Shunyata Research

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Shunyata Research

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tento lídr v oblasti napájení tady nemá vlastní vlákno, což je velká škoda. Napravujeme to.

Nejen na základě velkého překvapení z vlastností kondicionéru Shunyata Research Everest 8000, jsme se rozhodli nabídnout tyto vynikající výrobky i českým fanouškům audiotechniky a milovníkům kvalitního poslechu.

Stojí to za to :thumbup:

Více podrobností naleznete zde:

https://www.tykon.cz/znacky/shunyata-research.html
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Mám již reference, že jsou to fakt super kabely. Asi popřemýšlím, zda mému zesíku Copland 408 nedopřát napájecí kabel od této značky. Venom nebo Deltu. Na oba mám velmi pozitivní hodnocení od kamaráda.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od anawak »

Sietove Kable Shunyata Research su TOP. Mam vyskusane.
Sietove filtre neviem, nepocul som. Vela pozitivnych info som na to ale zatial necital.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Ahoj všem. měl jsem možnost si kabely Shunyata vyzkoušet na mém aparátu. Konkrétně jsem napájel zesilovač kabelem Alpha v2 XC . Paráda zvuk zmohutněl, vše na svém místě, středy, výšky, prostor, vše moooc dobré. Když byl u mne kolega a já mu pustil (ač to neposlouchám, ale na ukázku) Ramstein a on slyšel ten zvuk z těch malých bedýnek, tak s vyvalenýma kukadlama pronesl" Ty vooollleeee". Co to je?? A to moji aparaturu a její zvuk zná myslím moc dobře.
Jen jsem k zesilovači místo napájecího kabelu ACROLINK ANNIVERSARIO 7NPC 4030, připojil Shunyatu Alpha v2 XC. Moc velká zvuková paráda.

Pokud někdo chce na můj dojem z těchto kabelů a mého hodnocení, které výše popisuji vytahovat fyzikální příručky a jiné vědecké podklady. Nereagujte. Pokud se poslechovém výsledku podílela psychoakustika, woodoo, či jiné čáry a máry, tak jsem si to náramně užíval. Takle, jak jsem to vnímal a poslouchal, bych chtěl to poslouchat mooooc dlouho. Škoda, že ho musím vrátit, ale Ježíškovi jsem už napsal.

Taky jsem zkoušel Venom V10 XC, i tento kabel zasluhuje pozornost.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zatty »

A ktery beres nakonec
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

zatty píše: 20 lis 2020 09:25 A ktery beres nakonec
Jsem zamilovany a nejen ja do Alpha v2 XC. Fakt to bylo peklo co to predvedl
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Čerstvá recenze Shunyata Everest 8000 je zde:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... mega-v2-xc

:thumbup: :thumbup:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Dnes jsem k mému zesilovači připojil napájecí kabel Shunyata Research Venom NR V10. Pokud nikdo nevěří, že napájecí kabel může změnit charakter, kvalitu výsledného zvuku, který posloucháte na své aparatuře, tak to zkuste a sami uvidíte. Stále jsem zamilovaný do Alpha v2, ale ten Venom, je taky dost dobrý a je zaplatitelný. Na Alpha v2, budu muset ještě chvíli spořit. No co, aspoň se mám na co těšit.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Mark Levinson »

Shunyata Research jsou špičkové kabely, o tom žádná. Je potřeba je vyzkoušet u sebe na vlastním aparátu a potom vybrat rozumnou variantu v poměru výkon/cena.
Karle, v jakých cenách se pohybují ty modely co jsi zkoušel?
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše: 13 led 2021 07:55 Shunyata Research jsou špičkové kabely, o tom žádná. Je potřeba je vyzkoušet u sebe na vlastním aparátu a potom vybrat rozumnou variantu v poměru výkon/cena.
Karle, v jakých cenách se pohybují ty modely co jsi zkoušel?
Viktore,
Venom NR V10 1.75m = 15 990 Kč , moje láska Alpha v2 NR 1.75m = 54 990Kč, dle ceníku studia Tykon. Ta Alpha je dražší, ale je fakt neuvěřitelná. Jestli můžeš zkus.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Shunyata Research

