Streamer pouze jako digitální transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Opravdu netusim jak to souvisi s mym DigiOne?
Jbajci
Příspěvky: 12
Registrován: 18 pro 2019 00:02

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jbajci »

těch problémů s vzorkovací frekvencí u Digione je tam popsáno na více vláknech, nicméně Usbridge signature mám cca rok a tento funguje bez problémů. Používám operační systém Moode. Nějaké problémy s digione jsou popsány i na fóru Moode. Možná by pomohla starší verze OS Moode nebo Volumia. Oboje mám.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Dekuji za nazory a zkusenosti! Je to tak, DigiOne se neumi "domluvit" s DACem. Jinak jsem zkousel i DietPi a opet ten sam problem. Tresnicka pak byla, ze kdyz jsem rozchodil Moode, tak mi nejel uz ani pres USB a Gustard porad psal na vstupu "DSD 24,5MHz" :). Takze jsem zpatky u Volumio a USB setupu, asi poridim iFi USB oddelovac a kaslo na to.
Popravde nechce se mi davat tolik penez za USBBridge, navic predpokladam ze kdyz bych pouzil jeden zdroj s 2x 5V USB na napajeni "ciste" i "spinave" strany, tak to opet ztraci smysl.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

EDIT: vyzkousena starsi verze Moode 6.7.1 a stejny problem s DigiOne, rovnez USB hlasi stejny problem jako u posledni verze tzn DSD 24,5MHz. Skodovka, ale Gustarda se nevzdam, cili zustavam USB v RPi4 a zvazim +/- k USBBridge sign. Mozna se spokojim iFi iPurifier 3 USB u DAcu a bude vymalovano.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Posledni update, skoncil jsem u DietPi s Emby prehravacem a vse funguje jak ma vcetne Tidal a Gustard hlasi vetsi Vzor.frekvenci u MQA nez mConnect (48kHz Vs 96kHz) cili asi dela unfold.
Jeste jsem pro porovnani zvuku a ruseni standartniho USB Vs Toslink, koupil Hifiberry Digi+ s vystupnim transformatorem, takze jak dorazi zkusim. Nejvetsi zlepseni si stejne slibuji od linearniho zdroje.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

Jo, to audiofilní "svrbění" je hrozná věc. Mám dvě sestavy, hraju z PC a z Allo DigiOne, na zkoušku jsem si pořídil ProJect Stream Box Ultra a stejně mi to nedá a koupím si na hraní ještě Pi2AES :crazy:
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Tak tak, ale nic se nema prehanet :silent: :thumbup:.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Tak jeste doplneni pro "pobaveni", dnes jsem osadil Hifiberry Digi+Vyst.trans. a opet digitalni koax. ten sam problem, problikavani "UNLOCK/vzor.frekvence" na Gustardu. Zapojil jsem TOSLINK, prepnul vstup na DACu a vse funguje jak ma. Kupoval jsem tento modul skrz galvanicke oddeleni pro srovnani k USB, cili mi to nevadi ale potvrdilo se mi, ze to je problem dig.koax vs Gustard at uz konfigurace nebo HW. V pripade puvodniho streameru neni problem s dig.koaxem jak v pripade Gustardu, tak v pripade transportu z Digi+/Allo.
Odpovědět