Top tranzistorové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Rád bych otevřel toto téma. V poslední době jsem laboroval s tranzistorovými zesilovači, chtěl jsem se přesvědčit jestli se můj vkus nezměnil. Musím říct, že zatím jediný Moon(z těch co jsem měl možnost vyzkoušet) mne oslovoval, ale vždy jen do té doby než jsem opět přepnul na Manley. V recenzích jsem však začal objevovat i jiný svět, dočetl jsem se o zajímavých strojích, který se mohou vyrovnat i těm nejlepším lampovým konstrukcím. Četl jsem o Dartzellu, Lamm, Boulder, Vitus, Solution, D' Agostino adalších, ale nejvíce mne zaujal Tenor. Ńěkteré z nich jsou zesilovače o kterých se většině z nás může jenom zdát, ale kdybych si měl vybrat jednu zančku, kterou bych někdy opravdu chtěl tak by to byly monobloky od Tenor.
8390017371_3_g.jpg
8390017371_0_g.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bond 007 alias Monte

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Recenze, já nevím. Je to jako z vínem, vše tak dokonale okecají, až ho pak vylejete :lol: . Jsem asi zdejší výjimka, už nic velice neřeším, jen se bavím a poslouchám. Nikdy nebudu mít důvod, kupovat jeden kondík za deset tisíc, nebo třicet ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Nikdo tě nenutí něco řešit. Ani nemusíš číst co tě nezajímá. Můžeš se však chválit jak nic neřešíš, ale to zase nezajímá mne. myslím, že audio je koníčkem, že je dobré, že nezůstáváme zaprděně stát na místě a zajímáme se o ty naše hračky, který nám dávají spoustu radostí. Ale musím si tedy do tebe přátelsky dloubnout, mně se nezdá, že nic neřešíš, stačí si přečíst tvé příspěvky. :lol: Pokud nic neřešíš, měl bys přestat řešit různé elektronky, výměnu čínana a spoustu jiných tehcnických zlepšováků jak vyzrát nad drahým highendem. :cool: Music is the best.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bond 007 alias Monte

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já měl na mysli hlavně recenze, člověk papíru nesmí rychle podléhat. Jinak jsi mne potěšil :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Dieter Burmester »

zappa píše: 06 říj 2020 09:48 ...ale kdybych si měl vybrat jednu zančku, kterou bych někdy opravdu chtěl tak by to byly monobloky od Tenor.
A to by byl teda vyber na zaklade slyseneho, nebo Ti je Tenor z ruznych duvodu sympaticky?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Dieter Burmester píše: 06 říj 2020 12:57
zappa píše: 06 říj 2020 09:48 ...ale kdybych si měl vybrat jednu zančku, kterou bych někdy opravdu chtěl tak by to byly monobloky od Tenor.
A to by byl teda vyber na zaklade slyseneho, nebo Ti je Tenor z ruznych duvodu sympaticky?
Myslím, že jsem psal, že jsem žádný z nich doma neslyšel, pouze jsem četl, nejen od recenzentů, ale i majitelů Tenoru, a je mi navíc sympatický, vzhledově nemusím ty strohé a technicistní hranaté železné bedny :). A o zvuku tohot zesilovače mluví Pacula, kterému věřím, a který má velké zkušenosti i s těmi nejlepšími. Např píše toto, proto mne toto zařízení velice zaujalo:
That’s exactly the Tenor sound. The ability to look inside the finest tissues of a recording, even into a certain structure of a recording session, was incredible. With just a few exceptions (top models from FM Acoustics, Spectral, Soulution and Vitus), only 300B amps like those mentioned above could do this as convincingly as the 175S. In a beautifully subtle yet unambiguous way, it demonstrated what makes the HiQuality, Blu-spec and SHM discs special. Smoothness, depth, coherence, proper instrumental sizing - I had it all within easy reach. This was best demonstrated in direct comparison of the HiQualityCD Jazz Selection and Feel the Difference of the Blu-spec CD samplers. The true magic only really came to the fore when I listened to entire discs like June Christy’s Something Cool, Julie London’s Julie is Her Name. Vol.1 or Chet Baker Sings and Plays. The sound was full and intimate, close, slightly warm and tonally fully saturated. Yet it didn’t dumb everything down to a common pleasant denominator. Often beautiful sounding amps like the ASR Emitter II—probably the most affordable such transistor amp—present such recordings in a fluent passionate way but do the same to all discs. Even my Luxman M-800A, which I love unconditionally, evens out the sound, albeit in a different direction by enhancing things. The Tenor goes further. It does what 300Bs do - present every voice and instrument as separate entities but then shows them also as belonging together on the same recording.



