Vyber fonendoskopu?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Jan1k

Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Jan1k »

Aky fonendoskop resp. stetoskop pouzivate? Chcem si kupit nejaky ale neviem ci sa oplati nejaky lacny alebo nieco drahsie kupit.

https://unizdrav.sk/tovar/2505/stetosko ... yAQAvD_BwE

Dikes za info a skusenosti.
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od blesk666 »

co chces vibracie pocuvat? aj u aut sa pouziva na diagnostiku, teda u tej hlbsej analytiky nie bezne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jan1k

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Jan1k »

blesk666 píše: 16 říj 2020 15:40 co chces vibracie pocuvat? aj u aut sa pouziva na diagnostiku, teda u tej hlbsej analytiky nie bezne
Ano chcel by som si to skontrolovat. zabiny007 mi to raz odporucal kedze sa to prenasa na prenosku a hlavne to pocituju LOMC.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Frogyman »

Já jsem bral tento... Ale pravda je, že to využívám minimálně a myslím, že se člověk bez něj obejde. Zvláště pokud si neplánuješ hrát s podložkami a dalším woo doo... :cool:

https://www.rescue-store.cz/fonendoskop ... p-economy/

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od blesk666 »

hlavne pri vyssich hlasitostiach sa vibracie prenasaju do znacnej miery vzduchom, s cim moc neurobis
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jan1k

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 16 říj 2020 15:57 Já jsem bral tento... Ale pravda je, že to využívám minimálně a myslím, že se člověk bez něj obejde. Zvláště pokud si neplánuješ hrát s podložkami a dalším woo doo... :cool:

https://www.rescue-store.cz/fonendoskop ... p-economy/

Obrázek
Super dikes. No s tymi podlozkami to je tiez otazne. Niekomu napriklad nevyhovuje kamen ci mramor u mna naopak v pohodke. Dal som zrobit mramor aj pod repro :lol: .

Dikes paci sa mi ten modry. Manzelka si mysli o mne, ze mi uz riadne hrablo, ze tu budem behat so stetoskopom :mrgreen: . Ale ved sranda musi byt no nie???
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Frogyman »

Já má černý... A s manželkou to můžeš využít na nějaké zpestření :-)
Anebo tím zabavíš děti. Moje si s tím hráli skoro týden, než jsem jej schoval ve strachu, že si ublíží. Anebo nedej bože mi jej rozbijí... :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od aretax »

Jan1k píše: 16 říj 2020 15:19 Aky fonendoskop resp. stetoskop pouzivate? Chcem si kupit nejaky ale neviem ci sa oplati nejaky lacny alebo nieco drahsie kupit.

https://unizdrav.sk/tovar/2505/stetosko ... yAQAvD_BwE

Dikes za info a skusenosti.
Nepreháňaj to. Keď sa Ti bude zvuk páčiť, tak si myslím, že je úplne jedno, či niečo rezonuje, alebo nie (nemám na mysli rezonácie, keď Ti bude gramofón skákať napolici... =)) )
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od YamahaMan »

Nepreháňaj to. Keď sa Ti bude zvuk páčiť, tak si myslím, že je úplne jedno, či niečo rezonuje, alebo nie (nemám na mysli rezonácie, keď Ti bude gramofón skákať napolici... =)) )
[/quote]

:thumbup: =))
Presne toto som chcel napísať.
Toto už je dosť za hranu. Škoda peňazí, iba že by ti deti časom začali chodiť na medinu....
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Ramones »

Přizdisráči :thumbdown:

K háj endu jedině tohle: https://www.rescue-store.cz/fonendoskopy/?order=-price
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od efičák »

USB mikroskop je základ a pro denní kontrolu hrotu přenosky je nezbytné zvětšovací zubní zrcátko. Chloupek může lupě uniknout.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od fox »

,, Haloo tady Chocholoušek ! Pane Karfík, Vy nás nějak zásobujete !!! :lol: :lol: :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Ramones »

efičák píše: 16 říj 2020 20:43 USB mikroskop je základ a pro denní kontrolu hrotu přenosky je nezbytné zvětšovací zubní zrcátko. Chloupek může lupě uniknout.

Obrázek
V minulosti jsem ho používal při kontrole magnetofonovývh hlav :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od terahera »

Nemám ani jednu ze zde zmiňovaných pomůcek :-? :razz:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Dasta »

Taky nemám, ani stetoskop, ani zubařské zrcátko, myslím, že takovéto pomůcky s poslechem hudby nemají nic společného.
Na zaručeně čistý hrot používám tento čistič hrotu.
IMG_20201017_090541.jpg
IMG_20201017_090233.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od blesk666 »

ten mikroskop by som povazoval za uzitocny hlavne pri kupe jazdenej prenosky. Ale aj u stanovenia opotrebenia, len ak sa to ma robit poriadne, muselo by to byt zvacsenie az na uroven toho aby sa dal zmerat polomer zaoblenia (opotrebenia) hrotu.
V odkaze co som sem daval je merana kolerelcia jednotlivych typov hrotov jeho opotrebenia a dopad na zmenu frekvencnej charakteristiky. Pokles (meratelny, subjektivne este nemusi byt badatelne) na vyskach sa u niektorych zacina prejavovat uz po 150hodinach ale u niektorych az po 450hodinach
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od blesk666 »

uprasnujem kedze uz nejde prispevok editovat - opotrebenim sa hlavne zacne zvysovat skreslenie na vysokych frekvenciach:

...the amount of playing time where a stylus will maintain its specified level of distortion at 15kHz is as follows:

Spherical / Conical - 150hrs
Elliptical - 250hrs
Shibata/Line contact - 400hrs
SAS/MicroRidge - 500hrs

odkaz na spominany clanok:

https://www.sound-smith.com/articles/st ... nformation
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Dasta »

Ježděná přenoska je vždycky problém, u mc lo přenosek, kromě hrotu je třeba brát v potaz i opotřebení cívek pohybliveho systému.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od terahera »

Já bych se opotřebení hrotu,při správném nastavení,zas tak nebál.Naši dědečkové(někteří jsou stále aktivní na fórech :smile: ) měli v dobách minulých gramo v podstatě jako jediný zdroj zvuku a hráli jej tedy hodně často.Tyto gramofony,včetně původních přenosek jsou dodnes funkční a to i po několika desítkách let :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od fox »

Dasta píše: 17 říj 2020 09:15 Taky nemám, ani stetoskop, ani zubařské zrcátko, myslím, že takovéto pomůcky s poslechem hudby nemají nic společného.
Na zaručeně čistý hrot používám tento čistič hrotu.
IMG_20201017_090541.jpg
IMG_20201017_090233.jpg
Taký používam pomůcky tohoto výrobce. Čistič hrotu, kartáč a v neposlední řadě vysavač LP. Po použití kartáče a následném vysátí prachu z LP, nemusím tak často čistit hrot přenosky. Zvuk je většinou bez povrchového praskotu a šumu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Dasta »

Kartáč mám taky, nikdy jsem neměl lepší. Vysavač nevlastním, ale už jsem o něm přemýšlel, viděl jsem ho u pytla.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Roman2

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Roman2 »

K tomu fonendoskopu teď prý dávají hifistům zdarma prášky na hlavu. :silent:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od PavelDosko »

aby fungovaly musi se prasky roztlouct ceraballem o hifi podlozku nejmene ze 4 vrstev
neni placka, neni highend
Jan1k

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Jan1k »

Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber fonendoskopu?

Příspěvek od Frogyman »

Fonendoskop opravdu není pro poslech potřeba. Já jej pořídil hlavně na ladění stařičkého GARRARDA, který prostě není úplně tichý gramofon a tak jsem jej tunil výměnou vnitřního ložiska, běhací kolečka, osiček, napájecího zdroje atd. A změny jsem pro urychlení a lepší identifikaci poslouchal fonendoskopem. Také jde využít, když si chce někdo koupit kvalitní a citlivou MC přenosku. Poslech na těle poslouží k identifikaci možných problémů, který poslechem s levnější přenoskou neidentifikujete. No a poslední využití jsem našel při hledání správných podložek a nožiček pod gramofon GARRARD. Potřeboval jsem najít tu nejlepší kombinaci, která přenáší nejméně bordelu z podlahy/racku do těla gramofonu. A k tomu posloužil perfektně.
Takže vinylista/hračička jej využije, i když bude PC-hifistům k smíchu, ale opravdu pro běžné použití je to zbytečnost.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět