Ortofon Quintet Blue

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

zakupil som nakoniec ku Project 2Xperience acryl a Mofi studiophono Ortofon Quintet blue a mam otazku ake odporucate nastavenie zisku a zatazovacej impedancie. Najprv som skusil ponechat co som mal nastavene na MM Sumiko Pearl (47kOhm a 40dB) bolo to sice potichu ale zvukovy posun proti Sumiku bol dost vyrazne pozitivny. Prekreslenejsie a pekne farbicky. Prestavil som na 60dB zisk a 75Ohm zataz a je to o dost hlasnejsie ale zda sa mi ze trochu farbiciek ubudlo (suchsie resp. Presny prekresleny zvuk ale ubudlo jemnosti akoby na vyssich frekvenciach a farebnosti na stredoch). Skusim 100Ohm a pripadne viac.
Ak mate niekto tuto prenosku aku mate skusenost s nastavenim parametrov na phono preampe? (inak si to s Mofi pekne sadlo)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od efičák »

Quintet Blue je výborná MC LO přenoska. Když čtu jaký máš digitál, nevím na kolik jsi připraven odpustit staršímu formátu v této kategorii.

Ale analog jde formovat jako keramickou hlínu pro každé ouško na míru.
Předně MC LO je o phonu a nevím, zda je Mofi lepší pro MM přenosky jak to často bývá.
Impendaci doporučují 40 Ohm a máš nastaveno správně , 75 Ohmů. Co třeba STP před Mofi v MM?
Přenosky jim dělá Audiotechnica a jen MM. Tato kombinace je hodnocena dobře.
Přeji ti spoustu zážitků a hudby z jehly, která je pro některé žánry digitálem nenapodobitelná.
Zvuk dobrý - všechno dobré
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

Eficak: Dakujem za tvoj relavantny nazor. Nemam zatial velmi v plane prekonavat digitalnu vetvu, chcel som len ozivit posluch platni co mam roky doma (a uz asi nikde nevyjdu) a zaroven som si uvedomil ze niektore veci na streamovacich platformach asi ani do buducna nemusia byt dostupne. Ale bola v tom aj zvedavost. Nemam vsak zatial ambiciu na nejeke extra vysoke mety. Tak ci tak to ma pre mna caro a uz aj s tou Ortofon Quintet Blue je to velmi pekne na ucho
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Slyšel jsem Quintet blue po vložení měděného slipmatu,ten posun byl brutální :eek: ,asi jeden z největších,který jsem s měděným slipmatem slyšel
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Quentin »

Problém je v tom, že Mofi studiophono není předurčen pro přehrávání MC přenosek. Není to o tom, že by to nezvládl, ale je to o tom, že v této disciplíně nijak nevyniká (viz samotný popis výrobce).
MoFi snad ani nemá v nabídce MC Low přenosku, takže nemá tlak to řešit.

Myslím, že pokud by jsi chtěl po všech stránkách z MoFi a Tvé nové přenosky vymáčknout maximum, pořiď si k Mofi nějaké step-up trafo.

MoFi mi trochu připomíná Shiit Mani. To také umí MC, ale není to ono. Naopak na MM exceluje :thumbup:
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od pepO77 »

(komentar k Mofi; Quintet Blue nemam skusenost).
Mozem potvrdit - MoFi je vyborne (na svoju cenu) pre MM. MC bude hrat = bude to dobre, ale nevytiahne vsetko co moze MC poskytnut = nebude to vynikajuce. Ja som na MoFi s MC (pripojene priamo, bez SUT) istu dobu fungoval a bol som spokojny. Az do momentu ked som vymenil phonopreamp.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Pripajam sa k tomu tiez aj ked len na zaklade skusenosti inych... Step-Up trafo pre LO MC je velmi dolezite. Tiez som v pozicii, ze hladam nejake SUT. Nie zeby to nehralo ale ocakavam, ze so SUT to bude inde.

Dufam, ze mozem zdielat clanok z ineho fore veeelmi dobre spracovane... https://www.hifiroom.cz/raj-analogu/ste ... 10221.html
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

super vdaka za postrehy. SUT som zatial neuvazoval ale zalezi hlavne ako ma to chyti:-) Momentalne som trosku pre to zapaleny hlavne tym ako sa to posunulo uz s Quintet Blue, ale stale je to o tom kolko LP bude a akych. Pokrok je ze som po vyse 20tich rokoch kupil prve 3 nove LP:-).
Co je podla vas lepsie vhodne Phono? cenova kategoria povedzme do 500,- Eur ? (nove alebo pouzite) resp co by malo vyznam k danej zostave gramo/prenoska
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Posunies sa ked dokupis SUT a na mofi pouzijes MM nastavenia. Aj k phonu za 500 aj za 2000 ked nema SUT implementovane budes stale potrebovat SUT aby si dostal max z LO MC prenosky. Neviem ci chapes co sa ti snazim vysvetlit. Napriklad Pytel pouziva integrovane MM phono co ma v DACu Mytek ale pouziva k tomu SUT Ortofon ST-80.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Myslím,že třeba Phonobox RS by tě hodně posunul,a cena 2hnd by odpovídala tvému požadavku :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

Ano rozumiem tomu. low out MC ma vystup radovo 0,3-0,5V a so SUT 1:10 z toho dostanem 3-5mV ako z MM. (Quintet blue ma 0,5mV output). Po akych SUT sa mam pozerat? Inak k Project-u mam aj Project Speed box II (to len na doplnenie)
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 01 říj 2020 14:38, celkem upraveno 1 x.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Bez SUT? nemyslim si stale bude hlodat cervik, ze namiesto MC vystupu na projecte mozes mat super SUT s MM vystupom na mofi.

PS: este jednu vec urcite pories pracku na platne
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Frogyman »

Červíčka se nezbavíš, ten bude pořád, protože pořád je kam jít víš. :lol:
Každopádně lepší phono bez SUT může hrát líp, než základní s levným SUT. A pochopitelně lepší phono s kvalitním SUT hraje ještě líp. A pak ještě lepší phono s integrovaným SUT hraje zase o kus líp... A pak jsou ještě lepší phona, který SUT ani nevyužívají... atd atd...

Takže - zde doporučuji myslet trochu dopředu a než kupovat k základnímu phonu obyčejný SUT koupit rovnou lepší SUT. Anebo prodat phono, koupit nějaké lepší a k tomu dokoupit po čase nějaký lepší SUT...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

momentalne by som rad zostal zatial pri zemi a mal to skor vyvazene kedze platne su pre mna a asi aj zostanu zatial skor ako doplnkove. Minimalne co do rozsahu mojej sucastnej “zbierky” (vcelku milo ma prekvapil aj zvuk SACD co lezie priamo z analog XLR out Sony SCD 1, po tom co som zakupil set 9 SACD Dead can Dance od MoFi)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od pepO77 »

zabiny007 píše: 01 říj 2020 14:56 Červíčka se nezbavíš, ten bude pořád, protože pořád je kam jít víš. :lol:
Každopádně lepší phono bez SUT může hrát líp, než základní s levným SUT. A pochopitelně lepší phono s kvalitním SUT hraje ještě líp. A pak ještě lepší phono s integrovaným SUT hraje zase o kus líp... A pak jsou ještě lepší phona, který SUT ani nevyužívají... atd atd...

Takže - zde doporučuji myslet trochu dopředu a než kupovat k základnímu phonu obyčejný SUT koupit rovnou lepší SUT. Anebo prodat phono, koupit nějaké lepší a k tomu dokoupit po čase nějaký lepší SUT...
suhlas, chce to skusit. Do istej mieri to je "alchymia". Nie je zaruceny recept. Je tam vela premennych Prenoska >> kablik v hlabivcke (ak mas hlavicku) >> kablik v ramienku >> tonearm kabel >> SUT >> kabel >> preamp >> kabel. Kazdy moze mat svoju nizsiu/vyssiu kvalitu. So SUT chybu nespravis. Prinajhorsom posunies dalej, ak vysledny zvuk v tvojom retazci sa Ti nebude pacit.

Poznamka: nedavno som vymenil tonearm kabel (gramo >> preamp) a ajhla zvuk sa zmenil. Nastastie v mojom pripade k lepsiemu. To len k tomu kolko premennych je v analogovom retazci.

Pozri sa na Origin Live. Ma tam vyborne popisy k celemu retazcu pre analog, aj k SUT. Pan vie velmi dobre poradit; co ma na strankach ma to nepocuvane a odskusane; hlavne kombinacie.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

vyvazene som myslel aby sme nehrotili jednu cast phono retazca ak to bude aj tak ina cast vyraznejsie limitovat. viac menej je tam teraz taka povedzme stredna nizssia trieda. Uz aj tak je to lepsie ako som cakal, bavi ma to pocuvat a budem sa gramo vetve urcite do nejakej miery venovat. Uz so Sumiko prenoskou to malo na niektorych nahravkach naznaky toho ze to ma vyznam a teraz este viac. Zda sa ze u prenosiek, este na rozdiel od niektorych inych audio komponentov plati, ze s cenou sa vcelku priamoumerne posuva zvukova kvalita vyssie (samozrejme urcite aj tu su vynimky)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od aretax »

Zabiny má pravdu. Teraz chceš phono ako dplnok, ale po prehraní pár LP, ktoré si môžeš porovnať s digitálom zistíš (pravdepodobne), že phono Ti poskytne podstatne lepší zážitok a bude Ti ľúto, že si nezainvestoval. Ale vlastne je to jedno, lebo potom Ťa to bude "hnať" k lepším a lepším prenoskám atď.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Proto jsem doporučil Phonobox RS,i bez SUT bude Quintet hrát na úplně jiné úrovni,než teď,jak pořídí SUT tak bude pořád mnohem dále a s RS vydrží poměrně dlouho i při střídání přenosek :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Ja si osobne myslím, že mofi nie je doplnkové phono. Mam to doma viem ako to hralo s Hanou EH a viem ako to hraje s Yosegi. Keď mi príde SUT budem referovat. Tipujem, že to bude masaker yosegi + takuma tks-83 + Mofi s lineárnym zdrojom :smile:.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Jj,věřím :angel: Já popisuji pouze zkušenost ze svého aparátu,kdy jsem RS dlouho používal.Měl jsem phono MoFi půjčené,byl jsem zvědavý,protože jsem všude četl chválu,ale u mne se bohužel zázrak nekonal.Vlastně jsem nevydržel ani jednu stranu lp :cool: ,ale jak píšu,bylo to u mně,jinde se to bude chovat samozřejmě jinak :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

terahera píše: 01 říj 2020 20:27 Jj,věřím :angel: Já popisuji pouze zkušenost ze svého aparátu,kdy jsem RS dlouho používal.Měl jsem phono MoFi půjčené,byl jsem zvědavý,protože jsem všude četl chválu,ale u mne se bohužel zázrak nekonal.Vlastně jsem nevydržel ani jednu stranu lp :cool: ,ale jak píšu,bylo to u mně,jinde se to bude chovat samozřejmě jinak :cool:
OK :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Každopádně,ať se vrátím k tématu,tak Quintet Blue,pokud dostane,co potřebuje,umí ve své ceně zahrát nadprůměrně dobře,dokonce bych řekl,jak přenoska z úplně jiné cenové.Ale naopak,pokud nedostane své,hraje hrozně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

pre niekoho je klucove ked po upgrade ziska viac rozlisenia, cistoty...a “neboji” sa ked “ziska” zaroven aj urcite negativa v podobe vacsej miery zvyraznenua necnosti horsich nahravok a bere to tak, ze to tak ma byt (zaroven tie nahravky mozno potom menej pocuvaju). Ja som vsak dlhodobo zastancom predovsetkym zastancom pocuvat hudobny obsah. Mam napr take platne ako Dybuk, Matkovia, Ospaly pohyb, Thompson Twins... ktore su z hladiska zvukovej kvality na tom dost mizerne, ale z casu na cas prichadza “ich chvila” a aj kvoli nim som si kupoval phono vetvu a uz aj prechod zo Sumiko Pearl na Quintet Blue aj tieto blbe nahravky posunul k lepsiemu, lebo nielen pribudli detajly, ale zostala aj urcita “zamatovost”. Digitalnu vetvu mam cistu, presnu, plnorozsahovu, neutralnu, s plym realnym telom...ale v neposlednom rade aj neagresivnu (aj pri vyssej hlasitosti). Takze nechcem aby boli nepocuvatelnejsie ako teraz tie horsie nahravky a tomu davam prednost. (nemyslim tym tiadnu umelu “medovost” ale taku tu u horsieho digitalu “drsnost” (casto zvyraznenu tym ked aparat zmensuje tela nastrojov a hlasov)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

terahera píše: 01 říj 2020 14:35 Myslím,že třeba Phonobox RS by tě hodně posunul,a cena 2hnd by odpovídala tvému požadavku :angel:
Mara dal si mi riadneho chrobáka :mrgreen:
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Jan1k píše: 01 říj 2020 20:05 Ja si osobne myslím, že mofi nie je doplnkové phono. Mam to doma viem ako to hralo s Hanou EH a viem ako to hraje s Yosegi. Keď mi príde SUT budem referovat. Tipujem, že to bude masaker yosegi + takuma tks-83 + Mofi s lineárnym zdrojom :smile:.
Silno zvažujem vyskúšať project RS.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Frogyman »

