Ortofon Quintet - do naha!

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od tujatuja »

Dovolím si upozornit vážené majitele přenosek Ortofon Quintet na možnost zbavit je jejich hávu resp. rezonující skořepiny. Návod, jak na to, byl zmíněn na stránkách 6moons.com, ale jelikož tento hifimanazín má snad nejpitomější webové stránky mezi všemi magazíny, uvedu, co si pamatuji:
Jednoduše pomocí o něco delších upevňovacích šroubků, než jsou pro montáž přenosky doporučovány, opatrně vytlačit skořepinu a oddělit ji od těla přenosky. Nutno přitom dávat pozor, aby nedošlo k poškození chvějky. Já jsem stejného výsledku dosáhl víceméně nechtěně - při montáži přenosky Quintet Black pomocí šroubků doporučené délky se mi skořepina oddělila sama od sebe!
IMG_3714.JPG
Na takto upravenou přenosku hraji již pár měsíců a musím říci, že hraje lépe než se skořepinou. V čem je ten zvuk lepší? Těžko definovat, zvuk se mi prostě více líbí, je čistší a nic v něm nepostrádám. Předtím jsem byl ze zvuku trochu nervozní, pořád jsem přemýšlel, co k mé spokojenosti chybí a kde je chyba. Tohoto pocitu jsem nyní zbaven.

Upozornění! Každý svého štěstí strůjcem a nechť tedy koná na vlastní riziko! :razz:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od valderon »

:clap:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od Janik »

Nechapem vobec naco tam davaju tie plastove kryty.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aby jsi mel DIY prostor ke zlepseni zvuku :lol:
Dieter Burmester
jiriv
Příspěvky: 7
Registrován: 29 pro 2017 15:46

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od jiriv »

S tím zlepšením zvuku bych byl opatrný https://www.vinylengine.com/turntable_f ... 19&t=83503
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od YamahaMan »

Tiež by som bol v tomto prípade opatrný, najmä keď nepoznám súvislosti...
Napr.:
"Vonkajší plášť systému Ortofon je neoddeliteľnou súčasťou tlmenia kazety. Drží gumový motorový elastomér na svojom mieste a tlmí vibrácie..."
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od tujatuja »

Skořepina z tvrdého plastu, který zvoní, když na něj trochu ťuknete, a která sama od sebe odpadá od těla přenosky, asi nebude nejlepším tlumičem vibrací, že? A ta tlumící vložka za chvějkou je pevně přilepená a nepotřebuje žádný držák.

Dám spíš na své vlastní uši než na pochybně podložený názor kohosi na fóru vinylengine.

Ve svém příspěvku jsem popsal pouze svou vlastní zkušenost, přičemž kdyby mi ta skořepina sama neodpadla, asi by mě nenapadlo ji oddělávat.

V žádném případě můj příspěvek neměl vyznít jako doporučení!
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od tujatuja »

vinyl_and_coffee píše: 22 úno 2021 15:31 Nechapem vobec naco tam davaju tie plastove kryty.
Tento kryt má dle mého názoru především chránit “vnitřnosti” před poškozením.

V každém případě by měli zvolit vhodnější materiál, než je tvrdý “zvonící” plast, a lepší uchycení!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od aretax »

tujatuja píše: 23 úno 2021 21:58
vinyl_and_coffee píše: 22 úno 2021 15:31 Nechapem vobec naco tam davaju tie plastove kryty.
Tento kryt má dle mého názoru především chránit “vnitřnosti” před poškozením.

V každém případě by měli zvolit vhodnější materiál, než je tvrdý “zvonící” plast, a lepší uchycení!
Oni ho aj dávajú - na drahšie modely !! Ako sa hovorí: "Za málo peňazí málo muziky".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od YamahaMan »

tujatuja píše: 23 úno 2021 21:45 Skořepina z tvrdého plastu, který zvoní, když na něj trochu ťuknete, a která sama od sebe odpadá od těla přenosky, asi nebude nejlepším tlumičem vibrací, že? A ta tlumící vložka za chvějkou je pevně přilepená a nepotřebuje žádný držák.

Dám spíš na své vlastní uši než na pochybně podložený názor kohosi na fóru vinylengine.

Ve svém příspěvku jsem popsal pouze svou vlastní zkušenost, přičemž kdyby mi ta skořepina sama neodpadla, asi by mě nenapadlo ji oddělávat.

V žádném případě můj příspěvek neměl vyznít jako doporučení!
Možno si mal nejaký nevydarený kus. Nedá sa to paušalizovať a okrem iného tuknutie po skrupine a vibrácie pri prehrávaní je "nebe a dudy". Podľa mňa neporovnateľné ale každý je strojcom svoje júl zvuku... Takže, keď je libo kabriolet, nech je.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ortofon Quintet - do naha!

Příspěvek od tujatuja »

Vibrácie? Spíš bych řekl, že rezonance, což pro přenosku asi dobré není.
Odpovědět