Jak to bude s nákupy v Británii?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od tujatuja »

Asi se zde vyskytne celá řáda hifistů-highendistů, kteří občas nakupují v internetových obchodech v Británii. Snažím se dopátrat, jak po brexitu na poslední chvíli uzavřená dohoda EU/UK ovlivní nákupy přes internet, ale nějak se nemohu dopátrat. Nejspíše se clo platit nebude, ale DPH ano (pochopitelně, že). Máte někdo přesnější informace?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od aretax »

Predpokladám, že okrem DPH sa nič meniť nebude. Ale ako som pozeral na mojich "tradičných" dodávateľov z GB, tak poriadne zdvihli ceny. Napr. za zdroj ku gramofónu ProJect so v Russ Andrews platili okolo 160 €, teraz zaň pýtajú 495 Libier - za obyčajné trafo...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od fox »

tujatuja píše: 30 pro 2020 15:27 Asi se zde vyskytne celá řáda hifistů-highendistů, kteří občas nakupují v internetových obchodech v Británii. Snažím se dopátrat, jak po brexitu na poslední chvíli uzavřená dohoda EU/UK ovlivní nákupy přes internet, ale nějak se nemohu dopátrat. Nejspíše se clo platit nebude, ale DPH ano (pochopitelně, že). Máte někdo přesnější informace?
To znamená, že zaplatíš DPH v Británii, potom ještě v Česku ? A k tomu ještě nestydaté poplatky poště za vyřízení.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od kychtax »

Tady je co se týká Irska. Pro zbytek EU by to mělo být stejné. Zkráceně. Neměl bys platit DPH v Anglii po 1.1. Je potřeba si to ze začátku pohlídat.
https://www.moneyguideireland.com/vat-a ... rexit.html

But Brexit , even with a trade deal, will still result in changes to VAT on Online Shopping in the UK for deliveries to Ireland.

From Jan 1st 2021, all UK online sales to Irish and other EU customers will be zero-rated for UK VAT. However, import VAT may be payable in Ireland on some orders
No one should be asked to pay both UK VAT and Irish VAT.

Of course – there may be errors at some retailers in the first few weeks – so keep a close eye on those online checkout prices from Jan 1st 2021.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od tujatuja »

Ano, logicky by to mělo být tak, jak uvedeno v příspěvku Kychtaxe: britští prodejci by nám měli prodávat za ceny bez VAT, kterou však zaplatíš doma. To znamená otravné administrativní řízení a poplatky.
Quentin

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od Quentin »

Teď jsem dostal info-email z FedExu :arrow: dovoz z Británie se trochu komplikuje. Prodejce skutečně prodá zboží bez DPH a to doplatíme v ČR. Ale aby zasilka byla bez cla, musí prodejce doložit původ zboží. A to musí být buď z GB nebo EU. V jiných případech bude účtováno při dovozu i clo.

Bude potřeba ještě ověřit, co se rozumí původem zboží. Z přiložených dokumentů je to poměrně komplikované ~x(

Pro dlouhé večery :arrow: zde

.
Snímek obrazovky 2021-01-04 v 18.08.59.png
Snímek obrazovky 2021-01-04 v 18.08.15.png
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

DPH a CLO pri nakupu z Anglie a Irska

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, asi blba otazka - DPH a clo se od noveho roku plati pri dovozu z Anglie a Irska i u pouziteho zbozi ? Na strankach celni spravy to neni uplne jasne, v kazdem pripade to vypada ze spis ano a obchody na eBay atd s temito zememi dle mne budou vyrazne mensi.
neni placka, neni highend
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: DPH a CLO pri nakupu z Anglie a Irska

Příspěvek od Miles »

Ahoj mám zato že tato otázka se tady již jednou řešila , nicméně mě to nedalo a na stránkách Discogs jsem si objednal 2 LP zboží zaplatil a čekal co se bude dít ,byl jsem smířený i s placením celních poplatků , ale ejhle během týdne mě zásilka přišla domů bez poškození a bez celních poplatků !!!!!!!
zřejmě to je na náhodném výběru zásilky která přijde celníkům do ruky
odkaz na již zmíněný dotaz
viewtopic.php?f=37&t=7073
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: DPH a CLO pri nakupu z Anglie a Irska

Příspěvek od PavelDosko »

zasilky do 135 liber jsou osvobozeny (zrejme tve LP)

diky
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od Mark Levinson »

Milesi,
díky za odkaz, obě vlákna jsem sloučil pro větší přehled.
Mark Levinson
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: DPH a CLO pri nakupu z Anglie a Irska

Příspěvek od tujatuja »

PavelDosko píše: 21 úno 2021 14:42 ahoj, asi blba otazka - DPH a clo se od noveho roku plati pri dovozu z Anglie a Irska i u pouziteho zbozi ? Na strankach celni spravy to neni uplne jasne, v kazdem pripade to vypada ze spis ano a obchody na eBay atd s temito zememi dle mne budou vyrazne mensi.
Irsko přece nevystoupilo z EU!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od PavelDosko »

blbe jsem to napsal - ze Severniho Irska
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od Frogyman »

Tak mám čerstvou zkušenost a je to trochu jinak. Asi vše bude záviset na tom, kdo je přepravcem. V mém případě to je Chronopost (člen DPD). Zásilka z GB zůstala zdržena na francouzském překladišti a přišla mi výzva k platbě celních poplatků, spočítaných ve Francii. Tedy administrativní fee ve výši 5 EURO + francouzskou DPH ve výši 20% z deklarované ceny zásilky...

PS: před platbou jsem pochopitelně vše ověřoval na infolinkách DPD, abych si byl 100% jist, že to není nějaký podvodný email.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jak to bude s nákupy v Británii?

Příspěvek od Frogyman »

Tak další zkušenost, podobný balíček se stejnou cenou 50 GBP. Bohužel zaslaný prodejcem přes DHL s vyclením v ČR. Celková cena nákladů (DPH + fee za zajištění) byla 1115,60 Kč... :evil: Docela rozdíl oproti minulé zkušenosti, kdy jsem za to stejné platil u Chronopost/DPD 19 EURO, tedy zhruba polovinu.. Takže doporučuji se zajímat o to, jakou společností anglický prodejce zasílá a preferovat DPD/Chronopost...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět