Nově vydávané vinyly

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od dvader »

Určitě by stálo zato se domluvit na poslechu u někoho, kdo má dobrou analogovou větev - přeci jen gramo se dost blbě převáží... :mrgreen:
A stačilo by k němu dovézt nějaký dobrý DAC, ev. SACD přehrávač, pokud by se mělo porovnávat i SACD.
Quentin

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Quentin »

Ano, to je jasné... Ale na začátku byla diskuze, zda je lepší TO či ONO. Já tím chtěl, hlavně pro @dvadera demonstrovat tu "ztrátu dynamiky, ukrojené basy a výšky..." na vinylu. A k tomu to mělo posloužit. Víc se od toho čekat ani nedalo.
A na dotaz, zda to budu nahrávat mikrofonem (asi na telefon) :mrgreen:, byla odpověď ne :crazy:
Quentin

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Quentin »

dvader píše: 03 led 2021 16:39 Určitě by stálo zato se domluvit na poslechu u někoho, kdo má dobrou analogovou větev - přeci jen gramo se dost blbě převáží... :mrgreen:
A stačilo by k němu dovézt nějaký dobrý DAC, ev. SACD přehrávač, pokud by se mělo porovnávat i SACD.
Třeba někdo má srovnatelné digital vs analog a vozit se mohou pouze nosiče :thumbup:
Quentin

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Quentin »

Ale jak psal @Mark Levinson, ta Patricia Barber - Cafe Blue je fakt poslechová nirvána :thumbup:
To člověk :shock: , co se do drážky vejde za basy %-(
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Mark Levinson »

dvader píše: 03 led 2021 16:39 Určitě by stálo zato se domluvit na poslechu u někoho, kdo má dobrou analogovou větev - přeci jen gramo se dost blbě převáží... :mrgreen:
A stačilo by k němu dovézt nějaký dobrý DAC, ev. SACD přehrávač, pokud by se mělo porovnávat i SACD.
Tak nějak jsem to myslel. Mohla by to být velice zajímavá poslechová seance.


japex píše: 03 led 2021 16:42 Třeba někdo má srovnatelné digital vs analog a vozit se mohou pouze nosiče :thumbup:
No tak to by bylo úplně ideální.
Mark Levinson
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Halíř »

A dospělo by se tím k čemu? Veď to neni sú preteky. Lepší versus horší je imho blbost. Posluchači by se zřejmě shodli max na tom, že zvuk první a té druhé větve je prostě jenom jiný. Skupině gramofonistů by se pravděpodobně víc líbil vinyl, cd-čkářům zase placka. Jsou i kombiňáci, kteří dávají jednou přednost LP poslechu a jindy třeba SACD médiu, podle momentálního rozpoložení a nálady. Navíc by do toho mohli hodit vidle kovaní hárddiskaři, síťaři a streameři, pro které je nej zvuk třeba ten hiresový z vymazlené PC větve, byť by tato nebyla předmětem zkoumání. Objektivita při poslechu neexistuje a subjektivní vnímání je nepřenositelné, Levinson už to myslím o pár schodíkov vyššie naznačil. A není to tak vlastně nejlepší? Jasně, že je.
Quentin

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Quentin »

Já bych to tak nechápal, jako že nějakým testem porovnávat co je lepší. Nicméně nepřipouštím, že by to k tomu nakonec stejně sklouzlo. ~x(
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od dvader »

Mě to zajímá čistě ze zvědavosti, jak budou ty rozdíly vypadat...
Předpokládám, že budou minimální a spíše se budou lišit charakterem zvuku - to by musel být slepý test, aby se to dalo hodnotit objektivně.

Dále by to mohlo přispět k “rehabilitaci” hi-res zvuku tady na fóru, kde to většinou podle příspěvků vypadá, že nic jiného než vinyl High-end není ... :mrgreen:

A může se to hodit pro pořizování nových nahrávek - něco se lépe shání digitálně, něco zase na vinylu.
Quentin

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Quentin »

dvader píše: 03 led 2021 19:09 Mě to zajímá čistě ze zvědavosti, jak budou ty rozdíly vypadat...
Já to také tak pochopil...zvědavost :mrgreen:

Highend není jenom vinyl, ale je s ním největší "legrace".

Ale gramofon má ještě jednu dobrou vlastnost! On totiž nezabíjí hudbu přeskakováním skladeb, jako digitál. Gramofon si prostě pustíš, posloucháš, v půlce otočíš desku a zase posloucháš. A všechno! :lol:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od Halíř »

Ale fuj, copak cédéčkáři přeskakujou skladby? Možná na přejezdu, nechtěně!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od dvader »

No ale zase u konceptuálních alb může pauza rušit...
Jinak je to o poslechovém zvyku - já i na digitálu přehrávám alba jako celek a míchání pořadí až na výjimky nepoužívám.

Zase je výhodou si pro “kulisový” poslech udělat playlist a i ten náhodný výběr používat... třeba na Vánoce takto sjíždím všechnu vánoční hudbu a koledy. :angel:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od terahera »

Dvader mi poslal hires Rebeccy Pidgeon-The Raven,za což mu děkuji,porovnal jsem s LP a posléze napíšu svůj názor :cool: Každopádně už teď musím uznat,že hires tohoto alba není vůbec špatný :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Nově vydávané vinyly

Příspěvek od parnass »

omlouvám se předem, že nabídnu pohled na tuto problematiku, který záměrně “neodborně” otáčí režim řeči. čili - doposud byla řeč o věrnosti toho, co posloucháme vůči původní nahrávce. k tomu nás svádí samotný pojem “hi-fi” - vysoká věrnost. pokusme se ale odhlédnout od "vysoké věrnosti" a zamyslet se spíš nad “příjemností poslechu”. (stejně asi nikdo neuslyšíme Saxophone Colossus jako technici zaznamenávající nahrávky v letech 54-56).
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Odpovědět