I mentioned resolution. At first one might think that the Canadian warms things up a little. This was not the case but it took me time to understand it fully. I never heard it before except with the Ancient Audio and Reimyo valve amps. I did not think it possible with transistor outputs. The Tenor clarified everything within the first minute of each recording. With resolving but analytical amplifiers, one must work for some time to recombine everything into a whole. They transmit plenty of information but connect it only loosely. Although we do not notice it consciously, our brains work a lot making sense of it all. Such presentations become strangely fatiguing even to the point of agitation. The Tenor presented a cohesive whole from which one extracts the musicians, instruments and their relationships to reproduce a certain event. I think this is exactly how it works with live events. This amplifier simply tries to duplicate what we know from real life – facing us with the totality first, then dividing it into constituents should we feel so inclined.

Za mne prostě krásný stroj.
1 (1).jpg
20.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Bond 007 alias Monte píše: 06 říj 2020 12:39 Já měl na mysli hlavně recenze, člověk papíru nesmí rychle podléhat. Jinak jsi mne potěšil :lol:
Vlaastíku, doufám, že jsem tě neurazil, ale jenom poštouchnul. V opačném případě se omlouvám, ale nemohl jsem si pomoci. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Dieter Burmester píše: 06 říj 2020 12:57
zappa píše: 06 říj 2020 09:48 ...ale kdybych si měl vybrat jednu zančku, kterou bych někdy opravdu chtěl tak by to byly monobloky od Tenor.
A to by byl teda vyber na zaklade slyseneho, nebo Ti je Tenor z ruznych duvodu sympaticky?
Další recenzent s Inner ear píše: The 175S provides bass I believe is by far the most organic, rhythmic and palpable one I have encountered. With my Ethera Vitae loudspeakers, it is prodigiously fast, dynamic and controlled. The same held true when I connected to the Aatma (see review) and the WLM Gran Viola loudspeakers. a závěr... In plain English then: The Tenor 175S amplifier exceeded my expectations and an appropriate description for my listening sessions with this amp is that it was a seraphic experience -- quite a few steps above and beyond the sound I deemed excellent in the past. Notice the five musical notes never before awarded to any design.
https://www.innerearmag.com/reviews/amp ... _pt1.shtml
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Vlastíku,já ti rozumím, ale zvědavost je lidská vlastnost, dokonce přirozená vlastnost člověka, na to recenze spoléhají, a mají pravdu. Někdo nemá recenze rád, protože se dovídá věci, který nechce slyšet, bojí se, že by něco chtěl něco nového, a nechce si komplikovat život nebo jěště hůře, byl by věčně nespokojený s tím co má. :cool: Od toho je potřeba se oprostit, a brát to jako zábavu, ne jako neštěstí. Pro mne je to zábava,a rád se poučím. Taky mne to motivuje, abych ty některé zařízení slyšel, abych byl v obraze co je nového a co je ve světě v kurzu. Je to prostě koníček. Moje motivace je v tom, aby mi systém rál líp, fascinuje mne totiž jak můžou některé srdcové nahrávky znít, a co nám bylo dlouho skrýváno. Určitě se nám stává to, že už ty nahrávky notoricky známe, a málokdy si je poslechneme, a najednou příjde nové zařízení, a ty jseš zvědav jak byto hrálo, a puoštíš si jednu srdcovku za druhou. A to mne baví, a to je ten důvod proč se chce člověk posouvat dál. Je to radost, a je jedno jak se ke spokojenosti dostaneš. Někdo je skromnější a stačí mu zařízení na celý život, a někdo je náročnější a rád se posouvá dál. Oboje je v pořádku, hlavně se nesmí ztratit radost z hudby, a tak to má být. Přeji příjemný den :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od jimmi »

zappa :thumbup:

Krásne si to napísal. Mudro a zrozumitelne.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Tony »

Michal, keď sa na hlavu postavíš, nenájdeš tranzistory, ktoré ťa budú tak baviť, ako tvoje (alebo aj iné) elektrónky👍🙂
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 06 říj 2020 17:42 Michal, keď sa na hlavu postavíš, nenájdeš tranzistory, ktoré ťa budú tak baviť, ako tvoje (alebo aj iné) elektrónky👍🙂
Doufám, že se mýlíš, vlastně bych ušetřil, protože se zdá, že takové, které to prý umí jsou mega drahé. Jenom by mne zajímalo Tony, odkud bereš tu jistotu?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Tvoje bedne ich predurčujú...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od lubos »

Chlapci ide to, tranzistor v čistéj A triede je riešenie . Mám širokopásmo Voxativ s 15″ basovým reproduktorom s citlivosťou 99dB/1 W a Áčko tranzistor 2x25 W a nemá to chybu.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od terahera »

Tak ono vše jde,ale proč se trápit,tedy konkrétně u Zappy,když má neskutečně vyladenou sestavu s lampama :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 06 říj 2020 22:11 Tak ono vše jde,ale proč se trápit,tedy konkrétně u Zappy,když má neskutečně vyladenou sestavu s lampama :-?
Taky se divím, ale chci jěště slyšet´áčko. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Quentin

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

Myslím si, že jste v této diskuzi zapomněli na historické řešení od McIntoshe. Ten tranzistory (tuším Motorola) budí výstupní trafa. To je prakticky stejný princip elektronkového zesilovače.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od lubin »

Manley neo classic 250,pokud jsou dobře odladene na sestavu, dovedou hrát neskutečně dobře. I při DF 17 jsou basy tvrdé, uderne a barevné. Manley je velmi těžké překonat v muzikalnosti a plasticite zvuku. V acku budeš mít Michale hodně věcí z Manley, ale zabavnost a radost z vnitřního dění v muzice bude vždy o chlup nižší, než u tak povedených celolampovych konstrukcí jako je neo classic.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

lubin píše: 07 říj 2020 10:53 Manley neo classic 250,pokud jsou dobře odladene na sestavu, dovedou hrát neskutečně dobře. I při DF 17 jsou basy tvrdé, uderne a barevné. Manley je velmi těžké překonat v muzikalnosti a plasticite zvuku. V acku budeš mít Michale hodně věcí z Manley, ale zabavnost a radost z vnitřního dění v muzice bude vždy o chlup nižší, než u tak povedených celolampovych konstrukcí jako je neo classic.
Možná ani nevím co doma mám. Nicméně musím dodat, že Neo Classic 500 jsem vlastnil, a byl jsem hodně zklamanej. Nedalo se to srovnat se zvukem právě se staršími 240 Reference, které jěště vyvíjel pan Manley, neo Classic myslím už vyvíjela jeho dcera. Co si vzpomínám, chyběla mi tam ta vřelost a přirozenost. Od tebe jsem se dozvěděl jak hodně důležitý je výběr elektronek, a to možná byl ten problém s Neo Classic. Budu muset i zapracovat na
elektronkách v mé 240 R. Píšu ti do zprávy.
Elektronky v 240R na kanál :

Output 10 x EL34G
Driver 2 x 6414
Input l x 12AT7WA
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od Vadim »

zappa
Nevim jestli jsi mel moznost slyset neco od Electrocompaniet. Pro me usi tranzistorak, ktery fun factor ma hodne vysoko. Doporucuju si vyzkouset AW180.
AW180-pair_1800x1800.jpg

Co se tyce plasticity a celkove prirozenosti, tak za me Halcro (viz foto me sestavy nize).
Halcro.jpg

Dalsi znacka, ktera je na urovni D'Agostino, Soulution, FM Acoustics apod je CH Precision - opet pro me top of the top.
CH-P1080302-1024x768.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 07 říj 2020 13:23 zappa
Nevim jestli jsi mel moznost slyset neco od Electrocompaniet. Pro me usi tranzistorak, ktery fun factor ma hodne vysoko. Doporucuju si vyzkouset AW180.
AW180-pair_1800x1800.jpg


Co se tyce plasticity a celkove prirozenosti, tak za me Halcro (viz foto me sestavy nize).
Halcro.jpg


Dalsi znacka, ktera je na urovni D'Agostino, Soulution, FM Acoustics apod je CH Precision - opet pro me top of the top.
CH-P1080302-1024x768.jpg
Právě tyto monobloky od Electrocompaniet jsem měl půjčený, hodně romantický zvuk, na jazz a akustiku výborný, ale jak přišla rytmika, bigbít tak bylo po všem. Rytmika zmatená, to prostě nedávaly. Cena však výborná, i provedení se mi moc líbilo. Ostatní jsem neslyšel, nemohu komentovat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od mac »

Dle mého názoru je spíš rozdíl v lampách a jejich zvuku. Manley Neo Classics 500 má KT88 - KT90 ale Manley Neo Classics 250 má EL-34. Měl jsem je vedle sebe a zvukový rozdíl tam byl výrazný ve prospěch Neo 250. Proto taky u mě zůstaly. Zkoušel jsem všechno možné vedle nich postavit - tranzistor i lampy, ale zvukových kvalit Neo 250 nedosáhl ani jeden.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od zappa »

mac píše: 08 říj 2020 09:45 Dle mého názoru je spíš rozdíl v lampách a jejich zvuku. Manley Neo Classics 500 má KT88 - KT90 ale Manley Neo Classics 250 má EL-34. Měl jsem je vedle sebe a zvukový rozdíl tam byl výrazný ve prospěch Neo 250. Proto taky u mě zůstaly. Zkoušel jsem všechno možné vedle nich postavit - tranzistor i lampy, ale zvukových kvalit Neo 250 nedosáhl ani jeden.
Neo 250 jsem neslyšel, ale co říkáš, dává smysl.Tak to je dobrá zpráva.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Moc zaleží aký je celý reťazec , ako naročné reprosustavy a kvalitný prezosilnovač ako si impedančne sadnu spolu s koncovým ( či monobloky ) a aj tie všetky "káble" a filtracia siete a akustika miestnosť hrá rolu atd.

Niektore "elektronky" či elektronkové zapojenia farbia zvuk po svojom a iné su zase suchšie "neutrálnejšie". :cool:

:roll: A to aj tranzistorové zapojenia su také. Pass predzosik sa mne osobne nepáčil zvukovo , koncák ale bol už super. :silent:
kychtax

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od kychtax »

Ahoj. Uz nejakou dobu si rikam, co je vlastne konstrukcne lepsi, jestli zesilovace, kde je vsechno udelano na PCB nebo nebo ty kde v nekterych situacich je P2P (point to point) wiring. Je nekolik zastancu I z rad konstrukteru, kteri tvrdi, ze kvalitni drat a pajeni je lepsi nez PCB, zejmena v analogove sekci..co si o tom myslite.
Hodne P2P treba maji Hegly.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od blesk666 »

Moj nazor: Pri velmi jednoduchom zapojeni a malom mnozstve spojov je to mozno porovnatelne. Pri zlozitejsom uz bude urcite horsie riesenie P2P. Tazko sa daju ustrazit vzajomne vzdialenosti kablov a s tym suvisiace ovplyvnovanie. Zaroven je problematickejsie riesenie vedenia zemnenia a uplne absentuje vyhoda moznosti pouzitia “rozliatej” zeme na plosaku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Top tranzistorové zesilovače

Příspěvek od pulenej »

Lampy maj velký kouzlo.. Ale zvuk se v podstatě furt mění jak se lampy opalujou.. A uplne o maximální věrnosti to nebude.. A to jsem byl kdysi nadšený i ze starého audiomatu solfage..

Podle mě ukrmit slozitou vyhybku a za ní 3 a víc měničů je vždy problém.. Pak nastupuji vykone monobloky a v ten moment většinou zvuk ztrácí lehkost..

Za mě je cesta bedny s vyšší citlivosti a pak kvalitní ackovej konec kterej vůbec nemusí mít velkej výkon

Měl jsem kdysi Pass int 30a a za mě asi nejlepší integrac co jsem slyšel v rozumný cenový relaci

Doporučuju zkusit třeba Pass xa25
Poměr výkon cena je podle mě bez konkurence a zvuk
Dal než u většiny mnohem dražších Mega konců za nesmysly

Nevypadá to sice tak sexy jako zmiňované konce ale taky člověk neplatí bizuterii co na zvuk vůbec nemá vliv 😀
Odpovědět