Takže nakonec Takuma, jak jsi byl rozhodnutý na začátku? :cool:
Co tě k tomu vedlo? Jsou někde nějaké zajímavé recenze či porovnání?
Zajímalo by mne srovnání s klasikou - Verto, ST-80, Denon AU-S1 atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 04 říj 2020 09:38 Takže nakonec Takuma, jak jsi byl rozhodnutý na začátku? :cool:
Co tě k tomu vedlo? Jsou někde nějaké zajímavé recenze či porovnání?
Zajímalo by mne srovnání s klasikou - Verto, ST-80, Denon AU-S1 atd...
Bud takuma alebo project alebo project a potom takuma. Stále mi to vŕta v hlave chcem čo najviac dostať z yosegi. Ideal by bolo obe.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Frogyman »

Aha, tak to jsem špatně pochopil. Na mne text působil jako hotová věc...
Keď mi príde SUT budem referovat. Tipujem, že to bude masaker yosegi + takuma tks-83 + Mofi s lineárnym zdrojom :smile:.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Tak RS z Vertem v kombinaci s Yosegi by ti asi srolovalo ponožky :cool: :mad: Zažil jsem na vlastní kůži u Dasty :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

Jinak to trafo,co jsi vybral mě taky docela překvapuje :-? Kor když vím,jak ošemetne je sladit SUT a přenosku,to zas vím z vlastní zkušenosti,kdy jsem byl půl roku nešťastný :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 04 říj 2020 09:48 Aha, tak to jsem špatně pochopil. Na mne text působil jako hotová věc...
Keď mi príde SUT budem referovat. Tipujem, že to bude masaker yosegi + takuma tks-83 + Mofi s lineárnym zdrojom :smile:.
Ano som s pánom dohodnutý ale keď človek cita tak prichádza na dalsi skutočnosti a potom mu vŕta v hlave.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

Ortofon trafka si vylucil?

https://www.ortofon.com/hifi/products/transformers/

a co este preskocit Phonobox RS a pozerat sa po niecom ako Audia Flight Phono, Gold Note PH10...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

alebo Clearaudio balance+ co je teraz v inezercii
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... o/balance/
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od terahera »

blesk666 píše: 04 říj 2020 10:29 Ortofon trafka si vylucil?

https://www.ortofon.com/hifi/products/transformers/

a co este preskocit Phonobox RS a pozerat sa po niecom ako Audia Flight Phono, Gold Note PH10...
Verto,které mu zde víc členů doporučuje,je Ortofon :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od whisp »

Audia Flight Phono je masaker.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od blesk666 »

to Verto som preto “zanedbal” kedze je to uz neaktualny model.
Cim je Verto nahradene resp je to skor ST-7 alebo ten vyssi model ST70 a v com je tam rozdiel z hladiska kvalitativneho? (u Verta pisu ze pouzivaju trafka Lundahl, u ST-7 to nepisu...)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

blesk666 píše: 04 říj 2020 10:29 Ortofon trafka si vylucil?

https://www.ortofon.com/hifi/products/transformers/

a co este preskocit Phonobox RS a pozerat sa po niecom ako Audia Flight Phono, Gold Note PH10...
Vieš čo uvažoval som nad tým celým a jedine čomu môžem veriť je to co už je overené. Tak ako písal Mara ale hlavne Honzo (Dasta) a napokon aj Saša. S yosegi si sadla kombinácia Project rs a ortofon Verto. Aj keď nerád čakám musím to vydržať a zatiaľ budem fungovať len na projecte.
Quentin

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Quentin »

Jan1k píše: 04 říj 2020 14:18
blesk666 píše: 04 říj 2020 10:29 Ortofon trafka si vylucil?

https://www.ortofon.com/hifi/products/transformers/

a co este preskocit Phonobox RS a pozerat sa po niecom ako Audia Flight Phono, Gold Note PH10...
Vieš čo uvažoval som nad tým celým a jedine čomu môžem veriť je to co už je overené. Tak ako písal Mara ale hlavne Honzo (Dasta) a napokon aj Saša. S yosegi si sadla kombinácia Project rs a ortofon Verto. Aj keď nerád čakám musím to vydržať a zatiaľ budem fungovať len na projecte.
Takže to chápu dobře, MoFi čeká na nového majitele (viz inzerát) a Ty sis objednal Pro-Ject Phono RS?
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Jo a zatiaľ budem sledovať ponuky na ortofon Verto.
Jan1k

Re: Ortofon Quintet Blue

Příspěvek od Jan1k »

Sry za off topic :-D. Cakam uz len na predzosik ze pride od SPX po udrzbe. Teraz uz len cakam na nejaku ponuku ortofon verto. Mozno aj ten baterkovy zdroj poriesim ked nie tak aspon linearny zdroj.
2020-10-08-122915428.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět