Okto Research

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Okto Research

Příspěvek od tujatuja »

John Atkinson/Stereophile provedl test převodníku DAC8 Stereo českého výrobce, včetně měření, s vynikajícím výsledkem:

https://www.stereophile.com/content/okt ... -processor

Velkým handicapem tohoto výrobku bude jeho cenovka, jež je pro pravověrné highendisty příliš nízká :lol:
kychtax

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od kychtax »

nevím o Sabre DAC, který by špatně měřil. Se zvukom už to bývá složitější. Občas. :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak, o samotnem vnitrku DACu tam ani na strankach vyrobce neni skoro nic, typ chipu, hodiny, oddeleni atd, neni ani zrejme jestli jde vypnout ovladani hlasitosti a zda je v analogove ci digi domene
neni placka, neni highend
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od tesarpa »

Měl jsem půjčeno, jestli se dobře pamatuji, je to čistě digitální zařízení vč. řízení hlasitosti. Čip je buď ESS Sabre 9028 Pro nebo 9038 Pro, teď už nevím.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od Vadim »

Taky jsem se domlouval na zapujceni, ale nejak to nevyslo... Premyslel jsem, ze bych si jej poridil jako levnejsi alternativu k Merging NADAC. Nakonec mam Merging.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od blesk666 »

gratulujem nielen k vysledkom, ale aj tomu ze sa to dostalo do stereophile (akoukolvek cestou to bolo).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od tujatuja »

kychtax píše: 22 led 2021 12:55 nevím o Sabre DAC, který by špatně měřil. Se zvukom už to bývá složitější. Občas. :smile:
V testech Stereophile přece nejde jen o měření. V poslechovém testu tento DAC si vedl dobře i vedle desetinásobně dražšího DACu od MBL.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od tujatuja »

blesk666 píše: 22 led 2021 16:15 gratulujem nielen k vysledkom, ale aj tomu ze sa to dostalo do stereophile (akoukolvek cestou to bolo).
V testu je cesta popsána: recenzent K. Rubinson hledal osmikanálový DAC na internetu a objevil Okto Research. DAC si nechal poslat a po úspěšném poslechu si koupil.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od tujatuja »

PavelDosko píše: 22 led 2021 13:15 tak tak, o samotnem vnitrku DACu tam ani na strankach vyrobce neni skoro nic, typ chipu, hodiny, oddeleni atd, neni ani zrejme jestli jde vypnout ovladani hlasitosti a zda je v analogove ci digi domene
Tak, tak. Výrobce bude dobrý konstruktér, ale špatný obchodník. Bohužel. V našich krajích nic neobvyklého.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Okto Research, Praha

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 22 led 2021 15:59 Taky jsem se domlouval na zapujceni, ale nejak to nevyslo... Premyslel jsem, ze bych si jej poridil jako levnejsi alternativu k Merging NADAC. Nakonec mam Merging.
Myslím, že jsi udělal dobře, Merging je výborný. Ale ten Okto je tedy super levný, to je fakt, a v té recenzi se ukázal velmi dobře.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Okto Research

Příspěvek od blesk666 »

mat nieco v streophole takto ohodnotene a zmerane je podla mna obrovske plus. Tak som to aj myslel. Obdobne ako sluchadlove veci na head-fi ked sa premielaju a su pozitivne ohodnotene uzivatelmi, alebo veci na ASR fore. Su to mienkotvorne media s racionalnym zakladom. Tak ci tak, ich zavery nie su univerzalne platne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
kychtax

Re: Okto Research

Příspěvek od kychtax »

1089 Ecek.. jo :clap:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Okto Research

Příspěvek od Jiri »

Ještě dřív než Okto research nabídl své podobné řešení SHD výrobce MiniDSP.
https://www.minidsp.com/products/stream ... series/shd

MiniDSP SHD má taky výborné měření (dokonce i Dirac korekci akustiky), pročítal jsem tenkrát uživatelské recenze a někdo zkušenější to SHD označil jeho zvuk kategorie "DAC do 500,-USD". Tím to pro mě přestalo být zajímavé.

Bylo by super, kdyby Okto research byl výrazně lepší než SHD.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět