AES/EBU

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Nějaké zkušenosti a doporučení pro dig. kabel AES/EBU 110ohm? Nějaké tipy, doporučení? Zatím adepti levný, ale prý výborný DH Labs Silver Sonic D-110, další Transparent Reference, prý jeden z nejlepších Synergistic Research GALILEO UEF, Wireworld Platinum 8.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Aes/Ebu

Příspěvek od zappa »

Synergistic Research GALILEO UEF
8465642952_0_g.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Aes/Ebu

Příspěvek od Vinco »

Do suboja s Galileom by som zobral Stealth Sextet V16-T.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Obnovím tuto diskuzi. Nemám zkušensoti s digitálními kabely. Zatím si nejsem jistý, jestli je nutné investovat víc peněz do digitálního kabelu. Doposud jsem se domníval, že u digitálních kabelů nejsou tak velké rozdíly jako u analogových. I tady se dá utratit docela velké částky, co si o tom myslíte? Pokud máte nějaké zkušenosti, prosím sem s nimi. Momentálně se rozhoduji mezi Transparent Reference a Harmonix HSA-102. Cenový rozdíl je 400 euro ve prospěch Harmonixu. Pokud čtu o Aes/ebu na zahraničních forech tak se vyjadřují o Transparent reference jako o jednom z nejlepších, o Harmonixu jsem nenašel ani zmínku. To, ale neznamená, že Harmonic nemůže dosahovat výborných kvalit. No prostě nevím, jestli vsadit na jistotu s Transparent?
1665171-a952a949-harmonix-hs102-harmonicstrings-aesebu-balanced-xlr-digital-1-meter-cable-new.jpg
Dík
8121084902_1_g.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: AES/EBU

Příspěvek od PavelN »

U mě i na hodně levné sestavě se digi coax a jeho kvalita hodně projevila.

Měl jsem propojeno Monster Cable - cena za 1 m asi 700 Kč. Zvuk byl docela ostrý a "umělý". Po přejití na Van Den Hull Digi coupler si zvuk "sednul" byly lépe prokresleny výšky a reprodukce se stala méně "digitální". Pak jsem na jiném převodníku zkoušel zase USB a tam ty rozdíly byly také hodně znát (obyčejný dvojitě stíněný oproti (už si nepamatuji) asi Furutech za cca 14 000 kč. Je otázka, zda se s nárůstem ceny natolik dostatečně zvýšila kvalita reprodukce. V mém případě vzhledem ke kvalitě DAC a celé sestavy se ten přínos tolik neprojevil. Jako posun správným směrem to byl významný.


Za mne a mé zkušenosti má digitální kabel srovnatelně velký vliv jako propojovací RCA kabel. Opět řeknu, že to chce vyzkoušet na své sestavě. Co tam zvukově a podle preferencí posluchače sedne. Obecně možná vyzkoušet oproti záloze nějaký "lepší střední" kabel, a pak se rozhodnout, zda jít výš.

Hodně zdaru.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

PavelN píše: 27 úno 2021 17:01 U mě i na hodně levné sestavě se digi coax a jeho kvalita hodně projevila.

Měl jsem propojeno Monster Cable - cena za 1 m asi 700 Kč. Zvuk byl docela ostrý a "umělý". Po přejití na Van Den Hull Digi coupler si zvuk "sednul" byly lépe prokresleny výšky a reprodukce se stala méně "digitální". Pak jsem na jiném převodníku zkoušel zase USB a tam ty rozdíly byly také hodně znát (obyčejný dvojitě stíněný oproti (už si nepamatuji) asi Furutech za cca 14 000 kč. Je otázka, zda se s nárůstem ceny natolik dostatečně zvýšila kvalita reprodukce. V mém případě vzhledem ke kvalitě DAC a celé sestavy se ten přínos tolik neprojevil. Jako posun správným směrem to byl významný.


Za mne a mé zkušenosti má digitální kabel srovnatelně velký vliv jako propojovací RCA kabel. Opět řeknu, že to chce vyzkoušet na své sestavě. Co tam zvukově a podle preferencí posluchače sedne. Obecně možná vyzkoušet oproti záloze nějaký "lepší střední" kabel, a pak se rozhodnout, zda jít výš.

Hodně zdaru.
Dík za názor.. Viš, tohle je pro mne jěště krok do neznáma. Když koupím Transparent Reference tak chybu asi neudělám, jen jsem chtěl ušetřit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: AES/EBU

Příspěvek od F2014 »

zappa píše: 27 úno 2021 13:21 Obnovím tuto diskuzi. Nemám zkušensoti s digitálními kabely. Zatím si nejsem jistý, jestli je nutné investovat víc peněz do digitálního kabelu. Doposud jsem se domníval, že u digitálních kabelů nejsou tak velké rozdíly jako u analogových. I tady se dá utratit docela velké částky, co si o tom myslíte? Pokud máte nějaké zkušenosti, prosím sem s nimi.
Myslím, že bez vyzkoušení bych nic nekupoval :smile:
Moje skromná dosavadní zkušenost s digitálními kabely (USB, ethernet, coax) asi taková: Nevhodný digitální kabel umí dost pokazit. Na druhou stranu, po dosažení prvotního zlepšení výměnou za "lepší" kabel jsem na svém systému už další podstatnější pozitivní změny moc nezaznamenal.
Klidně to může být tak, že mám brzdu v systému jinde a digitální kabel vyšší kategorie nejen že nepřinesl zatím zlepšení, ale třeba i zvýraznil jiný nedostatek.
Mám USB Nordost Tyr2 a stačil by mi Heimdal2 za méně než poloviční cenu. Coaxu od Casea (BNC -> Cinch), který jsem vzal jen do počtu kvůli BNC konektoru při Casea upgrade digitálního výstupu z mého CD transportu jsem dal zvukově přednost před půjčenou Valhallou2 (počítám, že to bude nejspíše ten případ, kdy V2 ukázala jiný neduh v mém systému). Přitom v analogových kabelech je u mne každá další V2 posunem k výrazně lepšímu zvuku systému.
Tím netvrdím, že vyšší řady digitálních kabelů nemohou mít pozitivní vliv na systém - ve studiu jsem to ostatně mohl slyšet, nicméně v domácích podmínkách jsem se k tomu zatím nedopracoval.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Zatím jsem vyzkoušel nějaké levnější oproti Grimm audio, propastný rozdíl. Určitě i digitální kabel může pohřbít highendový poslech, to už je jasné. Jaké budou rozdíly s jinými se uvidí, ale myslím, že bude jěště prostor na tunění. :roll: Grimm je v řádech asi 10t. Zakoupil jsem Harmonix HS-102 , tak uvidíme jaký bude v provnání s Grimm.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

F2014 píše: 28 úno 2021 13:45
zappa píše: 27 úno 2021 13:21 Obnovím tuto diskuzi. Nemám zkušensoti s digitálními kabely. Zatím si nejsem jistý, jestli je nutné investovat víc peněz do digitálního kabelu. Doposud jsem se domníval, že u digitálních kabelů nejsou tak velké rozdíly jako u analogových. I tady se dá utratit docela velké částky, co si o tom myslíte? Pokud máte nějaké zkušenosti, prosím sem s nimi.
Myslím, že bez vyzkoušení bych nic nekupoval :smile:
Moje skromná dosavadní zkušenost s digitálními kabely (USB, ethernet, coax) asi taková: Nevhodný digitální kabel umí dost pokazit. Na druhou stranu, po dosažení prvotního zlepšení výměnou za "lepší" kabel jsem na svém systému už další podstatnější pozitivní změny moc nezaznamenal.
Klidně to může být tak, že mám brzdu v systému jinde a digitální kabel vyšší kategorie nejen že nepřinesl zatím zlepšení, ale třeba i zvýraznil jiný nedostatek.
Mám USB Nordost Tyr2 a stačil by mi Heimdal2 za méně než poloviční cenu. Coaxu od Casea (BNC -> Cinch), který jsem vzal jen do počtu kvůli BNC konektoru při Casea upgrade digitálního výstupu z mého CD transportu jsem dal zvukově přednost před půjčenou Valhallou2 (počítám, že to bude nejspíše ten případ, kdy V2 ukázala jiný neduh v mém systému). Přitom v analogových kabelech je u mne každá další V2 posunem k výrazně lepšímu zvuku systému.
Tím netvrdím, že vyšší řady digitálních kabelů nemohou mít pozitivní vliv na systém - ve studiu jsem to ostatně mohl slyšet, nicméně v domácích podmínkách jsem se k tomu zatím nedopracoval.
Dík za další zkušenost. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Na poslední chvíli jsem se rozhodl pro Transparent a zrušil Harmonix. Ve středu by měl dorazit. Dám pak report. Zapujčený Grimm je tento https://theaudio.co/products/grimm-audi ... -ebu-cable
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: AES/EBU

Příspěvek od Jiri »

Podle toho, že Transparent AES/EBU je v inzerci, tak asi report už nebude, co?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 05 bře 2021 20:15 Podle toho, že Transparent AES/EBU je v inzerci, tak asi report už nebude, co?
Ale bude. :lol: Po zapojení se stalo něco obdobného co s Desire, větší objem nástrojů, nastalo zklidnění, ale ztratila se jiskra a rozlišení, naopak nástroje v prostoru jsou v prostoru více od sebe, vocály znějí reálněji, vše je uhlazenější, s hlasitostí můžete jít víc doprava více než normálně aniž by vám začalo něco vadit (většinou to bývá uřvanější, tady to tak není). Tento kabel bych doporučil do ostřejších systémů, a proto ho prodávám, je na mne příliš klidný, hudba jakoby ztěžkne. V každém případě jsem nečekal takové rozdíly mezi digitálníma kabelama. Takže jak říkám, v mém systému a mému vnímání si příliš nesedl, ale jinde se může chovat zcela jinak.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: AES/EBU

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Velmi dobrý je prý starší Audioquest Eagle Eye RCA digitální kabel a jeho obdoba v provedení AES/EBU se jmenuje Raven. Cena je velice příznivá ale AQ Raven se v inzerci vyskytují zřídka.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: AES/EBU

Příspěvek od kychtax »

Akorát ten Eagle Eye je oblíbený na alíku. Tak pozor. https://www.aliexpress.com/i/33034065692.html
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

2,část hodnocení. Po dni odpočinku, který jsem si dal, opět poslouchám. První jsem zapojil Transparent, poté Harmonix xlr a poslední Grimm. Pouštěl jsem si Pár století od Flamengo. Musím říct, že mne tentokrát poslech s Transparentem bavil, a byl jsem zvědav, když přepojím na Harmonix. S Harmonixem to hrálo detailněji, ale ztratila se ta atmfosféra 70 let, zvuk byl víc hifi, víc to cinkalo, ale na úkor hudby, ta dost po kulhávala, kytara hned v počátku ztratila objem, ztratilo to emoce a krásu té melodické linky, ztratilo to i hloubku prostoru, sice vše bylo čitelnější, a kdekdo by řekl, že to hraje čistěji, ale omyl, je to pouhé zdání, kterému jsem i já zpočátku podlehl. S Transparentem je víc hudby, nejvíc hudby je totiž ve středech, to všichni víme, a tam je jeho největší síla, abyste si nemysleli, že to necinká, taky to cinká, ale méně, soustředí se prostě na organický celek. Podobně jako Harmonix hrál i Grimm, ten v podstatě jěště více rozpitval scénu, ale vytratilo se všechno pozitivní co jsem zaznamenal s Transparentem. Je jasné, že transparentnost mu v některé složitější hudbě bude lehce chybět, ale toto vyváží plností ve středech, takže je nutno zvážit a rozhodnout se co ho baví víc. Doufejme, že se najde kabel, který bude umět obojí. Prozatím však musím přehodnotit zda Transparent Reference chci vůbec prodat. Mám nabídku na Nordost Vallhala 1, slyšel někdo?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

No poslouchám, a nestačím se divit jak dobře už Transparent hrají, že by si to nějak teprve sedlo? Nebo to bylo návykem na jiný zvuk, a konečně mi docvakává, že jsou to opravdu referenční kabely? Taky pořád pouštět 3 písničky dokola, to už je někdy na Chocholouška. :) A dnes už jen poslouchám cokoliv, a je to prostě pěkná zážitek. Taky jsem si poslechnul od Mejly Hlavsy pár písniček, např. Sny a Indánská modlitba, kdyuž měl včera to výročí, a paráda, i ty Dégéčka jsou najednou výborně (Uměle ochuceno).
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AES/EBU

Příspěvek od blesk666 »

Uz sme to v inom vlakne spominali, vacsinou treba nechat veci “odlezat” Teraz nech si to niekto nevysvetluje tak, ze si ucho zvykne, ale skor ze treba pocut vela nahravok a niektore opakovane nez si clovek uvedomi v com su vlastne rozdiely pre a proti.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 07 bře 2021 23:41 Uz sme to v inom vlakne spominali, vacsinou treba nechat veci “odlezat” Teraz nech si to niekto nevysvetluje tak, ze si ucho zvykne, ale skor ze treba pocut vela nahravok a niektore opakovane nez si clovek uvedomi v com su vlastne rozdiely pre a proti.
přesně jak to říkáš, opravdu to zjištuji :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AES/EBU

Příspěvek od zappa »

Transparent Reference stále ukazuje velkou kvalitu. Prostě vyrovnaný zvuk, výborný tembr a rozlišení. Ocenuji ho víc, po každém upgradu se zvuk s ním v přímé úměře vylepšuje. Nicméně stále mne láká MIT Oracle MA-X, někdo zkušenosti s ním? https://www.audio-markt.de/market/mit-o ... -944944854
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět