Digitalizace - španělská vesnice

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od bigjoe »

Sice jsem se hifi věnoval většinu života, ale s nastupující digitalizací naskakují nové termíny a slova, která jsem nikdy neslyšel :sad: . Byl by někdo schopen napsat něco jako "slovník" pojmů kolem tohoto problému. Každému (snad) je jasný CD přehrávač a že musí mít D/A převodník, nebo jít z CD digitálně a převodník mít externí a pak už je to jen starý dobrý analog.
Ale dnes naskakují různá úložiště, formáty a další a další.
Zkusí to někdo ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od monte »

Slovník ?

Zrovna dnes jsme se při montáži nových výhybek s kamarádem bavili o digitalizaci. Nejvíc jsme se pobavili na termínu, vysíláme v digitální kvalitě :lol: :lol: :lol: . Většina radií má dnes na hardu nahrané Mp3 v datovém toku 220 kB. Vlastně jsme na tom stejně, jako když mladí lidé poslouchají hudbu z mobilního telefonu. Kvalitu zvuku dnes drží už jen Vltava, do vypnutí analogu. :thumbdown: V digitální síti je zvuk děs.

datový tok: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bit_za_sekundu
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 607
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od PMA »

Poslal jsem 3 dílný článek na toto téma do HiFi voice, uvidíme, jestli to vyjde.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od bigjoe »

To PMA.
Fajn, díky za info. Budu to sledovat.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 716
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od lubin »

Pavel Macura-Audio píše:Poslal jsem 3 dílný článek na toto téma do HiFi voice, uvidíme, jestli to vyjde.

Vynikající počin. Těším se.Tedy pokud vyjde. :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Digitalizace - španělská vesnice

Příspěvek od Mamut »

Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Odpovědět