STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Da sa s nim dohodnut. Mam aj telefon mozes mu whatsappnut ak chces… ked tak cez sz
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od aretax »

novtom píše: 27 led 2024 10:14 Ahoj, měl bych dotaz ke svému setupu. Mám Rega Planar P6 s přenoskou Hana ML (0,4 mV) a k tomu předzesilovač Musical Fidelity m3x vinyl. Měl jsem půjčené SUT Sculpture A mini s poměrem 1:26, ale vrátil jsem ho. Pozitivum bylo, že úplně zmizel šum, bohužel s tím zmizel úplně prostor, nástroje byly víc u sebe a jakoby "u podlahy". Na delší poslouchání to nebylo, tahalo to za uši. A moje otázka zní, jestli má cenu vynakládat energii na to, že bych otestoval jiný poměr, třeba 1:15, a jestli těch 800 EUR navíc za to bude stát. Popř. doporučili byste jiné trafo? Např. mám ještě vyhlídnutý Pro-Ject Step-up box DS3 (ten má poměr 1:16). Díky za názory
Ja mám ešte stále požičané step up trafá Sculpture priamo od výrobcu (vyrábajú sa v Maďarsku). Mám požičané strieborné (čo už Sculpture neponúka) a aj nejaký nový model, kde výrobca nechce prezradiť, aké má vinutia. Už ich mám zabalené na vrátenie, pretože som mal tie isté skúsenosti, ako aj Ty. Iný pomer Ti so zvukom prakticky nič neurobí. Taktiež sa mi znížil šum, ale stratila sa vzdušnosť a priestor. Aj ja rozmýšľam o ProJecte, ale zistil som, že môj McIntosh má tak dobrý phono predzosilňovač, že sa na to asi vykašlem. Ešte ma zaujíma Rothwell, Entré ET 100 a Phasemation. Zaujímavý môže byť aj čínsky Reisong.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Ak by niekto kupil entre et-100 pamatajte ze predtym nez je phono preamp zapnuty musi byt nastavene na et-100 impedancia a vstup neda/nesmie sa to prepinat pocas prehravania alebo zapnutom zosiku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
novtom
Příspěvky: 28
Registrován: 05 pro 2023 16:24

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od novtom »

aretax píše: 28 led 2024 06:06 Ja mám ešte stále požičané step up trafá Sculpture priamo od výrobcu (vyrábajú sa v Maďarsku). Mám požičané strieborné (čo už Sculpture neponúka) a aj nejaký nový model, kde výrobca nechce prezradiť, aké má vinutia. Už ich mám zabalené na vrátenie, pretože som mal tie isté skúsenosti, ako aj Ty. Iný pomer Ti so zvukom prakticky nič neurobí. Taktiež sa mi znížil šum, ale stratila sa vzdušnosť a priestor. Aj ja rozmýšľam o ProJecte, ale zistil som, že môj McIntosh má tak dobrý phono predzosilňovač, že sa na to asi vykašlem. Ešte ma zaujíma Rothwell, Entré ET 100 a Phasemation. Zaujímavý môže byť aj čínsky Reisong.
Zajímavý. Myslel jsem, že to hraje blbě právě kvůli tomu poměru. Neříkám, že by mi to nevyřešilo dilema :angel: , kdyby to s jiným poměrem hrálo stejně blbě (ušetřil bych 800 EUR a fůru času s laborováním). Takže možná zkusím jen ten Pro-Ject, ten vychází na poměr 6,4 mV a 183 ohm, protože to by mohlo být u místních prodejců jednodušší než se domlouvat ve Francii.
Má ještě někdo podobné zkušenosti, že by otestoval víc ks s jinýma poměrama?
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Iny pomer robi sakra rozdiel… aspon ja to tak pocujem. A rozdiel 1:15 vs 1:26 je obrovsky
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od aretax »

Zajímavý. Myslel jsem, že to hraje blbě právě kvůli tomu poměru. Neříkám, že by mi to nevyřešilo dilema :angel: , kdyby to s jiným poměrem hrálo stejně blbě (ušetřil bych 800 EUR a fůru času s laborováním). Takže možná zkusím jen ten Pro-Ject, ten vychází na poměr 6,4 mV a 183 ohm, protože to by mohlo být u místních prodejců jednodušší než se domlouvat ve Francii.
Má ještě někdo podobné zkušenosti, že by otestoval víc ks s jinýma poměrama?
Skúšal som aj pomer 1:40, ale nijako sa mi to neprejavilo, akurát som nemej zosilnil MM vstup. Po zvukovej stránke to isté. Neviem, kto teraz vyrába Sculpture, ale doteraz ich vyrábali v Maďarsku. Odkedy tam skončila ich výroba, prestali Sculpture ponúkať striebornú verziu. Keď vyskúšaš ProJect, tak napíš. Som na to veľmi zvedavý. Predzosilňovač RS je naozaj super a môže sa zvukom porovnávať s násobne drahšími modelmi, možno to tak bude aj v prípade SÚT.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět