M.Efekt, Fermáta,Collegium Musicum co vybrat na CD?

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

M.Efekt, Fermáta,Collegium Musicum co vybrat na CD?

Příspěvek od jirie »

Vposlední době jsem v sobě zase oživil téma "návratu ke kořenům". Stalo se to díky zapůjčenému CD GATTCH/M.EFEKT, které dotyčný dostal jako dárek asi před rokem a docela přeháněl v hodnocení jeho zvuku. Tyto dvoj CD vyšly v nějaké speciální edici, ale vzhledem k tomu, že je už prakticky nesehnatelné je to asi dobré vysvědčení:
Gattch.M.Efekt (2).png
Je zvláštní, že tohle album tenkrát nevyšlo ve známé řadě docela nepovedených remasterů od Bontonu, ale v devadesátkách u Opusu.
M.Efekt SVITANIE .jpg
Kvalitu tohoto CD se změněným obalem jsem neměl možnost zkoušet. Jako satisfakci považuji vydání LP vinylu o jehož kvalitě nemám ponětí.
M.Efekt Svitanie LP.jpg
Pominu-li hudební obsah, který je podle mě naprosto fantastický, zaujala mě také neobvyklá technická kvalita nahrávek.
A tak jsem to ještě pro jistotu projel na DR metru ...a: 12, 11, 12, 13 .

Nemohl by někdo ze znalých zde napsat své poslechové zkušenosti s alby Collegium Musicum remasterované reedice z roku 2007,
Fermáta reedice Forza music/Opus z roku 2009. Zmíněné Bontonské CD jsem tenkrát koupil na jeden zátah, ale na Supraphonline se dvě alba objevila v HiRes, a to netuším, zda by mohly být lepší než CD.
Díky za pomoc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: M.Efekt, Fermáta,Collegium Musicum co vybrat na CD?

Příspěvek od PGH »

MF Svitanie mam na LP to nové vydání a hraje fantasticky a taky mám kompletni MF na CD v kompletu co vydal supraphon v roce 2009 a myslí že zní taky výborně, dokonce Svět hledaču hraje fantasticky (puvodní LP hrálo hrozně)
Fermátu mám co vydal Opus v 2009 vždy dvě řadová alba na 2CD, taky jsem spokojený se zvukem a koupil jsem všechny co vyšli.
Collegium Musicum mám všechny co vydal Opus v 2007 na zlatých CD a zvuk je dle mě velice dobrý ale DR jsem neměřil a ani nebudu.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: M.Efekt, Fermáta,Collegium Musicum co vybrat na CD?

Příspěvek od PGH »

Cinkni a mužeme to probrat
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: M.Efekt, Fermáta,Collegium Musicum co vybrat na CD?

Příspěvek od komak »

môžem len súhlasiť s PGH
práve mi hrá LP Svitanie Opus 1977,v pohode, :clap:
Odpovědět