STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Dasta »

Quentine,
Ty jsi měl SUT Sculpture?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Ano. Dokonce dvě.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je zajimave sledovat ty nazorove rozdily, kdy zabiny nam uvadi, ze trafo je zpracovano precizne. A pak se objevi dva nazory za sebou, ktere o tomto tvrdi, ze se jedna o takovy garazovy projekt :smile: By me tedy zajimalo, jak to tedy je :-?
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Vienna »

Kdyz si rozklikate ty fotky na close-upy, tak si udelejte obrazek sami: https://pinkfishmedia.net/forum/threads ... io.259595/
Nepripada mi to o nic garazovejsi nez spousta butikovych znacek. Burmestr to sice neni, ale to se ani neceka. Jestli to brumi posoudit neumim...
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Vienna píše: 30 pro 2021 13:44 ... Jestli to brumi posoudit neumim...
To, že brumí aj PJ sa tu dávnejšie riešilo najmä, keď bol blízko zosika.
Ja ho mám cca. 15-20cm vedľa zosilovača a v pohode. Je to asi prípad od prípadu aj pri predmetnom Mini Nano.
Chcel som tiež vyskúšať Sculpture ale odradila ma event. výmena trafa za ďalšie pri výmene prenosky.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Dasta »

Já ho mám rok a nebrumí.Zvukově pro mně absolutní vrchol,design je jednoduchý,ale garážovka to určitě ne.
Kdo si potrpí na okázalý design, nechť kupuje produkty Bang & Olufsen,tam je ambaláž opravdu dechberoucí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od terahera »

Dílenské zpracovaní je dle mě na stejné úrovni,jako např. Ortofon,které jsem vlastnil,takže mi to nijak garážové nepřišlo.Co se brumu týče,tak jsem si u analogu zvykl,že jsou některé komponenty citlivější na usazení,ale to napříč značkami,takže v tomto směru taky nevidím žádnou anomálii.Co by mělo být nejzásadnější,to je zvuk :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Vlastním 2 SUT. Brum nemám a to je mám za zesilovačem, kde vedou i různé kabely. U jednoho ramene s A95 jsem měl mírný brum. Stačilo připojit další zemnici drát. Zvukově bomba a garážový vzhled? Fakt nechápu.. . Už podstatu, že se bavíme o tom, že trafo může brumět. A které ne? To, že jedno trafo někde nebrumi ještě neznamená, že jinde by nemohlo. Je to tolik proměnných. A každý má ty zemnici smyčky v sestavě jinak. Ale zatím se vždy a u každého dal brum trafa odstranit jinou pozici, zemnenim.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Overgrounder »

Musím se rovněž přidat ke spokojeným uživatelům. Dílenské zpracování je naprosto bez námitek, brum byl ale ten jsem vyřešil za pomoci Valderona a Zabinyho dodatečným uzemněním, nic, s čím by si člověk neporadil.
Pro mě je důležitý zvuk a ten moji Cadenzu posunul o level výš. Nečekal jsem nic moc, po zkušenostech s Ortofoňáckou ST7 a Quintet Black, ale tohle je úplně někde jinde :clap:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od harley44 »

Mam vedle sebe tri lampove zesilovace /dva phono a pre/ a nedam to teda nikam kde by to nebrucelo. Jak jsem jiz psal dve dalsi sut nic takoveho nedelaji . Pod dodatecnym zemnenim si mam predstavit napr propojeni zeme sut a phono preampu ? Diky za odpoved
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Za mne jsou SUT SculptureA zvukově bezkonkurenční a jsem přesvědčen, že v podobné a ani dvojnásobné cenové kategorii není nic, co by se jim zvukově vyrovnalo. Ano, nižší cena je možná vykoupena trochu větší pracností, spojenou se zakomponováním do sestavy. Ale to jsou maličkosti, které lze vyřešit, pokud člověk chce. A pokud je pro někoho důležitější vzhled, než zvuk, tak existuje spousta jiných, které lze vystavovat na obdiv třeba položením na pream.
K výtkám, co tu zazněly:

ad brum:
- Opravdu to není instantní věc, kterou kamkoliv položíte a bude fungovat. Je potřeba správné místo hledat a kombinovat různé způsoby zapojení či dodatečného uzemnění. Také je důležité používat stíněnou kabeláž. Vím, není to ideál, ale ta snaha se na zvuku mnohonásobně vrátí. BTW - vše o umístění je detailně popsáno v návodu, stačí si jej prostudovat a podle něj postupovat.

