bude stejné, ale vážím si konejšivých slov. Za rok vyfotím že je to stejné.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Neohighend

Příspěvek od slayers »

To máš za to že si řešil můj flek na zdi =))
Ne, vážně, zkusil bych to Osmo to by mohlo pomoct to v podstatě urychlit a potmavnout. Není to žádnej levnej šunt ale opravdu kvalitní olej.
Je možný že ten původní stál někde na světle než doputoval k tobě a už byl zralý.
Pravda ovšem je že modulární výrobek by měl mít kresbu zaručenou a ne po dokoupení úplně jinou. Což tady není.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Neohighend

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 18 srp 2021 09:28 Je pravda,že v dané poslechovce jsem byl také,takže bych s nějakým dozráváním dýhy vůbec nepočítal :-?
Dozrievanie dýhy - nový pojem v drevárstve a ako čítam, bohužiaľ reálny.
Preto objednávam bielu alebo čiernu.
Zatiaľ svetlostála v presvetlenej miestnosti.
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Porovnávat různé fotky není úplně ideální protože každé byly focené za jiných světelných podmínek ty rozbalené při dobrém osvětlení LED plus denní světlo. Bernou minci je pouze fotka kde jsou oba dva vedle sebe kterou jsem ukázal jako první, taková je prostě realita.

Nový, spodní část. (foceno nedávno)
Obrázek

Starý spodní část. (foceno nedávno)
Obrázek

Starý 7 měsíců, foto po vybalení.
Obrázek
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

slayers píše: 18 srp 2021 14:23 To máš za to že si řešil můj flek na zdi =))
Ne, vážně, zkusil bych to Osmo to by mohlo pomoct to v podstatě urychlit a potmavnout. Není to žádnej levnej šunt ale opravdu kvalitní olej.
Je možný že ten původní stál někde na světle než doputoval k tobě a už byl zralý.
Pravda ovšem je že modulární výrobek by měl mít kresbu zaručenou a ne po dokoupení úplně jinou. Což tady není.
Ano takové věci se stávají perfekcionalistum. Každopádně s tou stěnou jsem ti to řekl protože to tam moc bije do očí a je to tvoje práce a taky z tvého fochu, takže oprava by byla v pohodě. V mém případě nejsem výrobcem stolku.
kychtax

Re: Neohighend

Příspěvek od kychtax »

já bych to měl strach mazat olejem. Co když to pak bude nerovnoměrné, flekaté. ještě horší..
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

@kychtax Mal si možnosť použiť osmo top olej na pracovné dosky? Je to zmes rôznych prírodných olejov, ktoré môžu prísť do styku s potravinami. Je to triviálne a efekt okamžitý pokiaľ sa použije technika, ktorú som spomenul vyššie. Pekne sa rozotrie a vylesti ručne... Bezfarebný nepridáva žiaden pigment iba ukáže kresbu a farbu. Okrem toho chráni dyhu.

Moja manželka to zvládne :thumbup: a robí to pravidelne keďže mame pracovnú dosku v kuchyni z masívu buku.

Nič nepokazis. Napríklad si to môžeš skúsiť zo spodu :smile:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

bali858 píše: 18 srp 2021 13:15 NEMÁM ořech ale ZEBRANO ! Teda až na ten poslední, to nevím co to je, každopádně je více druhů zebran, a v tom bude problém. V poslechovce není okno, takže...
Čo sa týka dreva zebrano, tak je ešte väčší problém vybrať rovnako zafarbenú dyhu aj v jednom balení. Farba sa líši od úplne svetlej až po tmavú. Podobne je to aj s inými exotickými drevinami. Základňu gramofónu som robil z dreva jatoba. Kúpil som fošny z jedného balíka a nepodarilo sa mi z nich zlepiť ani jednu dosku (škárovku), ktorá by mala rovnakú farbu po celej ploche. Niektoré dosky boli svetlo hnedé, iné zas tmavé až do červena. Preto som ju musel odýhovať orechovou dyhou. Podobne je na tom aj zebrano. Dokonca rozdiely sú ešte väčšie a to aj v kmeni jedného stromu. Ale časom sa farebné rozdiely vyrovnajú. Nie iba vplyvom svetla, ale aj vplyvom oxidácie. Pri výrobe prvotriedneho (a veľmi drahého) nábytku sa drevo zvykne nejaký čas namočiť, nechať vysušiť a až potom sa opracuje. Získa tak farebnú stabilitu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Tak hlavně ze před pár lety než jsem poprvé koupil tento rack byla přesně tahle dýha uz na webu, a pak ji koupil a byla stejná, ale pak najednou o 7 měsíců později to nešlo? Jsou to keci, nevěřím tomu.

Obrázek


https://www.lotushifi.co.uk/neo/

Obrázek
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Neohighend

Příspěvek od slayers »

Flekatý po Osmo to určitě nebude. Ale z těch fotek je ten rozdíl kresby šílenej jak jiný materiál,to by si měl výrobce pohlídat a nebo reklamovat. Nedal bych se a vrátil to. Jak to máš dlouho?
Je pravda že to zesík celý zakryje.
Nechceš na zkoušku zatřít třeba zadní čelo?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Neohighend

Příspěvek od zatty »

Za mne, bych to vrátil.. Každý ví jak se chová dřevo, ale pokud já jakož to výrobce mám v katalogu že odstín je tmavě hnědý tak prostě dodám tmavě hnědý. Neexistuje jiná verze. Prostě to musím udělat tak jak to nabízím v katalogu pokud zákazník nesvolí jinak.. To je to samé jako když si objednáte svoje nové auto v odstínu ral 9001 - krémová a on Vám dodavatel dodá auto v 9010 - bíle a bude Vám říkat: však to na slunku dozraje... Pánové to fakt ne.. Pokud nabízím produkt v nějaké kvalitě a barvě tak to tak je a nemohu nic jiného dostat. Je mi líto, že si dostal tak blbý kus. Snad k tomu ogaři ze Slovenska postaví jinak než do posud.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

zatty píše: 19 srp 2021 06:45 Za mne, bych to vrátil.. Každý ví jak se chová dřevo, ale pokud já jakož to výrobce mám v katalogu že odstín je tmavě hnědý tak prostě dodám tmavě hnědý. Neexistuje jiná verze. Prostě to musím udělat tak jak to nabízím v katalogu pokud zákazník nesvolí jinak.. To je to samé jako když si objednáte svoje nové auto v odstínu ral 9001 - krémová a on Vám dodavatel dodá auto v 9010 - bíle a bude Vám říkat: však to na slunku dozraje... Pánové to fakt ne.. Pokud nabízím produkt v nějaké kvalitě a barvě tak to tak je a nemohu nic jiného dostat. Je mi líto, že si dostal tak blbý kus. Snad k tomu ogaři ze Slovenska postaví jinak než do posud.
Ale tu ide o drevenú dyhu nie o synteticki farbu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Neohighend

Příspěvek od zatty »

Ano vím, a ta barva je snad OK? Za mne ne. Celé je to špatně jak dýha tak barva.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Neohighend

Příspěvek od efičák »

Shan 530, oloupala se dyha nahore a praskla MDF zadni steny. Kompenzace 1000kc od p. Votlucky.
:mrgreen:

DIY bedny od kamarada stolare sloupana dyha dole a sem tam uvolnena okolo. Presto se zvukove velmi povedly a o opravu neusiluji.

DiY bedny z masivu na mou zadost a proti vuli stolare za super cenu (nemohu narikat)
Popraskane az 4mm cimz bylo odlehceno basum nad poslouchatelnou miru. S drevem je tezka prace a verim, ze cely uspech nabytku Ikea je zalozen na neuveritelne pro zakaznickem pristupu firmy.
Uznavaly vraceni i lidem reklamujicim nestejne tvarovnanym letokruhum na prirodni dyze!

Doufam, ze i Neohighend pochopi perfekcionisty.
Nejedna se o dopravu z Kanady.

Ikea zavrela tovarnu na dyhovany nabytek za rozumne ceny. Uz jen folie. Dokonale vybarvene a nestarnouci.
Zvuk dobrý - všechno dobré
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Neohighend

Příspěvek od PítrsPraha »

Poslal jsem ze zvědavosti ty obrázky kamarádovi, který má menší truhlářskou dílnu (18 zaměstnanců). Dělal mi nábytek do baráku.

Jeho odpověď ve stručnosti:
- to je hodně špatně, výrobce neměl nic takového vůbec dodat nebo předem upozornit na VELKOU odlišnost. U nich by tohle bylo beze slova důvodem k reklamaci a vrácení, když už by se stala ta chyba a dýhu by dodali
- dýha je úplně jiná, jak barvou, tak hlavně texturou
- barva by se MOŽNÁ dala dohnat dodatečnou úpravou, ale chtělo by to nejdřív na jiném kusu vyzkoušet, jaká úprava by barevně sedla
- ohledně textury buď změnili dodavatele, který dodává dýhu z úplně jiných stromů stejného druhu z části světa nebo je to prostě jiné dřevo
- odpověď výrobce označil za alibismus
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Neohighend

Příspěvek od PítrsPraha »

efičák:
Moje ex Shany E-500 po cca 12 letech vypadaly takto: https://www.hifiroom.cz/znacky-vyrobci/shan-t12231.html

Dodnes je dýha bezproblémová. Nikdy na ně nesvítilo slunce (ani přes sklo) a po dobu, kdy jsem je vlastnil (asi 6-8 let, už si nepamatuju), jsem dýhu pravidelně udržoval tímhle.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

slayers píše: 19 srp 2021 06:39 Flekatý po Osmo to určitě nebude. Ale z těch fotek je ten rozdíl kresby šílenej jak jiný materiál,to by si měl výrobce pohlídat a nebo reklamovat. Nedal bych se a vrátil to. Jak to máš dlouho?
Je pravda že to zesík celý zakryje.
Nechceš na zkoušku zatřít třeba zadní čelo?
Mám ho cca 13 dní. Posílat zpět se mi nechce z důvodu ze věřím ze by mi ho opět poslal maximálně zpět. Nejhorší je ze přestal komunikovat, žádná kompenzace, nebo návrh řešení, prostě nic. A jelikož ho potřebuji, tak bez jeho odpovědi se mi ho posílat zpět zatím nechce. Kšeftu ma určitě hodně, tak si může asi dovolit s pár lidmi vyjebat. V posledním mailu jsem mu psal ze se tim pochlubím jak jsem dopadl, asi je mu to jedno. A proč je spodní strana racku ze zbytku dýhy by me taky velmi zajímalo, kdyz si člověk vezme kolik jeden rack stojí...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Neohighend

Příspěvek od slayers »

Jestli to máš přes net tak 14 denní lhůta na vrácení ale to víš. Tohle je fakt špatně. Chápu tě že se to nechce vracet, já to taky nemám rád ale je to drahá věc.
Taky mě to čeká vybíjí se mě Phono box po 1,5 hodině, místo 4.
Stáří 3 měsíce. Balení, posílání, čekání štve mě to už teď ale problém to je zásadní a ta barva u tebe je problém na stejné úrovni. Rack by měl být funkční a krásný.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše: 19 srp 2021 09:08 Poslal jsem ze zvědavosti ty obrázky kamarádovi, který má menší truhlářskou dílnu (18 zaměstnanců). Dělal mi nábytek do baráku.

Jeho odpověď ve stručnosti:
- to je hodně špatně, výrobce neměl nic takového vůbec dodat nebo předem upozornit na VELKOU odlišnost. U nich by tohle bylo beze slova důvodem k reklamaci a vrácení, když už by se stala ta chyba a dýhu by dodali
- dýha je úplně jiná, jak barvou, tak hlavně texturou
- barva by se MOŽNÁ dala dohnat dodatečnou úpravou, ale chtělo by to nejdřív na jiném kusu vyzkoušet, jaká úprava by barevně sedla
- ohledně textury buď změnili dodavatele, který dodává dýhu z úplně jiných stromů stejného druhu z části světa nebo je to prostě jiné dřevo
- odpověď výrobce označil za alibismus
To Ti povie každá konkurenčná firma, ktorej sa to netýka. Pri prírodnom dreve (ani dyhe) Ti nikto nezaručí, že v prípade doobjednania ďalšieho kusa budeš mať rovnaký odtieň. To sa dá dosiahnuť iba v prípade, ak je drevo (dyha) farebne upravené (morené a pod.). Pokiaľ sa nejedná o veľkovýrobu, nemôžeš počítať s tým, že výrobca bude mať skladom tú istú dyhu z toho istého stromu, resp. z tej istej časti stromu. Faktom však ostáva, že Ťa mal na to upozorniť, prípadne si od Teba vypýtať vzor a moridlom upraviť odtieň.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Neohighend

Příspěvek od terahera »

Ať je to jak chce,měl se k tomu výrobce postavit a né přestat komunikovat,nejsou to nejlevnější racky,je předpoklad,že si to neobjedná někdo k soundbaru za 5000czk,ale někdo s vymazlenou sestavou,takže je jasné,že i neperfekcionalista by tento rozdíl nezkousl :cool: Já osobně bych tam v tomto případě dojel,zeptal se na důvod,proč přestali komunikovat a nepostaví se k problému čelem,a v připadě negativní odezvy bych ho tam tou podložkou(samozřejmě tou zkuňdenou) přetáhl :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

terahera píše: 19 srp 2021 16:35 Ať je to jak chce,měl se k tomu výrobce postavit a né přestat komunikovat,nejsou to nejlevnější racky,je předpoklad,že si to neobjedná někdo k soundbaru za 5000czk,ale někdo s vymazlenou sestavou,takže je jasné,že i neperfekcionalista by tento rozdíl nezkousl :cool: Já osobně bych tam v tomto případě dojel,zeptal se na důvod,proč přestali komunikovat a nepostaví se k problému čelem,a v připadě negativní odezvy bych ho tam tou podložkou(samozřejmě tou zkuňdenou) přetáhl :cool:
:thumbup:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Napisem len to, ze nie vsetko co tu bolo prezentovane uzivatelom bali858 je pravda (ak tu je niekto kto ma v plane kupit neohighend rack a tato skusenost ho odradila moze mi napisat SS). Aj napriek tomu je majitel otvoreny rieseniu. Nechapem ta bali858, ze vytahujes toto na forum a pritom mas moznost si to v klude vyriesit. Ten clovek nie je nejaky ..., ktoremu je jedno co si o nom myslia zakaznici.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Janik píše: 19 srp 2021 17:15 Napisem len to, ze nie vsetko co tu bolo prezentovane uzivatelom bali858 je pravda (ak tu je niekto kto ma v plane kupit neohighend rack a tato skusenost ho odradila moze mi napisat SS). Aj napriek tomu je majitel otvoreny rieseniu. Nechapem ta bali858, ze vytahujes toto na forum a pritom mas moznost si to v klude vyriesit. Ten clovek nie je nejaky ..., ktoremu je jedno co si o nom myslia zakaznici.
Jaké řešení? Co nebyla pravda? Mám tedy začít zveřejňovat emailovou korespondenci, dobrá. Já nechtěl prát soukromé prádlo na veřejnosti! Psal jsem Štefan Baniar 7 srpna že to zveřejním, nic mi k tomu neřekl, času měl dost. Takže nakonec budu jako vždy špatný já, klasika. Asi taky začnu něco vyrábět a prodávat, snad mi taky vse projde.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Neohighend

Příspěvek od Halíř »

Koukam, že když se ti to hodí, je ti fórum na přihřátí vlastní polívčičky dobrý. Fakt krásnej příklad tvý vychcanosti, kdy se můžeš za pomoci těchto stránek na dodavateli trochu zahojit. Zajímavý ale je, že ti místní sekta, jak zdejší uživatele nazýváš, ještě nedávno vůbec nevoněla, cituji:

„A proc jsem pro tebe Ču*ak? :lol: Protoze si delam srandu z blbostí ? Proto jsem odpad teto uzasne uslechtile komunity, nebo sekty? Dobra, je pravdou ze tady si nikdo moc vyskakovat nemuze, natoz si z nekoho tropit legraci, to je potom zaslapan do zeme.

Kdybych byl urejpanej zmr* jako treba pitrs co neustale jen reje do chudaka dadafta, at uz ma argumenty nebo ne, tak mu napisu neco co je v jeho sestave budto vaznym nedostatkem, nebo neco o sestave, ale chapu ze sis potreboval taky popichnout, v realu to nedokazes tak aspon tady co :thumbup:

Ja to beru, mej te se zatim hezky panove :-@ Teda suchoprdi :ymdevil:” konec citace.

Nehledě na to, že máš na všech minulejch reinkarnacích trvale zabanováno, tak proč, když ti to tady takhle vadí, se furt vracíš?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

Halíř: to bol naozaj mimoriadne inteligentný príspevok. Ako keby si sa podpísal. Gratulujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 19 srp 2021 16:35 Ať je to jak chce,měl se k tomu výrobce postavit a né přestat komunikovat,nejsou to nejlevnější racky,je předpoklad,že si to neobjedná někdo k soundbaru za 5000czk,ale někdo s vymazlenou sestavou,takže je jasné,že i neperfekcionalista by tento rozdíl nezkousl :cool: Já osobně bych tam v tomto případě dojel,zeptal se na důvod,proč přestali komunikovat a nepostaví se k problému čelem,a v připadě negativní odezvy bych ho tam tou podložkou(samozřejmě tou zkuňdenou) přetáhl :cool:
Ja s Tebou úplne súhlasím. Postoj výrobcu je neospravedlniteľný. Svojimi príspevkami som chcel iba poukázať na problémy pri "dorábaní" dielov k zostave, ktorú bola vyrobená a dodaná ako celok v inom čase. Ako som písal, vopred mal s týmito problémami zákazníka oboznámiť. Aj teraz je možnosť výrobok farebne upraviť. S kresbou dreva však nikto nič neurobí. Navyše jeho súčasný postoj - "zatĺkať sa" - je neprijateľný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Neohighend

Příspěvek od terahera »

Aretax
Je to tak,jak jsem psal hned ze startu,neměl bych odvahu s odstupem času doobjednávat věci s dýhy,je mi jasné,že rozdíl tam bude,ale tento konkrétní případ je dost přes čáru a jednání,nebo spíš nejednání výrobce je neomluvitelné :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

Janik píše: 18 srp 2021 15:54 @kychtax Mal si možnosť použiť osmo top olej na pracovné dosky? Je to zmes rôznych prírodných olejov, ktoré môžu prísť do styku s potravinami. Je to triviálne a efekt okamžitý pokiaľ sa použije technika, ktorú som spomenul vyššie. Pekne sa rozotrie a vylesti ručne... Bezfarebný nepridáva žiaden pigment iba ukáže kresbu a farbu. Okrem toho chráni dyhu.

Moja manželka to zvládne :thumbup: a robí to pravidelne keďže mame pracovnú dosku v kuchyni z masívu buku.

Nič nepokazis. Napríklad si to môžeš skúsiť zo spodu :smile:
Osmo vosky sú tie najkvalitnejšie na trhu, dokonca sú v rôznych verziách - mat, pololesk aj lesk. V tomto prípade však nemá zmysel ich použiť. Polica má totiž upravený povrch, pravdepodobne lakovaný. Na to, aby vosk dosiahol želaný efekt, musel by povrchovú vrstvu obrúsiť až na dyhu, pričom je veľké riziko, že dyhu "prebrúsi" na základ a až potom naniesť 2 - 3 vrstvy Osmo vosku a vyleštiť. Používam tento vosk veľmi často. Pracuje sa s ním vynikajúco a výsledný efekt je perfektný, ale iba na čisté, vybrúsené drevo (dyhu). Podobný typ vosku je aj švédsky vosk Behandla, ktorý sa dá kúpiť v Ikea v menšom balení, je lacnejší a slúži taktiež aj na úpravu kuchynských dosiek.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Neohighend

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše: 19 srp 2021 16:13 To Ti povie každá konkurenčná firma, ktorej sa to netýka. Pri prírodnom dreve (ani dyhe) Ti nikto nezaručí, že v prípade doobjednania ďalšieho kusa budeš mať rovnaký odtieň. To sa dá dosiahnuť iba v prípade, ak je drevo (dyha) farebne upravené (morené a pod.). Pokiaľ sa nejedná o veľkovýrobu, nemôžeš počítať s tým, že výrobca bude mať skladom tú istú dyhu z toho istého stromu, resp. z tej istej časti stromu. Faktom však ostáva, že Ťa mal na to upozorniť, prípadne si od Teba vypýtať vzor a moridlom upraviť odtieň.
Ta truhlárna není konkurenční firma. Množina jejich produktů má nulový průnik s množinou produktů Neohighendu.
Je jasné, že dýhy mívají lehce odlišné odstíny. Tenhle případ ale není o variaci v rámci přorozené odlišnosti, tohle je nebe a dudy. A jak už tu zaznělo a jak správně sám píšeš, největší problém je, že výrobce něco takového bez upozornění dodá a pak navíc dělá mrtvého brouka. To první je neprofesionální, to druhé je h@jzlárna.

Janik:
Buď piš konkrétně, co údajně není pravda, nebo tyhle mlžící tajemné náznaky vynech. Důvěryhodnost takového mlžení je nula. Předpokládám, že kyby se k tomu výrobce postavil tak, jako by to udělala každá slušná profi firma (=výměna na jejich náklady za to, co mají uvedeno na stránkách a co bylo objednáno), bali858 by to napsal.

Halíř si jen ani tentokrát nevšiml tématu vlákna a potřeboval se na všechny strany vyplivat ze svých mindráků. Budiž mu přáno.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Neohighend

Příspěvek od Halíř »

PítrsPraha,
myslím, že maš problémy rozpoznat detaily typu uvozovky a sousloví "konec citace". Jinak si nedovedu vysvětlit, jak jsi přišel na to, že mám potřebu se vyflusat na všechny strany, popř. že si chci léčit nějaké záhadné mindráky (o žádných nevím, žádné nevedu). Vymezil jsem se proti jedné jediné osobě a tou je zabanovaný "Jirka 33 alias, alias, alias", podle jehož textů mu fórum evidentně vadí a má potřebu jej dehonestovat, ale pouze do chvíle, kdy se mu potřebuje vysmrkat do rukávu, aby si poplakal na téma zpackaná dýha.
Takže až zas budeš mít potřebu se vyjadřovat, doporučuju býti bystřejším a neplést si cizí text s mým!
Odpovědět