STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Od minulého týdne mám doma na test zapůjčené step up trafo, které pod svojí značkou vyrábí Francouzský prodejce https://www.anamightysound.com/.
Trafa dělá v několika různých variantách vynutí, aby odpovídalo požadavkům konkrétních přenosek. Správné párování velice ochotně doporučí a tak jsem si domluvil zápůjčku varianty 1:26, které je ideální pro přenosky SPU.
Trafo mne hned po zapojení tak nadchlo, že už teď vím, že jej vracet nebudu! :angel: :thumbup: A to nejen ve spojení s SPU, ale i s přenoskou Ortofon A95. Ten přínos je ohromný i ve spojení s mým phono preampem Audio Research REF2, který je považován za referenci. Dokonce uvažuji o zakoupení dalšího, abych nemusel přehazovat káblíky a mohl hrát přes trafo z obou gramofonů! :angel: :cool:

Více informací najdete zde
https://www.anamightysound.com/shop/ste ... o-step-up/


Tady je srovnávací test od anglického prodejce:
https://ammonite-audio.co.uk/step-up-tr ... mparisons/


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od PavelDosko »

super ze elektronika pomuze analogu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Tak já doby, kdy analog fungoval bez elektroniky nepamatuji...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, jedna otázka Pls - písal si, že výrobca vie nastavit tento malý "zázrak" na základe požiadavky zákazníka podľa typu prenosky.
OK a čo keď ju časom vymením za inú s inými požadovanými parametrami.
Je toto nejako doriešené?
Dík.
Ps. Kde ty chodíš na tieto vychytávky? A eśte, že to máš hneď aj na odskúšanie, to je v mojich končinách "scifi" ~x(
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Když nevíš, u jaké přenosky skončíš, tak si vezmeš trafo co je nejvíce univerzální. Tady ta 1:26 co mám je na to ideální.
Ale když koupíš nějaký atyp, který si nesedne, musíš nejspíš koupit jiné. Zda dělá za nějaký poplatek upgrade nebo výměnu netuším, to jsem s ním neřešil...

A zápůjčka - skoro vždy se dá vše domluvit . Je to jen o komunikaci a dohodě. S tímto prodejcem jsem v občasném kontaktu již několik let, protože dělá špičkové rettipy přenosek a tak jsem s ním pár věcí řešil. A když mi teď miyajima dosluhuje a já řešil, že přejdu na SPU, tak jsme si vyměnili pár e-mailů a on mi pak nabídl nezávaznou zápůjčku tohoto trafa ... Psal jsem mu, že jej budu porovnávat s ARC, Vertem atd a on jen napsal, že toto vše již má za sebou a je zvědav, co mu napíši. Půjčil mi to bezplatné na 15 dni a já mu po dvou dnech psal, že si jej nechám. A za týden jsem psal, že chci další tři ks, protože kdo je slyšel, už bez něj nechce poslouchat 🤣🤣🤣
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Oki, vďaka za info.
Škoda, že je situácia taká-aká je /Covid/.
Dako by sa v rámci návštevy niečo odskúšať.... /ak by si bol ochotný a naplánoval cestu na SK, viem, že si to min. rok plánoval/
No čo už.
Ps.: TRON používaš na mono?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Jj, TRON mám dělaný čistě mono a na míru pro miyajima zero...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Miles »

Mám takový dotaz zda jste měli možnost ono trafo vyzkoušet s jinými trafy ? Je blbá doba jezdit někde po vlastech českých a dělat pokusy , zvažuji že napíši do Francie a pokud by jen bylo možné rád bych vyzkoušel trafo oproti mému Denon AU S 1 určitě by to bylo zajímavé kdo ví ??? :shh:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Vyzkoušeli jsme vše, co jsme potřebovali vědět a máme jasno. Dělat roadshow a dále porovnávat neplánujeme. Ale nebude problém jej příležitostně na návštěvu vzít.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, dostal jsem SZ ohledně kompatibility traf Sculpture A s jinými přenoskami, tak odpovědi dám veřejně. Třeba to bude zajímat někoho dalšího:

- pro přenosky Lyra (Delos a Helikon) je doporučováno trafo s poměrem 1:12
- pro přenosky ZYX 4D - pro varianty s výstupem 0,24mV jsou doporučeny trafa 1:26. Pro varianty s výstupem 0,48mV jsou doporučeny varianty 1:15
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od vitek »

Nevíš Sašo jestli dělá i verzi s XLR? Dík
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 17 led 2021 20:24 Ahoj, dostal jsem SZ ohledně kompatibility traf Sculpture A s jinými přenoskami, tak odpovědi dám veřejně. Třeba to bude zajímat někoho dalšího:

- pro přenosky Lyra (Delos a Helikon) je doporučováno trafo s poměrem 1:12
- pro přenosky ZYX 4D - pro varianty s výstupem 0,24mV jsou doporučeny trafa 1:26. Pro varianty s výstupem 0,48mV jsou doporučeny varianty 1:15

Zajímavé :-? , mě François doporučil pro Lyru Delos 1:15. Navíc 1:12 není v nabídce.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Miles »

Děkuji za odpověď ,nicméně kdyby se člověk neoptal tak se to nedoví !!!!!! V nabídce takové trafa nevedou maji varianty 1 : 10 , 1 : 15 takže to znamená že by jej musely bud vyrobit nebo přizpůsobit na daný tip přenosky
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Přizpůsobení trafa v této velikosti bude nadmíru pracné. To bude levnější vyrobit nové.

Ale vzhledem k popisu funkčnosti step-up trafa, dělat mezi 1:10 a 1:15 další mezistupeň, nedává moc smysl.

Naopak další potřebný parametr pro výběr poměru je citlivost MM předzesilovače. Některé potřebují 4mV, jiné 6mV při obvyklé zátěži 47kΩ (a přitom oba hrají stejně na jednu a tu samou MM přenosku). Z toho je patrné, že drobné nuance není třeba řešit. Ale pustit do obou více jak 9mV, to už by, myslím, "kreslilo" jako blázen...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Miles píše: 17 led 2021 21:30 Děkuji za odpověď ,nicméně kdyby se člověk neoptal tak se to nedoví !!!!!! V nabídce takové trafa nevedou maji varianty 1 : 10 , 1 : 15 takže to znamená že by jej musely bud vyrobit nebo přizpůsobit na daný tip přenosky
A jak by sis to představoval zjistit jinak, než dotazem? Chtěl by jsi tabulku všech přenosek, co kdy kdo udělal a k nim měl doporučené trafo? To přeci není reálné...

japex píše: 17 led 2021 21:26 Zajímavé :-? , mě François doporučil pro Lyru Delos 1:15. Navíc 1:12 není v nabídce.
Beru teď od něj pár traf pro sebe a "nejbližší", co měli možnost u mne nebo u sebe slyšet. A když jsem řešil ideální trafo pro Lyru, tak mi psal že aktuálně nemá skladem, ale udělá do 14 dnů a zvolí poměr 1:12. Podle mne v nabídce má uvedeny nejčastěji využívané trafa, ale pokud chce někdo konkrétní řešení, umí nabídnout a připravit na míru...


Ona nějaká tolerance +- je v pořádku. Když jsme řešili SPU, tak ideál je 1:26 pro všechny. Pokud bychom chtěli být puntičkáři, tak vyjímky jsou a např. pro SPU A by bylo dokonalé řešení 1:30 a pro SPU Silver Meister 1:22. Ale i tak oboje budou velice dobře fungovat s 1:26.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

vitek píše: 17 led 2021 20:41 Nevíš Sašo jestli dělá i verzi s XLR? Dík
K dispozici jsou i verze XLR/XLR, RCA/XLR or XLR/RCA. Je to za příplatek 300 Euro...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Domů mi dva dny po odeslání z Francie dorazila zásilka tří traf pro nejbližší "vinyl kamarády". Každý, kdo měl možnost u sebe nebo u mne toto mimořádně povedené trafo slyšet, už nemůže bez něj žít . 😇
Zároveň byl přibalen i phono kabel RCA/RCA, který použiji za trafo k preampu. Během 14 dnů mi ještě přijde demo set s kabelem 5DIN/RCA a taky jejich preamp "Sculpture A - Mini Discrete Phono". Na oboje jsem zvědav, zda to budou tak povedené kousky, jako SUT! 😎👍

IMG_20210130_154042.jpg
IMG_20210130_154109.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Tak se zadařilo a dnes dorazily demovzorky, zapůjčené pro test mezi členy našeho fóra.
K dispozici je:
- STEP UP TRAFO Sculpture A s poměrem 1:20 (univerzální poměr, na kterém lze otestovat s většinou přenosek. Zájemcům o koupi pak bude připraveno na míru dělané pro jejich přenosku/přenosky)
- DISCRETE MINI PHONO - MM phono předzesilovač, který v kombinaci s SUT Sculpture A tvoří dokonalý pár pro jakoukoliv MC přenosku
(podrobnosti - viz níže)

Jak jsem avizoval, tyto vzorky bude možné si oproti záloze u mne zapůjčit a nezávazně vyzkoušet. V případě zájmu pak již komunikace napřímo s výrobcem, popř. mohu zprostředkovat v rámci společné objednávky, kdy bychom mohli dosáhnout na nějakou množstevní slevu.
Pokud máte zájem o zapůjčení, pište SZ nebo na email: zabiny007@centrum.cz. Podmínkou je složení vratné kauce + úhrada nákladů na zaslání.

Pokud má někdo zájem o samotné SUT, lze se domlouvat hned.
Pokud chcete půjčit celé combo (tedy phono i SUT), bude k dispozici cca v druhé polovině června, až si Mini PHONO vyzkouší ti, kteří již doma mají vlastní Sculpture A SUT.

Mimochodem - zde si můžete přečíst, co o těchto výrobcích ( a i zajímavých Sculpture A přenoskách) píše Michael Framer v květnovém Stereophile:
https://sculpture-a.com/wp-content/uplo ... ised-3.pdf


Mini Discrete Phono Stage
https://anamightysound.com/fr/shop/etag ... ete-phono/
100% discrete electronic components
Class A operation without feedback using 2 J-Fet SK880 per channel
Passive RIAA equalization with +/- 0.1 dB deviation
40 dB gain
External power supply
The perfect companion of our line of Mini Nano Step-Ups
cena: 790 EURO

Mini Nano Step up
https://anamightysound.com/fr/shop/tran ... o-step-up/
99.99% copper winding
Toroidal nano-cristalline core
20 Hz – 60 kHz +/- 0.5 dB
No dip switch
Available ratios : 1:5 / 1:10 / 1:15 / 1:20 / 1:26 / 1:30 / 1:40
cena: 790 EURO
IMG_20210531_135010_resized_20210531_024030907.jpg
IMG_20210531_135110_resized_20210531_024030366.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, ten preszosik má zdroj ako príslušenstvo alebo ho treba dokúpiť?
Ps.: je rozdiel oproti iným phono preampom v zapojení tandemu so SUT tejto značky?
Vďaka.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Zdroj pochopitelně je. A druhou otázku nechápu. Každopádně si od něj hodně slibuji. To trafo je mimořádný a pokud bude podobně dobré i phono a v tandemu se prokáže dokonalá souhra, může to být opravdu velmi zajímavé.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 01 čer 2021 11:10 Zdroj pochopitelně je. A druhou otázku nechápu. Každopádně si od něj hodně slibuji. To trafo je mimořádný a pokud bude podobně dobré i phono a v tandemu se prokáže dokonalá souhra, může to být opravdu velmi zajímavé.
Myslel som tým, že ak si mal doteraz zapojený SUT s iným phono preampom a teraz si tam dal tento rovnakej značky -
či to bol posun /ak si to už stihol vyskúšať/.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Zatím nemám vyzkoušený, ještě jsem se k tomu nedostal. Stejně tak myslím, že test u mne bude trochu irelevantní, protože srovnávat můj Brinkmann v retail ceně 12tis EURO s phonem za 790 Euro je trochu mimo. Nemyslíš?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Neviem, možno budeš príjemne prekvapený....
... ale mal si aj phono porovnateľnej cenovej kategórie, takže ak si pamätáš - môžeš porovnať.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Ano, věřím, že nejen já budu velmi překvapený a potěšený, protože do budoucna plánuji ještě jeden gramofon a to bude chtít další phono vstup. :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 01 čer 2021 11:37 Zatím nemám vyzkoušený, ještě jsem se k tomu nedostal. Stejně tak myslím, že test u mne bude trochu irelevantní, protože srovnávat můj Brinkmann v retail ceně 12tis EURO s phonem za 790 Euro je trochu mimo. Nemyslíš?
OT. brinkmann je masaker! :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od jupol »

Rád by som veľmi pekne poďakoval nášmu členovi fóra zabiny007 za ochotu zapožičať a aj zaslať na skúšku uvedené SUT. Všetko prebehlo k spokojnosti v poriadku a podľa dohody. Ďakujem Sašo :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Rádo se stalo :thumbup:
V příštím týdnu proběhnou poslední rezervované zápůjčky a pak bude demo trafo i demo mini Phono volné pro další zájemce. Kdo bude chtít, ozvěte se mi do SZ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od jupol »

Ľutujem, že som už nevyskúšal aj Mini Phono. V cene je spolu so zdrojom alebo sa kupuje zvlášť?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Zdroj je v ceně, koupě v setu je zvýhodněna. Když tak se můžeme pak ještě domluvit na další kolo, poslal bych Ti k tomu i nějaké kabely.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od jupol »

O.K. dohodneme už mailom...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Mark Levinson »

jupol píše: 24 čer 2021 10:39 Rád by som veľmi pekne poďakoval nášmu členovi fóra zabiny007 za ochotu zapožičať a aj zaslať na skúšku uvedené SUT. Všetko prebehlo k spokojnosti v poriadku a podľa dohody. Ďakujem Sašo :thumbup:
Sašo,
toto je záslužná činnost, díky za ni. Kdybych poslouchal z vinylu, tak bych také rád vyzkoušel.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od terahera »

A to nevíš o haldě jiných záslužných činností Saši,kterými posouvá hifisty blíž a blíž jejich snům :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 25 čer 2021 16:33 A to nevíš o haldě jiných záslužných činností Saši,kterými posouvá hifisty blíž a blíž jejich snům :thumbup:
Máš pravdu, nemohu vědět o všem. Je tady určitě mnoho dobrých skutků o kterých ani nevíme a bylo by pěkné za ně poděkovat mnoha členům, kteří pomáhají ostatním jako Saša. Všichni by si zasloužili poděkování, ale to se moc nenosí. Málokdo to veřejně napíše jako Jupol, spíše si přečteš aroganci či posměch, když se chce někdo podělit o své zkušenosti.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Demo kousky "frantíků" Discrete Mini Phono (včetně zdroje) a MIni Nano STEP UP TRAFO se mi vrátily zpět a aktuálně čekají na další zájemce.
Pokud chcete někdo nezávazně vyzkoušet, ozvěte se mi. :thumbup:

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Demo vzorky jsou opět u mne a pro zájemce k dispozici na bezplatné a nezávazné vyzkoušení. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Pro zájemce o nezávazný test je aktuálně DEMO trafo opět k dispozici.
Phono preamp bude volný cca za 14 dní.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Dnes jsem rozbalil balíček z Francie s aktuální novinkou - step up trafo SculptureA Mini Nano se stříbrným vinutím. Dokonalá zábava na stříbrnou neděli :lol: . AG SUT jsem nikdy nezkoušel a tak ani netuším, co se bude po zapojení do sestavy dít. Má očekávání jsou ale veliká a první dojem po vybalení je "wow". Okamžitě zaujme precizní zpracování, vyšší hmotnost, jiné RCA konektory i zemnění. Aktuálně jsem zapojil do sestavy k SPU Century a budu postupně zkoušet i s dalšími přenoskami i různými kabely. A možná i na jiných sestavách u kolegů. Jsem zvědav, jak obstojí v porovnání s jejich "klasickým SUT" a zda bude ten cenový rozdíl opodstatněný (oficiální cena klasické verze je 790 EURO, Ag verze vychází katalogově na 1990 EURO).

20211212_161753.jpg
20211212_161826 (2).jpg
20211212_161839 (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Po téměř týdenním soužití se stříbrným trafem musím říct, že je NEUVĚŘITELNÉ! Jeho projev je světlejší, než měděná verze, ale je to tím že se vše krásně vyčistí (i když člověk měl pocit, že již není co čistit), roztáhlo do hloubky, do šířky i před bedny, takže se člověk dostává muzikantům opravdu na dosah. Nejvíce je to patrné u nástrojově bohatých nahrávek - např. moje oblíbené bigbandy. Separace nástrojů je totiž až neskutečná, přitom je ale zvuk celistvý a analogový, žádná pitva. Prostě dokonalost sama. (*) (*) (*) (*) (*)
Když jsem to psal výrobci s tím, že okamžitě ruším objednávku na dvě měděný trafa, kterou jsem u něj měl a chci místo toho stříbro, tak jeho reakce byla: "věděl jsem, že to tak dopadne, proto jsem ti zatím poslal jen to stříbro" .
No jsem v pasti - v sestavě totiž potřebuji 4 trafa a myslel jsem, že budu mít jedno stříbro a tři mědi. Teď jsem to ale přehodnotil a půjdu minimálně 2 na 2, možná i 3 stříbra na jednu měď. Ten rozdíl je opravdu velký a ten upgrade stojí za to. :thumbup:


BTW
Pokud by měl někdo z majitelů měděného trafa zájem o upgrade na stříbro, dá se lecos domluvit, pošlete mi SZ. :silent: :angel:
Pokud by někdo uvažoval o pořízení měděného, dejte mi opět vědět přes SZ. Vím o majitelích měděných, kteří budou upgradovat na stříbro a tedy bude možné pořídit měď za vyjímečnou cenu... :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od harley44 »

Koupil jsem si variantu urcenou pro prenosky Lyra 1:13. Zvukove je trafo OK, ale v mem pripade je nutne umistit trafo nekolik desitek cm od ostatnich pristroju, aby nebyl slyset zadny brum. Moje ostatni trafa / Ear, Ortofon/ muzu klidne polozit na lampovy predzesilovac a neni slyset absolutne nic. Pravdou je , ze zpracovani trafa napr. s trafem Ear MC4 se neda vubec srovnavat....je to takovy garazovy produkt. Zajimalo by me zda ostatni majitele maji podobnou zkusenost.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

harley44 píše: 30 pro 2021 11:29 Koupil jsem si variantu urcenou pro prenosky Lyra 1:13. Zvukove je trafo OK, ale v mem pripade je nutne umistit trafo nekolik desitek cm od ostatnich pristroju, aby nebyl slyset zadny brum. Moje ostatni trafa / Ear, Ortofon/ muzu klidne polozit na lampovy predzesilovac a neni slyset absolutne nic. Pravdou je , ze zpracovani trafa napr. s trafem Ear MC4 se neda vubec srovnavat....je to takovy garazovy produkt. Zajimalo by me zda ostatni majitele maji podobnou zkusenost.
Ano, přesně si to popsal! (brum i garážový produkt) :thumbup:

Proto šlo před půl rokem do světa....a to doslova (Austrálie)
Odpovědět