Qobuz

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: QOBUZ

Příspěvek od Cowi70 »

trinit píše: 01 dub 2022 14:03 Zdravím. Mam prosbu. Umel by mi tady někdo pomoct s QOBUZ familly?
Teď jsem to řešil, tak pár informací také mohu dát.
trinit
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2022 10:01

Re: Qobuz

Příspěvek od trinit »

Ahoj. Co jsi řešil? Mam účet zřízeny v belgii. Platím ho uz 3 měsíce, ale nemohu nikoho připojit ani pres VPN. Potřeboval bych nekoho v belgii, kdo by mi vytvořil další účty a ja je pak připojil k me familly. Ne to jde i jinak?
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Qobuz

Příspěvek od Janik »

nemusis. staci ak si vytvoria hocikde inde konta. napriklad v rakusku. napisu supportu nech im zmenia krajinu z rakuska na belgicko. tak ich budes moct pripojit.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: Qobuz

Příspěvek od Cowi70 »

Tak už je poskládáno :) Rodinka je kompletní. ^:)^
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Qobuz

Příspěvek od zappa »

Mám 1 místo na Qobuzu
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Nevíte někdo, jak v aplikaci Qobuz (konkrétně na iPhone) vyhledávat nebo filtrovat výsledky tak, aby se zobrazovaly jen hi-res nahrávky?
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: Qobuz

Příspěvek od rudifus »

Zappa mama zaujem o Qobuz miesto
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od vintage »

super, dej pak vedet zda je to OK, taky o tom uvazuju i kdyz si nejsem uplne jisty zda si oproti Tidalu pomuzu.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od pepO77 »

vintage píše: 07 kvě 2022 10:41 super, dej pak vedet zda je to OK, taky o tom uvazuju i kdyz si nejsem uplne jisty zda si oproti Tidalu pomuzu.
Oproti Tidalu je Qobuz posun k lepsiemu (nieco ako prechod zo Spotify k Tidal, nie je to vsak az tak vyrazne). Ak pocuvas akusticku hubu (jazz, starsi rock, vazna hudba, big band) tak ten rozdiel je pocut hned. Ak mas analytickejsiu zostavu tak dokonca budes pocut MQA oproti hires Qobuz, nahravky v katedrale, vacsie dozvuky, akusticka basa su v Qobuz vo vacsine prirodzenejsie … niekde, avsak vo velkej minorite, budu na tom rovnako alebo Qobuz bude horsi. To vsak pripisujem skor digitelnemu masteringu. Qobuz u niektorych nahravkach ma sice menej basu, ale je ovela viac presnejsi, “autenticky”. Ja som to vyskusal, bol som skepticky … no po par taktoch a skladbach bolo rozhodnute u Qobuze ostat.
Ja mam aj Tidal aj Qobuz, niektore albumy su iba na Tidale a naopak.

Dufajme,ze sa Qobuz oficialne dostane aj do nasich koncin.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od vintage »

Jedu TIDAL bez MQA, tedy jen CD kvalita, protoze muj DAC MQA nepodporuje. Posloucham hodne stary jazz (50.60. leta), klasiku. Spis se obavam, ze tam te hudby bude mene jak v Tidalu...
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od pepO77 »

vintage píše: 07 kvě 2022 12:30 Jedu TIDAL bez MQA, tedy jen CD kvalita, protoze muj DAC MQA nepodporuje. Posloucham hodne stary jazz (50.60. leta), klasiku. Spis se obavam, ze tam te hudby bude mene jak v Tidalu...
Obcas nie je nieco na Qobuz. Statistiku nerobim. Rozdiel medzi Tidal a Qobuz je aj v RedBook spec.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

..Ahoj . Dlho som nad tym, dumal ,ako si zaobstarat ucet na qobuz. No Potom som cital -treba to robit cez Vpn. ,ok.- kupil som Nord VPN. a registroval sa na cez USA. ALe teraz som isiel kupit album ,prvykrat cez Visa, druhy krat cez PayPal a -peniaze strhnute ,a nakup zamietnuty. Co s tym? Ako nakupim na qobuz ,ked mam SK kartu VISA , ma s tym niekto skusenosti ?

Dakujem pekne...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Janik »

Musis mat qobuz z rovnakej krajiny ako povod karty. Priklad ja mam lokalizaciu qobuz (a vsetci vo family) rakusko a taktiez platobna karta. Takto nie je treba ziadne VPN...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

- je my to jasne, ze by to tak malo byt. Ale -neda sa to dajako obist ? Pretoze ,ked zijem na slovensku ,kde nie je podpora ,-tak ako si mozem kupit nieco ,ked sa neda ?! Neda sa s tym vobec nic robyt ?

dakujem..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

RoGi píše: 09 kvě 2022 12:00 ..Ahoj . Dlho som nad tym, dumal ,ako si zaobstarat ucet na qobuz. No Potom som cital -treba to robit cez Vpn. ,ok.- kupil som Nord VPN. a registroval sa na cez USA. ALe teraz som isiel kupit album ,prvykrat cez Visa, druhy krat cez PayPal a -peniaze strhnute ,a nakup zamietnuty. Co s tym? Ako nakupim na qobuz ,ked mam SK kartu VISA , ma s tym niekto skusenosti ?

Dakujem pekne...
Já jsem vyzkoušel nákup-download na QOBUZ a také platím měsíčně přes Paypal z CZ platební karty a normálně to jde. Ale pozor, aby to TEĎ šlo, musel nejprve při aktivaci TRIAL období poskytnout pro registraci platební kartu ze země registrace. Z karty nebyla stažena vůbec žádná částka, jen proběhlo ověření, že je to platná karta.
Otázkou tedy je, kde vzít nějakou platební kartu registrovanou v povolené zemi (já už ji k dizpozici nemám).
Možná by mohl fungovat nějaký starší účet u Revolut, kde se to tváří jako karta vydaná v UK ???
Vyzkoušet cestu přes USunblock, případně v kombinaci se Shipitto ???
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Janik »

Revolut nefunguje aspon minulý rok nebol podporovaný.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

F2014
(((( Vyzkoušet cestu přes USunblock, případně v kombinaci se Shipitto ??? )))))

- a prosim ,ta - to by mohlo fungovat ? Musim mat obydva postupy, ci staci napriklad to shipitto ?
Ma to niekto odskusane ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

Já jsem to nezkoušel, protože už účet mám. Ale kdyby ne, tak bych to risknul.

Ale jak tomu teoreticky rozumím já:
- Shippito není potřeba, ale ani není na škodu. Zdarma si založíš účet ve verzi Free a dostaneš tak nějakou americkou adresu. To není asi úplně nutné pro založení účtu QOBUZ (vždycky si můžes najít nějakou adresu McDonaldu v USA na internetu).

- USunblocked je to, o co tu běží ... a kde je případně možno přijít o nějaké peníze. Při založení účtu je potřeba poslat nějaké peníze - a je to minimálně 50 USD, které si pak můžeš utratit. USunblocked si za to vezme cca 5USD - žijou z toho.

Pokud se Ti pak podaří pomocí virtuální karty od USunblocked aktivovat účet na QOBUZ, máš vyhráno, protože další platby už lze provádět zatím odkudkoliv.

PS: Logicky bych si poslal na USUnblocked takovou částku, abych ji pak celou smysluplně utratil (např. násobek měsíčního poplatku), poikud eplánuji využít tyto peníze jinak.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

ahoj - tak ja mam ucet na qobuz ,registrovanu na USA ,ako som pisal nizsie. Chcel som nakupit viac albumov...

USUnblocked - je bezbecny podla teba ? Teda ked tam dam teoreticky tych 50 usd , potom kupim a potom uz nemusim nikam nic davat/platit ? Potom mozem rovno v qobuz- ucte platit mojou Visa slovenska sporitelna kartou ?

Dik...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

@RoGi: Chápu to tak, že máš sice založený účet na QOBUZu, ale nikdy jsi si neaktivoval předplatné, ani TRIAL.

Když jsem byl přesně v této Tvé pozici, nedokázal jsem pomocí CZ karty aktivovat předplatné. Bohužel, ani jsem nezkusil zakoupit download, takže jsem nebyl v situaci, kterou popisuješ (žádný download, peníze stažené). Mohu jen potvrdit, že po předchozí aktivaci vybraného předplatného pomocí americké platební karty, bez problémů platím jak download tak i předplatné z CZ karty prostřednictvím Paypal účtu.

Ohledně USunblocked nemohu dát žádné osobní doporučení, mám to jen vyčtené z internetu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

Tady se taky řeší postup aktivace z nepodporované země.
Ale v diskusi pod článkem ten postup s Paypal registroaným v USA rozporují.

Co se týče mého názoru na USunblocked (jen to "myslím" = nic nevím): Nechávají si docela dost zaplatit za to, zprostředkují platbu, tak věřím tomu, že těch uložených 50 USD neukradou. Ovšem, reálně by se mohlo stát, že QOBUZ nepřijme kartu vystavenou z USunblocked jako legitimní ověření původu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

@RoGi: Chápu to tak, že máš sice založený účet na QOBUZu, ale nikdy jsi si neaktivoval předplatné, ani TRIAL.


-ano mam ucet ,ale nic tam nemam kupene.
-ten navod na redditu som cital uz davnejsie ,ale upustil som od toho ,reku -je to moc zlozite. Mozno vyskusam cez vykend tych 50 usd+poplatok ?! obetovat v prospech pokusu ....., ak sa este niekto neozve ,kto ma s tym realnu skusenost, co sa tyka platby. Ktovie ,ci neexistuje aj na SK/Cz stranke nejaka virtualna americka karta. A keby som isiel do mojej banky a nejako by to vedeli spravit, aby sa moja karta tvarila ako USA, to je asi blbost ?! Nemam s tym skusenosti, tak sa pytam...

dik.
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od RoGi »

F2014 -a ty si ,ako prosim prisiel k tej karte, ak sa smiem spytat ? ci si zil v USA/pracoval/mal tam rodinneho prislusnika ? nie je dajak moznost teda okrem tej virtualnej karty ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

@RoGi: Naskytla se mi možnost pomoci americkému studentovi a ten mi na oplátku svou platební kartou účet aktivoval. Žel, není to něco, co mohu "poslat dále".

Jiná možnost než virtuální karta mne nenapadá. Tedy, je zde ta možnost zakoupit hotový účet s ročním předplatným na sellix.io, jak je zmíněno v dřívějších příspěvcích. Je třeba si jen dát pozor na to, aby byl ten účet opravdu aktivovaný pro samostaný nákup. Ta cena je totiž podezřele nízká, takže to bude asi nějaké "family"... a když je účet členem family programu, tak se úvodní verifikace platební karty neprovádí a je otázkou, zda po vystoupení z family programu bude možnost pokračovat v samostatném odběru předplatného. K tomu by se mohli vyjádřit kolegové zde na fóru, kteří touto cestou šli.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
octavius
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2017 22:34

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od octavius »

Na tom sellix https://qobuz.sellix.io/ je aj lifetime program za 149.90€ to sa javí ako dobrá ponúka "na vždy" je to vôbec možné a reálne?
Kinki Studio EX-M1+, SL-PS770A, RS-AZ6, Technics SL-1210MKII +VM540ml +Nagaoka MP-200, Project Tube Box S2, Node 2021 + RME ADI-2 DAC FS, Monitor Audio Gold 300 5g
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

1. Na podpoře QOBUZ mi řekli, že sellix.io není jejich legálním prodejcem.
2. Na stránkách QOBUZ taková nabídka není:
Capture.JPG
Neříkám, že to nebude fungovat. IMHO je to podvod - ať už vůči platícímu (asi letadlo) anebo vůči QOBUZ (hack).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PavelDosko »

dobre je rict i b)
rad bych platil primo Qoubuzu, pokud by to bylo v CR mozne ...
neni placka, neni highend
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Yiakubou »

Ja jsem ten sellix.io vyuzil, par mesicu jsem to pouzival. Pak uz me ale nebavilo tomu typkovi porad psat, aby mi to prodluzoval a zacal jsem si to platit sam. Zmenil jsem si email/heslo k uctu, pridal svuj paypal a normalne to funguje a jedu ted sam na sebe.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PavelDosko »

uplne nerozumim jak sis zmenil email a heslo ke Qobuz uctu, platbu PayPal z ceske karty mi Qobuz nebere
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Fidji99 »

tomu Qobuzu fakt nerozumiem, normalne kreditka vydana na Slovensku [VIsa Platinum, neviem ci to ma nejaky vplyv]. Viem, ze som si zriadoval konto, ked som bol v Holandsku
Qobuz.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

Moje domněnka (dle vlastní zkušeností) je ta, že QOBUZ provádí verifikaci při prvním požadavku na placení, resp.potenciální placení.

Takže si myslím, že Yiakubou dostal od sellix.io účet, na kterém někdo provedl první aktivaci s platebním způsobem, který prošel přes verifikaci QOBUZ. Podotýkám, že to je zcela zadarmo - přesně takovým způsobem mi pomocí své platební karty "nahodil" registraci z americké karty kolega. Pak už jsem si mohl zcela libovolně zadat platební způsob před Paypal z české platební karty a normálně takto platím.

Tuto mou teorii všem rozbíjí Fidji99, který si aktivoval účet přes kartu vydanou na Slovensku :eek:
Já jsem zoušel českou Airbank - přímo i přes Paypal - a neúspěšně.

Možná stojí za zmínku, že já se na internetu mohu tvářit, že jsem fyzicky připojený v USA a není vyloučeno, že i to hrálo svou roli v případě úspěšné aktivace Fidji99 z Nizozemí.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Janik »

moja skusenost minuly rok. sedel som v ofise v rakusku. skusal som kreditku vydanu na slovensku nesla. musel som pouzit erste...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Yiakubou »

PavelDosko píše: 01 srp 2022 11:47 uplne nerozumim jak sis zmenil email a heslo ke Qobuz uctu, platbu PayPal z ceske karty mi Qobuz nebere
V ty dobe, kdy jsem to resil, to slo normalne pres nastaveni v uctu vsechno zmenit. Ale nedavno jsem si taky psal s nekym z fora, ze uz to tam neni a pro tyhle zmeny je nutny psat na jejich support. Resp. pro zmenu emailu to je potreba. Pro zmenu hesla existuje nejaky reset password link (staci vygooglit), kam zadas email a ono ti to tam posle link pro obnovu hesla.

Jinak ten muj paypal, ktery je taky napojeny na ceskou kreditku, mi tam normalne jede a kazdy mesic mi to strhava tech 15 euro nebo kolik. Proste mi to slo normalne pridat a jeste jsem pro jistotu zadaval paypal a ne rovnou kreditku, toho jsem se bal, ze to nejak odhali :-)

Asi to je jak pise F2014. Je tam nejaky check na zacatku toho procesu a pak uz to system neresi. Tak zrovna v mym pripade ten sellix.io typek asi autorizoval ten muj ucet nejakou francouzskou kartou. Pokud si pamatuju, tak kdyz mi zalozil ucet, tak jsem byl v nejakym rodinnym planu, ale par mesicu potom mi to vyprselo, psal jsem mu o prodlouzeni a to uz me do family planu nedal, ale proste v normalnim modu jsem tam mel predplacenou subscription zase na chvili dopredu. A potom jsem si tam pridal svuj paypal. Tak mozna proto...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od efičák »

Trochu studeny zvuk streameru s cipem Sabre je na Tidalu uz moc. Quobuz je barevnejsi a maji tam od Ondreje Pivce zabavnou desku Green card, odkladam potrebu sladsiho DA prevodniku. Dokonce snesu postribreny signalovy kabel.
Ave stream!
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od winelover »

Škoda, nemám porovnání. Ale mám Tidal úplně v pohodě poslouchatelný. Ke Qobuzu se nejsem schopen nějak rozumně propracovat.
Ave stream...forever! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
DRÄCK
Příspěvky: 7
Registrován: 14 bře 2018 11:32

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od DRÄCK »

PavelDosko píše: 01 srp 2022 11:47 uplne nerozumim jak sis zmenil email a heslo ke Qobuz uctu, platbu PayPal z ceske karty mi Qobuz nebere
nemam qobuz ale kdyz mate problemy s cz credit card etc , tak si jednoduse kup v zahranici takove ty predplacene credit/debit card , mozna ze se prodavaji i GIFT CARDS na to quobuz??? pak by to nemel byt problem ani VPN to ses jako cestujici v zahranici, Ja mam roky sirius xn (ale mam US credit card) a normalne to hraje v aute i na computer v evrope vcetne prahy (ne satelitte, pouze online) a poznam lidi co si jednoduse privezli z US nebo nechali privezt/poslat sirius ty darkove predplacene karticky a normalne to z evropy funguje. To vsechno funguje na obdobnem systemu tady link na prepaid gift cards https://www.qobuz.com/us-en/offer-qobuz to se urcite prodava treba u Best Bay, ja jsem v september v US to neni pro mne problem to koupit ale musim mit jasne instrukce, jsem coputer "autocenzura" a nerucim za uspech karticka nic nevazi to uvezu nic za to nechci jen to co stoji karticka https://www.bestbuy.com/site/electronic ... l=nosplash,
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

@Drack: Dobrý tip :thumbup:
Chtělo by to však vyzkoušet. Na stránkách QOBUZ píšou:
Please note you can only gift a subscription to someone residing in the same country as you.

A je otázka, zda tuhle kontrolu dělají:
- jen formálně podle zadaných adesních dat
- částečně formálně podle místa připojení
- plnohodnotně ověřením platební karty
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pro-Ject

Příspěvek od fox »

Pro streamování hudby používám Pro-Ject Stream Box S2 Ultra.
Při přehrávání hudby Quobuz se mi často stává, že se skladba přeruší a přeskočí na skladbu další. Některý den vůbec, někdy i třikrát za hodinu.
Zajímavé je, že u Tidal se to nestává.
Neumíte někdo poradit, kde je chyba ?

(Edit by ML)
Přesunul jsem to do vlákna "Qobuz", protože je to problém spíše streamovací služby než samotného přístroje.
Díky za pochopení.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rado
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2011 11:24

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Rado »

Stává se mi přesně to samé, ten stejný streamer, taky jen u quobuzu. Myslel jsem si, že je to kvalitou datového připojení, že se to nestihne načíst do paměti. Ale možná je to tedy jiná chyba a dala by se odstranit softwarově, třeba to dělají i další streamery.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pro-Ject

Příspěvek od fox »

Na zahraničných fórech jsem četl, že Qobuz načítá pomaleji.
Včera jsem nainstaloval novou aktulizaci. Poslouchal jsem asi dvě hodiny a bylo to OK. Dnes budu zkoušet dál.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět