Synergistic research

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím,

Tato firma z Kalifornie tu zatím nemá své vlákno.
Zakládám zde nové vlákno a přikládám jeden malý test napájecích kabelů.
Můžete se podělit také se svými zkušenostmi. Děkuji


https://audiobacon.net/2017/09/29/syner ... es-review/
Synergistic992.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Synergistic research

Příspěvek od kulich »

Zajímavá firma, měl jsem možnost vyzkoušet díky panu Rothovi k GMG Hammer napájecí kabel Galileo SX a byl hooodně dobrý.
Jejich pojistky Orange jsem vyměnil v zesilovači a MSB převodníku a vždy posun k lepšímu, za pár korun posun ve zvuku.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Synergistic research

Příspěvek od RoGi »

...tak nedavno bol test aj na podlozky na kable, ktore lepsia zvuk.. (SR rezonatory)
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... Felevators
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
kychtax

Re: Synergistic research

Příspěvek od kychtax »

Slyšel jsem ve studiu. Sestava byla s repro KEF, nějaký střední model (dApolito). Zesilovač Moon. Reprokabel stříbrný Roth.
SR:Filtrace, kabeláž, kostky, voodoo.. Hrálo to spolu neuvěřitelně čistě a prostorově. Ty KEFY mají svůj zvuk, ale být tam jiné bedny, asi bych se nemohl odtrhnout... SR :thumbup:
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: Synergistic research

Příspěvek od jaro.vr »

Mám repro SR Core activ, hrajú veľmi pohodovo, nič neruší
a výkon/cena je super. Naviac si pri výmene valčekov môžem
podľa chuti meniť zvukový charakter, proste kábel 3 v 1-
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: Synergistic research

Příspěvek od jaro.vr »

Takýto test som hodil v lete roku pána 2014 ??? na SK fóre a šťavnato to okomentovali páni, ktorý tento kábel ani nepočuli a ani netestovali.

Počas dovolenky bolo trochu času, tak som sa venoval testovaniu nových káblov. Synergistic Reaserch je firma , ktorá je priekopníkom aktívneho tienenia káblov. Káble sa napájajú 30 V adaptérom cez zvláštny patentovaný elektrický obvod do ktorého sa osádzajú 3 druhy valčekov: čierny, šedý a strieborný. Rozdiel medzi jednotlivými kusmi by som po testovaní hodnotil nasledovne:
1. Strieborný – presný, analiticky a najčistejší. Z môjho pohľadu asi najvhodnejší v mojej zostave pri prevádzkovaní gramofónu.
2. Čierny – presne opačne ladený, teplé farby, teplé tóny, väčší objem basu a menej presný, mierna strata presnosti a sýtejší bas
Vhodný u mňa s použitím CD/DVD prehrávača. CD/DVD nie je však moja parketa .
3. Šedý – kombinácia predchádzajúcich dvoch. Väčší objem basu, ale menej presný. Celopásmovo pôsobí teplejšie a plnšie.
Kombinácia strieborného a šedého je vhodná pre gramofónom, strieborný a čierny s CD/DVD prehrávačom. Kombinácie záležia samozrejme aj na kvalite jednotlivých nosičov. Podľa toho som to aj menil a je to pár sekundová záležitosť počas jazdy, nemusí sa nič vypínať. Som s týmto káblom nadmieru spokojný. Mal som doma tucty káblov, ale tento je v mojom systéme ten najvhodnejší za posledné roky a naviac za jednu cenu v podstate 3 káble. Odporúčam aspoň si vypočuť tieto káble, urobiť si mini test so všetkými 3 valčekmi a vytvoriť si na to vlastný pohľad. Veď každý sme hluchý trochu ináč !!!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

škoda, že není možno tyto kabely Gallieo vyzkoušet v domácím prostředí
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Akoze nie ?! Ja som ich doma mal....
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

Protože jsem se ptal, a neměl je.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Kto ? Predajca v CR ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

ROTH audio
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Aha, tak to neviem....ja som to riesil tu u nas na Slovensku, v Platane...repro kabel Galileo som doma skusal vs Stealth Dream V16 ( nie Petite ). Nebol problem.
Bola to dobra skusenost a zaroven tazke rozhodovanie....napokon rozhodla zivost a taka ta lahkost podania velmi podobna zivemu zazitku.
Aj ked si viem predstavit, ze u niekoho by to dopadlo naopak. Asi je to aj osobnych preferenciach a vnimani hudby.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

Vinco Stealth tedy zustal? Jak bys popsal zvuk kabelů?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Ja teda na tie litanie okolo opisu velmi nie som, ale pocujem velmi dobre, a hlavne citim, co mi pasuje.
V strucnosti : SR Galileo je neskutocne presny, detailny, cisty a analyticky kabel.
U mna vsak uz toho bolo trochu moc, pouzivam aj sietove kable Galileo SX a SRX......Stealth DREAM V16 naproti tomu pridava viac akoby zazitku z live atmosfery, je to viac " zivy koncertny zazitok " nehovorim tu vsak o ziadnom skresleni, ci farbeni. Takze preto u mna ostal Stealth. Jeho vyhodou ( v mojich ociach ) je aj moznost hrania sa s posuvatelnym golierom - dost to ovplyvnuje vysledny charakter zvuku, casto ale aj k horsiemu.
Vyzaduje to vela casu, experimentovania a pocuvania pri hladani spravnej pozicie.
Oba kable som skusal na tranzistorovom koncaku ML334, ale aj na zimnej verzii - elektronkovych monoblokoch Audiovalve osadenych 2x8xEL84.
Velmi dobre si ale viem predstavit, ze v inak utlmenom priestore, na inych zosilovacoch a pri inych zvukovych preferenciach by porovnanie tychto dvoch reprokablov dopadlo inak.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 04 kvě 2021 12:32 Ja teda na tie litanie okolo opisu velmi nie som, ale pocujem velmi dobre, a hlavne citim, co mi pasuje.
V strucnosti : SR Galileo je neskutocne presny, detailny, cisty a analyticky kabel.
U mna vsak uz toho bolo trochu moc, pouzivam aj sietove kable Galileo SX a SRX......Stealth DREAM V16 naproti tomu pridava viac akoby zazitku z live atmosfery, je to viac " zivy koncertny zazitok " nehovorim tu vsak o ziadnom skresleni, ci farbeni. Takze preto u mna ostal Stealth. Jeho vyhodou ( v mojich ociach ) je aj moznost hrania sa s posuvatelnym golierom - dost to ovplyvnuje vysledny charakter zvuku, casto ale aj k horsiemu.
Vyzaduje to vela casu, experimentovania a pocuvania pri hladani spravnej pozicie.
Oba kable som skusal na tranzistorovom koncaku ML334, ale aj na zimnej verzii - elektronkovych monoblokoch Audiovalve osadenych 2x8xEL84.
Velmi dobre si ale viem predstavit, ze v inak utlmenom priestore, na inych zosilovacoch a pri inych zvukovych preferenciach by porovnanie tychto dvoch reprokablov dopadlo inak.
Moc dík za popis. Takže ten Stealth Indra rca by opravdu mohl být dobrý kabel, neslyšel si ho?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Indru som veru nepocul, ale medzi streamerom a predzosilovacom mam Sakra V12, vsetko ostane je Metacarbon, takze asi tusim vo co go :thumbup:
Len aby Ta to potom nemrzelo, ze si rovno nesiel do Sakra...tie komponenty, co mas, si ju definitivne zasluzia.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 04 kvě 2021 18:36 Indru som veru nepocul, ale medzi streamerom a predzosilovacom mam Sakra V12, vsetko ostane je Metacarbon, takze asi tusim vo co go :thumbup:
Len aby Ta to potom nemrzelo, ze si rovno nesiel do Sakra...tie komponenty, co mas, si ju definitivne zasluzia.
to jseš štastný člověk :thumbup: Nechceš přijet? :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Bojim sa....ze sa mi tie 833ky zapacia :razz:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Synergistic research

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 04 kvě 2021 20:01 Bojim sa....ze sa mi tie 833ky zapacia :razz:
To je přeci výzva? :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Upozornění na probíhající akci u SR.

Vztahuje se na napájecí kabely SRX a Galileo SX

Při zakoupení dvou kabelů je druhý za polovinu.

Více informací na emailu

https://www.synergisticresearch.com/cab ... es/srx-ac/
PSX_20210802_215653.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Today we received a letter from Bernie Becker of Becker Mastering labs regarding the efficacy of our “Black Box” low frequency acoustic resonator. Much better sounding recordings are on the way!

“I received the 2 black boxes today and installed them. The room they went into is one of our mastering rooms. Professionally treated, well sounding, with a very detailed and precisely tuned monitor system. The challenge has been that it is a small room, less than 200 square feet. That being said it is one of the best small rooms I have ever been in from a sound perspective. Never wanting to give up or to be able to hear as well as possible, I wanted to try your "Black Boxes".

With no music playing, my first impression was that the room "felt better". Ok, as weird as that statement may sound, I am just being completely honest and transparent about my reaction. Another engineer made the same comment today walking through the room not even knowing about the boxes.

Upon listening, my second impression was sheer elation, happiness, and overwhelming awesomeness.
My mind completely had a better understanding that everything was better than before, no guessing or listening extra hard to hear the beautiful improvement. Just substantial good results.

Specifically, as I spend more time listening, here is what I am sensing. Impressive width improvement in the stereo soundfield. Not unrealistic or falsely enhanced. Very apparent deeper sound stage. What's coming out of the speakers sounded bigger and the speakers less noticeable. Lowest octave is more resolute and detailed, allowing a freer flow of sound above that octave all the way up, all the way!
Room abnormalities diminished, less or no frequency build ups. Overall presentation is more cohesive and relaxed without losing precise attack or energy.

I will keep you posted and again appreciate the opportunity to listen and work in the room

Bernie Becker”

http://www.beckermastering.com/#about
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Synergistic research

Příspěvek od Horizon »

Vydržel jsem rok .. a ani nevím proč tak dlouho :) , před zhruba tou dobou jsem vybíral a nakonec koupil "filtraci" Synergistic Research Powercell SX+přívod Galileo SX+aktivní Ground block , ok , zároveň s tímto setem jsem mohl zkusit už tehdy vliv Black Box kostek,jedné,potom dvou ks, ok ,už tehdy jsem věděl že je tam okamžitý vliv-vyčištění zvuku od - "zvuku hrající místnosti"- ,hlubokého dozvuku,takové mlhy ve zvuku, . dokud se nepostaví kostka do prostoru je to těžko definovatelné, ... popis funkce a vlivu Black Boxu je ale srozumitelně na stránkách výrobce (zase dokud to člověk nevyzkouší tak se tomu poměru - cena/vliv těžko věří ... a pak ... cena/a váha kupované pasivní kostky :)
Dneska jsem po roce postavil mezi repro první ks Black Box kostky a jen jsem si povzdechl proč to trvalo rok když jsem přece "už věděl " .....bas-přesnější,středy bez nechtěného "echo" dozvuku .. barevnější,sytější
Toto cílené řešení , cílené frekveční rušení - nechtěného - v místnosti , mě osobně vyhovuje víc než obkládat všechny rohy,a odrazové plochy vatou,pěnou, nebo velkými absorbery
Synergistic Research na to jde podle všeho trochu jinak,proč mám slovo "filtrace" v uvozovkách, podle toho co se dá zjistit o SR Powercell SX je zřejmé že se nesnaží tvrdit nic o 100% vyfiltrovaní napájecího proudu ... proč? ... ne že by to evidentně nešlo .... ale asi to není úplně nutné
-
Jasné každý má jiný vkus,někomu se líbí useklý zvuk nebo stejnozvuk na basech od určité frekvence (hlavně že to nehučí) ,světlý detailní zvuk na úkor menší 3D prostorovosti ..... za 100% filtrací , netvrdím že jsem zkoušel všechno,stačí odzkoušet vybrané věci a dát si to dohromady s tím co nasdíleli ostatní .... a o tom to je , doporučuji vyzkoušet
Další bude HFT na zeď
https://www.youtube.com/watch?v=EQj7Er1FG-Q
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Nezabudni aj na HFT na bedne ...tiez dost dobreee :
70EDE79C-26B5-48E6-8AAB-900276996D13.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Synergistic research

Příspěvek od Horizon »

Jj,prvotní "ošetření" místnosti doporučují ustavení 1-2sad HTF standard (5-10ks) a potom to může začít ... nechtěl bych ale do toho moc zapadnout :)
Hodně srozumitelně popsáno pro případné zájemce :
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... search-hft
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Synergistic research

Příspěvek od PavelDosko »

ty HFT mas z Platanu ?
neni placka, neni highend
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Synergistic research

Příspěvek od Horizon »

jestli to bylo na mě - tak já je ještě nemám,řeším s Rothaudio,nedávno je měl skladem Helvig (audionirvana.cz) ale už má jen SR kabely a Box,Platan zkusím ... kdysi mi nechtěli poslat zásilku do ČR . ale už si nepamatuju o co šlo .. no vypadá to že v ČR momentálně nebudou
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Informace k HFT,

Mám tu poslední krabičku a příští týden objednávám novou várku. Můžete se mi ozvat na email, co byste rádi viděli mít zde skladem.
Pojistky Purple jsou také skok od řady Orange.

Děkuji
Konec hlášení
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Synergistic research

Příspěvek od PavelN »

Vyzkoušel jsem "kouzelné válečky". Zatím jen za každé repro jeden kus a je znát změna.

Zkoušel jsem na skladbě z koncertu a vše se pročistilo a zpřesnilo. Po odstranění byl zvuk jakoby slitější a méně přesný. Nejvíc se projevilo na výškách a středech. Výšky jsou lehce "jasnější" a krásně rozlišené. Dalo by se s nadsázkou říct, že "poslechový prostor" přestal bránit plynutí hudby, která působí více energicky a radostněji.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Synergistic research

Příspěvek od Jiri »

PavelIN
Prosím můžeš sdílet foto, kam si přesně válečky za reprosoustavy instaloval? Vidím výše, že Vinco je umístil na přední stěnu reprosoustavy.
Je super, že už to někdo zkoušel doma a přesvědčilo ho to ke koupi.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Synergistic research

Příspěvek od YamahaMan »

PavelN píše: 09 led 2022 15:47 Vyzkoušel jsem "kouzelné válečky". Zatím jen za každé repro jeden kus a je znát změna.

Zkoušel jsem na skladbě z koncertu a vše se pročistilo a zpřesnilo. Po odstranění byl zvuk jakoby slitější a méně přesný. Nejvíc se projevilo na výškách a středech. Výšky jsou lehce "jasnější" a krásně rozlišené. Dalo by se s nadsázkou říct, že "poslechový prostor" přestal bránit plynutí hudby, která působí více energicky a radostněji.
Ja by som sa rád opýtal, či je pri inštalovaní valčekov na prednú stranu repro je nutné počúvať bez ochranných sieťok.
Predpokladám že áno :-?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Synergistic research

Příspěvek od Vinco »

Jiri píše: 10 led 2022 13:30 PavelIN
Prosím můžeš sdílet foto, kam si přesně válečky za reprosoustavy instaloval? Vidím výše, že Vinco je umístil na přední stěnu reprosoustavy.
Je super, že už to někdo zkoušel doma a přesvědčilo ho to ke koupi.
Aj na bedniach, aj na stenach....navody na umiestnenie maju na stranke
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Synergistic research

Příspěvek od PavelN »

Jiri píše: 10 led 2022 13:30 PavelIN
Prosím můžeš sdílet foto, kam si přesně válečky za reprosoustavy instaloval? Vidím výše, že Vinco je umístil na přední stěnu reprosoustavy.
Je super, že už to někdo zkoušel doma a přesvědčilo ho to ke koupi.
Ahoj, měl jsem je jen na zkoušku. Já jsem je umístil spíš tak, aby nebyly moc vidět, protože místnost slouží také jako obývací pokoj a lepit na stěnu se mi moc nechtělo, abych nemusel případně malovat. Váleček byl přilepen na střed horní hrany rámu s tlumícím materiálem za reprosoustavami. Je to cca v bodě, kam směřují horní okraje bassreflexů reprosoustav.

Vím, že výrobce doporučuje určité ustavení, ale zkoušel jsem spíš jen, zda se to projeví na zvuku. Pokud ano, tak jak moc. Při mém testu byl projev patrný. Přirovnal bych jej k výměně signálového kabelu mezi DAC a zesilovačem.

Druhotně jsem vliv "válečků" ocenil také na zlepšení zvuku televizoru. Televizor visí vzadu na zdi "mezi repro" a na poslech jej přikrývám. Po ukončení poslechu hi-fi, při ponechání válečků na původním místě, jsem zaznamenal více prostorovější zvuk a patrnější hudební doprovod od P.Hapky i v seriálu "My všichni školou povinní".

Těžko říct, na jakém principu to funguje, ale tipuje, že "váleček" funguje jako zvuková čočka a ovlivňuje chování zvukových vln v prostoru. Každý typ válečku je podle jiných rozměrů (hloubka nebo šířka) "naladěn" na určité frekvence. Je zarážející, že k tak velkému ovlivnění zvuku je běžně potřeba poměrně velká plocha (např. difuzor) a tady to zvládne malý váleček.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Synergistic research

Příspěvek od Horizon »

První set 5ks HFT standard mám naistalován na stěně za repro,k označení pozic jsem použil křížový laser,metr a papírovou malířskou pásku na kterou jsem na udělal značky a lepil HFT do pokusných pozic , označil jsem si jich víc a zkoušel - můj poznatek ve zkratce: ve všech místech kam se naistalovaly HFT válečky je lepší zaostření zvuku .... po odebrání prostředního HFT je to poznat hodně - zejména hlas se zploští a trochu "rozjede",po odebrání dvou horních se zvuk více otevře nahoru a znepřesní ... takže vše musí zůstat na stěně :) , stejně jako bez Black Boxu už to není ono - oboje má podle mě větší vliv než by se zdálo
-
jednotlivé HFT samostatně začnou zpřesňovat zvuk v místě umístění, asi dává smysl až více ks HFT,po instalování 5ks podle návodu (první set)
na stěnu za repro se "vytvoří klec" z 5ks , kterou když posunu nahoru/dolu pohne se sweet pot ve zvuku,když jsem posunul horní dva výše zvětšil jsem si plochu zaostřeného zvuku, určitě to má limity chce to zkoušet , nezkoušel jsem - kam až to jde a bude to OK,ale horní dva mám ve větší vzdálenosti než doporučují v návodu - 2+ feet - takže myslím že taky Ok
Mám ještě druhou sadu 5ks,tak až bude zase čas zkusím další pokusy,zajímají mě i UEF Dots jen podle návodu jdou do stejných míst jako HFT,tak uvidím jestli koupím sadu UEF Dots a porovnám je spolu,určitě něco pak půjde i na repro
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Je možnost vyzkoušení 2ks Black boxu. Než odjedou na Moravu. Můžete se mi ozvat na email či SZ

Pěkný večer
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Pište, Pište, Volejte kdo má zájem. Přeji hezký den.
HFT Synergistic research X.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Synergistic research

Příspěvek od Rothaudio »

Je možnost vyzkoušení 2ks Black boxu. Než odjedou na Moravu. Na trase Praha-Brno. A okolí Můžete se mi ozvat na email či SZ

Pěkný večer
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Synergistic research

Příspěvek od Pytell »

Mám už týden na testování BB. Moji poslechovka je cca. na 95 % akusticky ošetřená, tak jsem nečekal nějaký přínos. Dle výrobce jsem umístil do středu mezi bedny -- nějaký rozdíl ve zvuku -- trochu lepší bas :
155.jpg
Ale změnou umístění BB se děly věci a nejlepší u mě je umístění na servírovacím stolku :
20220413_082947.jpg
Kdo to u mě znám, tak je vpravo vedle poslechového místa. Ten zvuk je tak homopgenní, příjemně se poslouchá, lepší a konkrétní basy.

Vřele doporučuji v vyzkoušení, hlavně kdo nemá nebo nemůže např. v obýváku udělat akustiku -- vyzkoušejte , fakt toto se SR povedlo.

Měl jsem i půjčené sedy HFT -- jako blbec jsem přelepoval různé pozice na stěnách --- ale abych dokázal slyšet posun ve zvuku , tak minimální , že u mě se tato investice nevyplatí.

Kdo si hraje nezlobí i mém pokročilém věku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Synergistic research

Příspěvek od PavelDosko »

jak to funguje ?
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Synergistic research

Příspěvek od Pytell »

Je to pasivní rezonátor, ale na jaké principu to funguje , nevím. Ale účinnost je skvělá.
Odpovědět