ad vzhled:
- opravdu nechápu, co vám na tom přijde garážové. Je to zakázková krabice v duchu firemního designu (žádný modushop, jak garážníci využívají). A pokud by chtěl někdo něco "víc", tak vřele doporučuji AG verzi, o které jsem nedávno psal. Ta je komplet přepracovaná a opravdu velice precizně provedená a povedená

ad srovnání s EAR Yoshino MC-4
- ano, pro někoho může Yoshino vypadat lépe, ale to je otázka vkusu. Navíc - srovnává se zde EAR za 1775 EURO vs. SculptureA za 790 Euro (předpokládám, že Harley píše o měděné původní verzi, nikoliv o nové stříbrné)


@Quentin
- čím jsi je nahradil?

@Harley
- jak obstojí zvukově ve srovnání s EAR Yoshino MC-4?

@YamahaMan
pokud plánuješ experimentovat s přenoskami, tak je nejlepší volbou si vzít trafo s poměrem 1:20, které je nejvíce univerzální. Sám mám na Ortofon A95 a na SPU Century trafa 1:26, protože to považuji za stálice ve své sestavě. Ale na dalších pozicích mám trafa 1:20, abych měl možnost zkoušet i přenosky s vyšším výstupem. Když ale zkusím dát trafo 1:20 na A95 místo 1:26, takže zvukově je to identické. Jen musím přidat trochu více volume (v mé sestavě to řeším zvýšením vstupního zisku na phono preampu). Mimochodem - pokud jsi neslyšel RS s trafem, tak nevíš, co doma máš a jaké rezervy v sobě skrývá :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

@harley44

Je potřeba:
- najít místo, daleko od jakýchkoliv vnitřních traf u přístrojů. To je základ.
- používat stíněné kabely, pohlídat si, aby se nekřížily s jinými
- pak vyzkoušet všechny možné varianty zapojení zemnění a najít, co u tebe sedne nejvíc
gramo - trafo
gramo - trafo - preamp (toto funguje u mne)
gramo - preamp (tekto to funguje např. u Dasta)

Pokud nic z toho není 100%, pak vybrat to řešení, které je nejlepší a zkusit dodatečné uzemnění - propojit SUT zem ještě na:
- kostru jiného komponentu
- napřímo na zemnící kolík do zásuvky mimo okruh s hifi (takto např. u Valderon). Od pro-ject na to existuje speciální kablík. Ale dá se vyrobit i svépomocí
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

viz zmiňovaný project kablík
20211230_151949.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od harley44 »

Ja ty trafa nemam na vystave ale nikam jinam se mi momentalne nevejdou.
Diky za rady . Pokud to odbrucim, tak napisu jak to hraje proti Ear.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

OK, dej vědět. Bude mne to zajímat. Preamp EAR Yoshino mám i s integrovaným trafem a zde pro mne je SculptureA jednoznačný přínos. Tak mne zajímá, jak je to v porovnání s jejich samostatným MC-4. Díky :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 30 pro 2021 15:10 @Quentin
- čím jsi je nahradil?

Zatím ničím. Trochu jsem zkoumal to "silver" :cool:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od terahera »

No nevím,jestli je to ve tvém připadě dobrá volba,garážový dizajn a brum,při nesprávném umístění :-? Ale zvukově je to totální masakr,jestli ti jde i o to :cool:
P.S.Dizajn tvých nadčasových traf Sony,co jsi měl,jen tak něco nenahradí,zvuk taktéž :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

@Quentin
S AG si rozhodně pomůžeš esteticky, pokud ti Cu nevyhovovalo, ale s brumem bude opět potřeba postupovat striktně podle doporučení a chvilku to správné místo hledat. Co si ale opravdu pomůžeš, tak se zvukem, který je ještě o velký kus dál, než Cu. Já používám 4 trafa. Jedno půjčené AG jsem již nevrátil a objednal další dvě. Počítám, že na třech pozicích budu mít AG a na jedné testovací nechám CU. (páté rameno mám mono a zde využívám speciálně pro Miyajima Zero sestavené phono TRON, které má již fixní trafo).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

To stříbrné mě skutečně zaujalo, na web stránkách jsem ho nenašel... To dělá také s různým ziskem?
Ty ho máš 1:20 (26dB) nebo 1:26?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Mám doma 1:26. Objednáno mám ještě jedno 1:26 a třetí 1:20.
Když jsem to s ním před týdnem řešil, měl skladem už jen 1:10, 1:15 a 1:30, ostatní prodány, naskladnit by měl další někdy v půlce ledna. Tedy alespoň ty co mám objednaný pro sebe a "spřízněné duše" :-). Jinak není problém dělat poměr na zakázku stejně jako u Cu.
Ohledně stránek - posílal mi vzorek s tím, že ještě čekají na final tiskoviny, tak předpokládám, že stím ficiálně vyleze až bude vše pohromadě a naskladněno. Ale na FB již o tom píše a i na jeho videích je vidět, že jedou s AG trafy.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Děkuji za info :thumbup:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od jupol »

Mám so SUT tiež tú skúsenosť, že mi brumelo. Musel by som ho umiestniť min.1m od zosíka, aby som bol spokojný. Na obranu Sculpture
ale napíšem aj "B" a to, že som skúšal ešte aj iné predzosíky a brumelo to tiež. Skúšal som uzemnenie poprepájať všade aj na zásuvku. Nič nepomáha, pri vytočení hlasitosti je stále počuť brum.
Takže som nahradil 5DIN/Rca kábel iným, bez výsledku. Rozobral som celé ramienko, skontroloval káblovanie a uzemnenie a keď som vyskrutkoval headshell, tak to prestalo. Neviem, či moje prenosky nenachytajú od niektorého prístroja niečo napr. magnetofón, no odpájal som už všetko a stále nič.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Když odšroubuješ headshell, rozpojíš obvod 🤷‍♂️
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

U mňa funguje to, že v lište kde sú komponenty zapojené nesmie byť nič iné zapojené napr. nejaká lampa, tv a atď. Keď počúvam gramo mam vypnutý dac. Územnenie mam len medzi gramom a phono. Takto mam nulový brum.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od jupol »

Mám samostatnú miestnosť (v novom RD) na posluch a teda nemám v izbe nič iné rušivé zapojené iba vonkajššie žaluzie okna miestnosti, ktoré som pri skúšaní samozrejme odpojil.
Ak hrám na vstavaný predzosík v Luxmane, tak je tam niečo počuť, no nie je to také rušivé ako s externým predzosíkom alebo so SUT.
Sorry za O.T.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Sry za OT. Tak potom je problém jeden z komponentov, ktorý to spôsobuje. Tiež mám samostatnú miestnosť v RD na audio/film.

K téme. Písal som si trocha s Françoisom. Chcel som vedieť či plánuje aj xlr verziu Ag/Cu. Tak mi napísal, že teraz to testuje. Tiež som sa ho pýtal na porovnanie phasemation t-550 vs Cu sculpture:

I have not yet compared it to the Mini of the Ag, but my English dealer says that a T-1000 as not the life and the energy of the Mini and the Mini has not the details and the spatialization of the T-1000.

The Ag is really another league
.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od harley44 »

zabiny007 píše: 30 pro 2021 15:23 viz zmiňovaný project kablík

20211230_151949.jpg

Nahodou jsem ho mel doma, tak jsem to s nim uzemnil a brum je pryc. Dekuji za informace
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od harley44 »

zabiny007 píše: 30 pro 2021 15:58 OK, dej vědět. Bude mne to zajímat. Preamp EAR Yoshino mám i s integrovaným trafem a zde pro mne je SculptureA jednoznačný přínos. Tak mne zajímá, jak je to v porovnání s jejich samostatným MC-4. Díky :thumbup:
Mam dva Ear preampy /834p a 88pb/oba maji integrovany trafa a oba hrajou vyrazne lip s MC4 sut.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

@harley
to jsem rád, že jsi nad brumem zvítězil. Že bude MC-4 hrát lépe než integrovaná trafa se dalo předpokládat. Budu zvědav na srovnání SculptureA vs MC-4

@janik
tak T-1000 je trochu jiná cenová kategorie. Stojí 4x (!!!) více, než SculptureA Cu, takže tam se dá rozdíl předpokládat.%Skoda, že není srovnání s tou 550, nebo 300, které jsou cenově "kolem". Dokonce ta 300 je teď u něj ve výprodeji za nějakých 450 Euro.
Ale jak píše - AG verze je jiná liga! :thumbup: :angel:

ještě malá poznámka k SUT AG
Je potřeba vědět, že to MUSÍ SEDNOUT DO SESTAVY! Jako vždy a vše - závisí na konkrétní sestavě i poslechovém návyku majitele. V některých sestavách, kde jsem již stihl AG vyzkoušet, se zvuk ztenčil a tak jsme vyhodnotili, že ve stávající kombinaci je v daném případě Cu lepší volbou.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Vinco »

Janik píše: 31 pro 2021 11:06 U mňa funguje to, že v lište kde sú komponenty zapojené nesmie byť nič iné zapojené napr. nejaká lampa, tv a atď. Keď počúvam gramo mam vypnutý dac. Územnenie mam len medzi gramom a phono. Takto mam nulový brum.
Uzemnene by mali byt vsetky komponenty v okruhu...aj ked su vypnute. Inak to nema ziaden efekt
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

U mňa nemusia. V momente keď zapnem aj dac počujem brum. Keď je vypnutý nič. Podobne sa správa aj napríklad lampa zapojena (ta nemusí byť ani zapnutá) v tej istej liste ako phono a gramofon.

Zrejme u niekoho to funguje inak. U mňa v danom zapojení stačí územnenie medzi gramofonom a phonom. Ziaden brum, ktorý osobne neznášam keďže veľmi rad počúvam tichšie hlavne ráno.

Uvidíme ako to bude keď mi dojde nejaké SUT na skúšku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Vinco »

Ano, nemusia...a tak to aj potom hra. Zastreto.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Nehrá to zastreto ani náhodou :angel:.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Vinco píše: 31 pro 2021 17:14 Ano, nemusia...a tak to aj potom hra. Zastreto.
Proč by to mělo být zastreté? Já to nevím, protože to mám u sebe uzemnene vše, proto se ptám. Můj úsudek mi říká, že může něco vrčet, ale být zastreté?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Vinco píše: 31 pro 2021 17:14 Ano, nemusia...a tak to aj potom hra. Zastreto.
Vinci, tiež sa mi zdá čudné to tvoje tvrdenie.
Nie všetky firmy /aj HE event. HiFi/ majú zapojenie komponentov len na vidličku, bez zemniaceho stredového kolíka a hrá to nie zastreto.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 30 pro 2021 15:10 ...

@YamahaMan
pokud plánuješ experimentovat s přenoskami, tak je nejlepší volbou si vzít trafo s poměrem 1:20, které je nejvíce univerzální. Sám mám na Ortofon A95 a na SPU Century trafa 1:26, protože to považuji za stálice ve své sestavě. Ale na dalších pozicích mám trafa 1:20, abych měl možnost zkoušet i přenosky s vyšším výstupem. Když ale zkusím dát trafo 1:20 na A95 místo 1:26, takže zvukově je to identické. Jen musím přidat trochu více volume (v mé sestavě to řeším zvýšením vstupního zisku na phono preampu). Mimochodem - pokud jsi neslyšel RS s trafem, tak nevíš, co doma máš a jaké rezervy v sobě skrývá :angel:
Ahoj,
no časom určite zezostanem pri Qinted Black - ale začínam uvažovať o nejakom SUT len neviem aké potom zvoliť nastavenie na RS, keď to je MC phono preamp. Čiže Quinted Black - SUT - PJ Phono RS
Má s tým niekto prosím skúsenosť?
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Ahoj. Na RS nastavis vsetky ovladace vzadu dole.
Screenshot 2022-02-23 at 11.10.17.png
Na prednom panely prepnes z V na F a gain na 40/46dB.
Screenshot 2022-02-23 at 11.11.46.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Tyto zkušenosti zde má dost kolotočařů. V jiném vlákně Zabiny007 píše, že SUT lze jedině doporučit, za mě je to téměř "povinnost", a to k jakémukoliv phonu. Můžu se pod to podepsat! A s phonem RS takto hraje spousta zdejších! A jestli 1:20 nebo 26? Ano, 20 je univerzálnějsi. Ale pokud sedne 26,tak je to i o mírně jiném charakteru zvuku. Zvuk je u 26 více energický, živější, pevnější. Píši to jako svou zkušenost. Trafa Sculpture jsou pro mě, za dané peníze, takový zázrak v dnešním hifi světě.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Mne by mal prist phasemation t-550 tak som nan velmi zvedavy. Malo by si to pekne sadnut k pp-200.

https://anamightysound.com/shop/step-up ... ion-t-550/
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Janik píše: 23 úno 2022 11:35 Mne by mal prist phasemation t-550 tak som nan velmi zvedavy. Malo by si to pekne sadnut k pp-200.

https://anamightysound.com/shop/step-up ... ion-t-550/
Blahopřeji k výběru. Bude to jistě skvělé. Jen se chci zeptat, máš výstup v symetrice. Mám pocit, že jsi o tom jednou psal. Pokud se pletu, tak promiň.
Odpovědět