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše: 13 led 2021 07:55 Shunyata Research jsou špičkové kabely, o tom žádná. Je potřeba je vyzkoušet u sebe na vlastním aparátu a potom vybrat rozumnou variantu v poměru výkon/cena.
Karle, v jakých cenách se pohybují ty modely co jsi zkoušel?
Je to tak, jak pise Viktor. Treba jednoznacne vyzkouset a to poradne! Mel jsem je doma spolecne s radou dalsich. Znam par lidi , kteri je zkouseli se mnou i na jinych aparatech/sestavach a maji je leta s plnou spokojenosti. Nicmene, slysel jsem je i tam, kde se vubec nehodi (pusobily velice jemne, mekce), ikdyz jsou vyborne. Ale to je podobne u rady jinych znacek, ze?! :smile: . Nicmene, je velmi dobre, ze se vyskytuji i v nasich koncinach. Lovu zdar!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Pajuno, ano jsou to vyborne kabely. Kolega si vyzkousel na sve aparature a dnes si ho koupil. Moc nadšen zvukem.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Přes víkend, jsem měl k dispozici napájecí kabel výrobce Shunyata - Delta v2 XC. Kabelem jsem napájel zesilovač, přes napájecí lištu RDacoustic. Včera jsem poslouchal asi 3 hodiny a nemohl jsem se od toho utrhnout. Poslouchal jsem různou muziku z různých zdrojů (Tidal, Foobar, CD). Z čeho jsem byl unesen a doposud jsem to takto u mne neslyšel hrát, byly skladby Kenichi Tsunoda Big Bandu. Paráda, moc velká paráda.
Ti kluci fakt umí, tím myslím kluky ze Shunyaty (ale také Big Bandu), o tom, mne již přesvědčil napájecí kabel Alpha v2 XC, ten je pro mne zatím z cenové hladiny, kde budu muset došetřit více, ale velmi dobrý.Ale to jsem již psal.
Shunyata - Delta v2 XC je dostupnější a velmi dobrý. Já jsem asi rozhodnut :razz: :razz:
Všichni hledáme možnosti, jak vylepšit na svých aparaturách výsledný zvuk. Napájení je jeden z důležitých kroků dosáhnout maxima. Doporučuji zkusit.
IMG_5364.JPG
IMG_5365.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Vinco »

Ja som zrovna minuly tyzden zaradil k phonu zosilovacu novu Sigmu V2 a som velmi spokojny, je to vynikajuci kabel.
Treba vsak povedat, ze Shunyata urobila velky krok vpred ( mam na mysli napajacie kable - ine neviem posudit ). :
D4078983-17FD-4C28-8AB7-E2D40937D4A2.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Vinco píše: 14 bře 2021 14:46 Ja som zrovna minuly tyzden zaradil k phonu zosilovacu novu Sigmu V2 a som velmi spokojny, je to vynikajuci kabel.
Treba vsak povedat, ze Shunyata urobila velky krok vpred ( mam na mysli napajacie kable - ine neviem posudit ). :
D4078983-17FD-4C28-8AB7-E2D40937D4A2.jpeg
Dobře ty :thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

Urbino Kde je v tvém řetězci největším plusem?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Shunyata Research

Příspěvek od artrock »

Viz Urbino: Šlo by prosím popsat tu Deltu V2 podrobněji. Zvukový charakter, presentaci basů, středů ..... atd. atd. I knedlo, zelo, vepřo jde popsat lépe než jen, že mi chutnalo.😋 Děkuji za případnou ochotu.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Shunyata Research

Příspěvek od jirie »

Libor Šulc-TYKON píše: 04 lis 2020 20:18 Tento lídr v oblasti napájení tady nemá vlastní vlákno, což je velká škoda. Napravujeme to.

Nejen na základě velkého překvapení z vlastností kondicionéru Shunyata Research Everest 8000, jsme se rozhodli nabídnout tyto vynikající výrobky i českým fanouškům audiotechniky a milovníkům kvalitního poslechu.

Stojí to za to :thumbup:

Více podrobností naleznete zde:

https://www.tykon.cz/znacky/shunyata-research.html
Dobrý den Pane Šulci, na Vašich stránkách jak se zdá není možné otevřít ceníky.
Síťové kabely Shunyata Research lze zapůjčit za 100% zálohu ?
Díky.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

zappa píše: 14 bře 2021 15:50 Urbino Kde je v tvém řetězci největším plusem?
Ahoj Zappo, prioritně testuji napájecí kabely k zesilovači. Takže jsem jen zkoušel zapojení k zesilovači a to na přímo ze zásuvky a z napájecí lišty. K jiným komponentům (převodník, případně CD) jsem nezkoušel.
Naposledy upravil(a) Urbino dne 16 bře 2021 09:15, celkem upraveno 1 x.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

artrock píše: 14 bře 2021 23:26 Viz Urbino: Šlo by prosím popsat tu Deltu V2 podrobněji. Zvukový charakter, presentaci basů, středů ..... atd. atd. I knedlo, zelo, vepřo jde popsat lépe než jen, že mi chutnalo.😋 Děkuji za případnou ochotu.
Ahoj, již několikrát jsem psal, že nerad (a ani to neumím) šťavnatě popisuji změny, které jsem testováním pozoroval. Raději každému doporučím, pokud jen, je to možné si provést vlastní test. A to i z toho důvodu, že s každou jinou aparaturou a výběrem muziky, může být pocit(výsledek) jiný.
Testovaný kabel Sunyata Delta jsem připojil k zesilovači, na výsledném zvuku se nejvíce projevil na středech a vysokých kmitočtech. Zvuk byl vzdušný přehledný s velmi slušnou lokalizací nástrojů. Hlasy zpěváků, byly nádherně čisté a posazené do prostoru poslechovky.
Po prvních minutách poslechu jsem si myslel, že je to na úkor basů ( hodnocení basů ber s ohledem na moje reproduktory), ale nebylo to tak. Ty basy byly nezahuhlané, přesné, rychlé a některé nahrávky kde dominoval kontrabas (Musica Nuda) byly super. Bas šel "pocitově" hodně nízko, tóny čitelné a byl perfektní. Přál bych vám slyšet na těch mých malinkých bedničkách hrát Rammstein :eek: :eek:. Já je neposlouchám vůbec, ale mám jednu skladbu, kterou občas pustím kolegům, abych ukázal, že i malé regálovky umí zahrát v menším prostoru "takový randál" s takovým "přehledem" :razz: :razz:.
Takže tak asi.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Shunyata Research

Příspěvek od artrock »

Urbino děkuji za popis. Úplně to postačí takto. Tykon pro mne (Praha) daleko, takže jsem rád za tvoje hodnocení. Mám od Šulcíka do zesilovače a filtrace Acrolink (7N P4030 a dtto Anniversario), tak mne zajímala tato zde "vychvalovaná" značka. Zejména spodní frekvenční pásmo. Poslouchám všehochuť a častokrát je potřeba, aby to hrálo pěkně (ale precizně) od podlahy 🤗. Uvidíš co také udělá celkové zahoření, já má zkušenost s kabelama, že se ustálý zvuk tak po cca třech týdnech, podle druhu kabelu. Nejdéle se mi měnil repro kabel. Ještě jednou dík.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Shunyata Research

Příspěvek od PTK »

V tomto vlákně zatím nebyla zmínka o LAN kabelech od Shunyaty a já mám díky vstřícnosti Studia Tykon v současné době možnost otestovat nejvyšší model z LAN kabelů - Omega.

Velmi stručně: je to nejlepší LAN kabel, který jsem měl možnost na své aparatuře slyšet. Až do zapojení Omegy bych asi nejlépe hodnotil LAN kabel od AAI, ale Omega jej dle mého názoru předčí ve všech parametrech.
Omega je neuvěřitelně muzikální kabel, s úžasným rozsahem a hloubkou prostoru. Celá zvuková scéna se prohloubila a posunula dozadu, nástroje mají lepší barvu ... opravdu výborné!

Mám aktuálně přímé srovnání se skvělými kabely Shunyata Sigma a SOtM Cat7. Sigma je taktéž výborný kabel, s velmi příjemným zvukem, ale Omega je o parník dále.
Samozřejmě že se jedná o velmi odlišné cenové kategorie: 500USD vs 1.000USD vs 2.500USD, ale srovnání úrovně zvuku tří různých cenových kategorií je celkem zajímavé.
Z mého pohledu v poměru cena/výkon vychází nejlépe SOtM Cat7. Sigma je na poslech muzikálnější a příjemnější, Omega je ovšem dle mého názoru ještě o level výše, je to skutečný referenční kabel.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

PTK. Zajímalo by mne jak by dopadl v tvém klání můj kabel od Fabrizio. Nedá se nějak domluvit na nějakém testíku s LAN kabely u mně? Vlastně Fabrizio jsem koupil na doporučení od slovinského studia kde jsem koupil Pink Faun, že prý rozdtrtil Wireworld platinum 8.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Shunyata Research

Příspěvek od PTK »

Michale na zítra už jsem domluven s kolegou.
Budeme zkoušet Omegu na jeho sestavě + testík switchů, takže to je na celé odpoledne.
V příštím týdnu by to bylo možné, vymysli termín a brnkni mi..
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

PTK píše: 20 bře 2021 13:40 Michale na zítra už jsem domluven s kolegou.
Budeme zkoušet Omegu na jeho sestavě + testík switchů, takže to je na celé odpoledne.
V příštím týdnu by to bylo možné, vymysli termín a brnkni mi..
Vysledek testu mne bude moc zajimat.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Mark Levinson »

I mne to bude zajímat.
Mark Levinson
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Shunyata Research

Příspěvek od parnass »

nedávno jsem porovnával wireworld starlight 8 (můj původní eth kabel) shunyata alpha a shunyata sigma (shunyata omega jsem kvůli ceně 2.500 usd vynechal) skončil jsem u shunyata sigma - poměr výkon/cena je u mé sestavy ještě ospravedlnitelný.
můj závěr byl přibližně ten, že shunyata alpha, sotm nnebo wireworld starlight jsou přibližně ve stejné kategorii. shunyata sigma je jasně o kategorii dál - čili, zůstal jsem u sigma.
// věřím, že omega bude ještě o kus dál, ale potom bych zvažoval, k čemu kabel za 2.500 usd připojuju a jestli není logičtější zvažovat investici jinde - např. do streameru nebo převodníku.//
k mé “digitální cestě” emm ns1 + emm da2 je shunyata sigma (1.200 usd) tak akorát… strkat shunyata omega do například luminu by mi přišlo už dost neadekvátní.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zatty »

shunyata sigma bych rad porovnal se svym Chordem signature je to cca stejna cemovka a dle toho co pisete tak i zvukovy projev je velmi podobny
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

zatty píše: 21 bře 2021 10:54 shunyata sigma bych rad porovnal se svym Chordem signature je to cca stejna cemovka a dle toho co pisete tak i zvukovy projev je velmi podobny
Tak přijed v pondělí :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zatty »

[/quote]

Tak přijed v pondělí :)
[/quote]

Kez by to slo a nebyl tak daleko
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Jiri »

parnass píše: 20 bře 2021 18:43 // věřím, že omega bude ještě o kus dál, ale potom bych zvažoval, k čemu kabel za 2.500 usd připojuju a jestli není logičtější zvažovat investici jinde - např. do streameru nebo převodníku.//
k mé “digitální cestě” emm ns1 + emm da2 je shunyata sigma (1.200 usd) tak akorát… strkat shunyata omega do například luminu by mi přišlo už dost neadekvátní.
Předpokládám, že pokud máš streamer EMM NS1 a DAC EMM DA2 tak používáš firemní optické propojení EMM Optilink. Je zajímavé, že i přesto používáš ještě předřazené 2x Meraki opět oddělené optikou. Nechceš o tom napsat něco víc ve vlákně "Audiofilní switch"?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Shunyata Research

Příspěvek od parnass »

psal jsme o tom.... mám teď dokonce 3x meraki (už bez posunu ve zvuku oproti dvěma, teda aspoň nic navíc "neslyším")
v každém případě, i když je mezi streamerem a převodníkem optilink, je slyšet i to, co je před streamerem - jak výměna ethernetových kabelů (skončil jsem u shunyata sigma) , tak změna napájení switchů (poslední switch má farad s3) , stejně tak optika mezi switchi (ještě budu dělat pokusy s výměnou sfp modulů, uvidím)... zkoušel jsem původně jeden Sotm (upgradovaný) s napájením Sotm a posun ve zvuku byl minimální (odhaduju, že to bylo napájením Sotm, které asi nebude nic moc) , 2x meraki s optikou a napájením farad se projevilo mnohem líp... kabel shunyata sigma se projevil pozitivně natolik, aby to ospravedlnilo jeho cenu...změnu kabelu mezi wireworld a sotm 7cat jsem naproti tomu nijak pozitivně nevnímal.
na druhou stranu výměna macbooku za nuc s napájením farad byla slyšet pozitivně, i když je nuc oddělen od převodníku optikou mezi switchi a dalším optilinkem mezi sreamerem a převodníkem. (někdy je trochu nepochopitelné, co má a nemá vliv na výsledný zvuk a není v silách mého rozumu všechno vysvětlit natož předem odhadnout)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Jiri »

parnass
super, moc děkuji za sdílenou zkušenost. :clap:
Opravdu člověk nad tím musí kroutit hlavou. S tou Omegou ti rozumím, taky si nechci půjčovat věci za které bych potom nebyl ochoten připlácet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Shunyata Research

Příspěvek od PTK »

Dnešní poslech u Zappy byl jedním slovem nádhera. Obrovský zvuk Tannoy ve velké místnosti nemá chybu, Pink Faun a Mola Mola na mne udělaly taktéž výborný dojem. Fantastické podání a hloubka prostoru, naprosto skvělé!
Původně plánované dvě hodiny se protáhly na celý den..

Omega byla opět naprosto excelentní, ostatní kabely (Sigma, SOtM, Fabrizio) neměly nejmenší šanci. Zappa poslouchal, kroutil hlavou a nechápal :smile:
A to ještě netušil, že mám sebou další switch a pár doplňků. Ano, je až nepochopitelné, co může mít vliv na výsledný zvuk.

Omega je drahý kabel, ale právě u Zappy kabel této kvality ukázal co umí.
Zappa své dojmy určitě popíše, ale závěrečné hodnocení všech zúčastněných bylo jednoznačné: Omega je nejlepší LAN kabel, který kdokoli z účastníků testu měl zatím možnost slyšet.

Jo a pizza byla taky skvělá..
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 22 bře 2021 22:07 Dnešní poslech u Zappy byl jedním slovem nádhera. Obrovský zvuk Tannoy ve velké místnosti nemá chybu, Pink Faun a Mola Mola na mne udělaly taktéž výborný dojem. Fantastické podání a hloubka prostoru, naprosto skvělé!
Původně plánované dvě hodiny se protáhly na celý den..

Omega byla opět naprosto excelentní, ostatní kabely (Sigma, SOtM, Fabrizio) neměly nejmenší šanci. Zappa poslouchal, kroutil hlavou a nechápal :smile:
A to ještě netušil, že mám sebou další switch a pár doplňků. Ano, je až nepochopitelné, co může mít vliv na výsledný zvuk.

Omega je drahý kabel, ale právě u Zappy kabel této kvality ukázal co umí.
Zappa své dojmy určitě popíše, ale závěrečné hodnocení všech zúčastněných bylo jednoznačné: Omega je nejlepší LAN kabel, který kdokoli z účastníků testu měl zatím možnost slyšet.

Jo a pizza byla taky skvělá..
Jěště dej nějaký foto, aby to bylo úplné. A jinak naprostý souhlas, nemohl jsem ani pořádně spát jak to bylo dokonalé s Omegou, každá změna ukázala přínos, menší či větší, ale Omega woooow.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

Dnes jsem četl poznatky nazahraničním forum Audioshark, úplně stejně jsem to popisoval včera, bez přemýšlení.
"Thanks, Crion, your experiences parallel mine; the Omega Ethernet is an amazing Ethernet cable. As exemplary as the Sigma is, the Omega just takes it to another level. The Omega provides exemplary openness, airiness, and the TAP device provides even more focus, definition, articulation than the Sigma."
"Alright both Omegas arrived. You could really feel these are special cables.
Have connected as AES/EBU cables and 4x AES/EBU in the Meridian system, Speakerlink and MMHR cables.

Previously upgraded the switch to uptone etherregen, that one feels like a conductor telling what parts to play at what volume. The Omega is the light on the scene, illuminating the performers. Words are a bit superflous here and I can't say the sound improved with xx%. It's more like the sound 'shifted' into another level of reproduction of performing arts.

That's it! I think they are spectacular. Someone else will have to tell their experience of these as ethernet cables. But in my system as AES/EBU cables they are awesome. "
https://www.audioshark.org/shunyata-res ... 18548.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Shunyata Research

Příspěvek od PTK »

Na tvé přání foto z akce:
20210322_153837.jpg
Čeká tě ještě jedna bezesná noc, zítra bude Omega tvoje. No a až ti Omegu předám, minimálně tři dny aparaturu nezapojím :sad:

Kdyby měl kabel délku 2m, asi bych si ho rovnou nechal, ale 1,5m je pro mne kratší než bych potřeboval.
Ať ti slouží, budu tiše závidět..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Shunyata Research

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 23 bře 2021 16:35 Na tvé přání foto z akce:
20210322_153837.jpg
Čeká tě ještě jedna bezesná noc, zítra bude Omega tvoje. No a až ti Omegu předám, minimálně tři dny aparaturu nezapojím :sad:

Kdyby měl kabel délku 2m, asi bych si ho rovnou nechal, ale 1,5m je pro mne kratší než bych potřeboval.
Ať ti slouží, budu tiše závidět..
Však já taky od té doby nehraju. Radši si počkám, ale je to peklo, má závilost mne mučí. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Tak si v tento deštivý víkend testuji LAN kabely od značky Shunyata Research. Tomu bych nikdy nevěřil, že výměna kabelu LAN bude mít vliv na výsledný zvuk. Mám k testování kabely Venom LAN a Alpha LAN v délce 1,5 m. Po zapojení Venomu bylo slyšet okamžité zlepšení proti kabelu dělaného z metráže Audioquest s koncovkami Telegartner. Pak jsem zapojil Lan kabel Shunyata Research Alpha LAN v délce 1,5 m, dlouho poslouchal mé oblíbené songy z Tidalu a musím říci, že výsledek pro mne byl a je, parádní.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Shunyata Research

Příspěvek od Urbino »

Vikendovy test lan kabelů je u konce. Dnes jsem se stal majitelem lankoveho kabelu Shunyata Research - Alpha. Velka spokojenost se zvukovým výsledkem streamované muziky z Tidalu. Fakt parada. Mate-li moznost zkuste si to.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět