Lišta za filtr ?

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Lišta za filtr ?

Příspěvek od parnass »

rád bych požádal o názory na to, jestli filtrovanou či nefiltrovanou lištu za filtr hammer
jsem si vědom obecného pravidla dávat za filtr už jen nefiltrovanou lištu, ovšem nejsem si jistej v mým specifickým případě.
ve filtru mám všechno “co hraje” i “trochu hraje” - tedy zesilovač, streamer, převodník, lps ke switchi, lps k nucu…
v liště je pak pouze toto - router - poe adapter pro antenu - lps pro konvertor na opticu - lps k prvnímu ze dvou switchů (věci, který by se ne zvuku měly podepsat naprosto zanedbatelně, ale na druhou stranu můžou zamořovat okolí - např poe adapter k anteně…
čili - co použít za lištu (prosím neradtě mi gmc, hledám něco levnýho…)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od fox »

Myslím, že pokud dáš lištu za filtr, nebude to OK. Přístroje, zapojené v liště se budou navzájem ovlivňovat.
Nemám sice Hammer, ale když jsem zapojil do stejné zásuvky Niagara 5000 phono a napájení gramofonu, nebyl zvuk tak dobrý, jako když jsem nechal phono předzesilovač v zásuvce samostatně.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od Frogyman »

Mám zkušenost, že zařadit za filtr lištu je opět posun. A pokud ne GMG, klidně nordost. Mám takto dočasně zapojené dvě QB4 👍. A dočasně proto, že časem bude GMG... 😇
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od parnass »

děkuju za radu...nnicmeně nordost je bezfiltrová - čili radíš bezfiltr i když tam budou spínaný zdroje?
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od Frogyman »

Netroufám si radit, na to nemám dostatek zkušeností. Jen jsem napsal výsledek testování u mne, kdy jsme se na dvou různých seancích s různými členy vždy shodli, že z lišty za filtrem to hraje ještě lip. Ale vždy to byly lišty s nějakou úrovni filtrace. Jak GMG, tak i Nordost...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od Dasta »

Já zaznamenal výrazné zlepšení zapojení li šty Furugrescu(2zásuvky měď, 4 stříbro) doma i za filtrací SunriseV2 od Noble Audio.
Znatelné zpevnění basů a pročištění výšek, zlepšení lokalizace.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od terahera »

Přesně jak píše Dasta,je i u mně,zapojení stejné,NA a za ní nefiltrovaná lišta Furugescu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: lišta za filtr ?

Příspěvek od blesk666 »

Nouem zdelit len moju skusenost kde som mal za NA Sunrise V2 zapojene este listu Supra MD06 EU (lista bez filtracie) a potom to iste ale namiesto Supry lista Furutech e-TP66E (tiez lista bez filtracie) Tak s Furutech listou to bolo lepsie (az prekvapivo lepsie rozlisenie a separacia nastrojov a hlasov). V liste som mal zapojeny streamer Autender, Project Soeedbox a Phono box RS. (vsetko osttne do Su rise V2). Porovnaval som len digitalnu cestu. Streamer bol zapojeny vzdy s tym istym napajacim kablom Viborg MTR1501 (teda priamo do Suneise V2, aj ked siel cez listu)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět